Wycieczka do Wioski Chlebowej w Janiej Górze – Gr. III | Drukuj |

02.10.2018

 
 
 
2018-10-02_wioska_chlebowa_gr3_47 - kopia.jpg
Dzieci w asyście czterech gospodyń prześledziły drogę od kłosów zboża do bochenka chleba. W Głównej Izbie poznały legendę Wioski Chlebowej, którą nękało straszydło Luppo przegonione przez Rycerza Janka, od imienia którego powstała nazwa miejscowości. Dzieci uczestniczyły w procesie wyrabiania chleba od przesiewania mąki, wykonania zaczynu, wygniatania i obserwacji wyrastania ciasta. Swoje ciasto wkładały do korytek, dekorowały je nasionami i oznaczały numerkami, po czym obserwowały pieczenia chleba w piecu chlebowym na powietrzu. Na ścieżce edukacyjnej pt. „Stracha pokonamy, chleba nie oddamy” wykonywały zadania tajemniczych osób aby zdobyć produkty niezbędne do upieczenia chleba. Wykonywanie zadań utrudniał wszędobylski Strach Luppo. Spotkały Strażnika Soli i aby otrzymać worek z solą musiały rozpoznać sól pośród innych produktów. Ucierały na żarnie ziarna zbóż aby otrzymać worek mąki i kłosy zbóż. Aby zdobyć wodę od Strażnik Wody obserwowały jak wydobywa ją ze studni, a potem zakładały na ramiona nosidło z wodą. By zdobyć zakwas musiały rozpoznać go po zapachu i wykonać ćwiczenia gimnastyczne. U Gospodyni zdawały egzamin na „Młodego Rolnika” zapoznając się jak dawniej koszono, młócono i orało się pole. Z pomocą Gospodyni próbowały młócić zboże cepem oraz naśladować koszenie kosą. Strażnik Ognia zaprosił dzieci na słodkie podpłomyki, a potem były zabawy na „Wesołej łączce”, gdzie trzeba było wykazać dużą energię i aktywność. Na lekcji muzealnej w sali z historycznym sprzętem gospodarstwa domowego można było pisać gęsim piórem, obejrzeć naftowe lampy i świeczniki. Na zakończenie był test na rozpoznawanie ziaren zbóż i wręczenie grupowego Dyplom Rolnika za zdobycie I miejsca.


 
Zajęcie edukacyjne z funkcjonariuszem Straży Miejskiej - Gr. III, IV i V | Drukuj |

28.10.2018

 
 
 
Specjalista Wojciech Nowak, pracujący w Referacie Profilaktyki i Prewencji Straży Miejskiej z ogromną przyjemnością i z wielkim zaangażowaniem opowiadał o swojej pracy. Wyjaśnił na czym polega różnica między strażnikiem miejskim, a policjantem czy strażakiem. Dzieci obejrzały elementy munduru, czapki oraz przedmiotów, które służą podczas pełnienia obowiązków. Celem zajęć było poszerzenie wiedzy przedszkolaków na temat obowiązujących zasad bezpieczeństwa na ulicy, w przedszkolu i w domu, a także wdrażanie obowiązku ich przestrzegania. Dzieci ćwiczyły prawidłowe przechodzenie przez jezdnię. Wykazały się znajomością zasad bezpieczeństwa na drodze, opisały funkcje sygnalizacji świetlnej oraz „zebry”. Gość przypomniał zasady dotyczące kontaktów z osobami nieznajomymi. Zachęcił dzieci do odegrania scenki. Omówił zachowanie się w sytuacji kontaktu z obcym psem.
2018-09-28_straz_miejska_19 - kopia.jpg


 
Akcja „Sprzątanie Świata”Gr. I-V | Drukuj |

21.09.2018

 
 
