Zajęcia w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym dla Dzieci i Młodzieży Słabo Widzącej i Niewidomej | Drukuj |

23.04.2018

 
 
 
2018-04-23_specjalny_osrodek_55 - kopia.jpg
Wizyta w ośrodku, z okazji Drzwi Otwartych, zaczęła się spotkaniem z panią Olą, która zaprosiła przedszkolaków do zabawy przy piosence o wiośnie. Dzieci tańczyły wcielając się w role żabek, motyli i mrówek. Następnie przeszły do auli, gdzie powitały ich panie: Małgosia, Angelika i Marta, i zaprosiły do zabaw pozwalających doświadczyć, jak czują się osoby mające poważne wady wzroku. Zadaniem dzieci było dotykać się z kolegą różnymi częściami ciała, ubrać się z zasłoniętymi oczami, przejść po różnym podłożu w asyście kolegi przewodnika. Wiele zabawnych chwil dzieci przeżyły grając w Goalball. Doświadczyły jak trudno złapać piłkę z zasłoniętymi oczami. Kolejna zabawa polegała na ułożeniu, przy pomocy słomki, czarnych kropek na tabliczkach z alfabetem Braille`a. W miasteczku Bezpiecznego Bohatera, dzieci z zasłoniętymi oczami musiały pokonać przejście dla pieszych, co wcale nie było łatwe. Kolejną atrakcją było „kierowanie” autobusem. Każdy przedszkolak miał także możliwość przemiany nie do poznania. Wolontariusze: Patryk i Kasia malowali chętnym dzieciom twarze w zabawne wzorki. Serdecznie dziękujemy pracownikom ośrodka za bardzo ciekawe i pouczające zajęcia.


 
Międzynarodowy Dzień Ziemi - Gr. I-V | Drukuj |

20.04.2018

 
 
 
Tegoroczna akcja przebiegała pod hasłem „Ratujmy nasz dom przed odpadami”. Przedszkolaki podjęły wiele działań służących bogaceniu wiedzy na temat ochrony środowiska i wtórnego wykorzystania odpadów. Segregowały śmieci do odpowiedniego koloru pojemników. Niektóre odpady zgniatały, aby w pojemniku mogło się ich więcej zmieścić. Słuchały wierszy i piosenek o tematyce ekologicznej. Analizowały treści tematycznych ilustracji i obrazków. Wcieliły się w postacie zwierząt żyjących w zanieczyszczonych wodach i wyrażały prośby mieszkańców różnych ekosystemów o dbanie i niezaśmiecanie środowiska. Oglądały prezentację multimedialną „Nie śmieć” oraz bajkę edukacyjną ,,Ekologiczny dom”, które były inspiracją do wykonania prac plastycznych. W formie plastycznej wyraziły swoje marzenia dotyczące wyglądu Ziemi w przyszłości. Ubrane w rękawice ochronne i zaopatrzone w plastikowe worki wyszły w teren zbierać śmieci, by tym działaniem pokazać jak ratować naszą planetę.
2018-04-20_dzien_ziemi_32 - kopia.jpg


 
Koncert „Kwiecień plecień”- Gr. I-V | Drukuj |

20.04.2018

 
 
 
W słoneczny kwietniowy poranek przywitały dzieci dźwięki płynące z błyszczącej trąbki pana Tarasa (S. Joplin „Ragtime”). Po chwili pojawili się kolejni goście : prowadząca pani Ada oraz pan Adam, który oczarował całą widownię swoim głosem. Dzieci słuchając muzyki na „żywo” rozróżniały melodie szybkie-wolne ( „Taniec neapolitański” P. Czajkowskiego), grane cicho- głośno, wesołe i smutne. „Kołysanka” J. Brahmsa uśpiła nie tylko pluszowego misia, ale wprowadziła w spokojny nastrój wszystkich małych słuchaczy. Pięknie wykonane przez pana Adama: Aria z opery „Wesele Figara” W.A.Mozarta oraz Pieśń Adama z Operetki „Ptasznik z Tyrolu” K. Zellera zostały nagrodzone gromkimi brawami. Przedszkolaki wykazały się dużym poczuciem rytmu skacząc do muzyki D. Kobalevskiego „Błazny cyrkowe” oraz akompaniując na grzechotkach do wesołej poleczki. Pani Ada podziękowała przedszkolakom za aktywny udział w koncercie i podkreśliła, że muzyka bywa różnorodna, tak jak pogoda w kwietniu.
2018-04-20_koncert_kwiecien_9 - kopia.jpg  


 
Zajęcia edukacyjne „Ptaki polskich lasów”w OgrodzieZoologicznym w Myślęcinku - Gr. III | Drukuj |

19.04.2018

 
 
