Grupa V w Niepublicznej Szkole Podstawowej Nr 1 | Drukuj |

31.03.2011

 
 
 
 
2011.03.31_gr_v_do_szkoly.jpg Piecio i sześciolatki zostały zaproszone do szkoły na   „Dzień twórczości”. Miały przyjemność oglądać prace plastyczne dzieci z klasy II, wykonane różnymi technikami plastycznymi, jak również przedstawienie pt. „Bajki samograjki’’ do utworów Jana Brzechwy. W przedstawieniu wykorzystane zostały utwory: „Grzyby”, „Kaczka Dziwaczka”, „Żuk”, „Przyjście lata” oraz piosenki z filmu „Akademia Pana Kleksa”.
 
Uczniowie zaprezentowali także kilka piosenek w języku angielskim m. in. „Have a nice day", „In the Park”, „What are the animals doing?”, ,,Breakfast” oraz wspólny taniec.
 
Przedszkolaki zauważyły, że w szkole panuje równie miła i sympatyczna atmosfera jak w przedszkolu. Już dziś nie mogą doczekać się kolejnego spotkania - tym razem  z uczniami  klasy I - podczas którego poznają atmosferę i klimat typowej lekcji . Ale to już w kwietniu!

 
Spotkanie Gr. IV i V z dr EWĄ PULS | Drukuj |

28.03.2011   

 
 
 
  2011.03.28_spotkanie_z_dr_puls.jpg
Dr Ewa Puls jest pracownikiem naukowym Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego, a jednocześnie przewodniczy sekcji młodzieżowej jako koordynator szkolnych kół Towarzystwa Miłośników Miasta Bydgoszczy.

Podczas spotkania pod hasłem ,,Bydgoszcz naszą małą ojczyzną’’ dzieci dowiedziały się, że TMMB jest jednym z najstarszych stowarzyszeń tego typu w regionie. Zajmuje się krzewieniem umiłowania naszego miasta, jego tradycji i kultury, tak w regionie  jak i w kraju oraz za granicą. Przedszkolaki próbowały rozszyfrować  logo towarzystwa. Jest to biało-niebieski znak stanowiący połączenie górnej części herbu Bydgoszczy i serca, na którym znajdują się litery TMMB. Dzieci określały symbol serca jako znak miłości i sympatii. Wymieniały m. in. Wyspę Młyńską, Stary Rynek, Myślęcinek,  pomnik króla Kazimierza Wielkiego, jako miejsca bliskie ich sercu.

 
Dzień kolorowy | Drukuj |

25.03.2011

 
 
 
 
2011.03.25_dzien_kolorowy.jpg Już od progu przedszkola witały nas wesołe miny przedszkolaków  gotowych na WIOSENNY POKAZ MODY EKOLOGICZNEJ.
 
Dzieci prezentowały, na przygotowanym wybiegu, swoje stroje wykonane z różnych nieużytków: sukienki, peleryny, czapki z worków, zbroję z puszek, korale, bransoletki z nakrętek od butelek, naszyjniki ze skórek  pomarańczy,.
 
Jak zawsze zadziwiała prostota i zarazem efektywność strojów przygotowanych przez pomysłowych rodziców.
 
Tego dnia swoje talenty aktorskie, taneczne i muzyczne w montażu słowno - muzyczny „O wiośnie” prezentowały koleżankom i kolegom sześciolatki z Gr. IV.  Treści utworów  były wskazaniem dla dzieci, ,,co zrobić, aby żyć w zgodzie w dużej gromadzie’’. Motto brzmiało:
 
„Z tej to opowiastki morał jest dla wszystkich,
Bądź dobry i miły nie tylko dla bliskich”

 
Dzień niebieski | Drukuj |

24.03.2011

 
 
 
  2011.03.24_dzien_niebieski.jpg
W kolejny dzień kolorowego tygodnia wszystkie przedszkolaki wyruszyły w PODRÓŻ W PODNIEBNYCH PRZESTWORZACH. Poranne pogawędki na temat planet, podróżach w kosmos tak bardzo je zainteresowały, że postanowiły wykorzystać swoją wiedzę i fantazję do twórczego działania.

Dzieci z Gr. I malowały to, co można zobaczyć patrząc do góry – czyli chmury. Czterolatki ćwiczyły sprawność manualną wycinając chmury i krople deszczu, a potem postanowiły się trochę rozruszać i udały się w świat twórczej fantazji. Składały również z niebieskiej kartki samoloty aby potem poszybować z nimi w przestworza. Z kolei pięciolatki z  Gr. III malowały przestrzeń kosmiczną i wspólnie skonstruowały dwie wspaniałe rakiety. Swoją niesamowitą wyobraźnię mogły zaprezentować w zabawie z wyimaginowanym przybyszem z kosmosu. Przywitały go zabawą pt. ,,Rakieta", proponowały najrozmaitsze formy kosmicznego języka, za pomocą, którego mogłyby się z nim porozumieć. Dzieci wspólnie z Niebieskoludkiem wybrały się w podróż po nieznanej planecie. Za pomocą ekspresji ruchowej przedstawiały sposób, w jaki się poruszał.

