Wycieczka do ZOO w Myślęcinku - Gr. III | Drukuj |

21.06.2017

 
 
 
Na zaproszenie pani Anny Iwanowskiej - mamy Lilianny, dzieci wybrały się na łono natury aby poznać bogactwo rodzimej fauny: żubry, zebry, kozy, wilki, szopy, kangury i wiele innych zwierząt. Obserwując zwierzęta, zobaczyły z bliska ich sposób poruszania się, sposób jedzenia, szczegóły wyglądu, słuchały jakie wydają odgłosy. Z tarasu widokowego oglądały tygrysa. Zakończeniem wyprawy była degustacja rurek z kremem i soczku zaserwowanych przez panią Anię. Ślicznie dziękujemy. 
2017_06_21_zoo_14 — kopia.jpg


 
Pożegnanie Przedszkola - Gr. V | Drukuj |

21.06.2017

 
 
 
2017_06_21_pozegnanie_v_41 — kopia.jpg
Sześciolatki po raz ostatni wspólnie zaprezentowały swoje umiejętności artystyczne. Zainscenizowały wiersze oraz zaśpiewały piosenki, które przypominały najpiękniejsze chwile spędzone w grupie. Rodzice nagrodzili swoje pociechy gromkimi brawami. Z rąk pani dyrektor i wychowawczyni otrzymały książki, dyplomy, album z fotografiami i birety absolwenta. Pani dyrektor podziękowała pracownikom i wszystkim rodzicom za wspaniałą współpracę. Dziękujemy Rodzicom za wzruszające słowa podziękowania. Absolwentom życzymy wielu sukcesów w nauce. Bądźcie dumą dla rodziców i przykładem dla innych dzieci. Życzymy Wam słonecznych, bezpiecznych i udanych wakacji.


 
Pożegnanie przedszkola - Gr. IV | Drukuj |

20.06.2017

 
 
 
Uroczystość zakończenia edukacji przedszkolnej dzieci 6-letnie rozpoczęły Polonezem. Zaprezentowały wiersze, piosenki i tańce. Wróżka przenosiła wszystkich w czasie, więc wspominano kolejne przedszkolne lata. Wspomnienia wywołały wiele wzruszeń, a nawet łzy u oglądających rodziców. Każdy absolwent otrzymał dyplom i pamiątki. Pani dyrektor podziękowała nauczycielkom za przygotowanie dzieci do szkoły, a rodzicom za współpracę, angażowanie się w życie przedszkola oraz sprezentowany regał „Sowę”. Absolwentom życzymy sukcesów i przyjaciół w szkole, a wszystkim dzieciom i ich rodzicom udanych i słonecznych wakacji.
2017_06_20_pozegnanie_iv_31 — kopia.jpg

 
Święto Wolnych KsiążekGr. I-V | Drukuj |

13.06.2017

 
 
 
2017_06_13_książki_01 — kopia.jpg
W ramach XIV Edycji ogólnopolskich obchodów Święta Wolnych Książek nasze przedszkolaki przyniosły z domu książki z własnych biblioteczek. Prezentowały je i opowiadały o ulubionych bohaterach. Następnie wymieniły się nimi z kolegami. Wylosowane pozycje ucieszyły dzieci. Przeglądały je z wielkim zaciekawieniem. Dzień ten był okazją do przypomnienia o poszanowaniu książek, o wartości czytania jako źródła wiedzy, wzruszenia i radości.


 
Przedszkolaki laureatami Przeglądu Teatrzyków i Piosenek Ekologicznych orazkonkursu plastycznego „ | Drukuj |

13.06.2017

 
 
 
2017_06_13_laureaci_09 — kopia.jpg
Pięcio i sześciolatki, pod opieką nauczycielki Hanny Ciołek, w krótkiej formie teatralnej zaprezentowały umiejętności aktorskie i wokalne w Kujawsko Pomorskim Centrum Edukacji Ekologicznej w Myślęcinku. Pokazały w jaki sposób należy dbać o środowisko naturalne, dlaczego należy po sobie sprzątać śmieci i w jaki sposób je segregować. Obecne na sali Jury przyznało dzieciom wyróżnienie. Podczas uroczystej gali wręczania nagród otrzymały dyplom oraz klocki i gry edukacyjne. Nagrodę otrzymał także Oliwier Jaszkowski, który zdobył I miejsce w konkursie plastycznym „Arcydzieła z odpadów”. Serdecznie gratulujemy.


