Wycieczka Gr. V do Muzeum Mydła i Historii Brudu | Drukuj |

12.11.2012

 
 
 
 Wycieczka Gr. V do Muzeum Mydła i Historii Brudu Pięcio i sześciolatki odbyły ciekawą podróż przez brudne dzieje Europy. Przeniosły się w czasy, kiedy mydło nie było czymś tak codziennym jak dzisiaj. Pięknie urządzone pomieszczenia, wyposażone w oryginalne zbiory służące do utrzymania czystości, przybliżyły przedszkolakom sposoby dbania o schludność naszych ciał przez długie lata – od starożytności aż po czasy współczesne.

 
Grupa III, IV i V na obchodach Święta Niepodległości | Drukuj |

09.11.2012

 
 
 
Obchody Święta Niepodległości Piecio i sześciolatki wzięły udział w nowatorskim projekcie „Narodowe Święto Niepodległości” oraz przygotowanych z tej okazji obchodach Święta Ulicy 11 Listopada. Przedsięwzięcie zorganizowało VII Liceum Ogólnokształcące pod patronatem Prezydenta Miasta Bydgoszczy, przy wsparciu Wydziału Oświaty UM Bydgoszczy, jednostek Wojska Polskiego, Pomorskiego Muzeum Wojskowego, Rady Osiedla „Leśne” i innych instytucji.

 
Spotkanie Grupy II i V z Leśniczym | Drukuj |

08.11.2012

 
 
 
Spotkanie Grupy II i V z Leśniczym Nasze przedszkole odwiedził niezwykły gość: pan Zbigniew Sikora - Leśniczy z Nadleśnictwa Żołędowo, który opowiedział dzieciom o swojej pracy, o lesie i mieszkających w nim zwierzętach.

Podczas spotkania dzieci poznały zwyczaje zwierząt. Miały okazję zobaczyć i dotknąć: poroże jelenia dorosłego i koziołka, a także skórę lisa i kuny leśnej. Pan leśniczy pokazał dzieciom przepiękne tablice: jeleni, łani, danieli, saren, zająca, dzikiego królika, wiewiórki, łosia, dzika, lisa; którymi dzieci były bardzo zaciekawione.

 
Grupa V podczas samodzielnego przygotowania zdrowego soku | Drukuj |

30.10.2012

 
 
 
Grupa V podczas samodzielnego przygotowania zdrowego soku W ramach zajęć poświęconych tematyce zdrowego odżywiania dzieci z zapałem przystąpiły do przygotowania pysznego i bardzo zdrowego soku z marchwi i jabłek. Przy okazji obserwowały budowę i zasadę działania sokowirówki.
 
Umyte marchewki i obrane jabłka każdy przedszkolak własnoręcznie umieszczał w sokowirówce. Piecio i sześciolatki z podziwem spoglądały, w jakim tempie maszyna wytwarza sok, który zaraz można spożywać. Sok smakował wszystkim, o czym mogą świadczyć kolorowe minki dzieci. Ta wspaniała umiejętność z pewnością przyda się w okresie jesienno - zimowym do sporządzania z rodzicami soków, które są źródłem witamin dla wszystkich.

 
Grupa IV na lekcji bibliotecznej - Spotkanie z Januszem Korczakiem | Drukuj |

29.10.2012

 
 
 

Biblioteczne spotkanie z Januszem Korczakiem

Wizyta w Bibliotece Miejskiej przy ul. Czerkaskiej 11 była wprowadzeniem kilkuletnich czytelników w świat, w którym miały okazję poznać idee autora „Króla  Maciusia I” - Janusza Korczaka.

Przed 100 laty założył wraz ze Stefanią Wilczyńską Dom Sierot w Warszawie. Jego życzliwy stosunek do ludzi przekłada się w słowach: „Nikomu nie życzę źle. Nie umiem. Nie wiem jak to się robi” oraz w twórczości: „Król Maciuś Pierwszy”, „Król Maciuś na wyspie bezludnej”, „Kajtuś Czarodziej”.

