Grupa V na zajęciu muzealnym "Mój region - chcę wiedzieć więcej" | Drukuj |

17.03.2011

 
 
 
 
2011.03.17_grupa__v_w_muzeum.jpg W  Muzeum Okręgowego im. L. Wyczółkowskiego mieszczącego się w Spichrzach przy ul. Grodzkiej podczas zajęcia edukacyjnego w ramach cyklu tematycznego ,,Bydgoszcz naszą małą ojczyzną’’, 5 i 6-latki zgłębiały wiedzę o rodzinnym mieście.
 
Przypomniały jego legendę, poznały historię herbu oraz postać Kazimierza Wielkiego – króla związanego z historią Bydgoszczy. Rozpoznawały symbol miasta na poszczególnych obiektach umieszczonych w sali muzealnej.
 
Atrakcją był historyczny bicykl, który porównywały z rowerem czasów współczesnych. W ramach praktycznego działania składały z części herb Bydgoszczy, przyklejały go na karton, a następnie rysowały przedmioty, które oglądały wcześniej w gablotach. 


 
Grupa IV na zajęciach w Bydgoskim Klubie Sportów Gimnastycznych ,,ZAWISZA’’ | Drukuj |

15.03.2011

 
 
 
  2011.03.15_grupa_iv_na_zawiszy.jpg
W ramach współpracy z Zespołem Szkół Nr 15 przedszkolaki na zaproszenie trenera p. Sławka Różańskiego wybrały się na zajęcia sportowe. Już przy wejściu zaciekawiły ich gabloty z medalami i pucharami sportowców. Następnie udały się do szatni, by przygotować się do „treningu”.

Podczas obserwowania ćwiczeń młodych sportowców, dzieci zauważyły absolwenta przedszkola - Kacpra Dziubicha doskonalącego na materacu przewroty w przód. Miło było spotkać ubiegłorocznego kolegę!

Gdy sala opustoszała p. Sławek rozpoczął z przedszkolakami rozgrzewkę. Były biegi, wymachy ramion w przód i w tył, chód na palcach i piętach, czworakowanie. Większość sześciolatków dobrze radziła sobie z różnorodnymi ćwiczeniami. Następnie dzieci miały możliwość sprawdzenia swoich umiejętności podczas skoków z materaców do rowu wypełnionego gąbkami. Za pierwszym razem niektóre przedszkolaki miały wątpliwości czy podołają temu sportowemu wyzwaniu. Pan Sławek niezdecydowanych bezpiecznie asekurował podczas skoku i każde dziecko w swoim tempie dobrnęło do końca rowu. Za drugim razem nikogo nie trzeba było namawiać. Na starcie stanęli wszyscy bez wyjątku i nie potrzebowali już pomocy.

 
O sześciogłowym smoku i Małgosi | Drukuj |

01.03.2011

 
 
2011.03.01_zajcie_otwarte_w_gr._iv.jpg Wstępem do zajęcia było wysłuchanie przez dzieci i rodziców opowiadania pt. „O sześciogłowym smoku i Małgosi - nie chce mi się”.
 
Dzieci przejęły się losem dziewczynki, która najpierw zachowaniem bardzo zasmuciła mamusię, a następnie chcąc naprawić swoje uczynki wyruszyła do krainy sześciogłowego smoka po zaczarowane korale. Jednak, aby je zdobyć musiała wykonać zadania wymyślone przez kolejne głowy. Nie wystraszyła się trudności, bo bardzo chciała zobaczyć znów uśmiechniętą mamę.

Przedszkolaki chętnie przystąpiły do pomocy. Rozwiązywały zagadki, liczyły szklane koraliki, dokonywały analizy i syntezy słuchowej wyrazów, a ilość głosek i sylab w wyrazach przedstawiały za pomocą białych i zielonych kółek. Współpracowały także w parach podczas odczytywania wyrazów z rozsypanki sylabowej i odszukiwania danego obrazka. Przed rozpoczęciem zabaw graficznych dzieci ułożyły na dywanie „leniwą ósemkę”- to jedno z ćwiczeń Kinezjologii Edukacyjnej , której twórcami są amerykańscy pedagodzy Paul i Gail Dennisonowie. Dzieci rysowały ją także po śladzie ,a następnie wykonywały elementy literopodobne o różnym stopniu trudności.

 
Wiadomości z Klubu Czytającego Rodzica w Grupie II | Drukuj |

28.02.2011

 
 
 
  2011.02.28_wiadomoci_z__klubu_czytajcego_rodzica_w_grupie_ii.jpg
Czterolatki dzięki propagowanej akcji  w przedszkolu ,,Cała Polska czyta dzieciom” poznały już sporo utworów literackich czytanych i opowiadanych przez Rodziców i Babcie z ,,Klubu Czytającego Rodzica’’.

