Zajęcia edukacyjne w Ogrodzie Fauny Polskiej ZOO w Myślęcinku - Gr. IV | Drukuj |

18.04.2017

 
 
 
2017_04_18_zoo_38 — kopia.jpg
Przedszkolaków powitała pani Agnieszka. Spotkanie dotyczyło tematu „Nie porzucaj mnie przyjacielu”. Podczas dyskusji wszystkie dzieci oświadczyły, że kochają zwierzęta i każde chciałoby mieć jakieś w domu. Prowadząca wyjaśniła, że zwierzęta nie są zabawkami dlatego decyzja o posiadaniu psa, kota, królika czy świnki morskiej powinna być dokładnie przemyślana. Są to istoty żywe, które trzeba nakarmić, zadbać o czystość, iść do lekarza weterynarza, kiedy zwierzę choruje. Zaprezentowała kilka gatunków zwierząt i opowiedziała czego potrzebują do życia, czym się odżywiają, jak długo żyją. Dzieci mogły obejrzeć i pogłaskać: patyczaki, karaczany madagaskarskie, ślimaka amerykańskiego, żółwia stepowego, agawę brodatą, węża afrykańskiego. Pani Agnieszka podkreśliła, że kto zdecydował się przygarnąć jakieś zwierzę, ten nie powinien go oddawać tylko dlatego, że się nim znudził. Dzieci z ciekawością oglądały zwierzęta w terrariach w budynku i na zewnątrz. Najwięcej emocji wzbudził krokodyl oraz tygrys syberyjski. To była ciekawa i pouczająca wycieczka.


 
Warsztaty w Muzeum Mydła i Historii Brudu - Gr. III | Drukuj |

18.04.2017

 
 
 
Na warsztatach mydlanych dzieci zaprojektowały i wykonały własne mydło. Wybierały samodzielnie barwniki i dodatki. Mieszały składniki i wlewały tajemniczą substancję do formy. Kiedy mydło zastygało przedszkolaki w ciekawy i niecodzienny sposób poznały historię brudu, higieny oraz mydła. Zobaczyły m. in. średniowieczną łaźnię, XIX-wieczny pokój kąpielowy , urządzenia służące do mycia i kąpieli, maglownice, pralki, suszarki oraz kolekcję mydeł z różnych zakątków świata W następnych salach oglądały stare żeliwne wanny, szczotki do szorowania, kostki mydlane, balie i pierwowzór prysznica sprzed dwustu lat. Można było spróbować prania na tarze oraz zobaczyć drewnianą pralkę z początków XX wieku. W następnej sali można było obejrzeć strój kąpielowy , który przypominał dzieciom bardziej strój gimnastyczny. Ostatnia sala przedstawiała łazienkę wyposażoną w niezawodną pralkę „Franię”, która służyła dzielnie babciom przedszkolaków. Dzieci powąchały mydełka o zapachu słynnego „Zielonego jabłuszka”. Z muzeum wyszły w przeświadczeniu, ze potrafią zrobić mydło. Gotowe mydełka były kolorowe i o różnych kształtach.
2017_04_18_brud_27 — kopia.jpg


 
Poranek wielkanocny z finałem konkursu na „Wielkanocną Pisankę”- Gr. I-V | Drukuj |

12.04.2017

 
 
 
2017_04_12_poranek_78 — kopia.jpg
Przedszkolaki zaprezentowały programy artystyczne oddające nastrój Świat Wielkanocnych i kultywowane zwyczaje. Potem odbyło się losowanie nagrody głównej w konkursie „Wielkanocna Pisanka”. Szczęśliwy los przypadł Frankowi Łysiakowi z Gr. I. Losowano także nagrodę specjalną dla dziecka z każdej grupy. Wszystkie dzieci biorące udział w konkursie otrzymały słodką niespodziankę. Dużo przeżyć sprawiło szukanie prezentów od zajączka.


