Grupa IV na Zawiszy | Drukuj |

27.01.2012

 
 
 
 
Grupa IV na Zawiszy Dzięki zaproszeniu trenera akrobatyki sportowej, pana Piotra Szymańskiego, po raz kolejny nasze przedszkolaki miały okazję brać czynny udział w zajęciach sportowych na sali Bydgoskiego Klubu Sportów Gimnastycznych „Zawisza”. Od samego rana z niecierpliwością czekały na to spotkanie. Ubrane w wygodne stroje już w przedszkolu przed śniadaniem zaczynały rozgrzewkę, aby potem móc ćwiczyć na sali.

Gdy dotarły do celu, w szatni klubu zostawiły kurtki, zmieniły obuwie i ruszyły na salę gimnastyczną. Miejsce to – o dużych wymiarach, ze zgromadzonym wspaniałym sprzętem sportowym, wywarło na sześciolatkach ogromne wrażenie.

 
Dzień Babci i Dziadka | Drukuj |

16-23.01.2012

 
 
 
 
Dzień Babci i Dziadka Na ten dzień z niecierpliwością czekały zarówno Przedszkolaki jak i zaproszeni Dziadkowie. Dzieci, odświętnie ubrane, z wielką radością recytowały wiersze i śpiewały piosenki o miłości do babci, o wdzięczności za to, że dziadkowie zawsze mają dla nich czas. Z gracją prezentowały przeróżne tańce, z dużym poczuciem rytmu grały na instrumentach.
 
Niejednej babci i dziadkowi, łezka zakręciła się w oku. Wszyscy byli bardzo wzruszeni. Dziadkowie z dumą patrzyli na swoje wnuczęta, które w wyrazisty sposób okazywały swoją miłość i szacunek dla bliskich. To były naprawdę wyjątkowa chwile, pełne uśmiechu i zadumy.

 
Zajęcia edukacyjne z Policją | Drukuj |

18.01.2012

 
 
 
 
Zajęcia edukacyjne z Policją Akcję organizuje firma HORUS Innowacyjne Materiały Przemysłowe, przy współudziale Komendy Miejskiej Policji oraz Wydziału Edukacji Urzędu Miasta Bydgoszczy.
Zajęcia edukacyjne dla wszystkich grup oraz goszczonych w tym dniu babć i dziadków prowadzili: st. insp. Monika Karska oraz asp. Adam Papke z Wydziału Prewencji KMP w Bydgoszczy. Spotkania miały na celu zwiększenie świadomości dzieci i dorosłych na temat bezpiecznego udziału pieszych w ruchu drogowym poprzez noszenie materiałów odblaskowych.

Dzieci otrzymały od przedstawicieli firmy HORUS ulotki edukacyjne uświadamiające również wychowawcom i rodzicom fakt, iż widoczność pieszego na drodze dzięki noszonym odblaskom może uratować niejedno życie.

 
Bal karnawałowy | Drukuj |

13.01.2012

 
 
 
 
Bal Karnawałowy Ciekawy i bogaty repertuar muzyczny przygotował dla wszystkich balowiczów pan Tomek. Na parkiecie poruszały się w rytmicznych kółeczkach i korowodach królewny, wróżki, motyle, biedronki, smoki, piraci, rycerze i wiele innych postaci.
 
Prowadzące bal panie: Ola i Ania przygotowały dla dzieci atrakcje w postaci konkursów z nagrodami. Maluchy z Grupy I skrzętnie szukały, ukrytych w pojemnikach wypełnionych gazetami, słodkich niespodzianek dla wszystkich przedszkolaków. Z dużym zaangażowaniem i determinacją „wyłowiły” aż 125 wafelków. Czterolatki z Grupy II wykazały się zwinnością podczas tańca między ustawionymi kręglami, których nie można było przewrócić.

 
Klub czytających rodziców w Grupie V | Drukuj |

11.01.2012

 
 
 
 
Klub czytających rodziców w Grupie V Pani Alicja Racławska – ciocia Julii Pietrzak zaprezentowała przedszkolakom „Kota w Butach”. Zachęciła pięcio- i sześciolatków do zapoznania się z innymi czarodziejskimi opowiadaniami wydanymi w cyklu „Bajkowe opowieści” Van Goola.
 
