II Miejsce Ani Chomiuk w zawodach „Czar dwóch kółek MTB” | Drukuj |

25.03.2012

 
 
 
 
Czar dwóch kółek Zawody odbyły się pod Honorowym Patronatem Prezydenta Bydgoszczy Rafała Bruskiego. Zawodnicy w liczbie 166, w wieku od 2 do 12 lat, spotkali się w Myślęcinku w okolicach Centrum Edukacji Ekologicznej. Nasza 5-latka z Grupy III startowała w kategorii wiekowej „SUPER ŻAK 1” na trasie o długości 260 metrów. W konkurencji kolarskiej dla starszych dzieci uczestniczył również brat Ani, Jakub - ubiegłoroczny absolwent naszego przedszkola. Zwycięzcy otrzymali dyplomy i zostali udekorowani medalami ufundowanymi przez Urząd Miasta. Gratulujemy wysokiej wygranej!

 
Zabawy z Klaunem Koko „W zaczarowanym świecie baniek mydlanych” | Drukuj |

23.03.2012

 
 
 
 
Zabawy z klaunem Koko Kiedy Koko zaczął swój pokaz i za pomocą różnych, „dziwnych” przedmiotów „wyczarowywał” coraz to dziwniejsze i piękniejsze bańki mydlane, radość dzieci nie miała granic. Do tworzenia baniek używał łapek na muchy, różnych sznurów i sznurków oraz innych nieokreślonych przedmiotów. Po wesołym i głośnym przywitaniu każdej kolejnej grupy, w sali pojawiało się mnóstwo maleńkich baniek, na które dzieci patrzyły z zachwytem. Łapały je, a nawet próbowały schować do kieszeni.

 
Klub Czytających Rodziców w Grupie V | Drukuj |

23.03.2012

 
 
 
 
Klub Czytających Rodziców w Gr. V Pan Piotr Korneluk, tata Kuby i Maksia, przyniósł wypożyczone z biblioteki „Klechdy domowe” - zebrane przez Hannę Kostyrko podania i legendy związane z różnymi miejscowościami i regionami Polski. To jedyny tak obszerny skarbiec wiedzy o naszej przeszłości.

Dzieci z zaciekawieniem słuchały legendy „Toruńskie pierniki” podającej o przygodzie czeladnika Bogumiła, który przysłużył się do otrzymania po wsze czasy przez torunian królewskiego przywileju wypieku miodowych pierników.

 
Klub Czytających Rodziców w Grupie IV | Drukuj |

23.03.2012

 
 
 
 
Klub Czytających Rodziców w Gr. IV Sześciolatki gościły mamę Macieja Ciechowskiego, która dołączyła do przedszkolnego Klubu. Każdy przedszkolak bardzo lubi słuchać bajki, a jeśli są pouczające, tak jak te z którymi zawitał nasz gość, to słuchanie niesie za sobą mądre rady.

Mama Maćka przeczytała książeczki Małgorzaty Strzałkowskiej pt. „Nie rozmawiaj z nieznajomymi”, „Ach, jak dobrze mieć rodzinę” oraz ulubioną książeczkę Macieja - „Budujemy” autorstwa Marcina Pałasza.

 
Wiosenne spotkania w Klubie Czytających Rodziców w Grupie I | Drukuj |

21-23.03.2012

 
 
 
 
Klub Czytających Rodziców w Gr. I Te niecodzienne wizyty rodziców to przedszkolna kontynuacja ogólnopolskiej akcji Cała Polska Czyta Dzieciom.

Pani Terenia Sielska - mama Malwinki i małej 2-letniej Oleńki przedstawiła dzieciom kilka pięknie ilustrowanych książeczek z utworami Jana Brzechwy. Przedszkolaki w skupieniu słuchały wierszy „Ser i wrona”, „Na straganie”, „Kwoka”, „Żuk”. Odszukiwały na ilustracjach głównych bohaterów, odpowiadały na pytania dotyczące treści słuchanych utworów. Na zakończenie podziękowały gromkimi brawami, a mama Malwinki zostawiła dla przedszkolaków słodką niespodziankę.

