Piknik Czytelniczy na Skwerze im. Teresy Ciepły - Gr. IV i V | Drukuj |

29.05.2017

 
 
 
Pięcio i sześciolatki uczestniczyły w integracyjnej imprezie edukacyjnej zorganizowanej przez Niepubliczną Szkołę Podstawową Nr 1 pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Bydgoszczy i Kujawsko-Pomorskiego Kuratora Oświaty. Celem akcji było propagowanie czytelnictwa oraz integrowanie środowiska Osiedla „Leśne”. 
2017_05_29_piknik_16 — kopia.jpg


 
Festyn Rodzinny | Drukuj |

27.05.2017

 
 
 
2017_05_27_festyn_178 — kopia.jpg
Impreza przebiegała pod hasłem „Witaminy, ruch i gwar to zabawy czar”. Spotkanie umilił występ cheerleaderek z Zespołu Szkół Nr 15 Mistrzostwa Sportowego pod kierunkiem trenera Krzysztofa Czaja. Swoje umiejętności prezentowały m. in. absolwentki naszego przedszkola. 


 
Bydgoski Festiwal Nauki - warsztaty „Gry i zabawy, czyli fizyka i technika w przedszkolu” w UKW - Gr | Drukuj |

25.05.2017

 
 
 
Gmach Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego zrobił na przedszkolakach wielkie wrażenie. Pięcio i sześciolatki z zaciekawieniem przystąpiły do zadań prezentowanych przez panią mgr Alicję Wojtyna-Jodko. Sprawdzały liczby umieszczone na miarach, porównywały je. Poszukiwały „metra” na różnych przedmiotach: ścianach, plakatach, ławkach. Z kolorowej krepy „odmierzały” jeden metr i przyklejały na ścianę tworząc układ współrzędnych. Każdy wykonał rysunek przedstawiając wrażenie z warsztatów. Następnie dzieci udały się na pokaz naukowy Profesora Ciekawskiego, gdzie miały okazję obserwować wyrzutnię pierścieni dymnych. Wspólnie z kolegami „zagrały” melodię na rurkach. Posłuchały, jakie dźwięki może wydawać gumowa rękawiczka. 
2017_05_25_bfn_gr_v_22 — kopia.jpg


 
Bydgoski Festiwal Nauki - warsztaty „Gry i zabawy, czyli fizyka i technika w przedszkolu” – Gr. I | Drukuj |

25.05.2017

 

Bydgoski Festiwal Nauki - warsztaty „Gry i zabawy, czyli fizyka i technika w przedszkolu” – Gr. IV

 
 
2017_05_25_bfn_gr_iv_24 — kopia.jpg
Gospodarzem spotkania była pani mgr Alicja Wojtyna-Jodko. Pięcio i sześciolatki poznały miarę, dowiedziały się do czego służy i co można nią mierzyć. Sprawdzały czy opuszki palców mieszczą się w jednocentymetrowej podziałce, jakie są wysokie i ile centymetrów ma ich ręka od dłoni do palców. Dowiedziały się jak można sprawdzić pion oraz co to jest grawitacja. 


 
Bydgoski Festiwal Nauki - ,,Zabawy logopedyczne” w UKW - Gr. III | Drukuj |

25.05.2017

 
 
 
Cztero i pięciolatki usprawniały aparat artykulacyjny poprzez różnorodne zabawy z bloku tematycznego ,,Spacer po łące”. Słuchały i naśladowały odgłosy zwierząt. Powtarzały słowa wiersza ,,Czary mary”. Np. czapla czarną ma czuprynę, kaczka wpadła w pajęczynę. W zespołach naśladowały m. in. szum drzew, przelatujący samolot, brzęczące pszczoły, cykające świerszcze. Wykonywały ćwiczenia oddechowe.
2017_05_25_bfn_gr_iii_12 — kopia.jpg


 
Wycieczka do skansenu Wioski Ginących Zawodów - Gr. IV i V | Drukuj |

24.05.2017

  

Wycieczka do skansenu Wioski Ginących Zawodów - Gr. IV i V

 
 
2017_05_24_wycieczka_31 — kopia.jpg
Niezapomnianą podróżą w przeszłość była wycieczka pięcio i sześciolatków do Lipkusza na obrzeżach Koronowa. Przedszkolaki poznały zawód garncarza, narzędzia jakimi się posługuje oraz właściwości gliny. Wzięły udział w warsztatach podczas których, pod kierunkiem pana Wojtka, lepiły kaganki. Oglądały narzędzia, maszyny, przedmioty, które kiedyś wykorzystywał w swojej pracy: szewc, kołodziej, bednarz, sitarz, kowal. Wcieliły się w rolę powroźnika. Skręcając liny na specjalnym kołowrotku wykonały bransoletkę. 


