Bądź widoczny, bądź bezpieczny | Drukuj |

27.02.2012

 
Nasze przedszkolaki razem z  innymi 5 bydgoskimi placówkami biorą udział w akcji

„BĄDŹ WIDOCZNY, BĄDŹ BEZBIECZNY”

która ma na celu zwiększenie świadomości dzieci i dorosłych na temat bezpiecznego udziału pieszych w ruchu drogowym poprzez noszenie materiałów odblaskowych.

Akcję organizuje firma HORUS Innowacyjne Materiały Przemysłowe,
przy współudziale Komendy Miejskiej Policji
oraz Wydziału Edukacji Urzędu Miasta Bydgoszczy.

Chcecie wiedzieć więcej ???

Zapraszamy na
www.facebook.com/widoczny.bezpieczny


 
Koncert Flamenco - 'Gorąca Hiszpania' | Drukuj |

06.02.2012

 
 
 
 

Koncert Flamenco

Poznając kulturę kolejnego europejskiego kraju, przedszkolaki miały okazję podziwiać tradycyjny hiszpański taniec flamenco.

Flamenco jest zjawiskiem kulturowym obejmującym muzykę, śpiew, taniec, strój i zachowania. Jego tradycja pochodzi z Andaluzji – regionu południowej Hiszpanii. W kulturze flamenco, na całym świecie, występuje aż 60 odmian tego tańca.

Tancerki, w pięknych strojach: szerokich, kolorowych falbaniastych spódnicach, prezentowały w parze m. in. flamenco Sevillanas. Rytm wybijały za pomocą kastanietów, a także przez uderzanie dłońmi (klaskanie) i pstrykanie palcami.

 
Klub Czytających Rodziców w Gr. V | Drukuj |

04.02.2012

 
 
 
 
Klub Czytających Rodziców w Gr. V Mama Magdy Kiedrowicz przeczytała bajeczkę napisaną przez starszą córkę Natalię. Książeczka nosiła tytuł „Elf i ptak - jak zdobyć przyjaźń i zaufanie?”. Bajka bardzo podobała się dzieciom. Miło, że dane było przedszkolakom być pierwszymi jej recenzentami.

Życzymy powodzenia! - zważywszy na fakt, że książeczka przeznaczona jest na konkurs. Będziemy śledzić jej dalsze losy.

Zapraszamy do galerii.

 
Grupa IV na Zawiszy | Drukuj |

27.01.2012

 
 
 
 
Grupa IV na Zawiszy Dzięki zaproszeniu trenera akrobatyki sportowej, pana Piotra Szymańskiego, po raz kolejny nasze przedszkolaki miały okazję brać czynny udział w zajęciach sportowych na sali Bydgoskiego Klubu Sportów Gimnastycznych „Zawisza”. Od samego rana z niecierpliwością czekały na to spotkanie. Ubrane w wygodne stroje już w przedszkolu przed śniadaniem zaczynały rozgrzewkę, aby potem móc ćwiczyć na sali.

Gdy dotarły do celu, w szatni klubu zostawiły kurtki, zmieniły obuwie i ruszyły na salę gimnastyczną. Miejsce to – o dużych wymiarach, ze zgromadzonym wspaniałym sprzętem sportowym, wywarło na sześciolatkach ogromne wrażenie.

 
Dzień Babci i Dziadka | Drukuj |

16-23.01.2012

 
 
 
 
Dzień Babci i Dziadka Na ten dzień z niecierpliwością czekały zarówno Przedszkolaki jak i zaproszeni Dziadkowie. Dzieci, odświętnie ubrane, z wielką radością recytowały wiersze i śpiewały piosenki o miłości do babci, o wdzięczności za to, że dziadkowie zawsze mają dla nich czas. Z gracją prezentowały przeróżne tańce, z dużym poczuciem rytmu grały na instrumentach.
 
Niejednej babci i dziadkowi, łezka zakręciła się w oku. Wszyscy byli bardzo wzruszeni. Dziadkowie z dumą patrzyli na swoje wnuczęta, które w wyrazisty sposób okazywały swoją miłość i szacunek dla bliskich. To były naprawdę wyjątkowa chwile, pełne uśmiechu i zadumy.

 
Zajęcia edukacyjne z Policją | Drukuj |

18.01.2012

 
 
 
 
Zajęcia edukacyjne z Policją Akcję organizuje firma HORUS Innowacyjne Materiały Przemysłowe, przy współudziale Komendy Miejskiej Policji oraz Wydziału Edukacji Urzędu Miasta Bydgoszczy.
Zajęcia edukacyjne dla wszystkich grup oraz goszczonych w tym dniu babć i dziadków prowadzili: st. insp. Monika Karska oraz asp. Adam Papke z Wydziału Prewencji KMP w Bydgoszczy. Spotkania miały na celu zwiększenie świadomości dzieci i dorosłych na temat bezpiecznego udziału pieszych w ruchu drogowym poprzez noszenie materiałów odblaskowych.

