Spotkanie Wolontariuszy z Włoch i Gruzji z przedszkolakami z Grupy III, IV i V | Drukuj |
 
 

2011.11.08 Spotkanie z wolontariuszami.jpg Wizyta miała na celu przekazanie przedszkolakom wiedzy o krajach europejskich. Zabawy prowadzili nasi goście z Włoch (Ana) i Gruzji (Lora i Szalwa) pod opieką pani Agnieszki Ignatowskiej z Fundacji „Wiatrak”. Po przywitaniu się w języku polskim, włoskim i gruzińskim przedszkolaki zostały zaproszone do gruzińskiej zabawy „Żółty pociąg”.

Dzieci jedno za drugim poruszały się pod mostem. Most co jakiś czas opuszczał się, a uwięzione w nim przedszkolaki wybierały jedno z przęseł. Dokonując wyboru, co lubią bardziej, czekoladę czy tort ustawiały się za Szalwą lub Lorą. W dalszej kolejności głośność okrzyków „Czekolada!!!, Tort!!!” rozsądzała o zwycięstwie. Tym razem zdecydowanie wygrał tort.

 
Wizyta Gr. IV w Planetarium w centrum handlowym Rondo | Drukuj |
 
 

2011.11.07 Planetarium.jpg Sześciolatki uczestniczyły w projekcie prezentującym wiedzę o kosmosie. Była to nowa forma edukacji astronomicznej - przenośne planetarium z cyfrowym projektorem. Pod sklepieniem "sztucznego nieba" dzieci oglądały zjawiska związane z dobowym i rocznym ruchem sfery niebieskiej, zmiany położenia planet, formowanie się wszechświata i deszcze meteorytów.

Dzięki zastosowaniu cyfrowej techniki video, na półkolistej kopule planetarium powstał ruchomy przestrzenny obraz. Dzieci pod opieką astronoma wyruszyły w podróż przez Układ Słoneczny, przechadzały się  po Marsie, lądowały na księżycu i podziwiały lodowe pierścienie Saturna.

 
Klub czytających rodziców w Gr. IV | Drukuj |
 
 

2011.11.04 Klub Czytających Rodziców w Gr. IV.jpg Sześciolatki odwiedziła babcia Maciusia Ć. W ramach akcji „Cała Polska czyta dzieciom” przeczytała przedszkolakom jedną z przygód Krasnala Hałabały L. Krzemienieckiej.
 
Po wysłuchaniu bajki zaprosiła wszystkie dzieci do zrobienia pięknego bukietu z kolorowych, jesiennych liści. Niektóre przedszkolaki próbowały same wykonać kwiaty odpowiednio formując liście. Okazało się, że wcale nie jest to takie proste.
 
Babcia Maćka pochwaliła wszystkich za wytrwałość i cierpliwość, i w nagrodę poczęstowała słodyczami. Było to bardzo miłe i pouczające popołudnie.

Obejrzyjcie zdjęcia - zapraszamy!

 
Spotkanie z Ratownikiem Medycznym w Gr. III | Drukuj |
 
 
2011.11.03 spotkanie z ratownikiem.jpg
 
W ramach realizowanego tematu kompleksowego „Zawody rodziców” pan Adrian - tata Wiktorii B. przedstawiał pięciolatkom czynności konieczne dla uratowania ludzkiego życia.
 
Pod opieką fachowca dzieci robiły m. in. sztuczne oddychanie, słuchały bicia serca, obserwowały zakładanie kołnierza ortopedycznego, oglądały strzykawki, a także broszurki o udzielaniu Pierwszej Pomocy.

 
Pasowanie Maluchów na Przedszkolaków | Drukuj |
 

Pasowanie Maluchów na Przedszkolaków Minęły już prawie dwa miesiące od momentu kiedy dzieci z Grupy I rozpoczęły swoją przedszkolną edukację. Poznały już salę, zaakceptowały swoje panie i nawiązały pierwsze dziecięce przyjaźnie. Poznały także rytm przedszkolnego dnia, rozsmakowały się w przedszkolnych potrawach, polubiły przedszkolne zabawki i plac zabaw. Wszystkie aktywnie, na miarę swych możliwości uczestniczą w zabawach i zajęciach.
 
