Gazetka Przedszkolna „Leśne Echo” - Lato 2019 | Drukuj |

14.06.2019

 
 
 
W dziale „Nasza Gazetka” zamieściliśmy najnowszy 83 numer „Leśnego Echa”. Dziękujemy Rodzicom i Babciom za materiały. Zachęcamy do pobierania! 
strona1 gazetka lato 2019.jpg


 
Akcja Święto Wolnych Książek- Gr. I-V | Drukuj |

12.06.2019

 
 
 
2019-06-12_wolne_ksiazki_19 — kopia.jpg
Celem święta jest promowanie idei bookcrossingu oraz czytelnictwa, a także uwolnienie jak największej ilości książek. W tym roku akcja przebiegała pod hasłem „Uwolnij książkę, dziel się z innymi radością czytania”. Wszystkie przedszkolaki z zainteresowaniem oglądały książki przyniesione przez rówieśników i losowały jedną z wielu. Święto było okazją do przypomnienia jak należy szanować książki, aby mogły służyć przez długie lata. Dziękujemy Rodzicom za wsparcie naszej akcji. 


 
Zajęcia w Niepublicznej Szkole Podstawowej Nr 1 - Gr. IV | Drukuj |

11.06.2019

 
 
 
Przedszkolaków przywitała wychowawczyni klasy I, pani Aleksandra Majewska. Przyszli uczniowie mieli możliwość zadawania wielu nurtujących ich pytań nauczycielce i pierwszakom. Pojawiły się więc pytania o możliwość zabawy w szkole, przynoszenia zabawek, wyposażenie ucznia, podręczniki. Odpowiedzi rozwiały wiele wątpliwości i uspokoiły przyszłych uczniów. Sześciolatki poznały możliwości tablicy interaktywnej. Sprawdzały umiejętności wykonując szereg zadań na interaktywnej platformie edukacyjnej sQula I. 
2019-06-11_nsp1_28 — kopia.jpg


 
Festyn Spółdzielni Mieszkaniowej „Budowlani” - Gr. IV i V | Drukuj |

07.06.2019

 
 
 
2019-06-07_festyn_sm_9 — kopia.jpg
Osiedlowa impreza plenerowa rozpoczęła się występami dzieci. Starszaki prezentowały umiejętności wokalne i taneczne. Do tańczących dołączyły Klauny. Dzieci otrzymały od organizatorów upominki, a od zgromadzonej publiczności ogromne brawa. Na festynie było wiele i stanowisk z atrakcjami dla najmłodszych. 


 
Teatrzyk „Piraci i wyspa skarbów” - Gr. I-V | Drukuj |

05.06.2019

 
 
 
Przedszkolaki obejrzały spektakl w wykonaniu aktorów teatru Blaszany bębenek z Trzebini. Bohaterem opowieści jest dziewczyna Dżina. Traf sprawia, że bierze udział w wyprawie poszukującej skarbu legendarnego kapitana piratów. Nikt się jednak nie spodziewa, że wśród załogi statku jest dawny towarzysz kapitana piratów, który za wszelką cenę chce odzyskać łup. Dzieci głośno i entuzjastycznie reagowały na to co dzieje się na scenie i chętnie wykonywały polecenia aktorów: tańczyły, gimnastykowały się, szukały skarbu. Ważnym przesłaniem przedstawienia było to, aby w życiu być odważnym, zdrowo się odżywiać, gimnastykować i chronić przyrodę. 
2019-06-05_piraci_i_wyspa_29 — kopia.jpg


 
Zajecie edukacyjne w Miejskiej Bibliotece Publicznej - Gr. II | Drukuj |

04.06.2019

 
 
