Udział w konkursie „Język angielski znamy - pięknie recytujemy i śpiewamy” - Gr. V | Drukuj |

17.04.2018

 
 
 
Julia Sikorska i Jagoda Kryger zaprezentowały umiejętności w konkursie zorganizowanym przez Przedszkole nr 59. Uroczystość uświetnił teatrzyk pt. „Bal u Królowej” w wykonani gospodarzy. Mali aktorzy przedstawili historię Wielkiej Brytanii, a uczestnikami balu u królowej byli sławni Brytyjczycy: Robin Hood, William Szekspir, Sherlock Holmes, piłkarze, zespół The Beatles. W części konkursowej dzieci prezentowały umiejętności językowe recytując i śpiewając. Julia śpiewała piosenkę, a Jagoda recytowała wiersz. Wszyscy laureaci konkursu zajęli równorzędne miejsca i otrzymali dyplomy, upominki oraz prezenty dla przedszkola. Gratulujemy dziewczynkom pięknego występu.
2018-04-17_język_angielski_3 - kopia.jpg


 
Program edukacji antynikotynowej „Czyste powietrze wokół nas” - Gr. IV i V | Drukuj |

17.04.2018

 
 
 
2018-04-17_czyste_powietrze_7 - kopia.jpg
Treści programu przygotowanego przez Państwową Stację Epidemiologiczno-Sanitarną. realizowane były podczas 5 zajęć warsztatowych: „Co i dlaczego dymi?”, „Jak się czuję, kiedy dymi papieros?”, „Co się dzieje, kiedy ludzie palą papierosy?”, „Jak unikać dymu papierosowego?”, „Nie pal przy mnie!”. Dzieci zwiększyły wiedzę dotyczącą szkodliwości dymu, obserwowały podczas wycieczki źródła dymu, rysowały miejsca gdzie można spotkać dym. Poznały bohatera programu - dinozaura Dinka. Odpowiadały na pytania, który zapach jest przyjemniejszy, roślin czy dymiącego papierosa. Opisywały, jak się czują, gdy ktoś w ich obecności pali papierosa. Kolorowały literki do haseł „Nie pal przy mnie” oraz „Czyste powietrze wokół nas”. Rysowały znaczki o nie paleniu i w ten sposób pomogły przygotować tablicę dla rodziców. Konstruowały papierosy, które były smutne, a nawet płakały, bo wiedziały jak bardzo szkodzą ludziom. Wymieniały spowodowane przez palenie choroby: dziąseł, zębów, płuc itd. Dlatego też wykonane papierosy wyrzucały do śmietnika. Z radością recytowały wierszyk ,,Rzuć palenie” i śpiewały ,,Piosenkę o Dinku’. Wychowanie antynikotynowe jest częścią wychowania zdrowotnego. Stanowi pierwsze ogniwo działań edukacyjnych na rzecz kształtowania świadomych postaw antynikotynowych u dzieci.


 
Zajęcia „Bydgoszcz moje miasto” w Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej- Gr. III | Drukuj |

16.04.2018

 
 
 
W ramach 672 rocznicy nadania Bydgoszczy praw miejskich w Dziecięcej Akademii Czytania Bajek odbyły się zajęcia edukacyjne o Bydgoszczy. Pięciolatki wysłuchały ciekawostek związanych z symbolami miasta oraz obejrzały prezentację zdjęć najciekawszych atrakcji architektonicznych, kulturalnych, sportowych i rekreacyjnych. Rozpoznawały i nazywały ciekawe miejsca Bydgoszczy. Po prezentacji Pani Joanna Grabowska - Janowiak przeczytała legendy związane z Bydgoszczą: o „ Panu Twardowskim” , o „Wyspie Młyńskiej”. Legendzie o Mistrzu towarzyszył krótki film prezentujący Pana Twardowskiego ukazującego się w oknie na Starym Rynku . Dzieci kolorowały Operę, Fontannę Potop ,Spichrze, Króla Kazimierza i Mariana Rejewskiego.
2018-04-16_moje_miasto_4 - kopia.jpg


 
Zajęcia edukacji antynikotynowej w Bibliotece Miejskiej - Gr. IV | Drukuj |

13.04.2018

 
 