 
Dzień żółty | Drukuj |

23.03.2011

 
 
 
 
 
2011.03.23_dzien_zolty.jpg
,,PODRÓŻE PO AFRYCE’’- to hasło kolejnego dnia.  Dzieci słuchały opowiadań o odległym kontynencie i ogromnej ilości piasku na pustyni. Oglądały ilustracje mieszkających tam zwierząt oraz liczących setki tysięcy lat budowli, zwanych piramidami. Zachwyceni inną przyrodą, kulturą i historią postanowiły wykonać wspólną makietę egipskiego krajobrazu. 

Maluchy z zapałem wypełniały żółtą farbą  duże i gorące słońce, a czterolatki malowały wałeczkiem i pędzelkami plamki  na ciele wysokiej żyrafy. 
 
Pięciolatki z zapałem zabrały się do pomalowania wielbłąda. Pięcio i sześciolatki z Gr. V malując lwa zastanawiały się co by było, gdyby naprawdę miały stanąć oko w oko z królem zwierząt. Sześciolatki z Gr. IV wykonały wielką piramidę. A potem ze wszystkich eksponatów dzieci przy pomocy dorosłych stworzyły wspólną scenerię.

 
Dzień pomarańczowy | Drukuj |

22.03.2011

 

 
 
 
  2011.03.22_dzien_pomaranczowy.jpg
„ŻYJ ZDROWO I NA SPORTOWO” - pod takim hasłem upłynął nam kolejny dzień kolorowego tygodnia. Z niecierpliwością przedszkolacy czekali na znanego bydgoskiego sportowca i ultramaratończyka pana Andrzeja Urbaniaka reprezentującego ,,Zawiszę’’ i TKKF Skalny Fordon.

Pan Andrzej specjalizuje się w najdłuższych biegach i  przywiózł ze sobą mnóstwo zdobytych  medali oraz puchary. Sportowiec opowiadał o codziennych kilkugodzinnych treningach, o tym jak np. reprezentował Polskę w Mistrzostwach Świata w biegu dobowym w Korei Południowej. O tym jak przebiegł przez całą Polskę od Zakopanego do Gdyni, o zawodach Grecji i na mroźnej  Syberii i o nieskończonej ilości innych przebytych kilometrów.

Sportowiec zachęcał dzieci do zdrowego trybu życia i uprawiania sportu. Podczas mini treningu pod okiem fachowca przedszkolaki z wielką ochotą sprawdzali własną sprawność sportową. Wytrwale naśladowali rozciąganie mięśni nóg, bieg, przysiady, czołganie, skoki, wymachy rąk, a nawet pompki i wiele jeszcze innych ćwiczeń. Wysiłek był ogromny, a radość z wykonywanych ćwiczeń jeszcze większa. A potem można było oglądać i dotykać medale zdobyte nie tylko w Polsce, ale np. za ukończenie VII Lodowego Maratonu Syberyjskiego.

 
Dzień zielony | Drukuj |

21.03.2011

 

 

Dzień zielony

 
 
 
2011.03.21_dzien_zielony.jpg Czas upływał pod hasłem ,,BLISKO NATURY’’. Tego dnia czterolatki popisały się umiejętnościami aktorskimi wystawiając teatrzyk pt. ,,Przyjaciele Zajączka’’.  Wszystkie dzieci w skupieniu oglądały, jak chorym przyjacielem zaopiekowały się: dwie sowy, wiewiórka, kuropatwy oraz króliczek. Przyniosły mu lekarstwa i zioła, posłały łóżeczko oraz pocieszały. Zajączek widząc troskę swoich przyjaciół szybko wyzdrowiał. Przedstawione treści dowiodły dzieciom jak ważna jest przyjaźń i pomoc koleżeńska.

Potem przyszedł czas na eksperymentowanie w grupach. Maluchy kombinowały jak  połączyć figury geometryczne aby stworzyć  Zielonoludka. Czterolatki wykazywały twórczą fantazję malując farbami „Zielony świat” zajączka i jego przyjaciół.

