Andrzejki w Gr. IV | Drukuj |

30.11.2011 
 
 
2011.11.30 Andrzejki w Gr. IV Rodziców i dzieci przywitała przebrana za „czarownicę” pani Agnieszka. Jej strój, elementy dekoracyjne na ścianach i stołach oraz ozdoby na głowach dzieci wprowadziły gości w świat magii i cieni andrzejkowego wieczoru.

Pani Agnieszka przybliżyła dzieciom tradycje andrzejkowych wróżb, a następnie zaprosiła do wspólnej zabawy. Najpierw dorośli i dzieci wykonali taniec pełen gestów i ruchów naśladujących czarowanie. Miało to zapewnić powodzenie i spełnienie wszystkich wróżb. Następnie rodzice otrzymali białe kartki oraz kawałki świec. Ich zadaniem było narysowanie dowolnego wzoru, elementu dla swojego dziecka. Dzieci podeszły do rodziców i odkryły, że na kartkach nic nie widać. Zachęcone przez „przyjazną czarownicę” wzięły pędzle i farbą pokrywały kartkę. Czary-mary…  i spod pędzli zaczęły wyłaniać się obrazki: kwiatki, choinki, domy, serduszka.

 
Rodzinny konkurs plastyczny „Z mamą i tatą podróże po Europie” | Drukuj |
 
 
 
2011.11.29 Rodzinny konkurs plastyczny W ramach przybliżania dzieciom ciekawostek na temat kultury, zwyczajów i tradycji kultywowanych w różnych krajach europejskich zaprosiliśmy rodziców do konkursu plastycznego.

Za pomocą różnych technik ekspresyjnych dzieci z rodzicami przedstawiły swoje doświadczenia związane z odbytymi lub wymarzonymi podróżami po Europie. Otrzymaliśmy ponad sto pięknych prac o różnym formacie. Po zwiedzeniu przedszkolnej wystawy autorzy rodzinnych dzieł otrzymali upominki i chętnie pozowali do pamiątkowego zdjęcia.

Dziękujemy wszystkim Rodzicom za inwencję twórczą. Cenne jest Państwa szerokie zaangażowanie we wspieraniu przedszkolnych działań edukacyjnych.
 
Zapraszamy do galerii.

 
Spotkania Klubu Czytających Rodziców w Grupie I | Drukuj |
 
 
 
2011.11.29 Klub Czytających Rodziców w Grupie I mini.jpg Podczas pierwszego spotkania w ramach ogólnopolskiej akcji „Cała Polska Czyta Dzieciom” 3- i 4-latki słuchały bajki o przygodach Tomka – lokomotywy i jego przyjaciół. To ulubiony utwór Kuby, dlatego pani J. Łusiak wybrała tę książkę do przedstawienia dzieciom.

Przedszkolaki z uwagą wsłuchiwały się w treść bajki, a po jej zakończeniu oglądały kolorowe obrazki, wskazywały na nich głównych bohaterów, odpowiadały na pytania. Następnie zaprezentowały swoje umiejętności w sprawnym ustawianiu się w pociągi. Na zakończenie podziękowały za wesołą bajeczkę gromkimi brawami.

 
Międzynarodowy Dzień Pluszowego Misia - Gr. I, II, III | Drukuj |
 
 
 
2011.11.25 Międzynarodowy Dzień Misia Gr I, II,III mini.jpg Od samego rana w całym przedszkolu zrobiło się bardzo wesoło. Każdy przedszkolak z radosną miną prezentował swoją ulubioną maskotkę – misia. Misie były w różnych kolorach i różnej wielkości, a wszystkie bardzo ukochane przez dzieci.

W Grupie I misie zatańczyły z dziećmi przy piosence pt. „Dwa malutkie misie”, a potem wybrały się w podróż krzesełkowymi pociągami. Salę odwiedził też „trochę chory” duży miś. Dzieci zaopiekowały się nim: Okryły kocykiem, gładziły po brzuszku i łapkach. Majka – pielęgniarka podała mu lekarstwa i zmierzyła temperaturę. Pod tak troskliwą opieką szybko wyzdrowiał i mógł brać udział z dziećmi w dalszych zabawach. Maluchom bardzo podobało się składanie misia z części. Z rozłożonych na dywanie części wyróżniły najpierw tułów i głowę. Następnie przyszła kolej na uszy, oczy, nosek oraz cztery łapki z pazurkami i beżowy grubiutki brzuszek. Podczas zabaw misie bawiły się z dziećmi lub odpoczywały na tapczaniku. Bardzo ładnie prezentowała się dziecięca „Misiowa wystawa książek”. Dzieci poznały przygody Tęczowego Misia i Misia Łakomczucha. Nie zabrakło też książek o przesympatycznym Kubusiu Puchatku.

