Zajęcia z ratownikami medycznymi z UMK w Bydgoszczy - Gr. III, IV, V | Drukuj |

12.06.2018

 
 
 
2018-06-12_ratownicy_1 - kopia.jpg
Przedszkolaków odwiedziły panie: Ewa Samul i Katarzyna Leńska oraz pan Wojciech Samul. Spotkanie miało na celu kształtowanie bezpiecznych postaw od najmłodszych lat oraz przezwyciężenie strachu i nabranie zaufania do służb, które udzielają pomocy. Podczas zajęć ratownicy prezentowali strój, w którym pracują i opowiadali o swojej pracy. Goście zaprezentowali zasady udzielania pierwszej pomocy prezentując na fantomie technikę resuscytacji krążeniowo - oddechowej. Dzieci miały możliwość wcielenia się w rolę ratownika. Nabywały umiejętność prawidłowego zachowania się w czasie wypadku, w sytuacjach zagrożenia życia lub zdrowia. Ważnym było przypomnienie numeru telefonu pogotowia ratunkowego 999 oraz numeru alarmowego 112 przywołującego wszystkie służby ratownicze. Poruszono także temat zachowania bezpieczeństwa podczas wakacji.


 
Ogólnopolskie Święto Wolnych Książek -Gr.I-V | Drukuj |

12.06.2018

 
 
 
Nasze przedszkolaki bardzo lubią słuchać, jak dorośli czytają im książki. Chciały podzielić się radością czytania i przyniosły ze swoich domowych bibliotek ulubione pozycje literackie. Prezentowały je swoim kolegom i koleżankom, opowiadały o bohaterach, a następnie wymieniały się pomiędzy sobą. Nowe książki bardzo ucieszyły dzieci. Z zainteresowaniem oglądały je, pokazywały ciekawe, kolorowe ilustracje. Podczas rozmów utrwaliły zasady korzystania z książek. Dowiedziały się, dlaczego warto czytać książki: rozwijają naszą wyobraźnię, relaksują, uczą, bawią i wychowują. Pozwalają także poznać miejsca i rzeczy, których w codziennym życiu nie mamy możliwości zaobserwować.
2018-06-12_swieto_ksiazek_9 - kopia.jpg


 
Międzyprzedszkolny przegląd recytatorski „Wanda Chotomska dzieciom” - Gr. III | Drukuj |

12.06.2018

 
 
 
2018-06-12_recytatorski_1 - kopia.jpg
Przedszkole Nr 33 „Jacek i Agatka” gościło dzieci z kilku bydgoskich placówek. Naszą placówkę reprezentowali: Lena Cichocka z wierszem „Bajka o kurze” i Igor Adamczyk z wierszem „Certa”. Występy nagrodzono gromkimi brawami. Każde dziecko otrzymało pamiątkowy dyplom oraz płytę z wierszami W. Chotomskiej. Gratulujemy !


 
Spotkanie z przedstawicielem Okręgowego Inspektoratu Pracy w Bydgoszczy „Przygodana wsi - zobacz c | Drukuj |

11.06.2018

 
 
 
Pan Kamil Nyckowski przybliżył zasady bezpieczeństwa w gospodarstwie w różnych porach roku. Podczas projekcji filmu „Rodzina Porażków” przedszkolaki wyszukiwały negatywne zachowania dorosłych oraz dzieci. Przedstawione sceny odnosiły się do prac polowych oraz w obejściu. Zauważyły, że na wsi jest pięknie, ale może być niebezpiecznie. Zagrożenia mogą stanowić spłoszone zwierzęta, maszyny i urządzenia rolnicze, niezabezpieczone szambo oraz środki chemiczne stosowane podczas konserwacji maszyn. Również bałagan w gospodarstwie jest częstą przyczyną wypadków oraz brak wyobraźni zarówno dorosłych jak i dzieci. Dowiedziały się, że prac w gospodarstwie nie mogą wykonywać dzieci poniżej 15 roku życia. Dzieci wykazały się zdobytą wiedzą odszukując na plakacie wybrane zagrożenia.
2018-06-11_oip_11 - kopia.jpg


 
Teatrzyk ,,Perypetie Księżniczki Karolinki" - Gr. I-V | Drukuj |

08.06.2018

 
 
 
2018-06-08_teatrzyk_36 - kopia.jpg
Przedszkolaki z zaciekawieniem śledziły losy Dobrej Wróżki i złej Księżniczki Karolinki oraz zobaczyły jakie mogą być konsekwencje niewłaściwego zachowania. Częste kłamstwa i oszustwa księżniczki miały zwrócić uwagę jak nieprzyjemne skutki niesie ze sobą takie postępowanie. Karolince towarzyszyli bohaterowie z bajek m.in. Kot w butach i Pinokio. Dobra wróżka jako specjalista od wszystkiego potrafiła za pomocą czarodziejskich słów: dziękuję, przepraszam i proszę wyleczyć każdego. Bajka zakończyła się morałem: „ Jeżeli nie chcesz mieć kłopotów pamiętaj o magicznych słowach: proszę, przepraszam i dziękuję”. Przedstawienie bardzo podobało się dzieciom. Występ aktorów nagrodziły gromkimi brawami.