 
Zawód fryzjera, kwiaciarki i ekspedientki na żywo - Gr. I | Drukuj |

09.06.2017

 
 
 
Czterolatki udały się na wycieczkę aby zaobserwować pracą ludzi w bliższym otoczeniu. 
2017_06_09_zawód_06 — kopia.jpg


 
Koncert „Płynie Wisła, płynie”Gr. I-V | Drukuj |

09.06.2017

 
 
 
2017_06_09_wisła_18 — kopia.jpg
Ostatni koncert przed wakacjami tradycyjnie rozpoczął się piosenką „Do, re, mi”, którą dzieci radośnie zaśpiewały z Panią Adą. Potem powitały Pana Jurka, zaproszonego gościa, który przyniósł swój instrument. Bezbłędnie rozpoznały akordeon i przyjrzały się, jak jest zbudowany. Piosenkę „Płynie Wisła, płynie” zaśpiewały przy akompaniamencie akordeonu. Atrakcją koncertu były tańce Pana Karola do wiązanki melodii góralskich i prezentacja stroju Górali Żywieckich. Cała społeczność przedszkolna ochoczo włączyła się do zabawy przy piosence „Szustu, szustu po podłodze” i zaśpiewała „Krakowiaczka”. Dzieci w asyście panów Karola i Jurka zagrały na instrumentach perkusyjnych „Polkę warszawską”.


 
Wycieczka do Parku Jana Kochanowskiego - Gr. I | Drukuj |

06.05.2017

 
 
 
Czterolatki z zachwytem spacerowały alejkami parku podziwiając otaczającą przyrodę. Mijały pomniki , posągi i popiersia wybitnych kompozytorów, poetów oraz wirtuozów muzyki poważnej umieszczonych wśród pięknych drzew. Zapoznały się z zawodem ogrodnika, który dba o piękno tego miejsca. Atrakcją był muzyczny plac zabaw. Zagrały na nietypowych instrumentach: bębenkach, tubach i ksylofonie. Podziwiały tańczącą fontannę w dzielnicy muzycznej i budynek Filharmonii Pomorskiej. Spędzony czas w parku umilał dzieciom świergot ptaków oraz muzyka płynąca z okien Akademii Muzycznej.
2017_06_05_wycieczka_02 — kopia.jpg


 
Spotkanie z przedstawicielem Państwowej Inspekcji Pracy „Bezpieczne wakacje na wsi” - Gr. I i II | Drukuj |

02.06.2017

 
 
 
2017_06_02_pip_03 — kopia.jpg
Trzy i czterolatki gościły pana Kamila Nyckowskiego. Przybliżył on zagrożenia, które dzieci mogą napotkać w czasie letnich wakacji. Podczas projekcji filmu „Rodzina Porażków”, przedszkolaki wyszukiwały negatywne zachowania dorosłych i dzieci na wsi. Zauważyły, że na wsi jest pięknie, ale bywa niebezpiecznie. Zagrożeniem są spłoszone zwierzęta, obsługiwane urządzenia rolnicze czy maszyny. Bałagan w gospodarstwie jest częstą przyczyną wypadków, a także brak wyobraźni zarówno dorosłych jak i dzieci. Oczywiście prac w gospodarstwie nie powinny wykonywać dzieci poniżej 15 roku życia. Wybrane zagrożenia można było odszukać na plakacie. Wiedza na pewno wpłynie na prawidłowe i bezpieczne zachowanie dzieci.


 
Klub Czytających Rodziców - Gr. II | Drukuj |

31.05.2017

 
 
 
Trzy i czterolatki odwiedziło aż pięcioro rodziców. Pan Jacek Goluch - tata Oliwki, przeczytał książkę „Przygody z zagrody” o zwierzętach mieszkających na wsi. Pani Magdalena Rydzkowska - mama Bartka, bogato ilustrowaną pozycją pt. „Pociągi” zainteresowała szczególnie chłopców. 
2017_05_31_klub.gif


 
Spotkanie z Policją - ,,Bezpieczeństwo na co dzień” - Gr. III, IV i V | Drukuj |

30.05.2017

 
 
 
2017_05_30_spotkanie_02 — kopia.jpg
Sierż. sztab. Dominika Radka- Jędrkiewicz i pracownik cywilny Magdalena Daniel z Komisariatu Bydgoszcz Śródmieście rozmawiały z przedszkolakami o bezpieczeństwie na ulicy. Dzieci oglądały odznakę policyjną i lizaka - tarczę do kierowania ruchem. Każde dziecko przykładało swój paluszek na kartkę, aby przekonać się jak wyglądają jego własne linie papilarne. W ten sposób wszyscy dowiedzieli się, że nikt nie jest anonimowy. A złodziej kradnąc, pozostawi w miejscu kradzieży dowody swojej winy. Dzieci otrzymały kolorowanki, z zadaniem rozpoznania i narysowania znaków przy przejściu dla pieszych.


 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 89 - 99 z 893