 
2018-04-13_antynikotynowe_6 - kopia.jpg
Maszerują ulicami osiedla przedszkolaki niosły plakaty o nie paleniu. Ludzie czytali je. W ten sposób dzieci zachęcały do zdrowego trybu życia. Pani bibliotekarka mówiła o zanieczyszczeniach przyrody: powietrza i wód. Przedstawiła teatrzyki „Wars i Sawa” oraz „Legendę o Skarbnik”. Potem przedszkolaki z zaciekawieniem słuchały wierszy o niepaleniu papierosów autorstwa dzieci. Ciekawa była prezentacja multimedialna „Z czego zbudowany jest papieros?”, zachęcająca do uprawiania sportów. Dzieci wymieniły jazdę na rowerze, hulajnodze, deskorolce, grę w piłkę, ćwiczenia na Sali treningowej, bieganie, pływanie. Każde dziecko kolorowało i uzupełniało plakacik „Nie będę palić papierosów”.


 
Zajęcia edukacyjne w Akademii Gier Logicznych w Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej - Gr. IV | Drukuj |

11.04.2018

 
 
 
Celem zajęć było rozwijanie umiejętności logicznego myślenia, wyobraźni przestrzennej, pamięci i spostrzegawczości, a to wszystko przy okazji świetnej zabawy z grami planszowymi i zagadkami logicznymi. Rozwiązując „Sudoku” dzieci uważnie patrzyły, by w każdym wierszu i w każdej kolumnie znajdowały się cztery różne obrazki. W następnej zabawie miały zapamiętać w ciągu 10 sekund jak największą ilość przedmiotów, a potem je wymienić. W zabawie „Kot w worku” ćwiczyły umiejętności manualne wyciągając przedmioty widoczne na obrazku. Największym powodzeniem cieszyła się zabawa „Serpentyna”, podczas której układały węże o odpowiednich kolorach. Przedszkolaki przekonały się, że matematyka przedstawiona na wesoło nie jest trudna.
2018-04-11_akademia_3 - kopia.jpg


 
Festiwal Filmów Animowanych „ANIMOCJE” w Miejskim Centrum Kultury- Gr. III, IV, V | Drukuj |

10.04.2018

 
 
 
2018-04-10_festiwal_1 - kopia.jpg
Pięcio i sześciolatki gościły w MCK w roli widzów i jurorów. Prowadzący wyjaśnił w jakim celu zorganizowany jest Festiwal i na czym polega głosowanie. Zachęcił dzieci do uważnego obejrzenia 12 krótkometrażowych filmów w reżyserii osób pochodzących z różnych krajów, ubiegających się o Bydgoską Nagrodę za Najlepszy Film Animowany. Po prezentacji przedszkolaki przystąpiły do głosowania. Na specjalni przygotowanych kartach zaznaczyły jeden, ich zdaniem, najlepszy film. Wśród małych jurorów festiwalu rozlosowano 5 nagród: kasety CD z filmami dla dzieci. Szczęście uśmiechnęło się w tym roku do Leny i Franka z Gr. III. Gratulujemy!!!


 
Spotkania w Klubie Czytających Rodziców - Gr. I | Drukuj |

06.04.2018

 
 
 
Maluszki gościły kolejno: panią Elżbietę Dudziak - mamę Marysi, pana Adama Dudziaka - tatę Marysi, p. Annę Kryger - mamę Marty i p. Radosława Babicza - tatę Leny. Rodzice Marysi czytali popularne wierszyki J. Brzechwy: „Pomidor”, „Hipopotam”, „Zoo” i J. Tuwima „O Panu Tralalińskim”. Teksty pełne humoru wprawiły słuchaczy w dobry nastrój, wzbogacały m. in. wiedzę o dziko żyjących zwierzętach. Pani Ania czytała książkę „Kicia Kocia w pociągu” A. Głowińskiej. Maluchy poznały zasady podróżowania. Gdzie należy kupić bilet, jak zachować się na peronie i w pociągu. Pan Radosław czytał „Podanie o Lechu, Czechu i Rusie”. Dzieci przeniosły się w przeszłość i poznały historię początków państwa polskiego. Dowiedziały się jak ludzie dawniej podróżowali, gdzie mieszkali, co jedli. Dziękujemy Rodzicom za przedstawienie ciekawych treści literackich.
2018-04-06_klub_gr1_18 - kopia.jpg