 
Międzyprzedszkolny quiz wiedzy „Dzikie zwierzęta kochamy, o ich środowisko oraz przyrodę dbamy” połą | Drukuj |

07.06.2018

 
 
 
Na imprezę zorganizowaną przez Przedszkole Nr 16 w ramach Bydgoskiego Grantu Ekologicznego zaproszono dzieci z Przedszkoli nr 33, 59 i 68. Na początku nasze przedszkolaki zaprezentowały gościom inscenizowane wiersze, piosenki i taniec pokazując, że ważne jest dbanie o zwierzęta i przyrodę. W konkursie wiedzy, pod kierunkiem nauczycielki Aleksandry Zysk, reprezentanci przedszkoli popisywali się znajomością dzikich zwierząt rozwiązując zagadki słuchowe, składając obrazki z części, rozróżniając zdania prawdziwe i fałszywe słowem „tak” lub „nie”, nazywając wylosowane zwierzęta w albumie, przeliczając rodziny zwierząt i opisując ich upodobania. Dzieci bezbłędnie rozpoznawały zwierzęta po charakterystycznych cechach wyglądu, przysmakach, zwyczajach, miejscu zamieszkania. Rysowały ulubione zwierzę w zespołach. Wszystkie przedszkola przedstawiły prezentacje wokalno- recytatorsko- taneczne, poprzez które wyraziły opiekuńczy stosunek do zwierząt i przyrody. Potyczki śledziło dziecięce jury przydzielając punkty. Wszystkie zespoły rozwiązały zadania bezbłędnie. Każda drużyna otrzymała pamiątkowy dyplom i nagrody. Dzieci uczestniczące w konkursie plastycznym zaprezentowały publiczności swoje dzieła i otrzymały za nie pięknie ilustrowane książki oraz dyplomy. Na naszych przedszkolaków, które we wszystkich grupach zgłębiały tajniki lasu i jego mieszkańców również czekały nagrody.
2018-06-07_quiz_12 - kopia.jpg


 
Festyn „Dajemy Dzieciom Moc” z okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka na bydgoskim Kartodromie - Gr. I | Drukuj |

04.06.2018

 
 
 
2018-06-04_dzien_dziecka_1 - kopia.jpg
Wydział Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Bydgoszczy we współpracy z Polskim Związkiem Motorowym - Zarząd Okręgowy w Bydgoszczy i Specjalnym Ośrodkiem Szkolno-Wychowawczym dla Dzieci i Młodzieży Słabo Widzącej i Niewidomej im. L. Braille’a w Bydgoszczy zaprosili dzieci z przedszkoli i szkół podstawowych do wspólnego świętowania. Impreza była objęta honorowym patronatem Prezydenta Miasta Bydgoszczy oraz Kuratorium Oświaty w Bydgoszczy. Organizatorzy przygotowali atrakcje w postaci pięciu stref, w których dzieci miały zebrać „pięć mocy”. Przedszkolaki wzbogacały wiedzę na temat bezpieczeństwa, profilaktyki i zdrowego odżywiania, aktywności fizycznej, rekreacji i spędzania czasu na wolnym powietrzu. Oglądały pokaz tresury psów służbowych Straży Miejskiej i usłyszały zasady związane z kontaktami z osobami nieznajomymi. Policja upominała o bezpiecznym spędzeniu letniego wypoczynku nad wodą i unikaniu innych niebezpieczeństw. Dzieci oglądały wyposażenie pojazdu Inspekcji Drogowej, motocykle policyjne, wóz oraz sprzęt strażacki. Chętni mogli spróbować zgasić pożar trafiając do celu. Atrakcją były policyjne quady wykorzystywane do służby na terenach leśnych. Pod kierunkiem instruktora dzieci spróbowały sił w tańcu nowoczesnym. Bawiły się w piratów poszukując skarbów, wiązały węzły, rysowały kredą na chodniku. Był poczęstunek w postaci lubianego przez dzieci popcornu i pysznych drożdżówek. Dziękujemy organizatorom za wspaniałą zabawę oraz za „moc”, która z pewnością zostanie z dziećmi.


 
Uroczysta gala podsumowująca akcję „Bydgoszcz czyta Małemu Misiowi” - Gr. IV | Drukuj |

04.06.2018

 
 
