Pasowanie na przedszkolaka | Drukuj |

20.10.2016

 
 
 
2016_10_20_pasowanie_74 — kopia.jpg
Była to ważna uroczystość dla dzieci, które w tym roku po raz pierwszy rozpoczęły swoją przygodę z przedszkolem. Nowo przyjęte trzy i czterolatki w skupieniu oglądały występy artystyczne kolegów i koleżanek ze starszych grup. Własnym występem sprawiły radość zebranym rodzicom. Podczas ceremonii pasowania pani dyrektor kładąc na ramieniu wielką kredkę kolejno witała dzieci w przedszkolnej rodzinie. Wychowawczynie wręczały pamiątkowy dyplom i upominek. Był to dzień, pełen emocji i miłych wrażeń dla dzieci, rodziców i nauczycielek.


 
Akademia Zdrowego Przedszkolaka – Gr. I | Drukuj |

18.10.2016

 
 
 
Czterolatki przystąpiły do realizacji październikowego modułu o problematyce zmian zachodzących w przyrodzie oraz tego, jak powinniśmy dostosować się do nich, by zachować zdrowie. Dostrzegły zmiany w krajobrazie charakterystyczne dla jesieni. Na spacerach oglądały drzewa i spadające kolorowe liście. Omawiały zjawiska zachodzące w przyrodzie: opady deszczu, chłodny wiatr, mgły. Malowały „Jesienne kolory” techniką mokre w mokrym. Rozwijały myślenie operacyjne ustalając równoliczność zbiorów, przez przeliczanie i łączenie w pary. Z kasztanów i orzechów komponowały szale dla pani jesieni. Porównywały ich długość i wielkość.
2016_10_18_akademia_03 — kopia.jpg


 
Przedszkolne ogrodzenie nabiera świeżego koloru …. | Drukuj |

14.10.2016

 
 
 
2016_10_14_ogrodzenie_08 — kopia.jpg
A to za sprawą kolejnych rodziców. Do akcji dołączyły panie: Dagmara Gutkowska, Agnieszka Kapłońska, Joanna Radzka, Kamila Mazalon, Malwina Przedborska, Magdalena Rydzkowska, Magdalena Dłutkowska, Dobromiła Grygowska, oraz panowie: January Gralik, Marcin Szyszka, Paweł Priewe, H. Zadeh , Łukasz Wilk z kolegą p. Oskarem. Ślicznie dziękujemy za wsparcie! Dalsze prace przewidziane są wiosną.


 
Zajęcia ze studentami Collegium Medicum UMK - Gr. I-V | Drukuj |

12.10.2016

 
 
 
Kolejny raz do przedszkola zawitali studenci dietetyki pod opieką dr n. med. Mileny Wojciechowskiej. Celem zajęć z zakresu profilaktyki żywieniowej było rozwijanie aktywnych postaw prozdrowotnych oraz umiejętności podejmowania właściwych decyzji w wyborze żywności. Zagadki, różnorodne zabawy, kolorowanki zachęciły najmłodszych do samodzielnego myślenia i wysuwania trafnych wniosków. Dziękujemy za wspieranie przedszkola w edukacji zdrowotnej dzieci.
2016_10_12_cm_umk_10 — kopia.jpg


 
Koncert ,, Jesienny Kujawiaczek”- Gr. I-V | Drukuj |

11.10.2016

 
 
 
2016_10_11_koncert_24 — kopia.jpg
Kolejne spotkanie z panią Adą i jej gośćmi przybliżyło wszystkim region Kujaw, w którym mieszkamy. Pan Andrzej zagrał piękny utwór na skrzypce ,, Pieśń nad pieśniami” Henryka Wieniawskiego. Pani Monika zatańczyła spokojnego kujawiaka oraz skocznego oberka porywając wszystkich do wesołej zabawy. Przedszkolaki tańczyły kujawiaka wspólnie z gościem, a niektóre akompaniowały kolegom do wspólnie śpiewanej piosenki „Ja Kujawiak, ty Kujawiak”. Była też prezentacja kujawskich strojów ludowych. Dzieci poznały elementy stroju damskiego: haftowany fartuszek, spódnica, halka, serdak, koszula, korale i wianek oraz męskiego: koszula, katana, spodnie, pas, kapelusz. Przedszkolaki doceniły pracę artystów i nagrodziły ich brawami.