 
Zajęcia w Muzeum Oświaty - Gr. IV | Drukuj |

05.04.2018

 
 
 
2018-04-05_muzeum_1 - kopia.jpg
Pani Iwona Skowroń poprosiła dzieci o zamknięcie oczu i przeniosła je w czasie 90 lat wcześniej. Na tablicy napisała rok 1928. Zadała pytanie ,,Co robi uczeń zaraz po wstaniu z łóżka? ” Okazało się, że się modli, ścieli łóżko, myje się w miednicy, je śniadanie, ubiera szkolny strój - mundurek, zakłada tornister. Dziewczynki czeszą się w 1 lub 2 warkoczyki, grzywka nie wchodzi w oczy. Nie zakładają ozdób i biżuterii, nie malują się. Do szkoły idą w granatowej spódniczce i bereciku. Chłopcy włosy mają ostrzyżone do 1 centymetra. Do szkoły idą w czapce z daszkiem. Na lewym ramieniu mundurka uczniowie noszą tarczę z nazwą i numerem szkoły. Nauczyciel siedzi za katedrą. Lekcja trwa 75 minut. W każdej sali lekcyjnej wisi krzyż, pod nim godło oraz portrety: prezydenta RP Ignacego Mościckiego oraz marszałka Józefa Piłsudskiego. Uczniowie piszą rysikiem na tabliczce. Od klasy IV w zeszycie, atramentem i piórem z metalową stalówką. Dla uniknięcia kleksów używają bibuły. Liczą na liczydłach. Stosuje się kary, np. stanie na baczność, klęczenie na grochu, „siedzenie w kozie”. Dla przedszkolaków widok klasy ich pradziadków robił wrażenie. Oglądały z zaciekawieniem szkolne eksponaty, próbowały sztuki kaligrafii.


 
Poranek wielkanocny z finałem konkursu na „Wielkanocną Pisankę” Gr. I-V | Drukuj |

27.03.2018

 
 
W świątecznej scenografii przedszkolaki w barwnych strojach prezentowały wiersze, piosenki i scenki o wielkanocnych zwyczajach. Potem przystąpiono do losowania nagrody głównej za najładniejszą pisankę wielkanocną. Szczęśliwcem okazała się Liwia Glonek, której przypadł kosz słodyczy. Nagrody specjalne wylosowano dla Mai Zielińskiej, Karoliny Fidik, Kuby Maciejewskiego, Oliwiera Priewe i Julii Sikorskiej. Słodka niespodzianka czekała także na każdego uczestnika konkursu. Po uroczystości wszystkie dzieci szukały prezentów od zajączka.
 2018-03-27_wielkanoc_48 - kopia.jpg


 
Lekcja w Szkole Podstawowej Nr 20 - Gr. IV | Drukuj |

26.03.2018

 
 
 
2018-03-26_lekcja_w_sp_18 - kopia.jpg
Pięcio i sześciolatki uczestniczyły w lekcji klasy I c prowadzonej przez nauczycielkę Hannę Nitecką. Uczniowie przywitali swoich gości piosenkami o wiośnie. Wymieniały się wiadomościami na temat Świąt Wielkanocnych. Opowiadały o tradycjach kultywowanych w rodzinnych domach. Przedszkolaki ozdabiały z uczniami kartonowe pisanki. Zespołowa praca przyniosła efekty w postaci pięknych prac. W podziękowaniu za aktywność dzieci otrzymały upominki. Pożegnały starszych kolegów piosenką o pisankach.


 
Koncert „Wiosenne odgłosy” Gr. I -V | Drukuj |

26.03.2018

 
 
 
Pani Ada wraz z gośćmi wprowadziła małych słuchaczy w nastrój wiosenny. Pani Zosia śpiewała wiele pieśni nawiązujących do obecnej pory roku. Dzieci wcielały się w kaczuszki, wróbelki, zwierzątka, okazując radość z cieplejszej pory roku. Pan Grzegorz grał na dzwonkach różne wesołe utwory do tańca. Tradycyjnie było dziecięce akompaniowanie na instrumentach perkusyjnych. Werbel zachęcił wszystkie dzieci do równego marszu, a słynne „Kaczuchy” do wspólnego tańca na zakończenie spotkania.
2018-03-26_koncert_9 - kopia.jpg


 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 89 - 99 z 970