Międzynarodowy Dzień Pluszowego Misia - Gr. I, II, III | Drukuj |
 
 
 
2011.11.25 Międzynarodowy Dzień Misia Gr I, II,III mini.jpg Od samego rana w całym przedszkolu zrobiło się bardzo wesoło. Każdy przedszkolak z radosną miną prezentował swoją ulubioną maskotkę – misia. Misie były w różnych kolorach i różnej wielkości, a wszystkie bardzo ukochane przez dzieci.

W Grupie I misie zatańczyły z dziećmi przy piosence pt. „Dwa malutkie misie”, a potem wybrały się w podróż krzesełkowymi pociągami. Salę odwiedził też „trochę chory” duży miś. Dzieci zaopiekowały się nim: Okryły kocykiem, gładziły po brzuszku i łapkach. Majka – pielęgniarka podała mu lekarstwa i zmierzyła temperaturę. Pod tak troskliwą opieką szybko wyzdrowiał i mógł brać udział z dziećmi w dalszych zabawach. Maluchom bardzo podobało się składanie misia z części. Z rozłożonych na dywanie części wyróżniły najpierw tułów i głowę. Następnie przyszła kolej na uszy, oczy, nosek oraz cztery łapki z pazurkami i beżowy grubiutki brzuszek. Podczas zabaw misie bawiły się z dziećmi lub odpoczywały na tapczaniku. Bardzo ładnie prezentowała się dziecięca „Misiowa wystawa książek”. Dzieci poznały przygody Tęczowego Misia i Misia Łakomczucha. Nie zabrakło też książek o przesympatycznym Kubusiu Puchatku.

 
I Miejsce sześciolatków w Pałacu Młodzieży w konkursie plastycznym pt: "Miś na wielkiej scenie" | Drukuj |
 
 

2011.11.25 I Miejsce sześciolatków 'Miś na wielkiej scenie' mini.jpg Światowy Dzień Pluszowego Misia dzieci z Grupy IV spędziły w Pałacu Młodzieży. Obejrzały przygotowane przez starszych kolegów przedstawienie muzyczne pt. „Trzy misie”. Potem śledziły przygody misia Pysia w pouczającym filmie, dzięki któremu dowiedziały się: jak wygląda Opera Nova, kim jest i co robi inspicjent, czy scenograf . „Zwiedziły” wspólnie z misiem całą Polskę od gór po morze Bałtyk.

Ale wszyscy z niecierpliwością oczekiwali  rozstrzygnięcia konkursu plastycznego „Miś na wielkiej scenie” i werdyktu jury. Radości nie było końca, kiedy okazało się, że pierwsze miejsce zajęła zespołowa praca w wykonaniu: Karoliny Miniszewskiej, Julii Jażdżewskiej, Natalii Jażdżewskiej i Julii Żabińskiej.

Gratulujemy sukcesu!!! Pracę można obejrzeć w zakładce "Prace plastyczne", a zdjęcia z konkursu jak zwykle w galerii.

 
Dzień Pluszowego Misia - Grupy III i V w Bibliotece | Drukuj |
 
 

2011.11.25 Dzień Misia w Bibliotece mini.jpg Tuż po śniadaniu pięciolatki i sześciolatki w towarzystwie swoich ukochanych misiów udały się z wizytą do biblioteki. Pani bibliotekarka zapoznała przedszkolaków z historią pluszowego misia. Następnie każde dziecko przedstawiło swojego milusińskiego i opowiedziało jego historię, bądź ciekawą przygodę z jego udziałem.

Miś jest bardzo sympatycznym zwierzątkiem i dzieci bardzo go lubią, dlatego na przestrzeni wielu lat powstało bardzo dużo książek opowiadających o jego przygodach. W bibliotece przedszkolaki odnalazły: „Bajki Misia Uszatka”, „Brat niedźwiedź”, „Dobre maniery Kubusia Puchatka”, „Tao-Tao”, „O czym szumią wierzby”. Dzieci recytowały wiersze o misiach i śpiewały piosenki. Potem rysowały swojego przyjaciela na szarym papierze. Kto potrafił złożył pod rysunkiem autograf lub poprosił o pomoc wychowawczynię. Prace grupowe zdobią ścianę biblioteki. Na pamiątkę miłej zabawy przedszkolaki otrzymały okolicznościowy dyplom. Pani bibliotekarce wręczyły własnoręcznie wykonane laurki. Spotkanie przebiegało w bardzo miłej i sympatycznej atmosferze. Cieszymy się, że święto misia obchodzone jest choć raz w roku.
 
