Spotkanie z Seniorami | Drukuj |

10.01.2012

 
 
 
 
Spotkanie z Seniorami Jak zawsze, z wielką radością oczekiwaliśmy na spotkanie z naszymi niezwykle miłymi Przyjaciółmi. Goście z zachwytem obejrzeli program artystyczny sześciolatków z Grupy IV. Potem Formacja Taneczna „Senior” dostarczyła wszystkim dużą dawkę pozytywnej energii prezentując Zumbę Gold -  połączenie tańca i aerobiku w latynoskim rytmie. Proste kroki, świetne kombinacje ruchów i motywująca muzyka porwały do tańca dzieci.

Różne wspólne zabawy przedszkolaków i dorosłych dostarczyły wszystkim dużo ciepła i radości. Był także pokaz tańca Ramaja. Seniorzy podziękowali małym artystom za gościnę wręczając ukryte w cukierku-olbrzymie słodycze oraz własnoręcznie wykonane artystyczne dzieło. Wszyscy oczekujemy wiosennego spotkania.
 
Zapraszamy do galerii.

 
Spotkanie w Grupie IV z sześciolatkami i uczniami | Drukuj |

05.01.2012

 
 
 
 
Spotkanie w Grupie IV Sześciolatki z Grupy IV gościły rówieśników z dwóch klas zerowych oraz uczniów klasy I. Spotkanie uświetnili obecnością także Filip i Lenka Bielunkiewicz z Rodzicami, którzy od września 2011 roku mieszkają we Francji, a jeszcze nie tak dawno byli wśród nas. Miło, że odwiedzając rodzinne strony pamiętali o przedszkolu.

Starszaki zaprezentowały kolegom przedstawienie jasełkowe pt. „Wigilia być musi, czyli gdzie jest Święty Mikołaj”, a potem wszyscy uczestniczyli w konkursach zręcznościowych: „Elfy Mikołaja” oraz  „Reniferowe zaprzęgi”. Pokonanie przeszkód wymagało wykazania się sprytem i pomysłowością. Mikołaj – Maciek poczęstował wszystkich słodyczami. Szkolni koledzy również przygotowali słodkie niespodzianki i podziękowania.

 
Spotkanie z Gwiazdorem | Drukuj |
 
 
 
Spotkanie z Gwiazdorem Zaciekawienie zagościło na twarzach przedszkolaków, gdy bardzo oczekiwany gość, po wkroczeniu z wielkim workiem, usadowił się przy kominku. Nie rozpoczął wizyty od rozdawania prezentów, lecz z uwagą obserwował występy 6-latków prezentujących koleżankom i kolegom „Wigilijną opowieść”. Potem były pytania do dzieci i zapewnienie pani dyrektor o super grzeczności wszystkich przedszkolaków. Radość była wielka, gdy do sali zaczęły napływać kolejne kosze z licznymi prezentami. Na każdego czekał upominek, a potem wigilijny grupowy obiad.
 
Zapraszamy do galerii.

 
Wigilijne spotkania z Rodzicami w Gr. I-V | Drukuj |
 
 
 
Spotkanie wigilijne Gr. III Wigilia - wieczór magiczny... Czas przebaczenia, kolęd i licznych życzeń. Tradycyjnie, jak co roku, przedświąteczny czas upływał na jasełkowych spotkaniach z rodzicami. Bożonarodzeniowy nastrój dopełniały w każdej sali okolicznościowe dekoracje, choinka, szopka przystrojona girlandami i lampkami oraz pięknie nakryty stół z poczęstunkiem przygotowanym przez rodziców. Podniosła atmosfera udzieliła się tak dzieciom, że z ogromną ekspresją i zaangażowaniem odgrywały powierzone role prezentując inscenizacje, kolędy, tańce i grę na instrumentach. Rodzice z dumą patrzyli na swoje pociechy i nie tylko wtórowali im śpiewem, ale również niejednokrotnie angażowali się w świąteczne recytacje.

Zgodnie z polską tradycją były życzenia, dzielenie się opłatkiem i wspólne rozmowy przy świątecznym stole.

Zapraszamy do obejrzenia relacji zdjęciowej z Jasełek w Grupie I, Grupie II, Grupie III, Grupie IV oraz Grupie V.

 
Konkurs 'Betlejemskie Szopki' | Drukuj |
 
 
 
Konkurs Betlejemskie Szopki Impreza zorganizowana w ramach Grantu Oświatowego miała na celu integrację środowisk przedszkolnych, szkolnych oraz lokalnych w celu przekazywania młodemu pokoleniu tradycji bożonarodzeniowych.
 
Przedsięwzięcie wsparła Rada Osiedla „Leśne”. Uroczystość uświetnił występ artystyczny sześciolatków pod kierunkiem p. Elżbiety Bąbolewskiej. Na konkurs wpłynęły 44 prace wykonane zespołowo i indywidualnie przez dzieci w wieku od 3 do 6 lat.

