Grupa V podczas zgłębiania tematu „Bezpieczna droga” | Drukuj |

13.09.2012

 
 
 
 
Grupa V - 'Bezpieczna droga' Przedszkolaki uczestniczyły w wycieczce na skrzyżowanie. Pięcio- i sześciolatki poznawały w praktyce zasady bezpiecznego przechodzenia przez ulicę w miejscu z sygnalizacją. Była też okazja do bezpośredniej obserwacji ruchu drogowego. Zabawy konstrukcyjne, układanie znaków drogowych z części, rysowanie, nauka wiersza i piosenki z pewnością przyczyniły się do powiększenia świadomości dzieci jak być bezpiecznym na drodze.
 
Zapraszamy do galerii
 

 
Bezpieczna droga - zajęcia z Policją w Gr. III i V | Drukuj |

12.09.2012

 
 
 
 
Bezpieczny Internet - zajęcia z Policją w Gr. IV Spotkanie dotyczyło zagadnień związanych z bezpieczeństwem dzieci na ulicy, na drodze i podczas zabaw.
 
St. insp. Monika Karska z Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Bydgoszczy rozmawiała z pięcio- i sześciolatkami, o czym należy pamiętać przechodząc przez ulicę i jak bezpiecznie dotrzeć do przedszkola. Prezentowała w jaki sposób bezpiecznie przekraczać ulicę.


 
Bezpieczny Internet - zajęcia z Policją w Gr. IV | Drukuj |

11.09.2012

 
 
 
 
Bezpieczny Internet - zajęcia z Policją w Gr. IV Czas spędzany przed komputerem może mieć duży wpływ na zachowanie, emocje i rozwój naszych pociech. Zdarza się, że dla dzieci, które codziennie kilka godzin spędzają przed monitorem, wirtualny świat staje się atrakcyjny, że rzeczywistość wydaje się nudna.
 
O „Bezpiecznym korzystaniu z komputera” rozmawiali z sześciolatkami st. insp. Monika Karska i asp. Adam Papke z Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Bydgoszczy oraz dziennikarz Polskiego Radia PiK Maciej Wilkowski.

 
Udział w ogólnopolskim projekcie „Polska z kawałka materiału” | Drukuj |

29.06.2012

 
 
 
 
'Polska z kawałka materiału' Projekt stworzenia techniką patchwork obrazu Polski zainicjowało Przedszkole Nr 237 im. Warszawskiej Syrenki w Warszawie w ramach europejskiego programu eTwinning.

Prace rozpoczęto w październiku 2011r. Działania w projekcie patchworkowego obrazu mapy Polski podjęło 13 przedszkoli przedstawiając na materiale charakterystyczny zabytek lub herb własnego miasta. Fragmenty pracy zostały kolejno połączone w obraz, który wędrował /przesyłany pocztą/ po polskich przedszkolach.

Prezentujemy Państwu wspólnie stworzone dzieło oraz dyplom za udział w konkursie. W dziale "Prace plastyczne" można również obejrzeć spichrze nad Brdą autorstwa naszych przedszkolaków.

 
Posadzenie drzew przez absolwentów Gr. IV i V | Drukuj |

29.06.2012

 
 
 
 
Posadzenie drzew Gr. IV i V Podczas uroczystości pożegnania rodzice dzieci z Gr. IV i V przekazali żywe drzewka do posadzenia na przedszkolnym terenie. Grupa IV przygotowała butelkę z imionami i nazwiskami dzieci, a Gr. V umieściła swoje dane na wiszących serduszkach. Razem z wychowawczyniami przedszkolaki posadziły okazy na wybranych miejscach. Będziemy dbali aby drzewka rosły. Dziękujemy za wspaniały pomysł i zapraszamy do odwiedzin.
 

 
Pożegnanie przedszkolaków z Gr. IV i V | Drukuj |

26-27.06.2012

 
 
 
 
Pożegnanie przedszkolaków z Gr. IV i V Pożegnaliśmy 45 dzieci, które we wrześniu przekroczą próg szkoły. Podczas uroczystości w Gr. IV i V dzieci aktorsko zaprezentowały wybrane bajki. Były także popisy taneczne, gra na instrumentach, śpiew i recytacja wierszy pełnych wspomnień i szkolnych planów. Na pamiątkę przedszkolaki otrzymały dyplom, tablo i książkę z dedykacją.

 
Spotkania w Klubie Czytających Rodziców w Gr. II | Drukuj |

18.06.2012

 
 
 
 
Klub czytających rodziców w Gr. II W maju i czerwcu czterolatki gościły mamy czytające dzieciom książeczki.

Mama Antosi G. przeczytała bajkę pt. „Kubuś i miodowe drzewo” z serii „Kubuś Puchatek i Przyjaciele”. Dzieci poznały kolejną przygodę misia łakomczucha, a po wysłuchaniu otrzymały kolorowankę z bohaterami.

 
Gr. I w projekcie „Przedszkolak mały i duży wie co zdrowiu służy” | Drukuj |

15.06.2012

 
 
 
 
Przedszkolak mały i duży wie co zdrowiu służy Projekt stworzyła nauczycielka E. Gierszewska. Tegoroczny moduł dotyczył racjonalnego żywienia. Dzieci uczestniczyły w różnorodnych zabawach, zajęciach, wizytach w kuchni przedszkolnej, podczas których poznawały zdrową żywność, sposoby przygotowania posiłków, miały możliwość rozróżniania smaków owoców i warzyw, urozmaiconych potraw, dowiadywały się jakie produkty są niezbędne dla zdrowia i prawidłowego rozwoju każdego organizmu.

 
Gazetka Przedszkolna "Lato 2012" | Drukuj |

15.06.2012

 
 
 
 
Kwartalnik Zapraszamy serdecznie do działu "Nasza gazetka", gdzie zamieściliśmy ostatni już w roku przedszkolnym 2011/2012 numer "Leśnego Echa". Zredagowały go panie: Lidia Grześków-Gil, Elżbieta Sergot, Beata Galińska wspólnie z Rodzicami i Dziećmi.

Zapraszamy do pobierania i czytania!

 
Finał konkursu - kartoniki po napojach | Drukuj |

13.06.2012

 
 
 
 
Finał konkursu - kartoniki po napojach W Pałacu Młodzieży odbyło się spotkanie laureatów konkursów i akcji ekologicznych organizowanych w roku szkolnym 2011/2012 przez Wydział Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska Urzędu Miasta Bydgoszczy. Wręczanie nagród urozmaiciły występy
o tematyce ekologicznej.

Zdobyliśmy zaszczytne VII miejsce wśród 50 placówek biorących udział w konkursie „Zbiórka kartoników po napojach”. Otrzymaliśmy dyplom, czek do zrealizowania oraz upominki w postaci roślin.
Sześciolatki z zapałem posadziły drzewka w przedszkolnym ogrodzie.

 
Międzyprzedszkolna Olimpiada Sportowa „Od Przedszkolaka do Olimpijczyka” | Drukuj |

01.06.2012

 
 
 
 
Olimpiada Sportowa Impreza zorganizowana przez Przedszkola nr 16, 33 i 59 w ramach wspólnego grantu oświatowego odbyła się na sali gimnastycznej Zespołu Szkół Nr 15 przy ulicy Czerkaskiej 8.

Olimpiada miała na celu wzmacnianie wiary dziecka we własne możliwości podczas pokonywania zadań ruchowych, a zarazem integrowanie bydgoskich środowisk przedszkolnych i lokalnych we wspólnym działaniu na rzecz rozwoju fizycznego najmłodszych.

 
««  start « poprz. 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 826 - 836 z 977