Zapraszamy do galerii.

 
Przedszkolaki z Gr. IV i V na Festiwalu Piosenki Przedszkolnej i Tańca | Drukuj |
 
 

2011.11.23-24 Muzyczna Jesień Przedszkolaka mini.jpg W Młodzieżowym Dom Kultury nr 1 odbyła się „XIV Muzyczna Jesień Przedszkolaka”. Głównym celem imprezy była promocja dziecięcej twórczości muzycznej, prezentowanie dziecięcych uzdolnień muzycznych oraz wyłonienie najlepszych zespołów i solistów.

Z Grupy IV zespół w składzie: Julia J., Natalia J., Hubert B., wystąpił w kategorii wokalnej przedstawiając dwie piosenki. Z Grupy V zespół w składzie: Julia A., Julia Ch., Nikola D., Zuzia O., Julia P., Cecylia S., Oliwia Sz., Magda W. zaprezentował się w kategorii tanecznej.

Obydwa zespoły prezentowały się świetnie. Czekamy na wyniki. Finał odbędzie się 30 listopada w kinie „Adria”.
 
Oto fotografie z tego wydarzenia.

 
Klub czytających rodziców w Grupie III | Drukuj |
 
 

2011.11.23 Klub czytających rodziców w Grupie III mini.jpg W ramach cyklicznych spotkań z literaturą pięciolatki odwiedził tata Wiktorii Boruta i przeczytał bajkę ałtajską pt. „Sprytny lisek”. Dzieci z uwagą słuchały, a następnie uzasadniały na czym polegał spryt lisa i jakie zwierzęta pomogły mu w potrzebie. Przedszkolakom tak bardzo spodobał się utwór, że poprosiły o przeczytanie jeszcze innego. Gość z radością zaprezentował także bajkę indiańską pt. „O droździe pustelniku”.

Goszczący w Gr. III tata Martynki Skonecznej przeczytał pięciolatkom kilka przygód Kubusia Puchatka W. Disney’a. W nagrodę za grzeczne zachowanie podczas czytania rodzic rozdał dzieciom kolorowanki z przygodami misia. Dzieci z radością przystąpiły do kolorowania ulubionego bohatera.
 
Oto krótka relacja zdjęciowa.

 
Zajęcie otwarte w Gr. II - „Przygotowania jeżyka Igiełki do zimy” | Drukuj |
 
 

2011.11.22 Zajęcie otwarte w Gr. II mini.jpg Pani Ania po przywitaniu rodziców zaprosiła dzieci do wspólnej zabawy. Każde z nich miało naklejoną na bluzce figurę geometryczną w określonym kolorze. Tuż obok stały krzesełka, które podobnie jak dzieci miały ponaklejane emblematy figur. Zadaniem dzieci było nazwanie kształtu swojej figury oraz odnalezienie z nią krzesełka.

Kiedy wszystkie miejsca zostały zajęte, pani Ania zaprezentowała teatrzyk pt. „Przygotowania jeżyka Igiełki do zimy”. Oprócz tytułowego bohatera wystąpiła także wiewiórka Ruda Kitka. Dzieci z uwagą i dużym zaciekawieniem obejrzały, w jaki sposób zwierzęta przygotowują się do zimy. Stwierdziły, że ludzie także przygotowują się do tej zimnej pory roku: kupują ciepłe ubrania, włączają grzejniki, palą w piecach, robią różne przetwory z warzyw i owoców.

 
Spotkanie z policjantką i psem Rexem z Komendy Miejskiej Policji w Bydgoszczy | Drukuj |
 
 

2011.11.22 Spotkanie z policjantką.jpg Spotkanie miało na celu zapoznanie przedszkolaków z zasadami zachowania się wobec obcego i groźnego psa.

Czy wiecie co wspólnego mają ze sobą naleśnik i drzewo? - pytała policjantka - przewodnik psa służbowego. Wszystkie dzieci dowiedziały się, że to bezpieczne pozycje, które należy przybrać podczas ataku psa aby bezpiecznie przetrwać.

Dzieci przekonały się, że przyjmując pozycje: „drzewo”, „naleśnik”, „ściana”, zostały jedynie obwąchane, a więc mogły czuć się w pełni bezpieczne. Dowiedziały się, że przed atakującym psem nie należy uciekać. Drogą własnego doświadczenia ćwiczyły pożądany sposób zbliżania się do psa i głaskania go, po wcześniejszym zapytaniu o to właściciela czworonoga.