 
Gazetka Przedszkolna "Jesień 2011" | Drukuj |

13.12.2011

 
 

Gazetka Przedszkolna "Zima 2011"

 

  

 

Leśne Echo nr 53 - zima 2011 W dziale "Nasza gazetka" znajdziecie świąteczny numer "Leśnego Echa". Wydanie zredagowały panie: Mariola Gołębiewska, Elżbieta Sergot, Elżbieta Gierszewska wspólnie z Rodzicami i Dziećmi.

 


Jak zwykle zachęcamy do lektury!


 
Osiedlowe spotkanie z Mikołajem | Drukuj |
 
 
 
2011.12.05 Spotkanie z Mikołajem Organizatorem zabaw mikołajkowych była Rada Osiedla „Leśne”. Na placu przed marketem POLO przy własnoręcznie udekorowanych choinkach spotkały się z Mikołajem nasze przedszkolaki oraz uczniowie z Zespołu Szkół Nr 15 i Szkoły Podstawowej Nr 20.
Za pięknie ustrojoną choinkę oraz deklamację wierszy i śpiew piosenek, Mikołaj z Przewodniczącą Rady – panią Alicją Kuklińską obdarowali dzieci słodyczami, drobnymi gadżetami szkolnymi oraz rzeczowym upominkiem. Spotkanie przebiegało w bardzo miłej i ciepłej atmosferze. Dobrze było znowu poczuć bliskość Świętego Mikołaja.

Zapraszamy do galerii.

 
Konkurs 'Rymy i Rytmy' | Drukuj |
 
 
 
2011.12.01 Konkurs 'Rymy i Rytmy' Impreza odbyła się w Pałacu Młodzieży. Jury, po wysłuchaniu wielu wykonawców, zaszczytne pierwsze miejsce w kategorii piosenka przyznało zespołowi w składzie: Julia Jażdżewska, Natalia Jażdżewska, Hubert Bielicki, za prezentację utworu „Kaczuszka i mak”.

Nasze 6-latki wróciły do przedszkola z dumnymi minami i prezentami w dłoniach.
Serdecznie gratulujemy!!!

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z konkursu.

 
Olimpiada Mikołajkowa | Drukuj |
 
 
 
2011.12.01 Olimpiada Mikołajkowa Impreza zorganizowana przez Przedszkola nr 16, 33 i 59 w ramach wspólnego grantu oświatowego odbyła się na sali gimnastycznej Zespołu Szkół Nr 15 przy ulicy Czerkaskiej 8.

Olimpiada miała na celu popularyzację ruchu sportowego wśród najmłodszych. W zmaganiach wspierali przedszkolaków znani sportowcy: ultramaratończyk Andrzej Urbaniak oraz mistrz świata w skoku o tyczce Paweł Wojciechowski. Swoją obecnością zaszczyciły nas również: pani inspektor Arleta Drozdowicz z Wydziału Edukacji Urzędu Miasta Bydgoszczy oraz pani Zofia Kosmalska przedstawicielka Rady Osiedla „Leśne”. Nad zdrowiem dzieci czuwała pielęgniarka – mama Maćka Ciechowskiego. Oczywiście nie zabrakło Mikołaja oraz jego pomocnic – Mikołajek.

 
II Miejsce zespołu z Gr. V w finale 'Muzycznej ...' | Drukuj |
 
 
 
2011.11.30 II Miejsce w 'Muzycznej ...' mini W Kinoteatrze Adria odbył się finał XIV Festiwalu piosenki przedszkolnej i tańca „MUZYCZNA JESIEŃ PRZEDSZKOLAKA” organizowanego przez M.D.K. Nr 1.

Z wielką radością i dumą informujemy o sukcesie naszego zespołu tanecznego w składzie: Julia Abramowska, Julia Chojcan, Nikola Derda, Zuzia Orzechowska, Julia Pietrzak, Cecylia Skarbek, Oliwia Szczęśniak, Magda Wronkowska, Magda Kiedrowicz.

Serdecznie gratulujemy i zapraszamy do galerii!

 
Teatrzyk Gr. III | Drukuj |
 
 
 
2011.11.30 Teatrzyk Gr. III Gospodarzem przeglądu, organizowanego w ramach Grantu Oświatowego, było Przedszkole Nr 33. Dzieci z sześciu bydgoskich przedszkoli prezentowały w teatrzykach treści związane z ekologią. Nasz zespół przedstawił utwór pt. „Żyj z przyrodą w zgodzie”. Brawa po zakończeniu występów świadczyły o tym, że gra aktorska podobał się widowni. Nasi mali aktorzy otrzymali pamiątkową statuetkę, dyplom oraz prezenty.

Dziękujemy pani Joannie – mamie Wiktorii Boruta, za pomoc w organizacji wyjazdu.

Zapraszamy do galerii.

 
««  start « poprz. 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 826 - 836 z 918