 
Zajęcia eksperymentalne w Pracowni Profesora Ciekawskiego w Family Parku- Gr.IV i V | Drukuj |

10.10.2016

 
 
 
Piecio- i sześciolatki mogły przekonać się jak ciekawa i zarazem tajemnicza jest nauka oraz technika. W pracowni Profesora Ciekawskiego na dzieci czekał pan Damian oraz jego asystent pan Jakub. Przygotowali wiele ciekawych doświadczeń i eksperymentów związanych ze zjawiskami fizycznymi. 
2016_10_10_zajecia_12 — kopia.jpg


 
Akademia Zdrowego Przedszkolaka - Gr. III | Drukuj |

07.10.2016

 
 
 
2016_10_07_akademia_16 — kopia.jpg
W ramach projektu cztero- i pięciolatki rozmawiały o zdrowym odżywianiu. Podczas zabawy dydaktycznej dzieliły obrazki na zdrowe i niezdrowe jedzenie. Następnie umyły owoce pod bieżącą woda i starannie je wytarły. Dużą radość sprawiło im komponowanie owocowych szaszłyków, które z apetytem zjadały. Starały się aby w szaszłyku znalazły się wszystkie owoce. Dzieci obiecały, że będą zdrowo się odżywiać, aby nie chorować.


 
Rodzinny Konkurs ,,Zwierzaki cudaki”-Gr. I-V | Drukuj |

06.10.2016

 
 
 
Aż 122 rodziny przygotowały z różnorodnych owoców, warzyw i nasion zwierzęta, owady, ptaki i stworki zamieszkujące dziecięcą wyobraźnię. Twórcza pomysłowość jest pełna podziwu. Wszyscy okazali się zwycięzcami. Dzieci otrzymały w nagrodę książki - niespodzianki. Dziękujemy Państwu za wspieranie przedszkola w edukacji własnych pociech i umożliwianie dziecku cieszenia się sukcesem razem z rówieśnikami.
2016_10_06_konkurs_73 — kopia.jpg


 
Zajęcia z funkcjonariuszami Straży Miejskiej –Gr. I-V | Drukuj |

05.10.2016

 
 
 
2016_10_05_straz_miejska_04 — kopia.jpg
Do przedszkola zawitali: młodszy specjalista Wojciech Nowak, starszy specjalista Krzysztof Gawrych i specjalista Sławomir Brzeziński oraz czteroletni pies Walker rasy owczarek border collie. 


 
Zabawa matematyczna - Gra „ Ściganka”- Gr. IV | Drukuj |

04.10.2016

 
 
 
Pięcio i sześciolatki poznały ogólne zasady obowiązujące w każdej grze ścigance. Wyłoniły spośród siebie dwie drużyny, które wytypowały swoich przedstawicieli pełniących rolę pionków. Po wyrzuceniu szczęśliwej „szóstki” rozpoczął się wyścig do mety. Członkowie drużyn kolejno rzucali kostką i skrupulatnie sprawdzali czy pionki przesuwają się o właściwą ilość pól. Jako pierwsi dotarli do mety „Czerwoni”, ale los okazał się sprawiedliwy, bo w rewanżu dał wygraną „Żółtym”. Ostatecznie nastąpił remis, ku zadowoleniu obu grup. Dzieci będą zgłębiały różne tajniki pasjonujących gier ściganek. Jest to dobry sposób na doskonalenie umiejętności matematycznych w połączeniu z emocjonującą zabawą.
2016_10_04_zabawa_30 — kopia.jpg


 
Spartakiadaz ultramaratończykiem Andrzejem Urbaniakiem - Gr. III | Drukuj |

03.10.2016

 
 
 
2016_10_03_spartakiada_19 — kopia.jpg
Zajęcia sportowe odbyły się w ramach Programu Innowacyjnego ,,Dużo ruchu dla maluchów’’. Znany sportowiec i działacz społeczny promował wśród najmłodszych zdrowy tryb życia. Cztero i pięciolatki dowiedziały się o długodystansowych jego biegach: z Warszawy do Bydgoszczy, przez jezioro Bajkał na Syberii czy z Wadowic do Watykanu i o najtrudniejszym biegu świata z Aten do Sparty. Dzieci odpowiadały na pytanie pana Andrzeja ,,Kto uprawia sport i jaki? ’’. Po rozgrzewce dzieci ćwiczyły koordynację wzrokowo-ruchową czworakując pod tunelem, biegając slalomem z piłką, zjeżdżając ze zjeżdżalni. Była też konkurencja na równoważni oraz skok boczny na drabince. Niektóre ćwiczenia trzeba było wykonać na czas i tu większą zwinnością wykazały się dziewczynki. Zawodom towarzyszyły niebywałe emocje i głośny doping kibiców.


 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 100 - 110 z 809