Koncert „Piękna nasza Polska” - Gr. I -V | Drukuj |

21.11.2017

 
 
 
Przedszkolaki słuchały i bawiły się przy muzyce polskiego kompozytora Fryderyka Chopina. Wiele z kompozycji to utwory taneczne, np. „Mazurek”, „Kujawiak”. Pani Ada wprowadzała małych słuchaczy w świat dźwięków i grała na pianinie. Pani Joasia grała na wiolonczeli. Przedszkolaki obserwowały budowę instrumentu. Jego drewniany korpus, czyli pudło rezonansowe stojące na metalowej nóżce. Dźwięk wydobywający się podczas przesuwania smyczkiem po czterech strunach, napinanych za pomocą kołków i śrubek. Dostrzegły gryf zakończony główką w kształcie ślimaka. Pani Monika zaprezentowała strój łowicki. Przedszkolaki rozróżniały i nazywały jego części: np. czerwone korale, serdaczek z różyczkami, chustkę haftowaną na głowie. Rozpoznawały jesienne kolory na spódnicy. Tańczyły z panią Moniką „Kujawiaka”, akompaniowały na instrumentach perkusyjnych, śpiewały „Mazurka Dąbrowskiego”. Koncert był okazją do utrwalenia nazwy naszego kraju, barw narodowych, godła oraz hymnu.
2017-11-21_koncert25 - kopia.jpg


 
Zajęcia w ramach projektu edukacyjnego „Leśna skrzynia skarbów”- Gr. II-V | Drukuj |

20.11.2017

 
 
 
2017-11-20_lesna_skrzynia_ii-v1 - kopia.jpg
Tegoroczna „Leśna Skrzynia Skarbów”pod hasłem „Czysto w lesie – Czysto w mieście”. gościła w naszym przedszkolu od 06.11.2017 do 17.11.2017. W ramach projektu dzieci poznawały środowisko lasu, warunki życia niektórych zwierząt, jak chronić i dbać o las. Nasze przedszkolaki mogły korzystać z bardzo ciekawych pomocy dydaktycznych. Były to m. in. drewniane sylwety grzybów, dywanowe gry i plansze, zagadki, pluszowe gatunki ptaków wraz z opcją wysłuchania naturalnych odgłosów, zabawkowe owady, lupy, mikroskop,literatura przyrodnicza dla dzieci. Wszystkie zajęcia były inspiracją do zajęć plastycznym, których efekty mogli podziwiać rodzice i koledzy.


 
Zajęcia w Bibliotece Miejskiej ,,Dużo ruchu dla maluchów”- Gr. IV | Drukuj |

20.11.2017

 
 
 
Pani bibliotekarka, Joanna Kasprowicz zapytała,,Jaki sport trzeba uprawiać aby być zdrowym ? ”Dzieci miały dużo pomysłów, wymieniały różne dyscypliny: piłka nożna, pływanie, jazda na rowerze, na hulajnodze, taniec, koszykówka, siatkówka, biegi i zabawy z hula-hop, robienie fikołków. Pani Joannaczytała wiersz pt.,,Gimnastyka” z książki ,,Różne sposoby na wredne choroby” Anny Mikity, a dzieci obrazowały ruchem różne ćwiczenia. Wrażenie na przedszkolakach wywarła prezentacja multimedialna ,,Sport to zdrowie” Dzieci obserwowały m. in. przeciąganie liny, karate, propozycje sportu na zbliżającą się zimę, np. saneczkarstwo, łyżwiarstwo, narciarstwo. Radością było zadanieodnalezienia i połączenia w paryukrytych w bibliotece przedmiotów związanych ze sportem. Z ciekawością słuchały opowiadania ,,Franklin gra w piłkę” z przesłaniem , że na boisku gra się zespołowo, a liczy się wygrana wszystkich zawodników. Wesoło obrazowały grę w piłkę nożną.
2017-11-17_duzo_ruchl8 - kopia.jpg


 
Leśny bal przedszkolaków „Przyrodę szanuję, śpiewam, tańczę i recytuję” - Gr. I-V | Drukuj |