 
2019-06-04_zajecia_mbp_11 — kopia.jpg
Pani bibliotekarka pokazała jak wygląda biblioteka i co się w niej znajduje. Wyjaśniła, jakie są zasady korzystania z książek. Potem przeczytała bajkę B. Gawryluk „Klifka”. Dzieci wysłuchały przygód małej foczki, która nie posłuchała mamy i skakała do wody w miejscu, gdzie są skały. Zranione zwierzątko znalazł Ivan spacerujący z psem o imieniu Czarna. Oboje wezwali pomoc i foczka trafiła do fokarium, gdzie otrzymała pomoc medyczną. Ivan i Czarna przychodzili ją odwiedzać i karmić. Gdy już zdrowa foczka została wypuszczona do morza, często widywali się koło mola. Bajka uświadomiła dzieciom, że podczas zabawy należy zachować bezpieczeństwo. I że dobrze być wrażliwym na krzywdę zwierząt. Przedszkolaki kolorowały fokę, a potem oglądały książki. Zauważyły, że można wypożyczać bajki, ale też książki o zwierzętach, o roślinach, o Polsce i innych krajach. Pani bibliotekarka zachęcała dzieci do zapisania się do biblioteki. 


 
Festyn Rodzinny | Drukuj |

01.06.2019

 
 
 
Impreza przebiegała pod hasłem „ Gdy energię oszczędzamy, o domowy budżet dbamy” w ramach realizacji projektu Grantu Ekologicznego przyznanego przez Urząd Miasta Bydgoszczy. Przedszkolaki prezentowały programy artystyczne. Odbyło się zbiorowe malowanie makiety, na 20- metrowej tekturze falistej umocowanej na ogrodzeniu przedszkola. Rodzice popisali się talentami poetyckimi w ekologicznych rymowankach i wierszykach związanych z oszczędzaniem prądu, wody oraz ciepła. Rodzice sporządzili bez użycia energii elektrycznej, cytrynowy napój. Dorośli i dzieci uczestniczyli w konkurencjach sportowych. Nie zabrakło chętnych do przeciągania liny oraz zabaw ruchowych przy muzyce. Można było odwiedzić galerię dziecięcych obrazów, stoiska loterii fantowej oraz przedszkolną kawiarenkę z wypiekami przygotowanymi przez rodziny oraz pysznym bigosem naszych kucharek. Serdecznie dziękujemy rodzicom oraz naszym stałym kontrahentom za pomoc w organizacji imprezy. O oprawę muzyczną zadbali: tata Julii z Gr. II - Tomasz Korejba i Alicja Jąkalak - mama naszej absolwentki Antosi.
2019-06-01_festyn_189 — kopia.jpg


 
Koncert „I znów zakwitły jabłonie” - Gr. I -V | Drukuj |

27.05.2019

 
 
 
2019-05-27_koncert_18 - kopia.jpg
Po przywitaniu się z dziećmi piosenką „Do re, mi, fa, sol, la, si, do - wszystkie nutki z nami idą” pani Ada zaprosiła do wysłuchania utworu z opery „Aida” Giuseppe Verdiego. Gdy grała na pianinie okazało się, że słychać jeszcze inny instrument, ale dzieci nie widziały go, jak i grającej na nim osoby. Kiedy muzyka ucichła starszacy od razu odgadli, że to trąbka. Pojawił się pan Łukasz i rzeczywiście trzymał w ręce małą trąbkę. Pani Ada zażartowała, że to taka „Kinder trąbka”. Po wyjaśnieniu z jakich elementów jest zbudowana i co trzeba robić aby na niej grać, pan Łukasz zagrał muzykę do marszu, a potem Hejnał Mariacki. Pani Ada przedstawiła kolejnego gościa, pana Wiesława w pięknym stroju krakowskim. Zatańczył krakowiaka i zaprosił wszystkie dzieci do naśladowania figur, np. kroku nazywanego „kulawy”, czy „krzesany”. Okazało się, że to wcale nie takie łatwe. Przy dźwiękach pianina i trąbki przedszkolaki wykonały na marakasach i dzwonkach akompaniament do piosenki „Krakowiaczek jeden”. 