 
KOLOROWY TYDZIEŃ TALENTÓW | Drukuj |

21.03.2011 

 

KOLOROWY TYDZIEŃ TALENTÓW

 
 
Każde dziecko rodzi się wszechstronnie uzdolnione, z pełną możliwością rozwoju we wszystkich kierunkach, potencjalną wybitną inteligencją, zadatkami na rozwijanie wielkiej twórczości oraz dużym talentem społecznym. Takiego daru nie należy marnować dlatego w dniach od 21.03.2011 r. do 25.03.2011 r. w naszej placówce zorganizowaliśmy Kolorowy tydzień talentów. W czasie zajęć dzieci miały możliwość zaprezentowania swoich zdolności i umiejętności aktorskich, recytatorskich, muzycznych, tanecznych oraz plastycznych.
 
 

 
TEATRZYK „Malinowy zawrót głowy” | Drukuj |

18.03.2011

 
 
 
W piątkowy poranek do przedszkola zawitał teatr „Kurtyna” z  Krakowa. 2011.03.18_teatrzyk_malinowy_zawrt_gowy.jpg
 
Dzieci  poznały przygody chłopca i dziewczynki, którzy mieszkali obok siebie i popołudniami bawili się razem na podwórku. Pewnego razu postanowili udać się do tajemniczego ogrodu, po maliny dla Oli, która często chorowała. Tak rozpoczęła się przygoda głównych bohaterów przedstawienia. W humorystyczny sposób aktorzy łącząc bajkową fabułę (dziewczynka była królewną, a chłopiec jej rycerzem) z wieloma elementami wychowawczymi przygotowali interesujące widowisko.
 
Podczas wędrówki do ogrodu bohaterowie przypomnieli przedszkolakom: podstawowe zasady poruszania się po ulicy (przejście dla pieszych, sygnalizację świetlną, zasady przechodzenia przez ulicę itp.), sposoby kulturalnego zachowania (m.in. używanie form grzecznościowych, nie śmiecenie papierkami na ulicy), jak również o przestrzeganiu higieny (częste mycie rąk i zębów).

 
Grupa V na zajęciu muzealnym "Mój region - chcę wiedzieć więcej" | Drukuj |

17.03.2011

 
 
 
 
2011.03.17_grupa__v_w_muzeum.jpg W  Muzeum Okręgowego im. L. Wyczółkowskiego mieszczącego się w Spichrzach przy ul. Grodzkiej podczas zajęcia edukacyjnego w ramach cyklu tematycznego ,,Bydgoszcz naszą małą ojczyzną’’, 5 i 6-latki zgłębiały wiedzę o rodzinnym mieście.
 
Przypomniały jego legendę, poznały historię herbu oraz postać Kazimierza Wielkiego – króla związanego z historią Bydgoszczy. Rozpoznawały symbol miasta na poszczególnych obiektach umieszczonych w sali muzealnej.
 
Atrakcją był historyczny bicykl, który porównywały z rowerem czasów współczesnych. W ramach praktycznego działania składały z części herb Bydgoszczy, przyklejały go na karton, a następnie rysowały przedmioty, które oglądały wcześniej w gablotach. 


 
Grupa IV na zajęciach w Bydgoskim Klubie Sportów Gimnastycznych ,,ZAWISZA’’ | Drukuj |

15.03.2011

 
 
 
  2011.03.15_grupa_iv_na_zawiszy.jpg
W ramach współpracy z Zespołem Szkół Nr 15 przedszkolaki na zaproszenie trenera p. Sławka Różańskiego wybrały się na zajęcia sportowe. Już przy wejściu zaciekawiły ich gabloty z medalami i pucharami sportowców. Następnie udały się do szatni, by przygotować się do „treningu”.

Podczas obserwowania ćwiczeń młodych sportowców, dzieci zauważyły absolwenta przedszkola - Kacpra Dziubicha doskonalącego na materacu przewroty w przód. Miło było spotkać ubiegłorocznego kolegę!

Gdy sala opustoszała p. Sławek rozpoczął z przedszkolakami rozgrzewkę. Były biegi, wymachy ramion w przód i w tył, chód na palcach i piętach, czworakowanie. Większość sześciolatków dobrze radziła sobie z różnorodnymi ćwiczeniami. Następnie dzieci miały możliwość sprawdzenia swoich umiejętności podczas skoków z materaców do rowu wypełnionego gąbkami. Za pierwszym razem niektóre przedszkolaki miały wątpliwości czy podołają temu sportowemu wyzwaniu. Pan Sławek niezdecydowanych bezpiecznie asekurował podczas skoku i każde dziecko w swoim tempie dobrnęło do końca rowu. Za drugim razem nikogo nie trzeba było namawiać. Na starcie stanęli wszyscy bez wyjątku i nie potrzebowali już pomocy.

 
««  start « poprz. 71 72 73 74 75 76 77 78 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 826 - 836 z 857