17.11.2017

 
 
 
2017-11-17_lesny_bal1 - kopia.jpg
Impreza była etapem projektu edukacyjnego „Leśna Skrzynia Skarbów”, w którym uczestniczy przedszkole we współpracy z Biurem Zarządzania Gospodarką Odpadami Komunalnymi Urzędu Miasta Bydgoszczy. Przedszkolaki bawiły się poprzebierane m. in. za zwierzęta, owady, grzyby, ptaki, leśne ludki. Zabawie towarzyszyła prezentacja piosenek i poezji o tematyce przyrodniczej i ekologicznej. Gratulujemy rodzicom wspaniałych pomysłów na dziecięce stroje. Dziękujemy Radzie Osiedla „Leśne” za ufundowanie nagród.


 
Zajęcia edukacyjne w ramach Projektu „Leśna skrzynia skarbów” – Gr.I | Drukuj |

16.11.2017

 
 
 
Najmłodsze przedszkolaki poznały jeden z ekosystemów jakim jest las. Rozróżniały i nazywały mieszkające w nim zwierzęta. Zwróciły uwagę, że w lesie rosną drzewa, które mają liście lub drzewa, które mają igły. Podczas zajęć plastycznych wydzierały z kolorowego papieru drzewa, a następnie rysowały liście w kolorach jesieni. Oglądały pluszowe ptaki oraz z dużym zaciekawieniem słuchały jakie wydają naturalne odgłosy. W zabawie ruchowej naśladowały za pomocą ruchu i gestu sposób poruszania się ptaków oraz szukały dla nich gniazda. Oglądały książki o tematyce leśnej. Wiele emocji wzbudziły ilustracje zwierząt ukazujące ich życie w naturalnym środowisku.
2017-11-16_lesna_skrzynia15 - kopia.jpg


 
Zajęcia zdrowotne ze studentami Collegium Medicum UMK w Bydgoszczy- Gr. I-V | Drukuj |

14.11.2017

 
 
 
2017-11-14_zdrowotne23 - kopia.jpg   
Studenci V roku kierunku Dietetyka pod opieką dr n. med. Mileny Wojciechowskiej przypominali i utrwalali z przedszkolakami wiadomości na temat racjonalnego żywienia. Dzieci mówiły o swoich upodobaniach kulinarnych, dzieliły się wiedzą na temat produktów spożywczych. Rozróżniały produkty zdrowe i niezdrowe. A że zdrowie to ruch, nie obyło się bez zabaw ruchowych.


 
Spotkanie z leśnikiem z Nadleśnictwa Żołędowo - Gr. III-V | Drukuj |

14.11.2017

 
 
 
W ramach realizacji dwóch projektów edukacyjnych „Leśna Skrzynia Skarbów” oraz „Dzieci kontra śmieci” pięcio i sześciolatki gościły leśnika - panią Agatę Skoczek, która opowiadała o swojej pracy, o lesie i mieszkających w nim zwierzętach. Tłumaczyła, na czym polegają prace pielęgnacyjne przy nasadzaniu i dbaniu o młodniki oraz ochrona przed szkodnikami i zwierzyną leśną. Opowiadała jak rośnie las i ile trudu potrzeba, by był zdrowy i piękny. Pani leśnik zaprezentowała przyrządy za pomocą, których leśnicy dbają o las: średnicomierz potrzebny do pomiaru średnicy drewna, rejestrator - urządzenie, które porządkuje zebrane informacje z terenu, zapisuje by móc z nich skorzystać w odpowiednim czasie, młotek – który nabija cyferki na drewno oraz mapy terenów nadleśnictwa. Dzieci oglądały poroża jelenia, kozła oraz kły dzika - szable i fajki. Pani leśnik zadawała przedszkolakom mnóstwo pytań, z którymi dzieci świetnie sobie radziły. Wszyscy otrzymali pamiątkowe znaczki odblaskowe oraz dla grup piękne książeczki o leśnych zwierzętach.
2017-11-14_nadlesnictow24 - kopia.jpg


