Koncert,,O sroczce, która za morze odlecieć chciała” | Drukuj |

15.11.2016

 
 
 
Muzyczne spotkanie z panią Adą nawiązywało do tematyki przygotowań ptaków do zimy, ale głównie dostarczało wielu pozytywnych wrażeń słuchowych, emocjonalnych i estetycznych. Pan Maks grał na fagocie. Przedszkolaki poznały brzmienie i budowę instrumentu dętego drewnianego. Pani Marta swym śpiewem zwróciła uwagę na piękno ludzkiego głosu. W jej wykonaniu zostały zaprezentowane m. in. utwory W. Lutosławskiego: ,,Spóźniony słowik”, ,,Kotek” i ,,Pióreczko”. Dzieci słuchały ,,Etiudę E-dur” F. Chopina oraz „Gawot” Prokofiewa. Dźwięki pobudzały wyobraźnię dzieci, stały się inspiracją do ilustrowania muzyki ruchem. Mali słuchacze wcielili się w rolę odlatujących ptaków i idącego przez pustynię wielbłąda. Akompaniowali na instrumentach perkusyjnych do ,,Wesołego wieśniaka” R. Schumanna.
2016_11_15_koncert_17 — kopia.jpg


 
Święto Niepodległości w VII LO -Gr. III, IV, V | Drukuj |

10.11.2016

 
 
 
2016_11_10_swieto_08 — kopia.jpg
11 listopada to dla wszystkich Polaków bardzo ważna data.


 
Akcja „Zbieramy żołędzie dla zwierząt” | Drukuj |

09.11.2016

 
 
 
Tradycyjnie nasze przedszkole włączyło się do zbiórki żołędzi dla Ogrodu Zoologicznego w Myślęcinku. Zima to trudny okres dla zwierząt, a przedszkolaki lubią pomagać. Dzięki wspólnym silom rodziców i dzieci, pomogliśmy choć odrobinę zwierzętom, które podziwiamy odwiedzając Ogród Fauny i Flory Polskiej. 
2016_11_09_akcja_06 — kopia.jpg


 
Muzeum Wojsk Lądowych - ,,Kto Ty jesteś ? Polak mały” - Gr. III | Drukuj |

08.11.2016

 
 
 
2016_11_08_muzeum_14.jpg
Poznając ojczyznę małą i dużą, w muzeum przedszkolaki utrwalały nazwy symboli narodowych, śpiewały Mazurka Dąbrowskiego. W zabawie muzyczno-ruchowej obrazowały rękoma skrzydła orła lub maszerowały jak żołnierze. 


 
Muzeum Wojsk Lądowych „Co żołnierz nosi w plecaku?”- Gr. IV | Drukuj |

03.11.2016

 
 
 
Pan Jakub Miechowiecki prezentował przedszkolakom elementy umundurowania i wyposażenie żołnierza. Dzieci oglądały m. in. namiot, pełniący funkcję peleryny przeciwdeszczowej, kompas umożliwiający orientację w terenie, maskę przeciwgazową, a także różne rodzaje hełmów i czapek żołnierskich. Uwagę przyciągnął peryskop służący do obserwowania pozycji wroga bez konieczności wychylania się z okopu. Przedszkolaki pojęcia nie miały, że wyposażenie żołnierza jest tak bogate. Wzbudziło to zachwyt i uznanie dla trudnej i odpowiedzialnej służby żołnierskiej.
2016_11_03_muzeum_02 — kopia.jpg


 
Akademia Zdrowego Przedszkolaka – „Jesień jest kolorowa” – Gr. II | Drukuj |

02.11.2016

 
 
 
2016_11_02_akademia_15 — kopia.jpg

Trzy i czterolatki obserwowały piękne drzewa kasztanowca, klonu i dębu. Poznawały i rozróżniały owoce i warzywa z polskich sadów i ogrodów. Poszerzyły wiedzę na temat ich wartości odżywczych. Umiały rozróżnić produkty, które są zdrowe, od tych których w diecie powinniśmy unikać np. chipsy i cola. W sklepie państwa Świerczyńskich obserwowały owoce oraz warzywa różnej wielkości, kształtu i koloru. Pani Ola przybliżyła sposoby ich przechowywania zimą (m.in. kiszonki, susze, mrożonki, soki, dżemy itp.).

