Dwa wyróżnienia w konkursie logopedycznym „Mały Mistrz Mowy” | Drukuj |

23.03.2012

 
 
 
 
Konkurs 'Mały Mistrz Mowy' Konkurs odbył się w sali Koncertowej budynku Collegium Copernicanum Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego. Zorganizowany został przez Fundację Akademickie Centrum Pomocy Logopedycznej oraz Uniwersytet Kazimierza Wielkiego. Wzięły w nim udział dzieci z bydgoskich szkół i przedszkoli.

 
Grupa IV „Z wizytą u Leona Wyczółkowskiego” w Muzeum Okręgowym | Drukuj |

22.03.2012

 
 
 
 
Grupa IV u Wyczółkowskiego Na lekcji muzealnej przedszkolaki dowiedziały się wielu ciekawostek o artyście i jego twórczości. Podziwiały jego obrazy przedstawiające zabytkową architekturę, nastrojowe pejzaże tatrzańskie, martwe natury, kwiaty oraz drzewa, a także różnorodne stylistycznie portrety, które wykonywał na zamówienie ludzi ze świata artystycznego, przyjaciół i znajomych. Oglądały również wiele autoportretów Leona Wyczółkowskiego. Opisywały barwy zastosowane w obrazach.

 
Powitanie Wiosny w Grupie II | Drukuj |

21.03.2012

 
 
 
 
Powitanie Wiosny w Grupie II Idąc zgodnie z kierunkiem strzałek dzieci odszukały list od Wiosny. Prosiła o pomoc w znalezieniu zagubionych kolorów i zwiastunów jej przybycia. Czterolatki popisały się znajomością wielu kolorów określając ich nazwy na zgromadzonych przedmiotach oraz w kąciku przyrody. Potem z kolorowymi wstążkami, w rytm muzyki, wyruszyły pokolorować świat.

 
Gazetka Przedszkolna "Wiosna 2012" | Drukuj |

18.03.2012

 

Gazetka Przedszkolna "Wiosna 2012"

 

  

Leśne Echo nr 54 - wiosna 2012 Zapraszamy serdecznie do działu "Nasza gazetka", gdzie zamieściliśmy numer "Leśnego Echa" tym razem poświęcony tematyce nadchodzącej wiosny.

Zredagowały go panie: Aleksandra Zysk, Elżbieta Sergot (opracowanie komputerowe), Elżbieta Bąbolewska wspólnie z Rodzicami i Dziećmi.


Zapraszamy do pobierania i czytania! 


 
Teatrzyk „Łza Ziemi” | Drukuj |

15.03.2012

 
 
 
 
Teatrzyk „Łza Ziemi” Będąca u kresu sił Królowa Ziemia płakała nad swoim losem. Słyszała ją jej własna Łza. Łezka postanowiła ratować Królową. Biegła przez świat i uczyła ludzi jak powinni dbać o planetę. Łezka przekonywała spotkanych bohaterów by zostali obrońcami Królowej. Udało jej się przekonać do tego także naszych Przedszkolaków. Udowodnili, że wiedzą jak należy oszczędzać wodę czy segregować śmieci. Uroczyście przyrzekli ratować Ziemię. Łezka pasowała dzieci na Ekorycerzy i Ekodamy.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z teatrzyku.

 
Klub Czytających Rodziców w Grupie V | Drukuj |

15.03.2012

 
 
 
 
Klub Czytających Rodziców w Gr. V Tym razem zaszczyciła przedszkolaków swą obecnością mama Cecylii – p. Agnieszka Skarbek. Przeczytała dzieciom przygodę z „Kubusia Puchatka” pt. „Bardzo przepraszam” Walta Disney’a oraz bajkę „Pinokio” Carlo Colldiego. Obie bajki dzieci wysłuchały z dużym zainteresowaniem. Miło nam, że co jakiś czas możemy gościć rodziców chcących nas zainteresować jakąś inną pozycją książkową.

Dziękujemy! I prosimy o więcej…

Zapraszamy do galerii.

