Koncert w Filharmonii Pomorskiej „Szkoła tańca Jej Wysokości” – Gr. III, IV, V | Drukuj |

17.10.2017

 
 
 
2017_10_17_filharmonia_16 — kopia.jpg
Tytuł koncertu nawiązuje do pierwszej szkoły baletowej w Rosji. Absolwenci tej szkoły doprowadzili balet rosyjski do wielkiego sukcesu. Pani Ewelina przeniosła dzieci w świat baletu „Dziadka do orzechów” Piotra Czajkowskiego tańcząc do utworu Walc kwiatów. Zaprezentowała także taniec rosyjski Trepak, arabski oraz chiński. Solistce towarzyszyli muzycy grający na fortepianie, skrzypcach i altówce. Przedszkolaki porównywały budowę tych instrumentów oraz wydawane przez nie dźwięki. Dowiedziały się, że muzyk grający na altówce nazywa się altowiolista. Młodzi słuchacze pod kierunkiem pani Eweliny rozpoczęli naukę tańca klasycznego, który okazał się dość trudny, wymagający dobrej kondycji fizycznej. Widownia podziękowała artystom za piękne tańce i muzykę gromkimi brawami. 


 
Zajęcie edukacyjne ze Strażą Miejską - Gr. III, IV i V | Drukuj |

13.10.2017

 
 
 
Funkcjonariusze Straży Miejskiej: pan Michał Owczarzak i Wojciech Nowak przedstawili dzieciom zagrożenia i niebezpieczeństwa, które mogą spotkać oraz pokazali bezpieczne zachowania. 
2017_10_13_straz_miejska_18 — kopia.jpg


 
Rodzinny Konkurs Plastyczny „Ptaki” inspirowany darami przyrody Gr. I-V | Drukuj |

12.10.2017

 
 
 
2017_10_12_rodzinny_27 — kopia.jpg
Rodziny wykonały ptaki z różnorodnych materiałów jesiennych. Twórcza pomysłowość jest pełna podziwu. Wszyscy okazali się zwycięzcami. Dzieci otrzymały w nagrodę książki - niespodzianki. Dziękujemy Państwu za wspieranie przedszkola w edukacji własnych pociech i umożliwianie dziecku cieszenia się sukcesem razem z rówieśnikami.


 
Zajęcia w Dziecięcej Akademii Czytania Bajekw Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej - Gr. IV | Drukuj |

10.10.2017

 
 
 
Piecio i sześciolatki brały udział w zajęciach edukacyjnych, których tematem była twórczość Jana Brzechwy związana z przyrodą. Przedszkolaki słuchały wierszy, recytowały ich fragmenty. Śpiewały „Kaczkę Dziwaczkę”. Z zapałem wykonały do tego utworu plakat.
2017_10_10_zajecia_14 — kopia.jpg


 
Teatrzyk „Leśne opowieści bardzo ważnej treści” Gr. I-V | Drukuj |

09.10.2017

 
 
 
2017_10_09_teatrzyk_05 — kopia.jpg
Aktorzy z Teatru Pomarańczowy Cylinder z Torunia zaprosili przedszkolaków do lasu, w którym mieszkają mądre i wesołe zwierzęta. Głównym konferansjerem spektaklu był sympatyczny Kruk Karol. Wystąpiły także inne zwierzęta: miś, zając, pszczółka, leśne owady oraz cała rodzinka wiewiórek. Zwierzęta opowiedziały kilka wesołych historii, które zawsze kończyły się pouczającym morałem. Poprzez zabawę dzieci poznały ważne leśne prawdy, które są uniwersalne i obowiązują także w ludzkim świecie. Miały okazję posłuchać leśnej gitarowej ballady o tolerancji i przyjaźni. Dowiedziały się jak ważne jest poszanowanie czyjejś własności, zachowanie bezpieczeństwa na drodze, tolerancja wobec nowych osób w otoczeniu, posiadanie własnych pasji oraz szacunek wobec innych. Kolorowa scenografia, sugestywna i zabawna gra aktorów bardzo spodobały się przedszkolakom.


