Spotkania w Klubie Czytających Rodziców - Gr. I | Drukuj |

31.03.2017

 
 
 
2017_03_31_spotkanie.gif
Czterolatki odwiedziły panie: Karolina Łysiak- mama Franka, Elżbieta Dudziak z córką Marysią - mama Krysi i Agnieszka Kapłońska z córką Michalinką - mama Adama. Pani Karolina zaprezentowała książki: W. Chotomskiej „ Kołowata wyspa” oraz D. Wawiłow „ Trójkątna Karolina” i „ Posłuchajcie bajki nowej prostokątnej i kwadratowej”. Dzieci poznały niezwykłe krainy zbudowane z figur geometrycznych. Przygody królów i księżniczek tam zamieszkujących. Wspólnie z mamą Krysi mali miłośnicy literatury recytowali wiersze : M. Konopnickiej „Parasol” , J. Tuwima: „Lokomotywa” i J Brzechwy „Okulary”, „Jajko”, ”, „Żaba”. „Kwoka”. Ocenili zachowanie kwoki przypominając znaczenie słów: proszę, dziękuję, przepraszam. Pani Agnieszka przeczytała wiersz B. Szymanek „O pewnym wilku”, którego bardzo bolały zęby z powodu zjadania dużej ilości słodyczy. A w wierszu M. Konopnickiej „Stefek Burczymucha” nawiązała do emocji, które towarzyszą często dzieciom np. strach.


 
Spotkanie z leśnikiem w ramach projektu edukacyjnego „Leśna Skrzynia Skarbów”w Gr. III-V | Drukuj |

24.03.2017

 
 
 
Pięcio i sześciolatki spotkały się panem Michałem Wojcieszkiewiczem z Nadleśnictwa Żołędowo, który opowiedział o swojej pracy, o lesie i mieszkających w nim zwierzętach. Podkreślał, że człowiek jest gościem w lesie i musi szanować zwyczaje zwierząt w nim mieszkających. Dzieci miały okazję poznać zwyczaje zwierząt zamieszkujących lasy naszej okolicy. Przedszkolaki poznały niektóre urządzenia ułatwiające pracę leśników: numerator, który służy do numerowania drzew; średnicowiec, który mierzy średnicę drzew oraz rejestrator zapisujący wszystko co dzieje się w lesie. Podczas spotkania gość zadawał przedszkolakom wiele pytań, z którymi dzieci świetnie sobie radziły. Wykazały się dużą wiedzą na temat skutków złego zachowania się w lesie: śmiecenie, niszczenie zieleni, łamanie drzew i krzewów. Analizowały czego nie wolno robić w lesie: np. nie hałasować, nie płoszyć zwierząt, nie łamać gałęzi, nie palić ognisk itd. .W nagrodę otrzymały naklejki.
2017_03_24_spotkanie_14 — kopia.jpg


 
Koncert „Miauczy kotek, miau”- Gr. I-V | Drukuj |

23.03.2017

 
 
 
2017_03_23_koncert_07 — kopia.jpg
Mali słuchacze poznali utwory Witolda Lutosławskiego napisane do tekstów literackich dla dzieci, m.in. „Kotek”, ,, Była babuleńka”, ,, Idzie Grześ” i ,, Pióreczko” . Śpiewakowi panu Łukaszowi akompaniowała pani Kasia na wiolonczeli i pani Ada na pianinie. Dzieci zaobserwowały, że wiolonczela zbudowana jest z drewna, posiada cztery struny, nogę i smyczek, za pomocą którego można wydobywać przepiękne dźwięki naśladujące nawet miauczenie i mruczenie kotka. Wszyscy czynnie uczestniczyli w koncercie. Frajdą było wcielenie się w postać babuleńki przepędzającej psotnego koziołka. Była też ilustracja ruchowa piosenki ,, Nie chcę cię znać” oraz akompaniowanie na grzechotkach do utworu ,, Wiosenna poleczka”.


 
Gazetka Przedszkolna „Leśne Echo - Wiosna 2017” | Drukuj |

24.03.2017

 

Gazetka Przedszkolna „Leśne Echo - Wiosna 2017”

 
 
W dziale "Nasza gazetka"  zamieściliśmy najnowszy numer "Leśnego Echa". Wiosenne wydanie kwartalnika zredagowały panie: Aleksandra Zysk, Lidia Grześków-Gil, Elżbieta Sergot (koretka) wspólnie z Rodzicami, Dziadkami i Dziećmi.
 
Dziękujemy Rodzicom i Dziadkom za dostarczenie materiałów.
 
leśne echo nr 74 - wiosna 2017.pdf.jpg


 
Powitanie wiosny z Radą Osiedla „Leśne” i nie tylko - Gr. I-V | Drukuj |

21.03.2017

 
 
 
2017_03_21_powitanie_16 — kopia.jpg
Z inicjatywy Rada Osiedla Leśne pięcio i sześciolatki tradycyjnie spotkały się na skwerze im. Teresy Ciepły z dziećmi z osiedlowych placówek oświatowych, Klaunem Bobkiem oraz Panią Wiosną. Na powitanie otrzymały baloniki. W imieniu Rady Osiedla zgromadzonych powitała pani Zofia Kosmalska. Dzieci śpiewały piosenki o wiośnie, deklamowały wiersze. Przeszły w korowodzie z gaikami i kwiatami. Każdy otrzymał słodką niespodziankę. Dzieci trzy i czteroletnie pożegnały zimę przemarszem z kukłą Marzanny - symbolem odchodzącej zimy. Wiosnę powitały śpiewając piosenkę i niosąc kolorowe kwiaty oraz gaik ustrojony w kolorowe wstążeczki.