 
Zajęcia kulinarne w Manufakturze Słodyczy ,,Karmelowa Kraina” - Gr. III | Drukuj |

24.05.2019

 
 
 
Przedszkolaki odwiedziły zakład ręcznej produkcji słodyczy, miejsce wypełnione cukierkami, lizakami w różnym kształcie i kolorze. Poznały zawód karmelarza, dowiedziały się z czego powstają naturalne barwniki (czerwony z buraka ćwikłowego, pomarańczowy z marchewki, a czarny z węgla roślinnego). Powąchały aromat truskawkowy. Obserwowały zamianę karmelu żółtego w biały dzięki dużemu, metalowemu hakowi i wypowiadaniu zaklęcia ,, Hokus, pokus, czary mary, niech z żółtego będzie biały”. Śledziły zmianę karmelu żółtego w czerwony przez dodanie czerwonego barwnika. Samodzielnie formowały lizaka, do którego wykorzystano karmel o temperaturze 1400C. W miarę stygnięcia substancji dzieci wykonywało lizaka z przestudzonej karmelowej masy. Toczyły wałeczek, a następnie zwijały go w ślimaka, spłaszczały dłońmi i nadziewały na patyk. Gotowego lizaka zabrały do domu. Niektóre ,,łasuchy” nie mogły doczekać się możliwości skosztowania i już w trakcie tworzenia próbowały lizać. Wszystkim spodobało się zajęcie i chętnie wrócą tu, by samodzielnie wykonać czekoladę.
2019-05-24_manufaktura_29 — kopia.jpg


 
Zajęcia z origami w Klubie Seniora - Gr. IV | Drukuj |

24.05.2019

 
 
 
2019-05-24_origami_16 — kopia.jpg
Sześciolatki zostały zaproszone przez panią Elżbietę Dudziak - mamę Krysi, aby wykonać niespodziankę dla mam. Ze sztuką składania papieru zapoznali dzieci pani Danusia i pan Marek. Przedszkolaki dowiedziały się, że origami powstało dawno temu i stanowiło bardzo ważny element obyczajów i kultury ludów Dalekiego Wschodu. Podczas zajęć wykonały rybkę techniką składania papieru z trójkąta. Pan Marek bardzo dokładnie instruował jak należy składać papier. Wszyscy byli bardzo skupieni na swojej pracy oraz na tym, co pokazuje osoba prowadząca. Wymagało to ogromnej koncentracji. Z niewielką pomocą seniorów powstały papierowe arcydzieła. Sztuka ta pomogła stworzyć atmosferę aktywności twórczej, dokładności i precyzji manualnej. Dała dzieciom wiele radości i satysfakcji oraz poczucie sukcesu. Dzieci podziękowały wręczając wykonane w przedszkolu drzewo z rączkami i otrzymały upominki - zielone żabki. Dziękujemy za miłe pokoleniowe spotkanie. 


 
Uroczysta Gala podsumowująca akcję „Bydgoszcz czyta Małemu Misiowi” - Gr. V | Drukuj |

24.05.2019

 
 
W tegorocznej akcji „Bydgoszcz czyta Małemu Misiowi” wzięło udział 21 bydgoskich przedszkoli. Miś z przedszkola, któremu dzieci nadały imię, wędrował z Dzienniczkiem Podróży do kolejnych placówek, gdzie słuchał wspólnie z przedszkolakami pięknych bajek. Każda placówka dokonywała wpisu do Dzienniczka, a dzieci podpisywały się odciskiem paluszka. Sześciolatki wzięły udział w konkursie plastycznym pt. „Mały Miś zwiedza Bydgoszcz”. Na uroczystej Gali podsumowującej akcję dzieci obejrzały wszystkie misie biorące udział w kampanii. Każde przedszkole zaprezentowało uczestnikom krótki program artystyczny. Były wiersze piosenki oraz tańce. Zostały wręczone nagrody i wyróżnienia za prace plastyczne dzieciom, a nauczycielom za samodzielnie zaprojektowanego i wykonanego misia. Piękna uroczystość pokazała, że dla dobra dzieci można efektywnie połączyć siły.
2019-05-24_gala_2 — kopia.jpg


 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 1 - 11 z 1019