 
Spotkania w Klubie Czytających Rodziców - Gr. V | Drukuj |

11.04.2017

 
 
 
Dzieci gościły dwukrotnie panią Agnieszkę Sarecką - mamę Emilki. Wysłuchały wierszy D. Strzemińskiej-Więckowiak „Co kraj, to obyczaj”, które były źródłem wiedzy o krajach Europy, o strojach tam noszonych, potrawach w nich przyrządzanych, a także kultywowanych tradycjach. Na kolejnym spotkaniu pani Agnieszka zaprezentowała wiersze o uczuciach ze zbioru A. Edyk „Od złości do radości”. Przedszkolaki opisywały uczucia jakie bohater odczuwał po stracie ulubionego misia. Na zakończenie spotkań dzieci kolorowały obrazki. Dziękujemy za miłe wizyty. Zapraszamy następnych rodziców.
   2017_04_11_klub.gif  


 
Wycieczka do Muzeum Piernika w Toruniu- Gr. III | Drukuj |

10.04.2017

 
 
 
2017_04_10_muzeum_08 — kopia.jpg
W Muzeum w magiczny sposób przedszkolaki przeniosły się do XVI-wiecznej Piernikarni. Po powitaniu przez Wiedźmę i Mistrza dzieci złożyły przysięgę że zapamiętają recepturę na pierniki, sposób ich wykonania, będą słuchały Mistrza. Potem odgadywały po wyglądzie i zapachu składniki potrzebne do wypieku. Przesiewały mąkę, miażdżyły przyprawy, dodawały kolejne składniki. Tak wyrobione ciasto musi dojrzewać przez 12 tygodni, wiec każdy przedszkolak otrzymał rozwałkowane ciasto wyrobione wcześniej. Dzieci malowały je pędzelkiem umoczonym w białku, kładły na formę i mocno odciskały, obcinały brzegi drewnianym nożykiem i układały na blaszce. Za staranność w pracy otrzymały „List czeladniczy” nadający wszystkim tytuł czeladnika. Upieczone ciastka, kiedy stwardnieją nadają się do ozdabiania. Pani z Wydziału Sztuk Pięknych pokazała dekorowanie pierników kolorowym lukrem. Atrakcją było oglądanie oryginalnych maszyn do wyrobu pierników z początku XX wieku.


 
Spotkanie z konserwatorem elektrowni wiatrowych - Gr. V | Drukuj |

10.04.2017

 
 
 
2017_04_10_wiatraki_07 — kopia.jpg
Z wizytą do pięcio i sześciolatków przybył tata Tosi - pan Paweł Rytlewski. Opowiadał o swojej pracy, a praca jest bardzo ciekawa - pan Paweł pracuje w ENEA. Dzieci dowiedziały się w jaki sposób wytwarza się energie elektryczną w sposób tradycyjny i ze źródeł odnawialnych. Zaprezentował modele wiatraków i opowiedział jak powstają te wielkie urządzenia. Ile metrów mają ich wieże, jakie długie są śmigła oraz jakie mechanizmy znajdują się we wnętrzu gondoli. Pan Paweł zaprezentował film o prawidłowym korzystaniu z urządzeń elektrycznych. Dziękujemy za piękne spotkanie z ekologią i techniką.


 
Zajęcia w Szkole Podstawowej nr 15 - Gr. V | Drukuj |

07.04.2017

 
 
 
Pięcio i sześciolatki wybrały się na lekcję matematyki do klasy 3b, której wychowawczynią jest pani Ania Bielińska. Spotkanie było okazją do przyjrzenia się jak wygląda szkoła, czym różni się od znanych dzieciom pomieszczeń w przedszkolu, a także, co jest podobnego w wyposażeniu klasy i sali przedszkolnej. Zajmując miejsca w ławkach wszyscy mogli poczuć się jak prawdziwi uczniowie. Przedszkolaki rozwiązywały zagadki, układały cyfry i figury geometryczne, popisały się znajomością liter i cyfr, rozwiązywały zadania z zakresu pojęć matematycznych. Fabułą wszystkich zadań była znana dzieciom bajka o „Czerwonym Kapturku”. Dziękujemy za interesującą lekcję.
2017_04_07_sp15_13 — kopia.jpg


 
Przedświąteczne spotkania w Klubie Czytających Rodziców - Gr. III | Drukuj |

07.04.2017

 
 
 


2017_04_07_klub.gif   

Tym razem niespodzianki literackie przygotowały babcie. Pani Dorota - babcia Kamila Piekut i Pani Krystyna - babcia Ani Czerwczak.