 
Akcja "Góra Grosza" | Drukuj |

20.11.2011

 

Akcja "Góra Grosza"

   

 

2011.11.20_gora_grosza_maxi.jpg
 
 
 
 
 
 
 
 
  W 2010 roku również braliśmy udział w zbiórce drobnych monet w ramach "Góry Grosza". Za udział w akcji otrzymaliśmy podziękowanie oraz uśmiechy dziaciaków z domów dziecka i rodzin zastępczych.

 
Zajęcie otwarte w Gr. V | Drukuj |
 
 

2011.11.16 Zajęcie otwarte Gr. V.jpg Pięcio- i sześciolatki gościły rodziców na zajęciu „Wyruszamy w daleką podróż do Francji”. Była to podróż w dziecięcej wyobraźni, a więc bez bagażu i bez biletu. Po sprawdzeniu na mapie celu podróży wszyscy wyruszyli w nią samolotem, a po szczęśliwym wylądowaniu przywitali się w języku francuskim. Przedszkolaki po opisaniu flagi Francji rozwiązały rebus odkrywając jednocześnie nazwę stolicy kraju. Następnie z panią Mariolą poznawały francuskie wyrazy: Dzień Dobry – bonjour, Do widzenia – au revoir, Proszę – sil wu ple, Dziękuję – merci, Przepraszam – pardon, które przydały się na spacerze improwizowanym zabawą taneczną B. Strauss „Idziemy na spacerek”.

Podczas spaceru ,,dostrzegły” takie osobliwości Paryża jak: Wieżę Eiffla, Łuk Triumfalny, Katedrę Notre-Dame, Luwr, Wersal, Eurodisneyland. Usłyszały o specjałach francuskiej kuchni: różnych gatunkach sera, rogalikach, ślimakach czy żabich udkach. Degustowały francuską bagietkę. Zaśpiewały nawet piosenkę w języku francuskim – „Frere Jacques”. Kolejnym zadaniem było wykazania się samodzielnością myślenia i działania.

 
Spotkanie z trenerem i nauczycielem wychowania fizycznego w Grupie III | Drukuj |
 
 

2011.11.10 Spotkanie z trenerem w Grupie III.jpg Pan Robert, tata Natalki Ś. - w ramach prezentacji zawodów- przedstawił się pięciolatkom jako trener „ZAWISZY” i nauczyciel wychowania fizycznego w ZS Nr 15.

Dzieci miały okazję zobaczyć i dotknąć przedmioty nieodzowne w pracy trenera i nauczyciela sportu: stoper, gwizdek, piłkę nożną, dziennik do zapisywania treningów. Podopieczni p. Roberta zdobywają w rozgrywkach mistrzowskich puchary i medale. Przedszkolaki oglądały je z zaciekawieniem. Puchar robił nie lada wrażenie - każdy chciał go choć chwilę potrzymać.

Dzieci zauważyły, że praca trenera daje wiele satysfakcji. Ale, aby uczniowie rozwinęli swoją sprawność fizyczną, wymaga systematyczności i wysiłku.

Zdjęcia ze spotkania znajdują się w naszej Galerii.

 
Przedszkolaki z Gr. IV i V na osiedlowych obchodach Święta Niepodległości | Drukuj |
 
 

2011.11.10 Święto Niepodległości.jpg Najmłodsi również wybrali się uczcić wspólnie z uczniami i mieszkańcami osiedla „Leśne” najważniejsze polskie święto narodowe jak również imieniny sąsiadującej z przedszkolem ulicy 11 Listopada.

Przeżyciem dla dzieci był przemarsz ulicą z młodzieżą i dorosłymi w asyście orkiestry. Niecodziennością była możliwość poobserwowania artylerii konnej, licznie poruszających się pojazdów wojskowych, czy zaaranżowanej strzelaniny.

Na dzieci czekały różnorodne atrakcje. Mundurowi chętnie prezentowali maluchom sprzęt. Chłopcy garnęli się do przymierzania noktowizora, hełmu, oglądania i trzymania broni. Wszyscy chcieli wsiąść do motocykla z przyczepą czy wojskowego „Skorpiona”. Przedszkolaki z podziwem spoglądali na umundurowanych z bronią i chętnie pozowali do wspólnego zdjęcia.
 
Oto relacja z tego wydarzenia.

 
««  start « poprz. 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 859 - 869 z 937