Grupa IV na przemarszu „Korowód Mistrza Leona w poszukiwaniu zagubionego miejsca na pomnik” | Drukuj |

23.04.2012

 
 
 
 
Korowód mistrza Leona W przeddzień 160 rocznicy urodzin L. Wyczółkowskiego, aby uczcić pamięć Mistrza, przedszkolaki, przy dźwiękach muzyki, towarzyszyły młodzieży z Państwowego Zespołu Szkół Plastycznych im. Leona Wyczółkowskiego w Kolorowym Korowodzie na bydgoską Starówkę. Przed Urzędem Miasta na Rynku powitał uczestników przemarszu Przewodniczący Rady Miasta, Pan Roman Jasiakiewicz. Delegacja uczniów, w skład której wchodził m.in. „Leon Wyczółkowski”, wręczyła władzom miasta List z apelem o wsparcie inicjatywy postawienia w Bydgoszczy Pomnika/Popiersia Patronowi liceum. Korowód dotarł na Wyspę Młyńską pod gmach Muzeum im. L. Wyczółkowskiego, gdzie wspólnie z kierownictwem Muzeum i nauczycielami szkoły plastycznej dokonano symbolicznego odsłonięcia popiersia Leona Wyczółkowskiego.

 
Grupa V na lekcji muzealnej „Kolory w pracowniach L. Wyczółkowskiego” | Drukuj |

20.04.2012

 
 
 
 
Wycieczka Gr. V do Muzeum im. L. Wyczółkowskiego Podczas kolejnej lekcji muzealnej, prowadzonej przez p. Dorotę Dombrowską, przedszkolaki poszerzały swoją wiedzę o życiu i twórczości Leona Wyczółkowskiego. Dzięki zmianie ekspozycji obrazów miały okazję zobaczyć m.in. „Portret dziewczynki w niebieskiej sukni” i „Białe róże”. Opisywały walory artystyczne ekspozycji: kolorystykę, nastrój.

 
Grupa IV na warsztatach w Państwowym Liceum Plastycznym im. L. Wyczółkowskiego | Drukuj |

20.04.2012

 
 
 
 
Grupa IV na warsztatach w liceum plastycznym Na sześciolatki czekały nie lada atrakcje. Zgłębiając wiedzę o patronie szkoły, w asyście kierownika sekcji graficznej p. Aleksandry Bojarskiej oraz nauczycieli pracowni wklęsłodruku i linorytu, zwiedzały obiekt i pracownie. W pracowni malarstwa, obserwowały uczniów podczas tworzenia obrazów martwej natury. Potem powędrowały do pracowni fotografii, gdzie młodzież w epokowych strojach pozowała do sesji zdjęciowej, której główną postacią był Leon Wyczółkowski. Sześciolatki obserwowały również dzieła w pracowniach grafiki komputerowej i reklamy. Wielkie wrażenie wzbudziła wystawa olbrzymich postaci wyrzeźbionych z drewna. Niezapomnianą atmosferę tworzyły liczne wystawy obrazów o różnorodnej technice i tematyce.

 
Wycieczka Grupy III do Firmy REMONDIS | Drukuj |

18.04.2012

 
 
 
 
Wycieczka Gr. III do firmy REMONDIS Odpowiedzi na pytanie „Jak być przyjacielem przyrody?” pięciolatki postanowiły poszukać w firmie zajmującej się zbiórką, transportem, przetwarzaniem lub unieszkodliwianiem odpadów przemysłowych i niebezpiecznych powstających w różnych sektorach gospodarki.

 
Puchar Filipa Deżakowskiego – najmłodszego uczestnika Marszu Nordic Walking | Drukuj |

14.04.2012

 
 
 
 
Puchar Filipa Deżakowskiego – Nordic Walking Pierwszy Marsz Gminny odbył się w Osielsku. Wzięło w nim udział (jako zawodnicy) 116 osób. W imprezie uczestniczyły rodziny i przyjaciele zawodników, którzy kibicowali i zdrowo spędzali czas na łonie natury.

