Międzynarodowy Dzień Pluszowego Misia z seniorami - Gr.IV | Drukuj |

25.11.2016

 
 
 
2016_11_25_seniorzy_13 — kopia.jpg
Dzieci pięcio i sześcioletnie świętowały w towarzystwie przyjaciół z Domu Dziennego Pobytu „Senior” przy ul. Jodłowej. Oczywiście przybyła również p. kierownik DDP Honorata Wilk, p. terapeutka Anna Kordowska i pani choreograf Wanda Maćkowska. Dorośli wraz z dziećmi uczestniczyli w wielu zabawach. Oczywistym stało się , że pluszowy miś jest zabawką, która łączy pokolenia. Seniorka p. Jadzia odczytała dzieciom wiersz o misiu własnego autorstwa. Seniorka p. Danusia, nie uczestniczyła w spotkaniu, ale przekazała narysowanego własnoręcznie niedźwiadka. Aby dzieci rozwijały się sportowo seniorka Eugenia uszyła woreczki gimnastyczne wraz z pięknie ozdobioną torbę. Dziękujemy wszystkim seniorom za bijące z serc uczucia dla przedszkolaków. Czekamy na następne spotkanie.


 
Dzień Pluszowego Misia w Bibliotece Miejskiej - Gr. II | Drukuj |

25.11.2016

 
 
 
Misie wybrały się z przedszkolakami do biblioteki gdzie przywitała wszystkich pani Małgosia z Kubusiem Puchatkiem. Pani bibliotekarka opowiedziała o książkach, których bohaterami są misie np. Miś Uszatek, Kubuś Puchatek, a także pokazała książki, z których można dowiedzieć się o życiu i zwyczajach prawdziwych niedźwiedzi. Dzieci mówiły o swoich misiach, odpowiadały na pytania. Wesoło tańczyły przy misiowych piosenkach. Wysłuchały piosenki ilustrowanej obrazami w komputerze. Za piękny udział w zabawach otrzymały dyplom i książeczki o Bydgoszczy 
2016_11_25_biblioteka_26 — kopia.jpg

 
Dzień Misia z uczniami kl. II bSzkoły Podstawowej nr 15 i uczniami VII LO – Gr. I | Drukuj |

25.11.2016

 
 
 
2016_11_25_sp_lo_21 — kopia.jpg

Czterolatki z misiami powędrowały do szkoły, aby spędzić ten wyjątkowy dzień z uczniami.

   
Dzień Misia z uczestnikami Warsztatów Terapii Zajęciowej „Modrzew” - Gr. V | Drukuj |

25.11.2016

 
 
 
Uczestnicy warsztatów przybyli z terapeutami: panią Joasią Zelwowiec i panem Markiem Kalinowskim. Podczas wspólnych zabaw przedszkolaki wraz z gośćmi sprawdzali, który pluszak jest największy, który najmniejszy, wykonali masaż swojemu pupilowi, a także ćwiczyli z nim. Przy dźwiękach gitary tańczyli i śpiewali. Nie zabrakło gromkiego odśpiewania „Sto lat” dla misia, życzeń oraz słodkiego poczęstunku. Każdy dostał zadanie do wyboru: kolorowanie misia, przeliczanie wesołych niedźwiadków, czy zbudowanie wygodnego łóżeczka dla pluszaka.
2016_11_25_modrzew_28 — kopia.jpg


 
Dzień Misia w Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej- Gr.III | Drukuj |

24.11.2016

 
 
 
2016_11_24_biblioteka_18 — kopia.jpg
Pani bibliotekarka przypomniała dzieciom historię powstania Dnia Pluszowego Misia. Zaprosiła dzieci do wysłuchania krótkich opowiadań o Kubusiu Puchatku. Każdy przedszkolak otrzymał portret misia do pokolorowania, nakleił go na kolorową kartkę i ozdobił napisem „Światowy Dzień Pluszowego Misia”. W nagrodę za wykonane zadanie wszystkie dzieci otrzymały stempelek na swojej pracy z wizerunkiem misia oraz upominek.


 
„Muzyczna Jesień Przedszkolaka" w MDK Nr 1 - Gr. IV i V | Drukuj |

23.11.2016

 
 
 
Sześciolatki z Gr. IV zaprezentowały taniec z kapeluszami, a z Gr. V taniec z szarfami.
 
