Zajęcie otwarte w Gr. V | Drukuj |
 
 

2011.11.16 Zajęcie otwarte Gr. V.jpg Pięcio- i sześciolatki gościły rodziców na zajęciu „Wyruszamy w daleką podróż do Francji”. Była to podróż w dziecięcej wyobraźni, a więc bez bagażu i bez biletu. Po sprawdzeniu na mapie celu podróży wszyscy wyruszyli w nią samolotem, a po szczęśliwym wylądowaniu przywitali się w języku francuskim. Przedszkolaki po opisaniu flagi Francji rozwiązały rebus odkrywając jednocześnie nazwę stolicy kraju. Następnie z panią Mariolą poznawały francuskie wyrazy: Dzień Dobry – bonjour, Do widzenia – au revoir, Proszę – sil wu ple, Dziękuję – merci, Przepraszam – pardon, które przydały się na spacerze improwizowanym zabawą taneczną B. Strauss „Idziemy na spacerek”.

Podczas spaceru ,,dostrzegły” takie osobliwości Paryża jak: Wieżę Eiffla, Łuk Triumfalny, Katedrę Notre-Dame, Luwr, Wersal, Eurodisneyland. Usłyszały o specjałach francuskiej kuchni: różnych gatunkach sera, rogalikach, ślimakach czy żabich udkach. Degustowały francuską bagietkę. Zaśpiewały nawet piosenkę w języku francuskim – „Frere Jacques”. Kolejnym zadaniem było wykazania się samodzielnością myślenia i działania.

 
Spotkanie z trenerem i nauczycielem wychowania fizycznego w Grupie III | Drukuj |
 
 

2011.11.10 Spotkanie z trenerem w Grupie III.jpg Pan Robert, tata Natalki Ś. - w ramach prezentacji zawodów- przedstawił się pięciolatkom jako trener „ZAWISZY” i nauczyciel wychowania fizycznego w ZS Nr 15.

Dzieci miały okazję zobaczyć i dotknąć przedmioty nieodzowne w pracy trenera i nauczyciela sportu: stoper, gwizdek, piłkę nożną, dziennik do zapisywania treningów. Podopieczni p. Roberta zdobywają w rozgrywkach mistrzowskich puchary i medale. Przedszkolaki oglądały je z zaciekawieniem. Puchar robił nie lada wrażenie - każdy chciał go choć chwilę potrzymać.

Dzieci zauważyły, że praca trenera daje wiele satysfakcji. Ale, aby uczniowie rozwinęli swoją sprawność fizyczną, wymaga systematyczności i wysiłku.

Zdjęcia ze spotkania znajdują się w naszej Galerii.

 
Przedszkolaki z Gr. IV i V na osiedlowych obchodach Święta Niepodległości | Drukuj |
 
 

2011.11.10 Święto Niepodległości.jpg Najmłodsi również wybrali się uczcić wspólnie z uczniami i mieszkańcami osiedla „Leśne” najważniejsze polskie święto narodowe jak również imieniny sąsiadującej z przedszkolem ulicy 11 Listopada.

Przeżyciem dla dzieci był przemarsz ulicą z młodzieżą i dorosłymi w asyście orkiestry. Niecodziennością była możliwość poobserwowania artylerii konnej, licznie poruszających się pojazdów wojskowych, czy zaaranżowanej strzelaniny.

Na dzieci czekały różnorodne atrakcje. Mundurowi chętnie prezentowali maluchom sprzęt. Chłopcy garnęli się do przymierzania noktowizora, hełmu, oglądania i trzymania broni. Wszyscy chcieli wsiąść do motocykla z przyczepą czy wojskowego „Skorpiona”. Przedszkolaki z podziwem spoglądali na umundurowanych z bronią i chętnie pozowali do wspólnego zdjęcia.
 
Oto relacja z tego wydarzenia.