 
2018-04-19_ptaki_2 - kopia.jpg
Pięciolatki w asyście pani Agnieszki Lewińskiej odkrywały tajemnice ptaków polskich lasów, zarówno tych dziennych jak i nocnych. Podczas spaceru alejami ogrodu zoologicznego dzieci obserwowały różne gatunki ptaków oraz bogaciły wiedzę o ich życiu. Pogadanka przy klatkach z sowami, krukami, puszczykami, jemiołuszką, sokołami i orłami stała się skarbnicą wiedzy przyrodniczej. Dzieci zaobserwowały zachowania ptaków w okresie godowym. Wydawały one odgłosy stwarzając plenerową filharmonię z ptasim koncertem. W budynku były ciekawski na temat składania przez ptaki jaj. Pięciolatki dowiedziały się, jak ważne jest ubarwienie jaja aby nie było kąskiem dla innych zwierząt w lesie. Można było dotknąć piór orła, sowy, jastrzębia i pomachać nimi w taki sposób, aby wydobyć dźwięk szybujących ptaków. Wycieczka okazała się wspaniałym przeżyciem i atrakcyjną lekcją przyrody.


 
Udział w konkursie „Język angielski znamy - pięknie recytujemy i śpiewamy” - Gr. V | Drukuj |

17.04.2018

 
 
 
Julia Sikorska i Jagoda Kryger zaprezentowały umiejętności w konkursie zorganizowanym przez Przedszkole nr 59. Uroczystość uświetnił teatrzyk pt. „Bal u Królowej” w wykonani gospodarzy. Mali aktorzy przedstawili historię Wielkiej Brytanii, a uczestnikami balu u królowej byli sławni Brytyjczycy: Robin Hood, William Szekspir, Sherlock Holmes, piłkarze, zespół The Beatles. W części konkursowej dzieci prezentowały umiejętności językowe recytując i śpiewając. Julia śpiewała piosenkę, a Jagoda recytowała wiersz. Wszyscy laureaci konkursu zajęli równorzędne miejsca i otrzymali dyplomy, upominki oraz prezenty dla przedszkola. Gratulujemy dziewczynkom pięknego występu.
2018-04-17_język_angielski_3 - kopia.jpg


 
Program edukacji antynikotynowej „Czyste powietrze wokół nas” - Gr. IV i V | Drukuj |

17.04.2018

 
 
 
2018-04-17_czyste_powietrze_7 - kopia.jpg
Treści programu przygotowanego przez Państwową Stację Epidemiologiczno-Sanitarną. realizowane były podczas 5 zajęć warsztatowych: „Co i dlaczego dymi?”, „Jak się czuję, kiedy dymi papieros?”, „Co się dzieje, kiedy ludzie palą papierosy?”, „Jak unikać dymu papierosowego?”, „Nie pal przy mnie!”. Dzieci zwiększyły wiedzę dotyczącą szkodliwości dymu, obserwowały podczas wycieczki źródła dymu, rysowały miejsca gdzie można spotkać dym. Poznały bohatera programu - dinozaura Dinka. Odpowiadały na pytania, który zapach jest przyjemniejszy, roślin czy dymiącego papierosa. Opisywały, jak się czują, gdy ktoś w ich obecności pali papierosa. Kolorowały literki do haseł „Nie pal przy mnie” oraz „Czyste powietrze wokół nas”. Rysowały znaczki o nie paleniu i w ten sposób pomogły przygotować tablicę dla rodziców. Konstruowały papierosy, które były smutne, a nawet płakały, bo wiedziały jak bardzo szkodzą ludziom. Wymieniały spowodowane przez palenie choroby: dziąseł, zębów, płuc itd. Dlatego też wykonane papierosy wyrzucały do śmietnika. Z radością recytowały wierszyk ,,Rzuć palenie” i śpiewały ,,Piosenkę o Dinku’. Wychowanie antynikotynowe jest częścią wychowania zdrowotnego. Stanowi pierwsze ogniwo działań edukacyjnych na rzecz kształtowania świadomych postaw antynikotynowych u dzieci.


 
Zajęcia „Bydgoszcz moje miasto” w Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej- Gr. III | Drukuj |

16.04.2018

 
 
 
W ramach 672 rocznicy nadania Bydgoszczy praw miejskich w Dziecięcej Akademii Czytania Bajek odbyły się zajęcia edukacyjne o Bydgoszczy. Pięciolatki wysłuchały ciekawostek związanych z symbolami miasta oraz obejrzały prezentację zdjęć najciekawszych atrakcji architektonicznych, kulturalnych, sportowych i rekreacyjnych. Rozpoznawały i nazywały ciekawe miejsca Bydgoszczy. Po prezentacji Pani Joanna Grabowska - Janowiak przeczytała legendy związane z Bydgoszczą: o „ Panu Twardowskim” , o „Wyspie Młyńskiej”. Legendzie o Mistrzu towarzyszył krótki film prezentujący Pana Twardowskiego ukazującego się w oknie na Starym Rynku . Dzieci kolorowały Operę, Fontannę Potop ,Spichrze, Króla Kazimierza i Mariana Rejewskiego.
2018-04-16_moje_miasto_4 - kopia.jpg