 
Dwa wyróżnienia w konkursie logopedycznym „Mały Mistrz Mowy” | Drukuj |

23.03.2012

 
 
 
 
Konkurs 'Mały Mistrz Mowy' Konkurs odbył się w sali Koncertowej budynku Collegium Copernicanum Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego. Zorganizowany został przez Fundację Akademickie Centrum Pomocy Logopedycznej oraz Uniwersytet Kazimierza Wielkiego. Wzięły w nim udział dzieci z bydgoskich szkół i przedszkoli.

 
Grupa IV „Z wizytą u Leona Wyczółkowskiego” w Muzeum Okręgowym | Drukuj |

22.03.2012

 
 
 
 
Grupa IV u Wyczółkowskiego Na lekcji muzealnej przedszkolaki dowiedziały się wielu ciekawostek o artyście i jego twórczości. Podziwiały jego obrazy przedstawiające zabytkową architekturę, nastrojowe pejzaże tatrzańskie, martwe natury, kwiaty oraz drzewa, a także różnorodne stylistycznie portrety, które wykonywał na zamówienie ludzi ze świata artystycznego, przyjaciół i znajomych. Oglądały również wiele autoportretów Leona Wyczółkowskiego. Opisywały barwy zastosowane w obrazach.

 
Powitanie Wiosny w Grupie II | Drukuj |

21.03.2012

 
 
 
 
Powitanie Wiosny w Grupie II Idąc zgodnie z kierunkiem strzałek dzieci odszukały list od Wiosny. Prosiła o pomoc w znalezieniu zagubionych kolorów i zwiastunów jej przybycia. Czterolatki popisały się znajomością wielu kolorów określając ich nazwy na zgromadzonych przedmiotach oraz w kąciku przyrody. Potem z kolorowymi wstążkami, w rytm muzyki, wyruszyły pokolorować świat.

 
Gazetka Przedszkolna "Wiosna 2012" | Drukuj |

18.03.2012

 

Gazetka Przedszkolna "Wiosna 2012"

 

  

Leśne Echo nr 54 - wiosna 2012 Zapraszamy serdecznie do działu "Nasza gazetka", gdzie zamieściliśmy numer "Leśnego Echa" tym razem poświęcony tematyce nadchodzącej wiosny.

Zredagowały go panie: Aleksandra Zysk, Elżbieta Sergot (opracowanie komputerowe), Elżbieta Bąbolewska wspólnie z Rodzicami i Dziećmi.


Zapraszamy do pobierania i czytania! 


 
Teatrzyk „Łza Ziemi” | Drukuj |

15.03.2012

 
 
 
 
Teatrzyk „Łza Ziemi” Będąca u kresu sił Królowa Ziemia płakała nad swoim losem. Słyszała ją jej własna Łza. Łezka postanowiła ratować Królową. Biegła przez świat i uczyła ludzi jak powinni dbać o planetę. Łezka przekonywała spotkanych bohaterów by zostali obrońcami Królowej. Udało jej się przekonać do tego także naszych Przedszkolaków. Udowodnili, że wiedzą jak należy oszczędzać wodę czy segregować śmieci. Uroczyście przyrzekli ratować Ziemię. Łezka pasowała dzieci na Ekorycerzy i Ekodamy.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z teatrzyku.

 
Klub Czytających Rodziców w Grupie V | Drukuj |

15.03.2012

 
 
 
 
Klub Czytających Rodziców w Gr. V Tym razem zaszczyciła przedszkolaków swą obecnością mama Cecylii – p. Agnieszka Skarbek. Przeczytała dzieciom przygodę z „Kubusia Puchatka” pt. „Bardzo przepraszam” Walta Disney’a oraz bajkę „Pinokio” Carlo Colldiego. Obie bajki dzieci wysłuchały z dużym zainteresowaniem. Miło nam, że co jakiś czas możemy gościć rodziców chcących nas zainteresować jakąś inną pozycją książkową.

Dziękujemy! I prosimy o więcej…

Zapraszamy do galerii.

 
««  start « poprz. 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 848 - 858 z 964