 
I miejsce w finale akcji „Bądź widoczny – bądź bezpieczny” | Drukuj |

13.03.2012

 
 
 
 
Finał - 'Bądź widoczny - bądź bezpieczny' W Pałacu Młodzieży odbył się wielki finał akcji „Bądź widoczny – bądź bezpieczny”, organizowanej przez firmę Horus Innowacyjne Materiały Przemysłowe, przy współpracy z Komendą Miejską Policji oraz Wydziałem Edukacji Urzędu Miasta Bydgoszczy, z udziałem sześciu bydgoskich przedszkoli nr: 7, 16, 19, 22, 26, 59.

W finale akcji zaszczycili nas obecnością m.in. Dyrektor Wydziału Edukacji – pani Iwona Waszkiewicz i Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego - nadkom. Tomasz Meyze.

 
Wycieczka Grupy III „Śladami Leona Wyczółkowskiego – kwiaty i motywy kwiatowe” | Drukuj |

09.03.2012

 
 
 
 
Wycieczka Grupy III 'Śladami Leona Wyczółkowskiego' Dzieci odwiedziły Spichrze nad Brdą, aby obejrzeć wystawę fotografii związaną z konkursem pt. „Śladami Leona Wyczółkowskiego”. Tematem były kwiaty oraz motywy kwiatowe. To właśnie kwiaty i martwa natura inspirowały malarza, który nie tylko kochał kwiaty, ale też otaczał się nimi i często je malował. Dzieci z pasją oglądały kolorowe fotografie. Autorzy starali się uchwycić ich piękno, walory dekoracyjne i bogactwo kolorów. Przedszkolaki nigdy wcześniej nie widziały tylu gatunków kwiatów i zastanawiały się, czy mają tyle kolorowych kredek żeby je namalować.

 
Grupa V na zajęciach w sali Bydgoskiego Klubu Sportów Gimnastycznych „Zawisza” | Drukuj |

06.03.2012

 
 
 
 
Grupa V na sali Bydgoskiego Klubu Zawisza Po przywitaniu się, z oczekującym przedszkolaków trenerem akrobatyki sportowej Piotrem Szymańskim, pięcio- i sześciolatki przebrały się w stroje gimnastyczne i wyruszyły na salę. Najpierw miały możliwość wyskakania się w basenie z gąbkami. Było to bardzo fajne doświadczenie. Na tyle fajne, że trudno było co niektórych stamtąd wyciągnąć. Na szczęście trener zaproponował wszystkim o wiele bardziej emocjonujące zadanie, wymagające trochę odwagi. Były to skoki z podnośnika do basenu z gąbkami. Najpierw dzieci skakały z niewielkiej wysokości. Później, pod czujnym okiem fachowca, można było spróbować sił z wyższej odległości. Chętnych nie brakowało.

 
Grupa IV w Instytucie Hodowli i Aklimatyzacji Roślin | Drukuj |

28.02.2012

 
 
 
 
Grupa IV w Instytucie Hodowli i Aklimatyzacji Roślin Gdy zimno na dworze taka wycieczka to jak wyjazd do raju. W szklarniach Instytutu jest cieplutko, wilgotno i ciekawie.

Zgromadzono tu wiele gatunków drzew tropikalnych, kaktusy, a właściwie sukulenty – naprawdę jest na co popatrzeć. Niektóre z okazów występują wyłącznie w warunkach tropikalnych, a tu proszę, wszystko w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki. Dzieci wiedziały, że niczego nie wolno zrywać, dotykać i że naprawdę wiele wysiłku trzeba włożyć w to, aby zapewnić wszystkim roślinkom, a właściwie roślinom, bo niektóre były olbrzymie, odpowiednią opiekę, wilgotność i temperaturę. Sześciolatki były zachwycone możliwością ich oglądania.

 
Grupa III w Bibliotece Miejskiej | Drukuj |

28.02.2012

 
 
 
 
2012.02.28_grupa_iii_w_bibliotece_mini.jpg Biblioteka przy ul. Czerkaskiej 11 to miejsce bliskie przedszkolakom. Jednak za każdym razem zadziwia ilością książek, książeczek i czasopism zgromadzonych na półkach – czekających na przeczytanie. Atmosferę tajemniczości potęgowała cisza, do której dzieci starały się dostosować.

 
««  start « poprz. 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 859 - 869 z 970