Pożegnanie 6-latków | Drukuj |

16-17.06.2011

 
  2011.06.17_pozegnanie.jpg
Nadszedł czerwcowy czas pożegnań z najstarszymi przedszkolakami, które po wakacjach rozpoczną naukę w szkole podstawowej. Na tę okoliczność dzieci przygotowały występy teatralne. Grupa IV wystawiła utwór „Mateuszek na zaczarowanej wyspie”, a Grupa V - „Wilk i Czerwone Kapturki” oraz rymowanki w języku angielskim. Piękna dekoracja, rekwizyty, a przede wszystkim kunszt aktorski głównych bohaterów zachwyciły zebranych rodziców.

W części szkolnej dzieci prezentowały poloneza oraz tarantelę, a wierszami i piosenkami uświadomiły wszystkim, że nadszedł czas pożegnania. Po raz ostatni stanęły we wspólnym kole. Symbolicznym gestem pożegnania było rozcięcie więzów między przedszkolakami trzymającymi czerwone różyczki. Potem nastąpił czas podziękowań i pamiątkowych zdjęć. Nie obyło się bez łez i serdecznych uścisków z paniami i przyjaciółmi. Te chwile wszyscy wspominać będą jeszcze długo...

 
Nasz sukces w Konkursie Ekologicznym ,,Zbiórka kartoników po napojach’’ | Drukuj |

16.06.2011

 
 


2011.06.16_konkurs_kartoniki.jpg W Pałacu Młodzieży odbyła się gala podsumowująca różne akcje i konkursy przeprowadzone przez Wydział Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska Urzędu Miasta Bydgoszczy w roku szkolnym 2010/2011. Wręczanie nagród urozmaicały występy o tematyce ekologicznej.

Nasze przedszkole otrzymało wyróżnienie w konkursie ,,Zbiórka kartoników po napojach’’.

Do tej akcji organizowanej przez WGKiOŚ przy współpracy z Programem REKARTON, realizującym cele zawarte w dobrowolnym porozumieniu na rzecz rozwoju systemu zbierania i recyklingu odpadów opakowaniowych po kartonach do płynnej żywności, przystąpiły 52 placówki z terenu Bydgoszczy.

 
Występy piecio i sześciolatków na Osiedlowym Festynie Rodzinnym | Drukuj |

12.06.2011

 
 
 
Festyn zorganizowany przez Radę Osiedla LEŚNE w Parku im. Płk. Załuskiego, pod honorowym patronatem Przewodniczącego Rady Miasta Romana Jasiakiewicza, był sposobnością do zaprezentowania talentów recytatorskich, tanecznych i wokalnych naszych przedszkolaków - najmłodszych mieszkańców osiedla.

Na scenie, w różnorodnych strojach, przy aplauzie publiczności, przedszkolne zespoły ,,Małe Brzdące’’ śpiewały solo, w duecie i zespołowo, a także popisywały się umiejętnościami tanecznymi przed rodzicami i licznie zebranymi mieszkańcami. W nagrodę Przewodnicząca Rady Osiedla p. Alicja Kuklińska wręczyła dzieciom upominki. Osiedlowa zabawa trwała nadal i wszyscy ochoczo uczestniczyli w wielu przygotowanych dla dzieci i dorosłych konkursach i przeróżnych atrakcjach.

 
Wycieczka Grupy IV do Parku Dinozaurów w Solcu Kujawskim | Drukuj |

09.06.2011

 
 
 
 
2011.06.09_jura_park.jpg Mimo trochę kapryśnej aury sześciolatki z uśmiechami na twarzy wsiadły do pociągu o godzinie 8.39 i wyruszyły na dawno już planowaną wycieczkę do JuraParku.
 
Pierwszą atrakcją  był udział w warsztatach plastycznych. Dzieci malowały figurki dinozaurów, poznawały najbardziej znane rodzaje tych wymarłych zwierząt i ich charakterystyczne kolory. Następnie wraz z panią przewodnik udały się na ścieżkę dydaktyczną. To jedna z głównych atrakcji tego magicznego miejsca. Spacer pośród doskonale zrekonstruowanych modeli przeniósł dzieci w zaginiony już świat dinozaurów. Pani przewodnik dostarczyła wielu ciekawych informacji na temat tych  żyjących w erze mezozoicznej gadów, opowiadała też legendy z nimi związane.
 