 
W akcji, która jest częścią międzynarodowego projektu rozwijania czytelnictwa, wzięło udział 14 bydgoskich przedszkoli. Miś z każdego przedszkola, nazwany imieniem, wraz z Dzienniczkiem Podróży wędrował do kolejnych placówek. Nauczycielki z dziećmi uzupełniały Dziennik Podróży Misia. Wklejały zdjęcia lub zostawiały odciski palców, wpisywały tytuły przeczytanych misiowi książek oraz rysowały pozdrowienia. Dzieci wzięły udział także w konkursie plastycznym pokazując miejsca Bydgoszczy, które warto odwiedzić. Uroczysta gala podsumowująca akcję, z udziałem wszystkich przedszkoli, odbyła się 24 maja 2018r. w Bydgoskiej Szkole Wyższej. Dzieci miały możliwość obejrzenia wszystkich misiów biorących udział w akcji. Wręczone zostały nagrody za udział w konkursie plastycznym oraz w konkursie literackim dla nauczycieli. Każda placówka zaprezentowała się w wybranej formie: tanecznej, wokalnej lub recytatorskiej. Wspólna uroczystość kończąca akcję pokazała, że bydgoskie przedszkola potrafią się zjednoczyć dla dobra dziecka.
2018-06-04_bydgoszcz_czyta_4 - kopia.jpg


 
Wycieczka do Poledna„Świat zwierząt Europy, Azji, Ameryki i Afryki - Gr. IV | Drukuj |

30.05.2018

 
 
 
2018-05-30_poledna_20 - kopia.jpg
Oglądając Wystawę Edukacyjno- Przyrodniczą dzieci miały okazję wsłuchać się w odgłosy dzikiej przyrody i jej mieszkańców. Uczestniczyły w 4 spektaklach z piękną scenografią, muzyką, efektami specjalnymi oraz aktorskimi głosami narratorów. Za pomocą dźwięku i światła przeniosły się wyobraźnią na 4 kontynenty. Wystawa działała na wszystkie zmysły. Z bliska oglądały około 200 naturalnie wyglądających gatunków zwierząt z otaczającym je światem roślin oraz pięknymi krajobrazami. Słyszały dźwięki przyrody: odgłosy wodospadów, burzy, ryki i odgłosy zwierząt. Wielkie wrażenie zrobiła spadająca lawina kamieni z gór oraz stado pędzących słoni, od których trzęsła się pod stopami podłoga. Efekt był nad wyraz naturalny. Przewodnik i lektorzy nazywali zwierzęta, opowiadali ciekawostki o ich zwyczajach. W Europie dzieci poczuły się jak u siebie w domu . Zwierzęta tu występujące były bardzo dobrze znane: bobry, żubry, łosie, sarny, jelenie, wilki, lisy, kuropatwy, wydry, głuszce. Po pięknej podróży przyrodniczej przedszkolaki wzięły udział w warsztatach plastycznych. W pięknej sali podróżniczej każdy wykonał indiański pióropusz ozdabiając go pismem indiańskim - obrazkowym. Grupa uczestniczyła w zajęciach podzielona na 2 zespoły. Zabawy na tamtejszym placu zabaw dopełniły ciekawie spędzony czas. Wrażenia pozostaną w pamięci. Jeśli ktoś nie wierzy, może pojechać i zobaczyć na własne oczy. Warto!


 
Sukces na XVII Regionalnym Przeglądzie Teatrzyków i Piosenek o tematyce ekologicznej - Gr. V | Drukuj |

29.05.2018

 
 
 
Organizatorem przeglądu było Kujawsko - Pomorskie Centrum Edukacji Ekologicznej. Zaprezentowało się 27 zespołów dzieci i młodzieży. Jury podkreśliło bardzo wysoki poziom wszystkich prezentacji. Nasze 5/6-latki uzyskały III Miejsce za teatrzyk pt. „Trzy czarownice” przygotowany pod kierunkiem p. Aleksandry Zysk. Gratulujemy sukcesu !!!
2018-05-29_przeglad_9 - kopia.jpg


 
Koncert „Krakowiaczek jeden…” Gr. I – V | Drukuj |

28.05.2018

 
 
 
2018-05-28_krakowiaczek_10 - kopia.jpg
Pani Ada zaprosiła przedszkolaków do śpiewu znanej i lubianej piosenki „Do, re, mi …”. Zwróciła uwagę na białe i czarne klawisze pianina. Pan Kamil zademonstrował akordeon, nietuzinkowy instrument, który w odróżnieniu od pianina posiadał białe i czarne guziki. Opowiedział i pokazał, że obie klawiatury instrumentu łączy miech, którego składanie i rozkładanie wywołuje przepływ powietrza poruszającego umieszczone wewnątrz stroiki. Akordeon przytrzymują na ramionach muzyka specjalne pasy. Przy akompaniamencie muzyki na scenie koncertowej pojawił się ubrany w strój krakowski pan Wiesław. Zatańczył żywiołowego krakowiaka, polski taniec ludowy wywodzący się z okolic Krakowa, zaliczany do polskich tańców narodowych. Dzieci obserwowały prezentowane kroki i figury taneczne. Dowiedziały się co to jest cwał, krzesany, hołubce, kulawy oraz drobna kaszka. Poznały także elementy stroju krakowskiego oraz legendę o hejnale mariackim. Mali słuchacze śpiewali z gośćmi pieśń patriotyczną „Płynie Wisła, płynie” oraz „Hej na krakowskim rynku”. Dzieci czerpały z muzyki oraz tańca radość i zadowolenie. Przekonały się, że polska muzyka ludowa jest im bardzo bliska.


 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 89 - 99 z 1002