 

Potem układały owocowe, rytmiczne wzory na szalach pani Jesieni. Zapamiętały, że na dworze jest coraz zimniej i ubiór należy dostosowywać do pogody. 
Ewakuacja próbna- Gr. I-V | Drukuj |

27.10.2016

 
 
Po sygnale alarmowym wszystkie przedszkolaki sprawnie opuściły budynek ustalonymi drogami ewakuacyjnymi. Całą akcję obserwowali: dyrektor, przedszkolni koordynatorzy, inspektor ds. BHP p. Joanna Poznańska oraz 5-osobowa załoga Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej 1 przy ul. Pomorskiej pod dowództwem mł. asp. Pawła Giełdona.
 
Atrakcją dla dzieci był wóz bojowy Straży Pożarnej. Goście cierpliwie prezentowali wyposażenie jednostki.
2016_10_27_ewakuacja_15 — kopia.jpg

 
Klub Czytających Rodziców - Gr. II | Drukuj |

26.10.2016

 
 
 
2016_10_26_klub.gif
Dzieci gościły : pana Pawła Sutkowy - tatę Oli oraz panie: Malwinę Przedborską- mamę Tymona i Magdalenę Wilk- mamę Mai. 


 
Filharmonia Pomorska - audycja muzyczna „Gra fair play”- Gr. III, IV,V | Drukuj |

25.10.2016

 
 
 
Audycja nawiązywała do XV Międzynarodowego Koncertu Skrzypcowego im. H. Wieniawskiego. Pani Dorota Borowicz przedstawiła artystów: p. Małgorzatę Węgierską, p. Agnieszkę Czupryńską, p. Natalię Tyrańską i p. Grzegorza Kujawę, którzy grali utwory muzyki klasycznej na wiolonczeli, skrzypcach i altówce. 
2016_10_25_filharmonia_27 — kopia.jpg


 
Zajęcia w Pracowni Profesora Ciekawskiego - Gr. III | Drukuj |

24.10.2016

 
 
 
2016_10_24_profesor_07 — kopia.jpg
Cztero- i pięciolatki wzięły udział w zajęciach edukacyjno-rekreacyjnych pt. "Tajemnice nauki i techniki Profesora Ciekawskiego". Spotkanie składało się z dwóch części: pokazu doświadczeń i samodzielnego kontaktu z wystawą interaktywnych eksponatów. Pokaz przygotowany przez p. Damiana, asystenta Profesora Ciekawskiego to kilkanaście efektownych eksperymentów fizykochemicznych związanych z takimi zagadnieniami jak: naukowe sztuczki, zmiana kolorów roztworów, wodór, dwutlenek węgla, ciekły azot, gwałtowne reakcje chemiczne, tuba Rubensa. W drugiej części zajęć dzieci samodzielnie doświadczały różnorakich zjawisk, dzięki interaktywnym eksponatom naukowym Pracowni Profesora Ciekawskiego.


 
Udział dzieci z Gr. IV i V w I Edycji konkursu plastycznego „Cztery pory roku - Jesień” | Drukuj |

20.10.2016

 
 
 
Pięcio i sześciolatki wykonały z nieużytków przestrzenne prace plastyczne o tematyce jesiennej. Następnie odwiedziły Przedszkole Nr 33 „Jacek i Agatka”, gdzie wzięły udział w uroczystym rozstrzygnięciu konkursu. Obejrzały teatr interaktywny pt. „Rezerwat śledzi”. przygotowany przez nauczycielki. Poznały historię przyjaciół, którzy podczas wycieczki do lasu zostawili po sobie mnóstwo śmieci. Zwierzętom było przykro, że ludzie nie sprzątają po sobie. Widząc, że źle postąpiły, wycieczkowiczki wróciły na miejsce i z pomocą dzieci uporządkowały las. Po wspólnych zabawach muzyczno-ruchowych pani dyrektor Beata Barciszewska wręczyła uczestnikom konkursu dyplomy i nagrody.
2016_10_20_konkurs_12 — kopia.jpg


 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 89 - 99 z 809