Kolejną atrakcją wycieczki było zwiedzanie Muzeum Ziemi im. Karola Sabatha, gdzie dzieci oglądały bogatą kolekcję skamieniałości z różnych okresów w dziejach Ziemi. W oszklonej części budynku muzealnego podziwiały Ogród Zimowy z unikalną roślinnością. Wszystkich zachwycił dwumetrowy wij, praważka, a także włochaty ogromny mamut i szkielet dinozaura. Niestety pogoda nie pozwoliła na zabawy na bogato urządzonym placu zabaw i dzieci pełne wrażeń powróciły do przedszkola.

 
Rejs Grupy III Tramwajem Wodnym | Drukuj |

08.06.2011

 
 
 
  2011.06.08_rejs_gr.iii.jpg
Przedszkolaki miały okazję popłynąć tramwajem ,,Słonecznik II”. Dla wszystkich była to atrakcja, na którą czekali z niecierpliwością. 
 
Gdy grupa dotarła nad rzekę, do brzegu zacumował statek. Kapitan zaprosił wszystkich na wspólną podróż Brdą. Dzieci przywitały się i raźnym krokiem weszły na pokład. Z okien statku można było podziwiać piękne krajobrazy Bydgoszczy.
 
Największą atrakcją był postój w śluzie i odczuwanie wznoszenia i opadania poziomu wody. 

 
Pięciolatki na VII PrzeglądzieTwórczości Dziecięcej | Drukuj |

07.06.2011

 
 


2011.06.07_przegld_twrczoci_dziec.jpg
Przedszkolaki z miejskich placówek przedstawiały swoje umiejętności w Przedszkolu Nr 33.

Nasz zespół zaprezentował taniec "Bara, Bara" połączony z akompaniamentem.
 
Występ zyskał uznanie małych i dorosłych widzów zdobywając I Miejsce. Dzieci otrzymały puchar, pamiątkowy dyplom i upominki.
 
 
 

 
FESTYN RODZINNY | Drukuj |

04.06.2011

 
 
2011.06.04_festyn_rodzinny1.jpg „Przyrodę kochamy, o zdrowie dbamy, aktywnie czas spędzamy” pod takim hasłem odbyła się impreza plenerowa z udziałem obecnych i przyszłych przedszkolaków oraz absolwentów przedszkola i dzieci ze środowiska. Tradycyjnie świętowaliśmy całymi rodzinami ciesząc się wspólnym przebywaniem na świeżym powietrzu, udziałem w grach i zabawach.
 
Dzieci z poszczególnych grup wiekowych prezentowały swoje umiejętności wokalne i taneczne. Swoją kreatywność i umiejętności aktorskie w bajce pt. „Czerwony Kapturek” pokazali  także rodzice. Wspólne tańce, korowody przeplatały się z konkurencjami twórczymi i sprawnościowymi. Jednym z celów spotkania było preferowanie zdrowego i aktywnego trybu życia. Nie brakowało elementów ekologicznych: pochód dzieci i rodziców w przygotowanych strojach zwierząt i roślin, piosenka „Zielony Dinek” zachęcająca palących rodziców do rzucenia szkodliwego nałogu, czy konkurencja „Kwiaty chcą wody”. Rodzice i dzieci mieli okazję tworzyć kreatywny rysunek i kompozycje przestrzenne z kartonów. Tradycyjnie na chętnych czekała loteria fantowa oraz galeria obrazów.

 
Wycieczka do Osieka | Drukuj |

01.06.2011

 
 
 
2011.06.01_wycieczka_do_osieka.jpg
Piecio- i sześciolatki udały się do Muzeum Kultury Ludowej usytuowanego w otoczeniu przyrody, a gromadzącego obiekty architektury ludowej północnej Wielkopolski – Krainy, Pałuk i Puszczy Nadnoteckiej. Obecnie w skansenie znajduje się 25 obiektów dawnego budownictwa wiejskiego. Są to: zagrody, chałupy, pomieszczenia gospodarcze, remiza, kuźnia, wiatraki, studnia, kapliczki przydrożne. Ich wyposażenie stanowią sprzęty, narzędzia, urządzenia oraz przedmioty codziennego użytku pokazywane w miejscach w jakich występowały i były używane.