 
I Miejsce sześciolatków w Pałacu Młodzieży w konkursie plastycznym pt: "Miś na wielkiej scenie" | Drukuj |
 
 

2011.11.25 I Miejsce sześciolatków 'Miś na wielkiej scenie' mini.jpg Światowy Dzień Pluszowego Misia dzieci z Grupy IV spędziły w Pałacu Młodzieży. Obejrzały przygotowane przez starszych kolegów przedstawienie muzyczne pt. „Trzy misie”. Potem śledziły przygody misia Pysia w pouczającym filmie, dzięki któremu dowiedziały się: jak wygląda Opera Nova, kim jest i co robi inspicjent, czy scenograf . „Zwiedziły” wspólnie z misiem całą Polskę od gór po morze Bałtyk.

Ale wszyscy z niecierpliwością oczekiwali  rozstrzygnięcia konkursu plastycznego „Miś na wielkiej scenie” i werdyktu jury. Radości nie było końca, kiedy okazało się, że pierwsze miejsce zajęła zespołowa praca w wykonaniu: Karoliny Miniszewskiej, Julii Jażdżewskiej, Natalii Jażdżewskiej i Julii Żabińskiej.

Gratulujemy sukcesu!!! Pracę można obejrzeć w zakładce "Prace plastyczne", a zdjęcia z konkursu jak zwykle w galerii.

 
Dzień Pluszowego Misia - Grupy III i V w Bibliotece | Drukuj |
 
 

2011.11.25 Dzień Misia w Bibliotece mini.jpg Tuż po śniadaniu pięciolatki i sześciolatki w towarzystwie swoich ukochanych misiów udały się z wizytą do biblioteki. Pani bibliotekarka zapoznała przedszkolaków z historią pluszowego misia. Następnie każde dziecko przedstawiło swojego milusińskiego i opowiedziało jego historię, bądź ciekawą przygodę z jego udziałem.

Miś jest bardzo sympatycznym zwierzątkiem i dzieci bardzo go lubią, dlatego na przestrzeni wielu lat powstało bardzo dużo książek opowiadających o jego przygodach. W bibliotece przedszkolaki odnalazły: „Bajki Misia Uszatka”, „Brat niedźwiedź”, „Dobre maniery Kubusia Puchatka”, „Tao-Tao”, „O czym szumią wierzby”. Dzieci recytowały wiersze o misiach i śpiewały piosenki. Potem rysowały swojego przyjaciela na szarym papierze. Kto potrafił złożył pod rysunkiem autograf lub poprosił o pomoc wychowawczynię. Prace grupowe zdobią ścianę biblioteki. Na pamiątkę miłej zabawy przedszkolaki otrzymały okolicznościowy dyplom. Pani bibliotekarce wręczyły własnoręcznie wykonane laurki. Spotkanie przebiegało w bardzo miłej i sympatycznej atmosferze. Cieszymy się, że święto misia obchodzone jest choć raz w roku.
 
Zapraszamy do galerii.

 
Przedszkolaki z Gr. IV i V na Festiwalu Piosenki Przedszkolnej i Tańca | Drukuj |
 
 

2011.11.23-24 Muzyczna Jesień Przedszkolaka mini.jpg W Młodzieżowym Dom Kultury nr 1 odbyła się „XIV Muzyczna Jesień Przedszkolaka”. Głównym celem imprezy była promocja dziecięcej twórczości muzycznej, prezentowanie dziecięcych uzdolnień muzycznych oraz wyłonienie najlepszych zespołów i solistów.