 
Spotkanie z lekkoatletą Triumfu Startu Bydgoszcz, czterokrotnym paraolimpijczykiem p. Tomaszem Chmur | Drukuj |

22.05.2017

 
 
 
Sportowiec startujący w grupie słabowidzących opowiedział dzieciom wiele ciekawostek o maratonach. 
2017_05_22_spotkanie_09 — kopia.jpg


 
Program edukacji antynikotynowej „Czyste powietrze wokół nas” - Gr. IV i V | Drukuj |

11.05.2017

 
 
 
2017_05_11_edukacja_11 — kopia.jpg
Pięcio i sześciolatki dowiedziały się co dymi i jakie mamy rodzaje dymu. Poznały bohatera programu dinozaura Dinka. Odpowiadały na pytania, który zapach jest przyjemniejszy: kwiatów czy dymiącego zapalonego papierosa oraz opisywały, jak się czują, kiedy ktoś w ich obecności pali papierosa. Oglądając ilustracje zastanawiały się, jak się zachować, kiedy ktoś przy nich pali papierosy. Wiedzą, że można powiedzieć: „Nie pal przy mnie, proszę!”. Dowiedziały się, że palenie papierosów bardzo szkodzi zdrowiu, gdyż znajduje się w nich aż 4 tysiące szkodliwych związków chemicznych, a wdychanie dymu papierosowego przez osoby niepalące jak tak samo groźne i niebezpieczne dla zdrowia jak palenie. Rysowały znak zakazujący palenie oraz prace pokazujące jak wygląda świat, kiedy nikt nie pali i świat zanieczyszczony przez dym. Nauczyły się piosenki o Dinusiu i wysłuchały historię, która przydarzyła mu się podczas podróży pociągiem do wujka. W zabawach pantomimicznych przedstawiały zachowanie ludzi w wagonie gdzie nikt nie palił i w przedziale dla osób palących.


 
Koncert „Czy chcesz posłuchać, jak wszystko wokół gra?”Gr. I-V | Drukuj |

15.05.2017

 
 
 
Tradycyjnie muzyczne spotkanie rozpoczęło się wspólnym śpiewaniem piosenki „Do, re, mi”. 
2017_05_15_koncert_06 — kopia.jpg


 
Wycieczka edukacyjna do Muzeum Mydła i Historii Brudu - Gr. I | Drukuj |

10.05.2017

 
 
 
2017_05_10_muzeum_27 — kopia.jpg
Czterolatki rozpoczęły swoją wędrówkę od warsztatów mydlanych. Pod fachowym okiem pań laborantek każdy wlał pachnący płyn do foremek i zaprojektował własne pachnące mydełko wg ścisłej receptury. Wędrując po muzeum dzieci poznały historię produkcji mydła oraz różne, czasem bardzo dziwne i zaskakujące, sposoby radzenia sobie z brudem i utrzymaniem higieny ciała. W średniowiecznej łaźni, miały okazję wypróbować starożytną „drapaczkę do brudu” i wejść do wielkiej drewnianej balii. W innym pomieszczeniu zobaczyły pierwsze matryce do wyciskania mydeł, a także tajemniczą przenośną pufę i prysznic z XIX wieku. Z zaciekawieniem oglądały przedmioty służące do prania w ubiegłych stuleciach: tarki, balie, stuletnie wanny, kijanki do bicia bielizny. Zobaczyły dawną pralkę „Franię” oraz popularne w latach siedemdziesiątych proszki do prania oraz mydełko dla dzieci i niemowląt „Jacek i Agatka”. Z ciekawej podróży w czasie, dzieci przywiozły wykonane przez siebie kolorowe i pachnące mydełka.


 
Wycieczka do Chrystkowa - Gr. II | Drukuj |

09.05.2017

 
 
Najmłodsze przedszkolaki wybrały się do gospodarstwa agroturystycznego we wsi położonej w dolinie Wisły. Na miejscu przywitała 3 i 4-latków poetka , Elżbieta Kwiatkowska wraz z mężem Czesławem. 
2017_05_09_chrystkowo_21 — kopia.jpg


 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 100 - 110 z 893