 

 Babcia Dorota czytała opowiadanie ,,Bardzo duże Maleństwo” z książki Disney'a ,,Kubuś i Przyjaciele” pokazujące, że przyjaciele lubią zgodnie się bawić i pomagać sobie. Jako, że nadchodzą święta babcia czytała wiersz ,,Kłótnia wielkanocna” U. Pukały, a przedszkolaki ilustrowały go sylwetami bohaterów: kurczaka , baranka, zajączka oraz pisanek.

 

Babcia Krystyna przyniosła książeczkę ,,Tęczowy zajączek” pokazującą perypetie malarskie zająca Tomka spowodowane nagłym deszczem podczas malowania jajek na łące.

 

Obie babcie przybliżyły dzieciom tradycyjne przygotowania wielkanocne: malowanie pisanek, pieczenie drożdżowych babek i mazurków będących ozdobą świątecznego stołu. 
Zajęcia z ratownikiem medycznym - Gr. II | Drukuj |

06.04.2017

 
 
 
Trzy i czterolatki gościły panią Izabelę Kowalik - mamę Mikołaja, która przedstawiła sposób na zapamiętanie numeru alarmowego 112 ( jedna buzia, jeden nos, dwa oczy). Przedszkolaki poznały strój ratownika, sprzęt medyczny, fantoma oraz złotą termiczną folię, którą przykrywa się rannego. Posłuchały bicia serca swoich kolegów. Obserwowały sposób bandażowała ręki, mierzenie ciśnienia, założenie szyny oraz usztywnianie karku kołnierzem ortopedycznym. Dzieci również ćwiczyły na fantomie, robiły zastrzyki, opatrywały rany plasterkiem i bandażowały głowę misiowi. Dzięki spotkaniu dzieci zrozumiały jak ważny, odpowiedzialny i potrzebny jest ratownik. Dziękujemy za pouczające spotkanie.
2017_04_06_ratownik_24 — kopia.jpg


 
Audycja TV z seniorami Domu Dziennego Pobytu „Senior” przy ul. Jodłowej - Gr. IV | Drukuj |

04.04.2017

 
 
 
2017_04_04_audycja_21 — kopia.jpg

Całość spotkania rejestrowała TVP Bydgoszcz. Reportaż znalazł się w programie „Czas na interwencję” w dniu 3 kwietnia 2017 r o godz. 17.35.  Link do w/w programu.. Na początku programu tradycyjnie są reklamy. Przedszkolaki w międzypokoleniowym spotkaniu integracyjnym z seniorami zaprezentowały umiejętności taneczne i wokalne. Taniec w wykonaniu chłopców ubranych w białe koszule, muszki i kapelusze do znanej seniorom muzyki z filmu „Vabank” wywołał oklaski. Piosenka o wiośnie zachęciła seniorów do spontanicznego ruchu. Dzieci wzięły udział w audycji muzycznej pt. „Wiosna w muzyce” prowadzonej przez muzykologa i pedagoga dr Andrzeja Nyderka. Wysłuchały prelekcji na temat muzyki i jej znaczenia dla człowieka. Pod okiem pani choreograf Wandy Maćkowskiej improwizowały razem z seniorami ruch i taniec do muzyki A. Vivaldiego pt. „Wiosna”. Z seniorami rysowały o wiośnie, a przy pomocy wiosennych motywów tworzyły przepiękne pisanki.

 

Zachęcamy do obejrzenia telewizyjnego reportażu. 
Projektyedukacyjne „Leśna skrzynia skarbów” i „Młodzież, dzieci kontra śmieci” Gr. I-V | Drukuj |

31.03.2017

 
 
 
Wszystkie przedszkolaki brały udział w odkrywaniu tajemnic lasu: jego bogactwa, budowy i ochrony. Z zaciekawieniem odkrywały skarby ze skrzyni, oglądały książki z kolorowymi ilustracjami, poznawały grzyby. Rozróżniały i nazywały leśne zwierzęta.
 
2017_03_31_lesna_33 — kopia.jpg


 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 89 - 99 z 863