Dzieci otrzymały od przedstawicieli firmy HORUS ulotki edukacyjne uświadamiające również wychowawcom i rodzicom fakt, iż widoczność pieszego na drodze dzięki noszonym odblaskom może uratować niejedno życie.

 
Bal karnawałowy | Drukuj |

13.01.2012

 
 
 
 
Bal Karnawałowy Ciekawy i bogaty repertuar muzyczny przygotował dla wszystkich balowiczów pan Tomek. Na parkiecie poruszały się w rytmicznych kółeczkach i korowodach królewny, wróżki, motyle, biedronki, smoki, piraci, rycerze i wiele innych postaci.
 
Prowadzące bal panie: Ola i Ania przygotowały dla dzieci atrakcje w postaci konkursów z nagrodami. Maluchy z Grupy I skrzętnie szukały, ukrytych w pojemnikach wypełnionych gazetami, słodkich niespodzianek dla wszystkich przedszkolaków. Z dużym zaangażowaniem i determinacją „wyłowiły” aż 125 wafelków. Czterolatki z Grupy II wykazały się zwinnością podczas tańca między ustawionymi kręglami, których nie można było przewrócić.

 
Klub czytających rodziców w Grupie V | Drukuj |

11.01.2012

 
 
 
 
Klub czytających rodziców w Grupie V Pani Alicja Racławska – ciocia Julii Pietrzak zaprezentowała przedszkolakom „Kota w Butach”. Zachęciła pięcio- i sześciolatków do zapoznania się z innymi czarodziejskimi opowiadaniami wydanymi w cyklu „Bajkowe opowieści” Van Goola.
 
Zapraszamy do galerii.

 
Spotkanie z Seniorami | Drukuj |

10.01.2012

 
 
 
 
Spotkanie z Seniorami Jak zawsze, z wielką radością oczekiwaliśmy na spotkanie z naszymi niezwykle miłymi Przyjaciółmi. Goście z zachwytem obejrzeli program artystyczny sześciolatków z Grupy IV. Potem Formacja Taneczna „Senior” dostarczyła wszystkim dużą dawkę pozytywnej energii prezentując Zumbę Gold -  połączenie tańca i aerobiku w latynoskim rytmie. Proste kroki, świetne kombinacje ruchów i motywująca muzyka porwały do tańca dzieci.

Różne wspólne zabawy przedszkolaków i dorosłych dostarczyły wszystkim dużo ciepła i radości. Był także pokaz tańca Ramaja. Seniorzy podziękowali małym artystom za gościnę wręczając ukryte w cukierku-olbrzymie słodycze oraz własnoręcznie wykonane artystyczne dzieło. Wszyscy oczekujemy wiosennego spotkania.
 
Zapraszamy do galerii.

 
Spotkanie w Grupie IV z sześciolatkami i uczniami | Drukuj |

05.01.2012

 
 
 
 
Spotkanie w Grupie IV Sześciolatki z Grupy IV gościły rówieśników z dwóch klas zerowych oraz uczniów klasy I. Spotkanie uświetnili obecnością także Filip i Lenka Bielunkiewicz z Rodzicami, którzy od września 2011 roku mieszkają we Francji, a jeszcze nie tak dawno byli wśród nas. Miło, że odwiedzając rodzinne strony pamiętali o przedszkolu.

Starszaki zaprezentowały kolegom przedstawienie jasełkowe pt. „Wigilia być musi, czyli gdzie jest Święty Mikołaj”, a potem wszyscy uczestniczyli w konkursach zręcznościowych: „Elfy Mikołaja” oraz  „Reniferowe zaprzęgi”. Pokonanie przeszkód wymagało wykazania się sprytem i pomysłowością. Mikołaj – Maciek poczęstował wszystkich słodyczami. Szkolni koledzy również przygotowali słodkie niespodzianki i podziękowania.

 
Spotkanie z Gwiazdorem | Drukuj |
 
 
 
Spotkanie z Gwiazdorem Zaciekawienie zagościło na twarzach przedszkolaków, gdy bardzo oczekiwany gość, po wkroczeniu z wielkim workiem, usadowił się przy kominku. Nie rozpoczął wizyty od rozdawania prezentów, lecz z uwagą obserwował występy 6-latków prezentujących koleżankom i kolegom „Wigilijną opowieść”. Potem były pytania do dzieci i zapewnienie pani dyrektor o super grzeczności wszystkich przedszkolaków. Radość była wielka, gdy do sali zaczęły napływać kolejne kosze z licznymi prezentami. Na każdego czekał upominek, a potem wigilijny grupowy obiad.
 
Zapraszamy do galerii.

 
««  start « poprz. 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 837 - 847 z 937