 
2018-09-21_sprzatanieswiata_11 - kopia.jpg
Maluszki utrwalały słowo „segregacja”, odróżniały i segregowały plastiki, baterie i płyty. W przedszkolnym sklepiku kupowały zdrową żywność i uczyły się co zrobić z pustymi opakowaniami. Czterolatki poznały odpady, które można ponownie przetworzyć. Oglądały plakaty oraz książki opowiadające o wyrzucaniu i segregowaniu śmieci. Dowiedziały się, co może powstać z przetworzonych odpadów oraz jaki kolor pojemnika służy do wyrzucania plastikowych butelek, papierów, metalu oraz szkła. Pięciolatki uwagę poświęciły segregowaniu odpadów oraz recyklingowi. Starszaki z Gr. IV przyszły ubrane na zielono. Czekały na nie korony „Przyjaciół przyrody” oraz zielone baloniki. Uczyły się prawidłowej segregacji śmieci, a poprzez analizę historyjki obrazkowej „O chorej Planecie” dostrzegły i wskazały konsekwencje braku zainteresowania człowieka stanem środowiska naturalnego. Starszaki z Gr. V oglądając film zgłębiały wiedzę o problemie dzikich wysypisk, odpadach wielkogabarytowych i odpadach budowlanych. Potem wszystkie przedszkolaki zaopatrzone w specjalne rękawice i worki, pamiętając o zasadach higieny i bezpieczeństwa wybrały się w teren na sprzątanie świata. Maluchy posprzątały plac w pobliżu budynku przedszkola , a średniaki i starszaki okoliczne osiedlowe tereny.


 
Koncert„Pac! Gruszka do fartuszka…” Gr. I-V | Drukuj |

18.09.2018

 
 
Pani Ada przypomniała przedszkolakom o minionych wakacjach i zaprosiła nad morze i w góry poprzez słuchanie utworów E. Griega i J. Straussa. Panowie: Bartek, Kacper i Tomek zaprezentowali gitarę, bango, saksofon i puzon. Dzieci poznały ich budowę i brzmienie. Przedszkolaki wesoło bawiły się grając na instrumentach perkusyjnych do utworów prezentowanych przez muzyków. Nawiązaniem do zbliżającej się pory roku była piosenka o gruszce. Dzieci naśladowały ruszające się gałęzie drzewa i spadające owoce.
2018-09-18_koncert_pac_21 - kopia.jpg  


 
Pożegnanie przedszkola - Gr. V | Drukuj |

21.06.2018

 
 
 
2018-06-21_pozegnanie_gr5_24 - kopia.jpg
Na tę okoliczność dzieci zaprezentowały przedstawienie pt. „Trzy czarownice”. Przygotowały także wiersze i piosenki, aby podziękować za naukę i opiekę wszystkim paniom. Symbolicznym gestem rozstania było rozcięcie więzów między przedszkolakami. Każdy absolwent otrzymał dyplom, książkę z dedykacją i pamiątkowy albumik. Dziękujemy Rodzicom za słowa podziękowania. Życzymy przyszłym uczniom radosnych wakacji i sukcesów w szkole.


 
Pożegnanie przedszkola - Gr. IV | Drukuj |

19.06.2018

 
 
 
Po uroczystym podwieczorku, podczas popołudniowej uroczystości, dzieci zaprezentowały bajkę J. Brzechwy pt. „Kopciuszek”. Pożegnały się z przedszkolem wierszami i piosenką. Każdy absolwent otrzymał dyplom i pamiątki. Pani dyrektor podziękowała nauczycielkom za przygotowanie dzieci do szkoły, a rodzicom za współpracę i angażowanie się w życie przedszkola. Absolwentom życzyła sukcesów i przyjaciół w szkole, a wszystkim dzieciom i ich rodzicom udanych i słonecznych wakacji.
2018-06-19_pozegnanie_gr_4_6 - kopia.jpg


 
Spotkania w Klubie Czytających Rodziców - Gr.I | Drukuj |

18.06.2018

 
 