W 2010 roku obchodziliśmy 200 rocznicę urodzin Fryderyka Chopina. Anegdoty, szczególnie te z dzieciństwa F. Chopina przybliżył dzieciom: pan Michał Pawlaczyk - tata Antosi, czytając fragmenty z książki D. Wyżyńskiej-Konopielko ,, Chopin oczami dzieci”.

Pani Katarzyna Maławy - mama Ali - prezentowała utwór ,,Dwa Fortepiany” z książki W. Chotomskiej ,,Muzyka Pana Chopina”. Czterolatki  nazywają Fryderyczka kompozytorem i geniuszem i chętnie opowiadają  dlaczego grał nocą.

 
Zajęcie otwarte w Gr. V - ,,W Krainie Przyjaźni’’ | Drukuj |

22.02.2011

 
 
 
 

2011.02.27_zajecia_otwarte_gr_v.jpg W Krainie Przyjaźni dzieci przekonywały się jak ważna w życiu każdego człowieka jest przyjaźń, że dobrze mieć przyjaciół. 

Przedszkolaki analizowały historię wesołej Ludwiczki, która w poszukiwaniu przyjaciela wyruszyła w świat. Wędrówka  ta uwieńczona została sukcesem, gdyż dziewczynka nie tylko zaprzyjaźniła się z Zającem, Strachem na wróble, Ślimaczkiem i Świnką, ale znalazła prawdziwego przyjaciela - Króla z piernika. Dzieci przekonały się o potrzebie niesienia pomocy będącym w potrzebie, okazywania współczucia, życzliwości i wyrozumiałości oraz zrozumiały radość płynącą z możliwości czynienia dobra.

Własnymi słowami wyjaśniały treści: „Prawdziwych przyjaciół poznaje się w biedzie”, „Przyjaciele naszych przyjaciół są naszymi przyjaciółmi”.

 
Sukces najmłodszego przedszkolaka | Drukuj |

18.02.2011

 

 

Upłynęło zaledwie kilka miesięcy od przekroczenia przedszkolnego progu. Rozstanie z rodziną nie było wcale łatwe, ale wystarczyło trochę czasu, aby nasza niespełna czteroletnia Klara Kucińska poczuła się prawdziwym przedszkolakiem. Podczas zabaw z rówieśnikami wykazuje swoje zainteresowania plastyczne. Chętnie sięga po kredki, uwielbia eksperymenty z farbą.
 
Efektem tych poczynań było uzyskanie wyróżnienia w konkursie plastycznym pt.:
 
„Pluszowy Miś”.
 
Życzymy dalszych sukcesów!
 
Zapraszamy do naszej Galerii.
 
 
 
 

 
WALENTYNKI - dzień chłopaka i dziewczynki | Drukuj |

14.02.2011

 
 
 

2011.02.21_walentynki.jpg
Tegoroczne Walentynki upłynęły pod hasłem „Gdzie przyjaźń – tam radość”. Dzieci rozmawiały o przyjaźniach jakie zawiązały się w grupie, o cechach charakteru, które u przyjaciół cenimy najbardziej. Zastanawiały się co znaczy ,, mieć dobre serce’’, a symbol serca – pozytywnych uczuć towarzyszył wszystkim podczas wielu zabaw.
 
Trzylatki tworzyły grupowe serce malując na nim własne przyjazne dłonie. Czterolatki ułożyły z klocków dwa życzliwe serca: chłopców i dziewczynek, a także wycięły czerwone serduszka i  skomponowały ,,Drzewo Przyjaźni’’.
 
U pięciolatków było wzajemne układanie przez chłopców i dziewczynki serca z piłek i chustek. Potem wszyscy wspólnie namalowali wielkie serce, ponaklejali na nim swoje imiona, które wcześniej każdy musiał wyszukać na chuście animacyjnej.

 
Udział przedszkolaków w projekcie ekologicznym Telewizji internetowej ITV24 | Drukuj |

28.01.2011

 
 


2011.01.28_projekt_ekologiczny.jpg Projekt zatytułowany „Tańczę, śpiewam, recytuję – ekologią się raduję” składa się z 10 odcinków programu telewizyjnego zróżnicowanych tematycznie. W każdym odcinku poruszane są  inne zagadnienia uświadamiające najmłodszym jak ważne jest dbanie o środowisko naturalne, w którym żyjemy.

W nagraniach odcinków: ,,Woda – Źródło życia’’ i ,,Przyroda naszym skarbem’’ wzięły udział nasze przedszkolaki:  Anastazja Klufczyńska, Martyna Kruk, Oliwia Łazarz, Zuzia Mróz, Marysia Różańska, Natalia Świerkowska, Amelia Szcześniewska, Lenka Wojewódzka, Ania Wysocka, Kinga Zaręba, Julia Zelek, Konrad Kosicki, Kacper Nowicki i Adrian Ziętara.

