Klub Czytających Rodziców - Gr. I | Drukuj |

10.11.2017

 
 
 
Grupę 3-latków odwiedziły panie: Anna Heinowska - mama Agatki, Joanna Witkowska - mama Martynki, Dorota Babicz - mama Lenki. Pani Anna przeczytała wiersz J. Tuwima pt. „Lokomotywa”. Wszystkie dzieci z dużą uwagą słuchały tekstu oraz śmiały się z zawartych tam porównań i rymowanych wersów. Naśladowały głosem dźwięki wydawane przez pociąg, a potem podczas zabawy ruchowej sposób poruszania się lokomotywy i wagoników. Pani Joanna czytała książkę pt. „Malutkie myśli o odwadze”. Dzieci poznały znaczenie słowa „odwaga” i dlaczego warto być odważnym. Przychodzenie do przedszkola, to też odwaga, bo zostawiamy swój znany świat i wkraczamy do nowego. Ale poznajemy nowych kolegów, uczymy się śpiewać, tańczyć, bawić się z rówieśnikami. Pani Dorota przyniosła książkę pt. „Złota rybka”. Teraz już dzieci wiedzą, że nie należy być zachłannym i szanować to, co się posiada. Dziękujemy mamusiom za przekazanie ważnych treści i fajną wspólna zabawę.   
klub.gif


 
Zajęcia w Muzeum Okręgowym im. Leona Wyczółkowskiego - Gr. V | Drukuj |

07.11.2017

 
 
 
2017-11-07_zajecia_06 - kopia.jpg   
Pięcio i sześciolatki obejrzały ekspozycję w Domu Leona Wyczółkowskiego. Zgromadzono tu piękne meble, porcelanę oraz obrazy, wśród których uwagę zwrócił „Lirnik” z roku 1901. Pani Dominika opowiedziała dzieciom, kim byli lirnicy, w jakim celu wędrowali między osadami, wsiami i dworami. W kontekście historii powstania obrazu dzieci wysłuchały najstarsze podania i legendy związane z powstaniem naszego państwa. W części praktycznej zajęć samodzielnie wykonały kolorowe „liry”, przy dźwiękach których snuły własną opowieść.


 
Akademia Zdrowego Przedszkolaka „Zdrowa piramida dzisiaj nam się przyda” - Gr. III | Drukuj |

03.11.2017

 
 
 
Pięciolatki przystąpiły do XXII akcji programu kształtując postawę dotyczącą zdrowego żywienia. Wysłuchały opowiadania „Podróż do wnętrza piramidy”. W opanowaniu poszczególnych pięter pomagały „Zwierzątka ze Zdrowego Zakątka” . Dzieci zwróciły uwagę, że produkty zbożowe zajmują najwięcej miejsca. Poznawały je za pomocą dotyku i smaku. Wybrały się do pobliskich sklepów i prawidłowo wskazywały rodzaje pieczywa oraz warzywa i owoce. Przedszkolaki z niechęcią podeszły do stoiska z rybami. Pani w sklepie wyjaśniła, że ryby zawierają witaminy posiadające duże wartości odżywcze dla organizmu. Podczas zajęć plastycznych, wykonując mandale z różnych rodzajów kasz, rozwijały koncentrację uwagi, wyobraźnię. Towarzyszył temu także bardzo cenny „trening paluszków”.   
2017-11-03_akademia_07 - kopia.jpg


 
W gabinecie weterynaryjnym „I Pies i Kot”-Gr. V | Drukuj |

31.10.2017

 
 
 
2017_10_31_gabinet_wet_13 — kopia.jpg
Celem spotkania było poznanie pracy weterynarza, kształtowanie postaw humanitarnych w stosunku do zwierząt, uświadomienie, że zwierzęta, tak jak i ludzie, są żywymi istotami, które też chorują i cierpią oraz wymagają pomocy i leczenia. Przedszkolaki dokładnie obejrzały poczekalnię, gdzie na zastrzyk czekał pies oraz gabinet weterynaryjny. Lekarz weterynarii, pani Joanna Gonicka, opowiedziała o pracy weterynarza, czym się zajmuje, jakie zwierzęta leczy oraz wytłumaczyła przedszkolakom jak należy postępować, gdy spotkamy chore zwierzątko, a także jak należy się zachować podczas kontaktu z niebezpiecznym zwierzęciem. Dzieci poznały narzędzia medyczne potrzebne do badania zwierząt: stetoskop, otoskop, mikroskop. Z wielkim zaciekawieniem oglądały rezydentów gabinetu – żółwie stepowe.