 
Zajęcia w Dziecięcej Akademii Czytania Bajek w Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej- Gr. III | Drukuj |

06.10.2017

 
 
 
Pięciolatki rozpoczęły siódmą edycję Dziecięcej Akademii Czytania Bajek zatytułowanej „Biblioteka skarbnicą wiedzy – książki znane i nieznane”. Pani Grażyna Ruta-Balińska zaprezentowała dzieciom postać J. Brzechwy oraz ideę wspierania głośnego czytania najmłodszym. Zajęciom towarzyszyła wystawka książek autora. Przedszkolaki słuchały wierszy czytanych przez panią Joanna Grabowską-Janowiak: „Samochwała”, „Leń”, ”Kłamczucha” „Tańcowała igła z nitką”, „Kwoka”, „Na straganie” „Grzyby” , „Kaczka dziwaczka”. Dzieci oglądały ekranizację „Akademii Pan Kleksa ” śpiewając wspólnie z bohaterami piosenki popularyzujące wiersze poety. Wykazały się znajomością nazw różnych zwierząt. W trzyosobowych zespołach wykonywały ilustracje do wiersza „Kaczka dziwaczka”. Każdy uczestnik otrzymał drobny upominek w postaci zakładki do książki.
2017_10_06_akademia_17 — kopia.jpg


 
Wycieczka do gospodarstwa agroturystycznego wSiennie - warsztaty edukacyjne„Jesień w parku i w o | Drukuj |

02.10.2017

 
 
 
2017_10_02_wycieczka_53 — kopia.jpg
Przedszkolaków powitali gospodarze: Pani Krysia i Pan Jacek. Pod okiem pani Krysi, która stworzyła ciepły nastrój dokładając drewno do kominka, pięciolatki wykonały jesienne zdobniki z kory. Podzielone na dwie grupy uczestniczyły w wielu zadaniach. 


 
Zajęcia w Bibliotece Miejskiej „Co przyniesie w koszu jesień?” - Gr. IV | Drukuj |

29.09.2017

 
 
 
Pięcio i sześciolatki z panią bibliotekarkę Joannę Kasprowicz rozpoznawały cechy rozpoczynającej się pory roku jesieni. Wymieniały jesienne dary z lasu, sadu, pola i ogrodu. Słuchały i rozwiązywały zagadki, a ich rozwiązanie przyczepiały w postaci obrazków na tablicę. Oglądały prezentację ,,Kongres jesiennych warzyw i owoców”. Wkładając produkty do lodówki utrwalały zdrowe nawyki żywieniowe. Wyliczały, że: należy pić dużo wody, soków, mleka, kefirów, jogurtów. Jeść regularnie 5 posiłków: śniadanie, II śniadanie, obiad, podwieczorek i kolację. Oczywiście ograniczać słodycze, bo szkodzą zębom. 
2017_09_29_zajecia_04 — kopia.jpg


 
Akademia Zdrowego Przedszkolaka ,, Zdrowa Rodzina - Szczęśliwa Rodzina” - Gr. IV | Drukuj |

20.09.2017

 
 
 
2017_09_20_akademia_zdrowego_19 — kopia.jpg

Pięcio i sześciolatki rozmawiały o zdro¬¬wym ży¬¬wie¬¬niu. Rozwiązywały zagadki w kąciku ,,Zdrowa Piramida dzisiaj nam się przyda”. Poszły na stragan owocowo-warzywny. Znakomicie odróżniały warzywa od owoców. Dotykały je, oglądały, nazywały, wąchały. Porównywały ich ciężar, wielkość i kolory, zwłaszcza odcienie zieleni: kapusty, sałaty, brukselki i kapusty pekińskiej. 
Sprzątanie Świata Gr. I-V | Drukuj |

15.09.2017

 
 
 
Hasło tegorocznej akcji ,, Nie ma śmieci- są surowce” zachęciło dzieci do innego spojrzenia na wartość śmieci. Nie są one czymś niepotrzebnym, lecz stanowią cenny surowiec do produkcji nowych przedmiotów. 
2017_09_15_sprzatanie_05 — kopia.jpg


 
Koncert „Spotkanie z kontrabasem - Idą sobie krasnoludki” - Grupy I-V | Drukuj |

15.09.2017

 
 
 
2017_09_15_koncert_01 — kopia.jpg
Po wakacyjnej przerwie zawitała pani Ada z panem Maciejem. Goście przywitali się z dziećmi piosenką „Do, re, mi…”. Przedszkolacy zastanawiali się, co mieści się w wielkim futerale. Okazało się, że to kontrabas, który ma metalową nóżkę. posiada struny i smyczek wykonany z końskiego włosia. Pan Maciej wydobywał z niego dźwięki. Zagrał utwór C. Saint – Saensa pt. „Słoń”. Następną niespodzianką był krasnoludek, który wesoło tańczył do utworu „Polka ogniowa” J. Straussa, a potem zapraszał wszystkich do śpiewania krasnoludkowych piosenek i wyrażania ich treści gestami. Odważne dzieci tańczyły z krasnalem w kółeczku. Akompaniowały na drewienku oraz kasztanach do piosenki „Kasztanowy konik”. Koncert był okazją do spotkania z muzyką na żywo i sprawił przedszkolakom wiele radości.


 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 100 - 110 z 918