 
Zajęcia edukacji antynikotynowej w Bibliotece Miejskiej - Gr. IV | Drukuj |

13.04.2018

 
 
 
2018-04-13_antynikotynowe_6 - kopia.jpg
Maszerują ulicami osiedla przedszkolaki niosły plakaty o nie paleniu. Ludzie czytali je. W ten sposób dzieci zachęcały do zdrowego trybu życia. Pani bibliotekarka mówiła o zanieczyszczeniach przyrody: powietrza i wód. Przedstawiła teatrzyki „Wars i Sawa” oraz „Legendę o Skarbnik”. Potem przedszkolaki z zaciekawieniem słuchały wierszy o niepaleniu papierosów autorstwa dzieci. Ciekawa była prezentacja multimedialna „Z czego zbudowany jest papieros?”, zachęcająca do uprawiania sportów. Dzieci wymieniły jazdę na rowerze, hulajnodze, deskorolce, grę w piłkę, ćwiczenia na Sali treningowej, bieganie, pływanie. Każde dziecko kolorowało i uzupełniało plakacik „Nie będę palić papierosów”.


 
Zajęcia edukacyjne w Akademii Gier Logicznych w Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej - Gr. IV | Drukuj |

11.04.2018

 
 
 
Celem zajęć było rozwijanie umiejętności logicznego myślenia, wyobraźni przestrzennej, pamięci i spostrzegawczości, a to wszystko przy okazji świetnej zabawy z grami planszowymi i zagadkami logicznymi. Rozwiązując „Sudoku” dzieci uważnie patrzyły, by w każdym wierszu i w każdej kolumnie znajdowały się cztery różne obrazki. W następnej zabawie miały zapamiętać w ciągu 10 sekund jak największą ilość przedmiotów, a potem je wymienić. W zabawie „Kot w worku” ćwiczyły umiejętności manualne wyciągając przedmioty widoczne na obrazku. Największym powodzeniem cieszyła się zabawa „Serpentyna”, podczas której układały węże o odpowiednich kolorach. Przedszkolaki przekonały się, że matematyka przedstawiona na wesoło nie jest trudna.
2018-04-11_akademia_3 - kopia.jpg


 
Festiwal Filmów Animowanych „ANIMOCJE” w Miejskim Centrum Kultury- Gr. III, IV, V | Drukuj |

10.04.2018

 
 
 
2018-04-10_festiwal_1 - kopia.jpg
Pięcio i sześciolatki gościły w MCK w roli widzów i jurorów. Prowadzący wyjaśnił w jakim celu zorganizowany jest Festiwal i na czym polega głosowanie. Zachęcił dzieci do uważnego obejrzenia 12 krótkometrażowych filmów w reżyserii osób pochodzących z różnych krajów, ubiegających się o Bydgoską Nagrodę za Najlepszy Film Animowany. Po prezentacji przedszkolaki przystąpiły do głosowania. Na specjalni przygotowanych kartach zaznaczyły jeden, ich zdaniem, najlepszy film. Wśród małych jurorów festiwalu rozlosowano 5 nagród: kasety CD z filmami dla dzieci. Szczęście uśmiechnęło się w tym roku do Leny i Franka z Gr. III. Gratulujemy!!!


 
Spotkania w Klubie Czytających Rodziców - Gr. I | Drukuj |

06.04.2018

 
 
 
Maluszki gościły kolejno: panią Elżbietę Dudziak - mamę Marysi, pana Adama Dudziaka - tatę Marysi, p. Annę Kryger - mamę Marty i p. Radosława Babicza - tatę Leny. Rodzice Marysi czytali popularne wierszyki J. Brzechwy: „Pomidor”, „Hipopotam”, „Zoo” i J. Tuwima „O Panu Tralalińskim”. Teksty pełne humoru wprawiły słuchaczy w dobry nastrój, wzbogacały m. in. wiedzę o dziko żyjących zwierzętach. Pani Ania czytała książkę „Kicia Kocia w pociągu” A. Głowińskiej. Maluchy poznały zasady podróżowania. Gdzie należy kupić bilet, jak zachować się na peronie i w pociągu. Pan Radosław czytał „Podanie o Lechu, Czechu i Rusie”. Dzieci przeniosły się w przeszłość i poznały historię początków państwa polskiego. Dowiedziały się jak ludzie dawniej podróżowali, gdzie mieszkali, co jedli. Dziękujemy Rodzicom za przedstawienie ciekawych treści literackich.
2018-04-06_klub_gr1_18 - kopia.jpg


 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 100 - 110 z 985