Nadszedł więc czas, aby oficjalnie powitać nowe 3 i 4-latki w naszej przedszkolnej rodzinie. W godzinach popołudniowych do przedszkola przybyli tłumnie zaproszeni rodzice i inne osoby towarzyszące (babcie, dziadkowi, ciocie). Wkraczające na salę w odświętnych strojach dzieci powitano gromkimi brawami. Po przywitaniu przez panią dyrektor i wychowawczynię - panią Elę,  goście podziwiali kunszt artystyczny przedszkolaków z grupy III, IV i V. Najmłodsze przedszkolaki z wypiekami na twarzy uważnie oglądały występy kolegów (a także starszego rodzeństwa). Za zaprezentowane wiersze, tańce i piosenki podziękowały im gromkimi brawami. Następnie same przedstawiły pokaz swoich umiejętności.

 
Gazetka Przedszkolna "Jesień 2011" | Drukuj |

25.10.2011

 

Gazetka Przedszkolna "Jesień 2011"

 

  Leśne Echo nr 52 - jesień 2011.jpg

Zapraszamy serdecznie do działu "Nasza gazetka", gdzie zamieściliśmy kolejny numer "Leśnego Echa", obfitujący w wiele ciekawych informacji.

Zredagowały go panie: Izabela Piekara, Anna Bednarek, Elżbieta Sergot (korekta) wspólnie z Rodzicami i Dziećmi.


Zapraszamy do pobierania i czytania!

 


 
Klub Czytających Rodziców | Drukuj |


2011.09.28_klub_czytajacych_rodzicow.jpg Z nowym rokiem szkolnym ruszył, jak zwykle, nasz Klub Czytających Rodziców. Pierwsze spotkanie zainicjowała pani Choczaj - mama Sebastiana. Przybliżyła dzieciom baśń pt. ,,Mała Syrenka”. Stworzył ją najwybitniejszy bajkopisarz Hans Christian Andersen - sławna postać, której korzenie wywodzą się z Danii.

Andersena kochają zarówno dzieci jak i dorośli. Bogacąc wiedzę o krajach Unii Europejskiej, przedszkolaki dowiedziały się, że w stolicy Danii - Kopenhadze, w Ogrodzie Królewskim stoi pomnik pisarza, a najsławniejszym symbolem Danii jest Mała Syrenka - postać z baśni Andersena.
 
Najważniejszym na świecie wyróżnieniem w dziedzinie literatury i ilustracji dla dzieci jest Międzynarodowa Nagroda im. Hansa Christiana Andersena, nazywana Małym Noblem.

 
Wycieczka grup IV i V do Biskupina | Drukuj |

22.09.2011Grupy IV i V na Festynie Archeologicznym w Biskupinie2011.09.22_wycieczka_gr_iv_i_v_do_biskupina.jpg Pięcio- i sześciolatki wybrały się na Festyn Archeologiczny pod hasłem „GRECJA- NARODZINY EUROPY”. Symbolem tegorocznego festynu był płonący znicz olimpijski. To od niego rozpoczęły wędrówkę. Z wielkim zainteresowaniem podziwiały zrekonstruowane budynki, bramy, ulice, falochron czy wał obronny. Była to prawdziwa wyprawa w przeszłość. Program imprezy był niezwykle bogaty, więc każda z przedszkolnych grup obrała po pewnym czasie własna trasę.

Dzieci oglądały kramy rzemieślników wytwarzających dawną broń, odzież czy naczynia według średniowiecznych wzorów, tkaczy ręcznych, ludzi wykonujących różne przedmioty z wikliny. Obserwowały przędzenie wełny za pomocą ręcznego czółenka, krzesanie ognia i wykonywanie noży z krzemienia przez ludzi z dawnych epok. Chętni spróbowali wybijać greckie monety z wizerunkiem sowy i głową Ateny, opiekunki miasta.

Nie zabrakło także przedstawicieli dawnych zawodów z różnych krajów Europy. W holenderskiej wiosce wyrabiano filcowe nakrycia głowy, zielarka przyrządzała przedziwne mikstury z ziół. Był też kowal, rzeźbiarz, garncarz, skórnik i kamieniarz.