Z Grupy IV zespół w składzie: Julia J., Natalia J., Hubert B., wystąpił w kategorii wokalnej przedstawiając dwie piosenki. Z Grupy V zespół w składzie: Julia A., Julia Ch., Nikola D., Zuzia O., Julia P., Cecylia S., Oliwia Sz., Magda W. zaprezentował się w kategorii tanecznej.

Obydwa zespoły prezentowały się świetnie. Czekamy na wyniki. Finał odbędzie się 30 listopada w kinie „Adria”.
 
Oto fotografie z tego wydarzenia.

 
Klub czytających rodziców w Grupie III | Drukuj |
 
 

2011.11.23 Klub czytających rodziców w Grupie III mini.jpg W ramach cyklicznych spotkań z literaturą pięciolatki odwiedził tata Wiktorii Boruta i przeczytał bajkę ałtajską pt. „Sprytny lisek”. Dzieci z uwagą słuchały, a następnie uzasadniały na czym polegał spryt lisa i jakie zwierzęta pomogły mu w potrzebie. Przedszkolakom tak bardzo spodobał się utwór, że poprosiły o przeczytanie jeszcze innego. Gość z radością zaprezentował także bajkę indiańską pt. „O droździe pustelniku”.

Goszczący w Gr. III tata Martynki Skonecznej przeczytał pięciolatkom kilka przygód Kubusia Puchatka W. Disney’a. W nagrodę za grzeczne zachowanie podczas czytania rodzic rozdał dzieciom kolorowanki z przygodami misia. Dzieci z radością przystąpiły do kolorowania ulubionego bohatera.
 
Oto krótka relacja zdjęciowa.

 
Zajęcie otwarte w Gr. II - „Przygotowania jeżyka Igiełki do zimy” | Drukuj |
 
 

2011.11.22 Zajęcie otwarte w Gr. II mini.jpg Pani Ania po przywitaniu rodziców zaprosiła dzieci do wspólnej zabawy. Każde z nich miało naklejoną na bluzce figurę geometryczną w określonym kolorze. Tuż obok stały krzesełka, które podobnie jak dzieci miały ponaklejane emblematy figur. Zadaniem dzieci było nazwanie kształtu swojej figury oraz odnalezienie z nią krzesełka.

Kiedy wszystkie miejsca zostały zajęte, pani Ania zaprezentowała teatrzyk pt. „Przygotowania jeżyka Igiełki do zimy”. Oprócz tytułowego bohatera wystąpiła także wiewiórka Ruda Kitka. Dzieci z uwagą i dużym zaciekawieniem obejrzały, w jaki sposób zwierzęta przygotowują się do zimy. Stwierdziły, że ludzie także przygotowują się do tej zimnej pory roku: kupują ciepłe ubrania, włączają grzejniki, palą w piecach, robią różne przetwory z warzyw i owoców.

 
Spotkanie z policjantką i psem Rexem z Komendy Miejskiej Policji w Bydgoszczy | Drukuj |
 
 

2011.11.22 Spotkanie z policjantką.jpg Spotkanie miało na celu zapoznanie przedszkolaków z zasadami zachowania się wobec obcego i groźnego psa.

Czy wiecie co wspólnego mają ze sobą naleśnik i drzewo? - pytała policjantka - przewodnik psa służbowego. Wszystkie dzieci dowiedziały się, że to bezpieczne pozycje, które należy przybrać podczas ataku psa aby bezpiecznie przetrwać.

Dzieci przekonały się, że przyjmując pozycje: „drzewo”, „naleśnik”, „ściana”, zostały jedynie obwąchane, a więc mogły czuć się w pełni bezpieczne. Dowiedziały się, że przed atakującym psem nie należy uciekać. Drogą własnego doświadczenia ćwiczyły pożądany sposób zbliżania się do psa i głaskania go, po wcześniejszym zapytaniu o to właściciela czworonoga.

 
Akcja "Góra Grosza" | Drukuj |

20.11.2011

 

Akcja "Góra Grosza"

   

 

2011.11.20_gora_grosza_maxi.jpg
 
 
 
 
 
 
 
 
  W 2010 roku również braliśmy udział w zbiórce drobnych monet w ramach "Góry Grosza". Za udział w akcji otrzymaliśmy podziękowanie oraz uśmiechy dziaciaków z domów dziecka i rodzin zastępczych.

 
««  start « poprz. 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 837 - 847 z 918