Wycieczka Grupy V do Chrystkowa koło Świecia | Drukuj |

18.05.2012

 
 
 
 
Wycieczka Grupy V do Chrystkowa W piękny majowy poranek piecio- i sześciolatki wybrały się do zagrody mennonickiej położonej na terenach Parku Krajobrazowego Chełmińskiego i Nadwiślańskiego. Największą ozdobą zagrody była stara, drewniana mennoinicka chata z 1770 roku z „żuławskim” podcieniem, monumentalną strzechą i bocianim gniazdem na szczycie.

 
Wycieczka Grupy III do JuraParku w Solcu Kujawskim | Drukuj |

18.05.2012

 
 
 
 
Wycieczka Grupy III do JuraParku Pięciolatki wczesną porą zjadły śniadanie i z uśmiechem na twarzach wyruszyły na Dworzec Kolejowy. Pociąg wyruszył o godzinie 8.27 i tak rozpoczęła się wycieczka do JuraParku. Po dotarciu na miejsce dzieci i opiekunowie otrzymali identyfikatory i zostali powitani przez przewodnika.

 
Spotkanie Grupy IV z druhną Beatą w ramach Klubu Czytających Rodziców | Drukuj |

18.05.2012

 
 
 
 
Klub Czytających Rodziców w Grupie IV Do naszego przedszkola zaprosiliśmy mamę Klaudii i Oliwii. Wszystkie dzieci z niecierpliwością oczekiwały gościa. Mama dziewczynek zaprezentowała przedszkolakom strój harcerski, a Klaudia i Oliwia stroje zuchowe. Aby poznać prawa zucha, dzieci musiały odgadnąć, jaki powinien być. Pomocne w tym były różne wierszyki, które czytała mama dziewczynek. Sześciolatki dowiedziały się, że zuch powinien kochać swoją ojczyznę, wyróżniać się odwagą, pamiętać o porządkowaniu swoich rzeczy. Z zuchem każdemu powinno być dobrze. Czytanie wierszyków przeplatane było zabawami ruchowymi i muzyczno - plastycznymi. Czas upłynął szybko i wszyscy pożegnali się „Iskierką przyjaźni”.

 
Wycieczka Grupy IV do Zespołu Szkół Samochodowych | Drukuj |

17.05.2012

 
 
 
 
Wycieczka Grupy IV do Zespołu Szkół Samochodowych W pomieszczeniu Stacji Kontroli Pojazdów działającej przy ZSS przedszkolaki mogły wejść do kanału samochodowego i obejrzeć pojazd od spodu. Chętni uczestniczyli w teście z użyciem alkogogli, aby przekonać się na własne oczy, co się dzieje z kierowcą, który jest pod wpływem alkoholu. Próbowały swych możliwości na gokartach, składały samochód z klocków Lego, rysowały samochody swoich marzeń.

 
Miedzyprzedszkolny turniej wiedzy „Bydgoszcz naszą małą ojczyzną” | Drukuj |

15.05.2012

 
 
 
 
Miedzyprzedszkolny turniej wiedzy „Bydgoszcz naszą małą ojczyzną” Impreza została zorganizowana przez naszą placówkę w ramach Grantu Oświatowego autorstwa p. dyrektor - Elżbiety Sergot, z okazji trwającego Roku Leona Wyczółkowskiego.

W realizację przedsięwzięcia zaangażowana była cała przedszkolna społeczność. Przy współudziale rodziców stworzono Kącik pamięci L. Wyczółkowskiego. Dekorację turniejową tworzyły prace plastyczne pt. „Świat widziany oczyma L. Wyczółkowskiego” wykonane przez bydgoskich przedszkolaków.

 
Grupa V w Szkole Podstawowej Nr 15 przy ul. Czerkaskiej 8 | Drukuj |

14.05.2012

 
 
 
 
Grupa V w Szkole Podstawowej Nr 15 Już na boisku przedszkolaki spotkały się z absolwentami naszego przedszkola. Wymieniły uśmiechy, uściski, zamieniły kilka słów.