 
Integracyjny teatr plenerowy | Drukuj |

21.09.2011Integracyjny Teatr Plenerowy2011.09.21_integracyjny_teatr_plenerowy.jpg Wrześniowe spotkania integracyjne na stałe wpisały się w kalendarz imprez organizowanych przez nasze przedszkole. Już od wczesnych godzin porannych na terenie ogrodu przedszkolnego rozpoczęły się przygotowania do wspólnej zabawy. Przedszkolaki z okien swoich sal z zaciekawieniem przyglądały się krzątającym paniom. Na drzewach i terenowym sprzęcie pojawiły się kolorowe baloniki i chorągiewki, które rozweseliły twarz niejednego przedszkolaka oraz nastroiły do wspaniałej zabawy. Dzieci niecierpliwie wyglądały czekającej ich niespodzianki.

Wreszcie nadszedł upragniony czas. Wszystkich przedszkolaków, nauczycielki, personel przedszkola oraz rodziców, na Placu Zabaw przywitała pani Dyrektor oraz aktorzy z Teatru Frajda. Przygotowali oni przedstawienie pt. „Szufladkowo”. Akcja bajki toczyła się w królewskiej kuchni. Głównymi bohaterami byli: młody kucharz Michaś oraz Eleonora - królewska kucharka. Towarzyszyły im rozmawiające sztućce i inni kuchenni mieszkańcy. Wartka akcja, dowcipne dialogi oraz starania Michasia, aby jak najszybciej dostarczyć księżniczce ulubioną potrawę, wywołały uśmiech na twarzach tej małej i tej dorosłej widowni.

 
Sprzątanie świata | Drukuj |
 

2011.09.16_sprzatanie_swiata.jpg „Lasy to życie - chrońmy je” to hasło akcji ekologicznej pod nazwą „Sprzątanie Świata” zorganizowanej przez Wydział Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska UM. Nasze przedszkolaki już nie raz udowodniły, że ochrona środowiska naturalnego nie jest im obojętna. Chętnie też angażują się w różnego rodzaju proekologiczne przedsięwzięcia. Dlatego z wielkim zainteresowaniem oglądały plakaty i tablice zachęcające do segregowania śmieci. Wymieniały się doświadczeniami i spostrzeżeniami na temat czystości i możliwości związanych z wtórnym przetworzeniem plastikowych butelek, aluminiowych puszek, przeczytanych gazet. Wskazywały pojemniki służące do segregowania śmieci, przypomniały, że każdy kolor pojemnika służy do innego rodzaju odpadów.
 
W czasie pogadanek dzieci dały dowody wiedzy na temat znaczenia lasów dla życia człowieka i ich roli w oczyszczaniu powietrza. Na zajęciach plastycznych tworzyły za pomocą różnorodnych materiałów i technik plakaty zachęcające do dbania o środowisko. Wspólnie doszły do wniosku, że pozostawianie po sobie góry śmieci, bardzo szkodzi przyrodzie i należy się temu sprzeciwiać.

 
Pożegnanie 6-latków | Drukuj |

16-17.06.2011

 
  2011.06.17_pozegnanie.jpg
Nadszedł czerwcowy czas pożegnań z najstarszymi przedszkolakami, które po wakacjach rozpoczną naukę w szkole podstawowej. Na tę okoliczność dzieci przygotowały występy teatralne. Grupa IV wystawiła utwór „Mateuszek na zaczarowanej wyspie”, a Grupa V - „Wilk i Czerwone Kapturki” oraz rymowanki w języku angielskim. Piękna dekoracja, rekwizyty, a przede wszystkim kunszt aktorski głównych bohaterów zachwyciły zebranych rodziców.

W części szkolnej dzieci prezentowały poloneza oraz tarantelę, a wierszami i piosenkami uświadomiły wszystkim, że nadszedł czas pożegnania. Po raz ostatni stanęły we wspólnym kole. Symbolicznym gestem pożegnania było rozcięcie więzów między przedszkolakami trzymającymi czerwone różyczki. Potem nastąpił czas podziękowań i pamiątkowych zdjęć. Nie obyło się bez łez i serdecznych uścisków z paniami i przyjaciółmi. Te chwile wszyscy wspominać będą jeszcze długo...

 
««  start « poprz. 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 848 - 858 z 914