 
Dzień Kolorowej Skarpetki - kampania na rzecz dzieci z Zespołem Downa - Gr. I-V | Drukuj |

21.03.2017

 
 
 
Przedszkolaki z wszystkich grup od rana z radością wchodziły do sali, ponieważ rodzice, jak co roku, zadbali aby ubrały dwie niepasujące skarpetki na znak solidarności, tolerancji i integracji z osobami z Zespołem Downa. Zakładając kolorowe skarpetki utożsamiły się z problemami osób dotkniętych tym schorzeniem. Jedna niepasująca skarpetka, to jak jeden inny, niepasujący chromosom. Budując wzajemne relacje, zaufanie i szacunek, budujemy lepszy świat.
2017_03_21_kolorowa_08 — kopia.jpg


 
Zajęcia z studentami Collegium Medicum UMK w Bydgoszczy w Gr. I-V | Drukuj |

17.03.2017

 
 
 
2017_03_17_studenci_27 — kopia.jpg
Przedszkolaki z radością przywitały studentów I roku kierunku Zdrowie Publiczne. Pod opieką dr n. med. Mileny Wojciechowskiej przygotowali oni ciekawe zajęcia na temat zdrowego odżywiania. Dzieci brały udział w różnorodnych zabawach utrwalających wygląd owoców i warzyw. W praktycznych działaniach utrwalały zasady zdrowego odżywiania. Różnorodne formy aktywności (piosenki, zagadki, zabawy ruchowe i dydaktyczne) przeprowadzone z przedszkolakami pozwoliły na utrwalenie pojęć „zdrowa żywność” i ta szkodząca zdrowiu czyli „niezdrowa”. Przedszkolaki mogły pochwalić się swoją wiedzą i umiejętnościami, a w nagrodę otrzymały od studentów niespodzianki: piłkę, baloniki, dyplomy oraz medale.


 
Zajęcia hodowlane w kąciku przyrody - Gr. V | Drukuj |

17.03.2017

 
 
 
Piecio i sześciolatki z zapałem przystąpiły do założenia hodowli roślin w kąciku przyrody. Jak prawdziwi ogrodnicy sadzili fasolę, cebule, wysiali rzeżuchę i owies. Następnie posiali do doniczek nasturcje, bratki i aksamitki. Posadzone nasiona w pojemnikach i kwiaty umieścili na parapecie okna, tworząc wiosenny kącik przyrody. Każdego dnia pamiętają o podlewaniu roślin i z wielkim zaangażowaniem obserwują ich wzrost. Cieszą się każdą dostrzeżona zmianą. Nie mogą się doczekać, kiedy rzeżucha i szczypiorek już urosną na tyle, aby zjeść je na śniadanie.
2017_03_17_przyroda_12 — kopia.jpg


 
Zajęcia matematyczne w Szkole Podstawowej Nr 15 – Gr. IV | Drukuj |

15.03.2017

 
 
 
2017_03_15_szkoła_01 — kopia.jpg
Na przedszkolaków czekała pani Justyna Kosz-nauczycielka klasy II b oraz jej uczniowie, a wśród nich absolwenci naszego przedszkola. 


 
Zajęcia w Muzeum Okręgowym „Spichrze nad Brdą”– Gr. I | Drukuj |

14.03.2017

 
 
 
Czterolatki realizując temat kompleksowy „Bydgoszcz - moje miasto” udały się do muzeum aby obejrzeć wystawę pt. „Od Starego Rynku do Placu Wolności. Spacer ulicami międzywojennej Bydgoszczy”. Pani przewodnik Katarzyna Gołębiewska oprowadzała dzieci po muzealnych salach. Przedszkolaki dowiedziały się, jak wyglądały początki Bydgoszczy. Obejrzały przedmioty, a nawet poznały zawody minionych epok: garncarza, zduna, murarza, ślusarza i szewca oraz ich narzędzia pracy i wytwory. Kolorując karty pracy poznały herb miasta. W sali zabaw, na małych obrazach/tablicach interaktywnych układały puzzle tworząc widoki międzywojennej Bydgoszczy. Tworzyły budowle z kloców. Przymierzały dawne stroje. Była to pierwsza i niezapomniana wizyta muzealna.
2017_03_14_muzeum_24 — kopia.jpg


 
Teatrzyk „Bajkopisanie”Gr. I-V | Drukuj |

10.03.2017

 
 
 
2017_03_10_teatrzyk_29 — kopia.jpg
Bohaterami spektaklu byli: Bajkopisarka, która z marnym skutkiem próbowała napisać bajkę, jakiej jeszcze nikt nie napisał, sympatyczny, figlarny Chochlik, który bardzo chciał jej pomóc, ale głównie wprowadzał zamieszanie oraz tajemnicza Wena, pojawiająca się tylko podczas nieobecności pisarki. Dzieci miały możliwość brania czynnego udziału w rozwoju akcji przeobrażając się kolejno w kota, małpę i żabę, które wraz z kameleonem Leonem stały się bohaterami upragnionej bajki. Ciekawy sposób przedstawienia spektaklu sprawił, że wszyscy świetnie się bawili i jednocześnie uczyli.


 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 100 - 110 z 863