 
Rodzinna Galeria Przyrodniczych Okazów | Drukuj |

26.10.2012

 
 
 
Rodzinna Galeria Przyrodniczych Okazów Już od najmłodszych lat należy uświadamiać dziecku jak ważna jest dla nas przyroda, jak dużo jej zawdzięczamy, jak dużo wnosi do naszego życia. Poprzez bezpośredni kontakt z przyrodą dziecko może ją poznać, a tym samym zwiększyć więź uczuciową. Uświadamia sobie, że otoczenie przyrodnicze należy chronić.

Jesień już w pełni. Drzewa tracą liście, można znaleźć mnóstwo żołędzi, kasztanów i leśnych nasion. Z pól, działek i sadów zebrane zostały wszystkie owoce i warzywa.

 
Mini występ przedszkolaków z Grupy III dla uczestników Konkursu Pieśni i Piosenki Patriotycznej | Drukuj |

26.10.2012

 
 
 

Konkurs Pieśni i Piosenki Patriotycznej

Na scenie Klubu POW przy ul. Sułkowskiego, 10-osobowy zespół pięciolatków z Grupy III zaprezentował piosenkę patriotyczną „Płynie Wisła, płynie” dla uczestników Konkursu Pieśni i Piosenki Patriotycznej, zorganizowanego przez VII Liceum Ogólnokształcące w Bydgoszczy.

 
Grupa IV na lekcji bibliotecznej o ekologii | Drukuj |

26.10.2012

 
 
 
Grupa IV na lekcji bibliotecznej o ekologii Wizyta w bibliotece poświęcona była zagadnieniom związanym z ochroną środowiska. Pani bibliotekarka starała się uświadomić dzieciom, że w dobie gwałtownych zmian i szybkiego rozwoju cywilizacji, coraz większego znaczenia nabierają takie pojęcia jak: ekologia, edukacja ekologiczna, ochrona środowiska. Rozpoczęcie edukacji przedszkolnej przez pociechę jest dla każdego rodzica bardzo dużym przeżyciem. Ogromne emocje towarzyszą również dziecku, które musi pokonać lęk przed rozstaniem z mamą i tatą, a także poznać nowe środowisko.

 
Udział Grupy V w Akcji „OK Driver” organizowanej przez bydgoskie służby mundurowe | Drukuj |

25.10.2012

 
 
 
Akcja 'OK Driver' „OK Driver” to akcja promująca bezpieczeństwo, do udziału w której zaproszono nasze przedszkole. Celem akcji było przybliżenie działania różnych służb w niesieniu pomocy w czasie wypadków oraz czasie innych zdarzeń wymagających interwencji.

Na Starym Rynku w imprezę włączyły się wszystkie służby mundurowe miasta: Policja, Państwowa Straż Pożarna, Żandarmeria Wojskowa, Maltańskie służby Medyczne oraz Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Bydgoszczy. Wspólne przedsięwzięcie wspierało „Radio Gra”. Było dużo zabaw i konkursów dla dzieci i dorosłych.

 
Pasowanie Maluchów na Przedszkolaków | Drukuj |

25.10.2012

 
 
 
Pasowanie Maluchów na Przedszkolaków Rozpoczęcie edukacji przedszkolnej przez pociechę jest dla każdego rodzica bardzo dużym przeżyciem. Ogromne emocje towarzyszą również dziecku, które musi pokonać lęk przed rozstaniem z mamą i tatą, a także poznać nowe środowisko.

Przez pierwsze tygodnie pobytu w przedszkolu małe przedszkolaki nawiązują kontakt z nauczycielkami, które zastępują mamę, nawiązują pierwsze przyjaźnie, przyzwyczajają się do określonego rytmu dnia.

 
Klub Czytających Rodziców w Gr. IV | Drukuj |

19.10.2012

 
 
 
Klub Czytających Rodziców w Gr. IV Pan Ryszard Światowy - tata Joasi, przedstawił sześciolatkom cykl książek „Świat zwierząt”, dziecięcej literatury kanadyjskiej autorstwa Jane Brierley.

Z serii „Wielkie koty” przeczytał opowiadanie „Kłująca zdobycz” o tygryskach, które przekonały się, że jeżozwierz ze względu na kolce nie jest łatwą zdobyczą. 

 
««  start « poprz. 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 826 - 836 z 1002