 
Spotkanie w Gr. III z pielęgniarką | Drukuj |
 
 

2011.11.09 Spotkanie z pielgniarką.jpg Pięciolatki gościły kolejnego rodzica, który opowiedział o swoim zawodzie. Pani Kasia - mama Antosi P. pracująca w szpitalu, zadawała dzieciom wiele ciekawych pytań, np. co trzeba robić, aby być zdrowym? Oczywiście, jeść dużo owoców i jarzyn, ubierać się tak, aby się nie spocić, chodzić na spacery, uprawiać sport.

Na kolejne pytanie: czy pomożemy wymienić postacie lekarstw ? Po krótkim zastanowieniu dzieci odpowiadały: tabletki, zastrzyki, ampułki, fiolki, krople, syropy, czopki. Było też pytanie: co trzeba zrobić, gdy się skaleczę w paluszek? Należy go przemyć wodą i przykleić plasterek. Ranę przykleja się też jałowym gazikiem, na którym nie ma bakterii, wirusów.

 
Spotkanie Wolontariuszy z Włoch i Gruzji z przedszkolakami z Grupy III, IV i V | Drukuj |
 
 

2011.11.08 Spotkanie z wolontariuszami.jpg Wizyta miała na celu przekazanie przedszkolakom wiedzy o krajach europejskich. Zabawy prowadzili nasi goście z Włoch (Ana) i Gruzji (Lora i Szalwa) pod opieką pani Agnieszki Ignatowskiej z Fundacji „Wiatrak”. Po przywitaniu się w języku polskim, włoskim i gruzińskim przedszkolaki zostały zaproszone do gruzińskiej zabawy „Żółty pociąg”.

Dzieci jedno za drugim poruszały się pod mostem. Most co jakiś czas opuszczał się, a uwięzione w nim przedszkolaki wybierały jedno z przęseł. Dokonując wyboru, co lubią bardziej, czekoladę czy tort ustawiały się za Szalwą lub Lorą. W dalszej kolejności głośność okrzyków „Czekolada!!!, Tort!!!” rozsądzała o zwycięstwie. Tym razem zdecydowanie wygrał tort.

 
Wizyta Gr. IV w Planetarium w centrum handlowym Rondo | Drukuj |
 
 

2011.11.07 Planetarium.jpg Sześciolatki uczestniczyły w projekcie prezentującym wiedzę o kosmosie. Była to nowa forma edukacji astronomicznej - przenośne planetarium z cyfrowym projektorem. Pod sklepieniem "sztucznego nieba" dzieci oglądały zjawiska związane z dobowym i rocznym ruchem sfery niebieskiej, zmiany położenia planet, formowanie się wszechświata i deszcze meteorytów.

Dzięki zastosowaniu cyfrowej techniki video, na półkolistej kopule planetarium powstał ruchomy przestrzenny obraz. Dzieci pod opieką astronoma wyruszyły w podróż przez Układ Słoneczny, przechadzały się  po Marsie, lądowały na księżycu i podziwiały lodowe pierścienie Saturna.

 
Klub czytających rodziców w Gr. IV | Drukuj |
 
 

2011.11.04 Klub Czytających Rodziców w Gr. IV.jpg Sześciolatki odwiedziła babcia Maciusia Ć. W ramach akcji „Cała Polska czyta dzieciom” przeczytała przedszkolakom jedną z przygód Krasnala Hałabały L. Krzemienieckiej.
 
Po wysłuchaniu bajki zaprosiła wszystkie dzieci do zrobienia pięknego bukietu z kolorowych, jesiennych liści. Niektóre przedszkolaki próbowały same wykonać kwiaty odpowiednio formując liście. Okazało się, że wcale nie jest to takie proste.
 
Babcia Maćka pochwaliła wszystkich za wytrwałość i cierpliwość, i w nagrodę poczęstowała słodyczami. Było to bardzo miłe i pouczające popołudnie.

Obejrzyjcie zdjęcia - zapraszamy!