 
2018-06-18_klub_czytajacych_2 - kopia.jpg
Najmłodsze przedszkolaki gościły panie: Ilonę Oleszczyk - mamę Krzysia, p Annę Borowicką - mamę Kacperka i panią Wandę Grygowską - babcię Rozalki. Pani Ilona przeczytała opowiadanie „Nie lubię nowych potraw” M. Zarębskiej z książki „Maja poznaje świat”. Dzieci dowiedziały się, że jedzenie codziennie tych samych potraw, np. rosołu i kotletów jest nudne. Różne potrawy, owoce i warzywa mają różny smak, zapach, kolor. Dlatego warto je próbować. Pani Anna przeczytała bajkę „O wilku i siedmiu koźlątkach” przypominając, że obcym nie wolno ufać. Babcia Rozalki przeczytała bajkę „Najlepszy przyjaciel”, o tym , że przyjemnie jest bawić się zgodnie i dzielić zabawkami. Wtedy każdy jest zadowolony, a takiego fajnego kolegę można nazwać przyjacielem. Dziękujemy wszystkim paniom za miłe spotkania i wybór pouczających bajek.


 
Malowanie barwnikami roślin- Gr. IV | Drukuj |

15.06.2018

 
 
 
Dzieci eksperymentowały malowanie bez użycia farb, ale z wykorzystaniem roślin. Pozbierały przydrożne maki, modraki, listki bzu. Usiadły w malowniczym miejscu pod kasztanowcami. Wydobywały barwy z części roślin: łodyg, liści, płatków kwiatów i tworzyły obrazy.
2018-06-15_malowanie_7 - kopia.jpg


 
Zajęcia z ratownikami medycznymi z UMK w Bydgoszczy - Gr. III, IV, V | Drukuj |

12.06.2018

 
 
 
2018-06-12_ratownicy_1 - kopia.jpg
Przedszkolaków odwiedziły panie: Ewa Samul i Katarzyna Leńska oraz pan Wojciech Samul. Spotkanie miało na celu kształtowanie bezpiecznych postaw od najmłodszych lat oraz przezwyciężenie strachu i nabranie zaufania do służb, które udzielają pomocy. Podczas zajęć ratownicy prezentowali strój, w którym pracują i opowiadali o swojej pracy. Goście zaprezentowali zasady udzielania pierwszej pomocy prezentując na fantomie technikę resuscytacji krążeniowo - oddechowej. Dzieci miały możliwość wcielenia się w rolę ratownika. Nabywały umiejętność prawidłowego zachowania się w czasie wypadku, w sytuacjach zagrożenia życia lub zdrowia. Ważnym było przypomnienie numeru telefonu pogotowia ratunkowego 999 oraz numeru alarmowego 112 przywołującego wszystkie służby ratownicze. Poruszono także temat zachowania bezpieczeństwa podczas wakacji.


 
Ogólnopolskie Święto Wolnych Książek -Gr.I-V | Drukuj |

12.06.2018

 
 
 
Nasze przedszkolaki bardzo lubią słuchać, jak dorośli czytają im książki. Chciały podzielić się radością czytania i przyniosły ze swoich domowych bibliotek ulubione pozycje literackie. Prezentowały je swoim kolegom i koleżankom, opowiadały o bohaterach, a następnie wymieniały się pomiędzy sobą. Nowe książki bardzo ucieszyły dzieci. Z zainteresowaniem oglądały je, pokazywały ciekawe, kolorowe ilustracje. Podczas rozmów utrwaliły zasady korzystania z książek. Dowiedziały się, dlaczego warto czytać książki: rozwijają naszą wyobraźnię, relaksują, uczą, bawią i wychowują. Pozwalają także poznać miejsca i rzeczy, których w codziennym życiu nie mamy możliwości zaobserwować.
2018-06-12_swieto_ksiazek_9 - kopia.jpg


 
Międzyprzedszkolny przegląd recytatorski „Wanda Chotomska dzieciom” - Gr. III | Drukuj |

12.06.2018

 
 
 
2018-06-12_recytatorski_1 - kopia.jpg
Przedszkole Nr 33 „Jacek i Agatka” gościło dzieci z kilku bydgoskich placówek. Naszą placówkę reprezentowali: Lena Cichocka z wierszem „Bajka o kurze” i Igor Adamczyk z wierszem „Certa”. Występy nagrodzono gromkimi brawami. Każde dziecko otrzymało pamiątkowy dyplom oraz płytę z wierszami W. Chotomskiej. Gratulujemy !


 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 100 - 110 z 1021