 
Grupa V 'Z wizytą u Leona Wyczółkowskiego' i na Wyspie Młyńskiej | Drukuj |

13.04.2012

 
 
 
 
Grupa V z wizytą u Leona Wyczółkowskiego Prowadząca zajęcia pani mgr Kinga Łaska oprowadziła przedszkolaków po salonach muzeum, za sprawą których dzieci odbyły jakby podróż w czasie. Podziwiały dawne wnętrza, stylowe meble, a przede wszystkim przepiękne obrazy autorstwa L. Wyczółkowskiego. Zobaczyły pracownię mistrza, jej wyposażenie, narzędzia, którymi pracował Leon Wyczółkowski. W pracowni podziwiały autoportret malarza.

 
Spotkanie przedszkolaków z muzyką etniczną Europy | Drukuj |

12.04.2012

 
 
 
 
Spotkanie z muzyką etniczną Europy W czwartkowe przedpołudnie wszystkie przedszkolaki wyruszyły w instrumentalną podróż po Europie. Słuchanie „muzyki etnicznej” wybranych krajów połączone zostało z zabawą w pociąg. Dzieci odwiedziły Niemcy, Irlandię, Polskę i Grecję. Pan Sławek prezentował charakterystyczne dla danego kraju instrumenty oraz ich dźwięki.

 
Finał konkursu 'Wielkanocna Pisanka' | Drukuj |

04.04.2012

 
 
 
 
Konkurs 'Wielkanocna Pisanka' W przedświątecznym okresie dzieci pogłębiały wiedzę o tradycjach wielkanocnych, rodzimym folklorze, ludowych zwyczajach. W domach, wraz ze swymi rodzinami, przygotowywały różnorodnymi technikami, z różnorodnych materiałów wielkanocne pisanki. Pomysłowość i oryginalność przyniesionych prac przeszła nasze najśmielsze oczekiwania.

 
Wycieczka do szkoły - Gr. IV | Drukuj |

02.04.2012

 
 
 
 
Wycieczka do szkoły - Gr. IV Sześciolatki uczestniczyły w lekcji, na której dzieliły się z pierwszakami wiadomościami o tradycjach wielkanocnych. Wspólnie rozwiązywały zagadki literackie, wyszukiwały do nich ilustracje, a także pasujące podpisy. Mogły także pochwalić się swoimi umiejętnościami plastycznymi. Razem z kolegami wykonywały prace świąteczne: rysowały, malowały, wypełniały obrazki kolorowym papierem, plasteliną, skrawkami materiału. Ciekawość dzieci wzbudziła tablica interaktywna. Przy jej pomocy wszyscy słuchali zwiastującego wiosnę śpiewu ptaków. Wspólne zajęcia okazały się dla przedszkolaków bardzo interesujące.

Zapraszamy do galerii.

 
Klub Czytających Rodziców Gr. III | Drukuj |

28.03.2012

 
 
 
 
Klub Czytających Rodziców Gr. III Pani Agnieszka Kamińska - mama Konrada, przyniosła pięknie ilustrowaną książeczkę „Bajka za bajką. Cuda w koszyczku”. Zaprezentowała dzieciom dwie zabawne i ciekawe, ale też bardzo pouczające bajki.

Pierwsza z nich o „Kurce Pstrokatce” ukazała pięciolatkom, że warto doceniać uroki dnia codziennego oraz cieszyć się z posiadanych rzeczy. Nie trzeba pragnąć bogactwa i złota, ponieważ czasami bywa tak, że spełnienie marzeń o bogactwie niesie za sobą więcej kłopotów i zmartwień, niż radości i szczęścia.

 
II Miejsce Ani Chomiuk w zawodach „Czar dwóch kółek MTB” | Drukuj |

25.03.2012

 
 
 
 
Czar dwóch kółek Zawody odbyły się pod Honorowym Patronatem Prezydenta Bydgoszczy Rafała Bruskiego. Zawodnicy w liczbie 166, w wieku od 2 do 12 lat, spotkali się w Myślęcinku w okolicach Centrum Edukacji Ekologicznej. Nasza 5-latka z Grupy III startowała w kategorii wiekowej „SUPER ŻAK 1” na trasie o długości 260 metrów. W konkurencji kolarskiej dla starszych dzieci uczestniczył również brat Ani, Jakub - ubiegłoroczny absolwent naszego przedszkola. Zwycięzcy otrzymali dyplomy i zostali udekorowani medalami ufundowanymi przez Urząd Miasta. Gratulujemy wysokiej wygranej!

 
««  start « poprz. 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 859 - 869 z 985