 
Narodowe Święto Niepodległości z VII Liceum Ogólnokształcącym - Gr. III, IV, V | Drukuj |

10.11.2017

 
 
 
2017-11-10_narodowe21 - kopia.jpg  
Przedszkolaki wzięły udział w uroczystym przemarszu ulicą 11 Listopada z władzami miasta, uczniami, nauczycielami, seniorami, kombatantami, mieszkańcami osiedla „Leśne”. Pięcio i sześciolatki powiewając chorągiewkami, a młodzież niosąc kilkunastometrową biało - czerwoną flagę, uczcili 99 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.


 
Klub Czytających Rodziców - Gr. I | Drukuj |

10.11.2017

 
 
 
Grupę 3-latków odwiedziły panie: Anna Heinowska - mama Agatki, Joanna Witkowska - mama Martynki, Dorota Babicz - mama Lenki. Pani Anna przeczytała wiersz J. Tuwima pt. „Lokomotywa”. Wszystkie dzieci z dużą uwagą słuchały tekstu oraz śmiały się z zawartych tam porównań i rymowanych wersów. Naśladowały głosem dźwięki wydawane przez pociąg, a potem podczas zabawy ruchowej sposób poruszania się lokomotywy i wagoników. Pani Joanna czytała książkę pt. „Malutkie myśli o odwadze”. Dzieci poznały znaczenie słowa „odwaga” i dlaczego warto być odważnym. Przychodzenie do przedszkola, to też odwaga, bo zostawiamy swój znany świat i wkraczamy do nowego. Ale poznajemy nowych kolegów, uczymy się śpiewać, tańczyć, bawić się z rówieśnikami. Pani Dorota przyniosła książkę pt. „Złota rybka”. Teraz już dzieci wiedzą, że nie należy być zachłannym i szanować to, co się posiada. Dziękujemy mamusiom za przekazanie ważnych treści i fajną wspólna zabawę.   
klub.gif


 
Zajęcia w Muzeum Okręgowym im. Leona Wyczółkowskiego - Gr. V | Drukuj |

07.11.2017

 
 
 
2017-11-07_zajecia_06 - kopia.jpg   
Pięcio i sześciolatki obejrzały ekspozycję w Domu Leona Wyczółkowskiego. Zgromadzono tu piękne meble, porcelanę oraz obrazy, wśród których uwagę zwrócił „Lirnik” z roku 1901. Pani Dominika opowiedziała dzieciom, kim byli lirnicy, w jakim celu wędrowali między osadami, wsiami i dworami. W kontekście historii powstania obrazu dzieci wysłuchały najstarsze podania i legendy związane z powstaniem naszego państwa. W części praktycznej zajęć samodzielnie wykonały kolorowe „liry”, przy dźwiękach których snuły własną opowieść.


 
Akademia Zdrowego Przedszkolaka „Zdrowa piramida dzisiaj nam się przyda” - Gr. III | Drukuj |

03.11.2017

 
 
 
Pięciolatki przystąpiły do XXII akcji programu kształtując postawę dotyczącą zdrowego żywienia. Wysłuchały opowiadania „Podróż do wnętrza piramidy”. W opanowaniu poszczególnych pięter pomagały „Zwierzątka ze Zdrowego Zakątka” . Dzieci zwróciły uwagę, że produkty zbożowe zajmują najwięcej miejsca. Poznawały je za pomocą dotyku i smaku. Wybrały się do pobliskich sklepów i prawidłowo wskazywały rodzaje pieczywa oraz warzywa i owoce. Przedszkolaki z niechęcią podeszły do stoiska z rybami. Pani w sklepie wyjaśniła, że ryby zawierają witaminy posiadające duże wartości odżywcze dla organizmu. Podczas zajęć plastycznych, wykonując mandale z różnych rodzajów kasz, rozwijały koncentrację uwagi, wyobraźnię. Towarzyszył temu także bardzo cenny „trening paluszków”.   
2017-11-03_akademia_07 - kopia.jpg


 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 100 - 110 z 937