Dzieci zwiedziły chałupę i piec chlebowy z Kruszek, w którym to gospodyni pokazywała jak dawniej wyrabiano ciasto drożdżowe i wypiekano rogaliki. Potem udały się do Kościoła z Lasek Wałeckich, gdzie podziwiały wystawę „Ikon polskich”. W chałupie z Boruszyna miały okazję zobaczyć kołowrotek używany do przędzenia lnu. W zagrodzie z Dźwierszna Wlk. podziwiały wygląd dawnej karczmy. Dużą atrakcją była możliwość obserwowania pracy kowala, który w Kuźni z Kamiennika pokazał w jaki sposób rozpalało się ogień w piecu, a następnie kuto podkowy. Dzieci przyglądały się także procesowi ręcznego wyrobu garnków z gliny.


 
Konkurs „Rozśpiewane Błonie” | Drukuj |

27.05.2011

 
 
2011.05.27_konkurs_rozspiewane_blonie.jpg 
Młodzieżowy Dom Kultury Nr 3 już po raz czwarty przygotował konkurs wiosennej piosenki. Zespół „Kaczuszki” pięciolatków z Grupy III zaprezentował utwór „Kaczuszka i Mak”.
 
Natomiast Zespół „Śpiewające Sześciolatki” - z Grupy IV w składzie: Lenka Wojewódzka, Julka Zelek, Oliwia Łazarz, Martyna Kruk i Marysia Różańska przedstawił piosenkę „Żabka Mała”.
 
Jury przyznało obydwu zespołom zaszczytne I miejsca.
 

 
Dni Mamy i Taty | Drukuj |

23-27.05.2011  

 
 
 
  2011.05.23-27_dzie_mamy_i_taty_.jpg
Programy dedykowane Rodzicom w formie montaży słowno-muzycznych oraz popisów aktorskich i tanecznych były pełne dziecięcej miłości. 
 
Nie jednemu Rodzicowi łzy zakręciły się w oczach, ponieważ panie i dzieci włożyły w występy wiele serca. Przedszkolaki wręczyły najbliższym upominki przygotowane na zajęciach plastycznych.
 
Spotkania minęły w atmosferze wspólnej zabawy.
 
Relacje zdjęciowe z tego wydarzenia w poszczególnych Grupach możecie jak zwykle znaleźć w Naszej Galerii:  Grupa I , Grupa II , Grupa III , Grupa IV , Grupa V .

 
Akcja przedszkolaków „Uwolnij swoją książeczkę” | Drukuj |

20.05.2011

 
 
 
 
2011.05.20_akcja.jpg W świecie wszechobecnej technologii multimedialnej książki coraz częściej odchodzą w zapomnienie. A przecież pełnią wiele pozytywnych funkcji wzbogacając m. in. dziecięcą wiedzę o człowieku i otaczającym go świecie. Posiadają także wartości artystyczne, budzą określone emocje i pogłębiają wewnętrzne przeżycia. Zawarte w nich treści uczą odróżniać dobro od zła, kształtują poczucie szacunku do świata przyrody, miłości do bliskich oraz pokazują czym jest przyjaźń i koleżeństwo.

Książkę można czytać, oglądać, rozmawiać na jej temat lub, jak to zrobiły nasze przedszkolaki, podzielić się nią z kolegą lub koleżanką. Przez kilka dni dzieci przynosiły książki, które od jakiegoś już czasu leżały w domowej biblioteczce. Wśród  wielu pozycji były bajki, wiersze, baśnie. We wszystkich grupach powstały pokaźne wystawki. W starszych nauczycielki przygotowały losy z numerkami, a w młodszych - kolorowe emblematy, które posłużyły wylosowaniu nowego utworu. Wszyscy z zainteresowaniem oglądali kolorowe ilustracje w „nowych” książkach, dyskutowali na ich temat, z uśmiechniętymi minami pokazywali je nawzajem, a niektórzy próbowali czytać tytuły. Miło było zabrać do domu książkę podarowaną przez przedszkolnego przyjaciela.

 
««  start « poprz. 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 826 - 836 z 882