Składamy serdeczne podziękowanie za tak miłe przyjęcie i poświęcony czas, mimo wielu obowiązków.


 
Pięciolatki w Bydgoskim Centrum Zarządzania Kryzysowego - Gr. III | Drukuj |

31.10.2017

 
 
 
Dzięki uprzejmości pana Adama Dudziaka - dyrektora Miejskiego Centrum Zarządzania Kryzysowego, przedszkolaki miały możliwość poznania monitorowania stanu bezpieczeństwa naszego miasta. W trakcie odwiedzin pani Magdalena Wysocka-Brunka, zastępca dyrektora Centrum Powiadamiania Ratunkowego oraz pani operator Katarzyna Szczęsna, zaprosiły dzieci do obejrzenia prezentacji ukazującej niebezpieczne sytuacje. Dzieci zostały pouczone, jakich informacji należy udzielać dzwoniąc na numer 112. W scence sytuacyjnej dzieci odbyły rozmowę z operatorem podając dokładne miejsce i rodzaj zdarzenia. Kolorowały obrazki utrwalając numer 112. Poznały pomieszczenia, w których przyjmowane są zgłoszenia alarmowe i przesyłane do odpowiednich służb ratowniczych. Otrzymały odblaskowe upominki. Dziękujemy tatusiowi Krysi za wspieranie w rozwijaniu u dzieci postaw, które pomogą najmłodszym rozpoznać niebezpieczeństwa, przewidywać ich skutki i podejmować adekwatne do sytuacji działania.
2017_10_31_bczk_18 — kopia.jpg


 
Pasowanie na Przedszkolaków - Gr. II | Drukuj |

26.10.2017

 

Pasowanie na Przedszkolaków - Gr. II

 
 
2017_10_26_pasowanie_28 — kopia.jpg
Nadszedł czas, aby zostać prawdziwym przedszkolakiem. Trzylatkom, które dołączyły w tym roku do kontynuujących czterolatków towarzyszyli w tym wydarzeniu rodzice i starsze rodzeństwo. Uroczystość uświetniły występy pięcio- i sześciolatków. Maluszki śpiewając i recytując, także zadebiutowały przed liczną publicznością. Potem kolejno przekraczały "Zaczarowaną Bramę Przedszkola", a pani dyrektor za pomocą czerwonej kredki pasowała każde dziecko przyjmując w poczet przedszkolnej rodziny. Wychowawczynie: Iza i Ela wręczały przedszkolakom pamiątkowy dyplom i maskotkę.


 
Pasowanie na Przedszkolaków - Gr. I | Drukuj |

25.10.2017

 
 
 
Dla każdego trzylatka, który niedawno przekroczył próg przedszkola to pierwsza uroczystość. Dlatego od samego początku starannie się do niej przygotowywały zarówno najmłodsze przedszkolaki, jak i ich starsi koledzy i koleżanki. To one, pod kierunkiem swoich wychowawczyń, w pierwszej części, w pięknych strojach, zaprezentowały rockandrollowy taniec, współczesny taniec oraz układ taneczny zainspirowany jesienią. Goście z uśmiechem na twarzy słuchali także recytacji wierszy. Swój pierwszy występ pokazały również maluszki. Otrzymały gromkie brawa od rodziców. Po złożeniu obietnicy, że będą dzielnymi przedszkolakami przechodziły mężnie przez bramkę. Pani dyrektor pasowała każde dziecko dużą kredką, przyjmując je do przedszkolnej rodziny. Panie wychowawczynie: Hania i Ela wręczały pamiątkowe upominki. Symboliczny tort z niespodzianką i zapaloną fontanną zrobił na trzylatkach nie lada wrażenie.
2017_10_25_pasowanie_01 — kopia.jpg