Gratulujemy dzieciom wytrwałości w rozwijaniu tanecznych umiejętności.
2016_11_23_muzyczna_03 — kopia.jpg


 
Zajęcia w Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej „Miś bohaterem naszych bajek”-Gr. IV i V | Drukuj |

23.11.2016

 
 
 
2016_11_23_biblioteka_01 — kopia.jpg
Za dwa dni obchodzimy Światowy Dzień Pluszowego Misia. Zaprzyjaźnione panie: Grażynka i Asia zainicjowały pogawędkę o misiach znanych z bajek i filmów. Pięcio- i sześciolatki wykazały się dużą wiedzą w tym zakresie. Potem w skupieniu wysłuchały dwóch utworów: „Kubuś Puchatek” Disneya oraz „Bajki Misia Uszatka” Cz. Janczarskiego. Nauczyły się krótkiego wierszyka o misiu oraz wykonały okolicznościową laurkę. Całe spotkanie upłynęło w bardzo miłej i serdecznej atmosferze.


 
Międzygrupowe zabawy matematyczne„W królestwie Geometrii”- Gr. I iII | Drukuj |

23.11.2016

 

 
Trzy i czterolatki wybrały się w bajkową podróż samolotem do królestwa figur. Królowa Geometria przysłała dla dzieci list z zadaniami i kolorową paczkę. Przedszkolaki projektowały wzory na szalach układając powtarzający się rytm. Odwzorowywały obrazki. Segregowały figury według kolorów. Dzieciom towarzyszyły matematyczne zabawy ruchowe przy muzyce. Wiele radości i emocji wywołała jak zwykle zabawa z chustą animacyjną. Po rozpakowaniu paczki okazało się, że królowa Geometria nagrodziła wszystkich uczestników dyplomem i wesołym odblaskiem. 
2016_11_23_zabawy_42 — kopia.jpg


 
Zajęcia edukacyjne „Dbamy o nasze zdrowie” - Gr. I | Drukuj |

18.11.2016

 
 
 
2016_11_18_zajecia_14 — kopia.jpg
Na przykładzie piramidy żywienia czterolatki poznały kategorie poszczególnych produktów żywnościowych oraz utrwaliły ich nazewnictwo i wygląd. Zauważyły, że wszystkie składniki występujące w piramidzie są spożywane przez nie w przedszkolu. Dowiedziały się, że odpowiednio zbilansowana dieta wzmacnia organizm. Podczas zajęć plastycznych malowały owoce. Poprzez zabawy ruchowe wzmacniały swój organizm. Odkrywały rolę masarzy relaksacyjnych dla odprężenia. 


 
Koncert,,O sroczce, która za morze odlecieć chciała” | Drukuj |

15.11.2016

 
 
 
Muzyczne spotkanie z panią Adą nawiązywało do tematyki przygotowań ptaków do zimy, ale głównie dostarczało wielu pozytywnych wrażeń słuchowych, emocjonalnych i estetycznych. Pan Maks grał na fagocie. Przedszkolaki poznały brzmienie i budowę instrumentu dętego drewnianego. Pani Marta swym śpiewem zwróciła uwagę na piękno ludzkiego głosu. W jej wykonaniu zostały zaprezentowane m. in. utwory W. Lutosławskiego: ,,Spóźniony słowik”, ,,Kotek” i ,,Pióreczko”. Dzieci słuchały ,,Etiudę E-dur” F. Chopina oraz „Gawot” Prokofiewa. Dźwięki pobudzały wyobraźnię dzieci, stały się inspiracją do ilustrowania muzyki ruchem. Mali słuchacze wcielili się w rolę odlatujących ptaków i idącego przez pustynię wielbłąda. Akompaniowali na instrumentach perkusyjnych do ,,Wesołego wieśniaka” R. Schumanna.
2016_11_15_koncert_17 — kopia.jpg


 
Święto Niepodległości w VII LO -Gr. III, IV, V | Drukuj |

10.11.2016

 
 
 
2016_11_10_swieto_08 — kopia.jpg
11 listopada to dla wszystkich Polaków bardzo ważna data.


 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 100 - 110 z 829