W szkole czekała na dzieci nauczycielka jednej z klas pierwszych - p. Małgorzata Bulman-Goździcka. Po przywitaniu się z pierwszoklasistami przedszkolaki zasiadły w ławkach i otrzymały zadanie odszukania drogi w labiryncie. Wykonanie zadania miało wykazać bystrość 5 i 6 latków. Wszystkie otrzymały nagrodę-naklejkę „Fantastycznie”.

 
Wycieczka Gr. IV do Skłudzewa | Drukuj |

08.05.2012

 
 
 
 
Wycieczka Gr. IV do Skłudzewa Skłudzewo to malowniczo położona miejscowość niedaleko Bydgoszczy. Na miejscu przywitał sześciolatków gospodarz Fundacji Piękniejszego Świata - pan Leszek .Oprowadzał po zamku i okalającym budynek parku. Opowiadał dzieciom o żyjących tu zwierzętach, m. in o wróblu Ćwirku, który właśnie radośnie koncertował oraz o kocie Leonie, który uważnie przyglądał się starszakom kiedy piekły kiełbaski w ognisku. Nie udało się zobaczyć saren i dzików, ale pan Leszek mówił, że czasami można je także spotkać.

 
Eksperymenty chemiczne przedszkolaków z licealistami | Drukuj |

08.05.2012

 
 
 
 
Eksperymenty chemiczne Przedszkolaki wzięły udział w nietypowych zajęciach, podczas których nie tylko obserwowały, ale miały okazję samodzielnie wykonać całkowicie bezpieczne eksperymenty.

Młodzi chemicy: Elżbieta Tomaszewska - liderka „Projektu z klasą” z XII Liceum Ogólnokształcącego przy pomocy kolegi - Damiana Gajdzińskiego z Liceum Ogólnokształcącego „Przyszłość” zaprosili przedszkolaków do „Akademii Alchemii”, gdzie czekały atramenty sympatyczne, kolorowe wskaźniki, pojawiające się i znikające plamy, chemiczna tęcza i inne niespodzianki.

 
Grupa V w Warsztatach Terapii Zajęciowej „Modrzew” przy LKP | Drukuj |

27.04.2012

 
 
 
 

Grupa V w Warsztatach Terapii Zajęciowej

Piecio- i sześciolatków przywitał terapeuta pan Marek, który przekazał kilka informacji o miejscu w którym dzieci się znalazły. Wyjaśnił, że po ukończeniu edukacji szkolnej osoby niepełnosprawne znajdują w ośrodku możliwość dalszego rozwoju, aktywnie uczestniczą w życiu społecznym, nabywają umiejętności zawodowe, rozwijają samodzielność i zaradność osobistą.

 
Sześciolatki z Grupy IV i V na Międzyprzedszkolnym quizie o Leonie Wyczółkowskim w Przedszkolu Nr 33 | Drukuj |

25.04.2012

 
 
 
 
Quiz o Leonie Wyczółkowskim Nasze przedszkolaki w towarzystwie rówieśników z Przedszkoli Nr 33 i Nr 26 nie tylko popisywały się znajomością życiorysu i twórczości artysty ale same również tworzyły, jak przystało na prawdziwych malarzy. Były też tańce, projektowanie nakrycia głowy, składanie obrazkowych puzzli, ułożenie w całość obrazu Leona Wyczółkowskiego i odgadnięcie jego tytułu. Na zakończenie Lidka Ś. zaśpiewała ułożoną przez siebie piosenkę na cześć „Wyczóła”. Wszystkim bardzo podobała się taka zabawa.

Zapraszamy do galerii.
 
 

 
Spotkanie Wolontariuszy z Ukrainy i Hiszpanii z przedszkolakami z Grupy III, IV i V | Drukuj |

24.04.2012

 
 
 
 
Spotkanie z wolontariuszami z Ukrainy i Hiszpanii Wolontariusze z Fundacji „Wiatrak” po raz kolejny odwiedzili nasze przedszkole pod opieką pani Agnieszki Ignatowskiej. Wizyta miała na celu przekazanie przedszkolakom wiedzy o kolejnych krajach europejskich. Tym razem gościliśmy Wiktorię z Ukrainy oraz Oskara i Idziermo z Hiszpanii.

 
««  start « poprz. 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 826 - 836 z 964