Podsumowanie projektu z udziałem przedszkolaków oraz uczniów miało miejsce w sali sesyjnej Urzędu Miasta. Gośćmi honorowymi byli:  Prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski oraz  Kujawsko-Pomorski Kurator Oświaty Iwona Waszkiewicz. Wszystkie dzieci biorące udział w nagraniach otrzymały z rąk opiekuna projektu – pani Agnieszki Peplińskiej dyplom Młodego Ekologa oraz upominki.

 
Dzień Babci i Dziadka | Drukuj |

19-25.01.2011

 
 

 
2011.01.25_dzien_babci_i_dziadka.jpg Babcia i Dziadek to bardzo ważne osoby w życiu małego dziecka.
 
Aby podkreślić ten fakt oraz podziękować za wsparcie, dobre słowo i wychowywanie, przedszkolaki przygotowały z okazji Święta Dziadków wiele atrakcji i niespodzianek.

Dzieci z młodszych grup prezentowały piosenki i wiersze, a starsze popisały się również umiejętnościami tanecznymi, aktorskimi oraz grą na instrumentach.

Dziadkowie byli bardzo zadowoleni, ponieważ spotkania z wnuczętami dostarczyły zarówno wielu wzruszeń, jak i niejednokrotnie rozbawiały do łez. Nie zabrakło wspólnych śpiewów, zabaw i tańców. Były także gorące życzenia  i przygotowane  przez dzieci upominki.

Każda grupa przygotowała dla gości słodki poczęstunek.
 
Oto relacja zdjęciowa z tego wydarzenia w: Grupie I , Grupie II , Grupie III , Grupie IV oraz Grupie V .
 
Zapraszamy!
 
 

 
Bal karnawałowy | Drukuj |

17.01.2011

 
 
 
 
2011.01.17_bal.jpg Bal Karnawałowy to dla dzieci nie tylko ogromna radość, ale także możliwość przeistoczenia się w ulubioną postać. W tym roku gościliśmy księżniczki, wróżki, motyle, biedronki, misie, żołnierzy, rycerzy i wiele jeszcze innych bohaterów bajek.
 
Wodzirejami tegorocznego balu byli: pani Alicja i pan Tomek, którzy przygotowali repertuar muzyczny, zabawy oraz konkursy.
 
Zabawa rozpoczęła się od prezentacji strojów. Następnie dzieci sprawdzały swoją wiedzę rozwiązując bajkowe zagadki. Jak się okazało nie sprawiły one trudności żadnej z grup. Równie łatwe okazały się dla naszych milusińskich konkurencje sprawnościowe.
 
Maluszki miały okazję sprawdzić swoją kondycję i sprawność fizyczną rzucając w kręgle piłeczką. Natomiast czterolatki w stylu balowym zaprezentowały mistrzowskie tempo odszukania i ułożenia klocków. Wielką odwagą musiały wykazać się pięciolatki, których zadaniem było zjedzenie cytryny tak, aby na twarzy malował się piękny uśmiech, a nie kwaśna minka. Starszaki sprytnie wyławiały pływające jabłka z napełnionych wodą misek. Pięcio i sześciolatki dzielnie pokonywały slalomem trasę utrzymując piłeczkę pingpongową na łyżce.

 
Studenci Collegium Medicum UMK z wizytą w grupie IV | Drukuj |

11.01.2011

 
 


2011.01.11_zajecie_w_gr_iv.jpg Sześciolatki brały udział w zajęciu z zakresu edukacji zdrowotnej prowadzonym przez p. Agatę Czyżak i p. Marcina Ksieniewicza, którzy należą IFMSA: Międzynarodowego Stowarzyszenia Studentów Medycyny.

W ramach akcji prowadzonej na terenie Bydgoszczy, już od prawie roku pod hasłem „Kostek z Klasą”, studenci prowadzą zajęcia, podczas których starają się uświadomić dzieciom jak ważny jest prawidłowy rozwój układu kostnego. Poprzez układanie piramidy żywienia dzieci poznały właściwe proporcje poszczególnych produktów spożywczych w codziennej diecie oraz ich wpływ na zdrowie człowieka. Pogadanka na temat uprawiania sportu i profilaktyki urazów przyczyniła się do utrwalania wśród przedszkolaków właściwych nawyków, mających na celu zapewnienie optymalnego rozwoju układu kostnego. Dzieci miały możliwość poszerzenia wiedzy, kolorowały i uzupełniały obrazki z Kostkiem.

Niektóre sześciolatki same doszły do wniosku, że w ich domowych jadłospisach brakuje niektórych produktów zalecanych przez lekarzy, m.in. ryb, mleka.

 
««  start « poprz. 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 980 - 990 z 1002