 
Spotkanie z Ratownikiem Medycznym w Gr. III | Drukuj |
 
 
2011.11.03 spotkanie z ratownikiem.jpg
 
W ramach realizowanego tematu kompleksowego „Zawody rodziców” pan Adrian - tata Wiktorii B. przedstawiał pięciolatkom czynności konieczne dla uratowania ludzkiego życia.
 
Pod opieką fachowca dzieci robiły m. in. sztuczne oddychanie, słuchały bicia serca, obserwowały zakładanie kołnierza ortopedycznego, oglądały strzykawki, a także broszurki o udzielaniu Pierwszej Pomocy.

 
Pasowanie Maluchów na Przedszkolaków | Drukuj |
 

Pasowanie Maluchów na Przedszkolaków Minęły już prawie dwa miesiące od momentu kiedy dzieci z Grupy I rozpoczęły swoją przedszkolną edukację. Poznały już salę, zaakceptowały swoje panie i nawiązały pierwsze dziecięce przyjaźnie. Poznały także rytm przedszkolnego dnia, rozsmakowały się w przedszkolnych potrawach, polubiły przedszkolne zabawki i plac zabaw. Wszystkie aktywnie, na miarę swych możliwości uczestniczą w zabawach i zajęciach.
 
Nadszedł więc czas, aby oficjalnie powitać nowe 3 i 4-latki w naszej przedszkolnej rodzinie. W godzinach popołudniowych do przedszkola przybyli tłumnie zaproszeni rodzice i inne osoby towarzyszące (babcie, dziadkowi, ciocie). Wkraczające na salę w odświętnych strojach dzieci powitano gromkimi brawami. Po przywitaniu przez panią dyrektor i wychowawczynię - panią Elę,  goście podziwiali kunszt artystyczny przedszkolaków z grupy III, IV i V. Najmłodsze przedszkolaki z wypiekami na twarzy uważnie oglądały występy kolegów (a także starszego rodzeństwa). Za zaprezentowane wiersze, tańce i piosenki podziękowały im gromkimi brawami. Następnie same przedstawiły pokaz swoich umiejętności.

 
Gazetka Przedszkolna "Jesień 2011" | Drukuj |

25.10.2011

 

Gazetka Przedszkolna "Jesień 2011"

 

  Leśne Echo nr 52 - jesień 2011.jpg

Zapraszamy serdecznie do działu "Nasza gazetka", gdzie zamieściliśmy kolejny numer "Leśnego Echa", obfitujący w wiele ciekawych informacji.

Zredagowały go panie: Izabela Piekara, Anna Bednarek, Elżbieta Sergot (korekta) wspólnie z Rodzicami i Dziećmi.


Zapraszamy do pobierania i czytania!

 


 
Klub Czytających Rodziców | Drukuj |


2011.09.28_klub_czytajacych_rodzicow.jpg Z nowym rokiem szkolnym ruszył, jak zwykle, nasz Klub Czytających Rodziców. Pierwsze spotkanie zainicjowała pani Choczaj - mama Sebastiana. Przybliżyła dzieciom baśń pt. ,,Mała Syrenka”. Stworzył ją najwybitniejszy bajkopisarz Hans Christian Andersen - sławna postać, której korzenie wywodzą się z Danii.

Andersena kochają zarówno dzieci jak i dorośli. Bogacąc wiedzę o krajach Unii Europejskiej, przedszkolaki dowiedziały się, że w stolicy Danii - Kopenhadze, w Ogrodzie Królewskim stoi pomnik pisarza, a najsławniejszym symbolem Danii jest Mała Syrenka - postać z baśni Andersena.
 
Najważniejszym na świecie wyróżnieniem w dziedzinie literatury i ilustracji dla dzieci jest Międzynarodowa Nagroda im. Hansa Christiana Andersena, nazywana Małym Noblem.

 
««  start « poprz. 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 848 - 858 z 918