 
Koncert „Na polanie w lesie”Gr. I-V | Drukuj |

20.10.2017

 
 
2017_10_20_koncert_16 — kopia.jpg
Pani Ada przenosiła dzieci w świat muzyki słowami i dźwiękami pianina. Pan Konrad prezentował uroki klarnetu. Dzieci dowiedziały się, jak jest zbudowany i jak brzmi. Pan Konrad wydobywał z niego dźwięki, które przypominały np. odgłosy odlatujących dzikich gęsi. Pani Zofia śpiewała utwór Feliksa Nowowiejskiego „Sikoreczka świergoli”. Jej głos zrobił duże wrażenie na małych słuchaczach. Przy dźwiękach utworu Piotra Czajkowskiego dzieci obrazowały jak „Lecą ptaki do ciepłych krajów”. Tańczyły walca, wspólnie muzykowały z artystami, wybrały się na jesienny spacer przy melodii „Congratulations” oraz śpiewały „Jarzębinową piosenkę”. Usłyszały także utwór „Pióreczko” Witolda Lutosławskiego do tekstu przeznaczonego dla najmłodszych. To był piękny muzyczny poranek.


 
„Międzynarodowy Dzień Białej Laski” - zajecie z nauczycielami ze Specjalnego Ośrodka dla Dzieci i Mł | Drukuj |

19.10.2017

 
 
 
W ramach akcji „Ja nie widzę Ciebie, Ty zobacz mnie” pięciolatki spotkały się z paniami: Małgorzatą Patrzałek i Dobrosławą Nurkiewicz z Kujawsko-Pomorskiego Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 1 dla Dzieci i Młodzieży Słabo Widzącej i Niewidomej im. L. Braille’a w Bydgoszczy. Celem zajęcia było kształtowanie postaw społecznych opartych na otwartości, tolerancji i empatii wobec osób niewidomych. Przedszkolaki uczestniczyły w zabawach wyostrzających zmysł słuchu i dotyku oraz w pogadance o sposobach udzielania właściwej pomocy osobie z dysfunkcją wzroku. Dzieci uważnie słuchały obu pań, ponieważ sugestywnie i bardzo profesjonalnie mówiły na temat potrzeb i możliwości osób niewidomych i słabo widzących. Udział w akcji przybliżył pięciolatkom świat poznawany inaczej.
2017_10_19_dzien_bialej_laski_12 — kopia.jpg


 
Gazetka Przedszkolna „Leśne Echo - Jesień 2017” | Drukuj |

27.10.2017

 
 
 
gazetka_nr_76_jesien_2017.jpg

W dziale "Nasza gazetka"  zamieściliśmy najnowszy numer "Leśnego Echa".


76. wydanie kwartalnika zredagowały panie: Anna Bednarek, Beata Galińska, Elżbieta Sergot ( korekta) wspólnie z Rodzicami, Dziadkami i Dziećmi.

 

Dziękujemy Rodzicom i Dziadkom za dostarczenie materiałów.

 

Zachęcamy do pobierania  ! 
Kampania Społeczna z okazji Międzynarodowego Dnia Białej Laski„Ja nie widzę ciebie, ty zobacz mni | Drukuj |

18.10.2017

 
 
 
Na zajęciach w galerii handlowej FOCUS, prowadzonych przez rewalidantów i młodzież z Ośrodka im. L. Braille’a w Bydgoszczy, pięcio i sześciolatki poznały maszynę do pisania punktowego, którą biegle obsługiwał uczeń Rafał, tłumacząc jej działanie. Przedszkolaki samodzielnie spróbowały sztuki pisania. 
2017_10_18_dzien_bialej_laski_07 — kopia.jpg


 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 89 - 99 z 918