Zapraszamy do galerii.

 
Spotkanie z Seniorami | Drukuj |

10.01.2012

 
 
 
 
Spotkanie z Seniorami Jak zawsze, z wielką radością oczekiwaliśmy na spotkanie z naszymi niezwykle miłymi Przyjaciółmi. Goście z zachwytem obejrzeli program artystyczny sześciolatków z Grupy IV. Potem Formacja Taneczna „Senior” dostarczyła wszystkim dużą dawkę pozytywnej energii prezentując Zumbę Gold -  połączenie tańca i aerobiku w latynoskim rytmie. Proste kroki, świetne kombinacje ruchów i motywująca muzyka porwały do tańca dzieci.

Różne wspólne zabawy przedszkolaków i dorosłych dostarczyły wszystkim dużo ciepła i radości. Był także pokaz tańca Ramaja. Seniorzy podziękowali małym artystom za gościnę wręczając ukryte w cukierku-olbrzymie słodycze oraz własnoręcznie wykonane artystyczne dzieło. Wszyscy oczekujemy wiosennego spotkania.
 
Zapraszamy do galerii.

 
Spotkanie w Grupie IV z sześciolatkami i uczniami | Drukuj |

05.01.2012

 
 
 
 
Spotkanie w Grupie IV Sześciolatki z Grupy IV gościły rówieśników z dwóch klas zerowych oraz uczniów klasy I. Spotkanie uświetnili obecnością także Filip i Lenka Bielunkiewicz z Rodzicami, którzy od września 2011 roku mieszkają we Francji, a jeszcze nie tak dawno byli wśród nas. Miło, że odwiedzając rodzinne strony pamiętali o przedszkolu.

Starszaki zaprezentowały kolegom przedstawienie jasełkowe pt. „Wigilia być musi, czyli gdzie jest Święty Mikołaj”, a potem wszyscy uczestniczyli w konkursach zręcznościowych: „Elfy Mikołaja” oraz  „Reniferowe zaprzęgi”. Pokonanie przeszkód wymagało wykazania się sprytem i pomysłowością. Mikołaj – Maciek poczęstował wszystkich słodyczami. Szkolni koledzy również przygotowali słodkie niespodzianki i podziękowania.

 
Spotkanie z Gwiazdorem | Drukuj |
 
 
 
Spotkanie z Gwiazdorem Zaciekawienie zagościło na twarzach przedszkolaków, gdy bardzo oczekiwany gość, po wkroczeniu z wielkim workiem, usadowił się przy kominku. Nie rozpoczął wizyty od rozdawania prezentów, lecz z uwagą obserwował występy 6-latków prezentujących koleżankom i kolegom „Wigilijną opowieść”. Potem były pytania do dzieci i zapewnienie pani dyrektor o super grzeczności wszystkich przedszkolaków. Radość była wielka, gdy do sali zaczęły napływać kolejne kosze z licznymi prezentami. Na każdego czekał upominek, a potem wigilijny grupowy obiad.
 
Zapraszamy do galerii.

 
Wigilijne spotkania z Rodzicami w Gr. I-V | Drukuj |
 
 
 
Spotkanie wigilijne Gr. III Wigilia - wieczór magiczny... Czas przebaczenia, kolęd i licznych życzeń. Tradycyjnie, jak co roku, przedświąteczny czas upływał na jasełkowych spotkaniach z rodzicami. Bożonarodzeniowy nastrój dopełniały w każdej sali okolicznościowe dekoracje, choinka, szopka przystrojona girlandami i lampkami oraz pięknie nakryty stół z poczęstunkiem przygotowanym przez rodziców. Podniosła atmosfera udzieliła się tak dzieciom, że z ogromną ekspresją i zaangażowaniem odgrywały powierzone role prezentując inscenizacje, kolędy, tańce i grę na instrumentach. Rodzice z dumą patrzyli na swoje pociechy i nie tylko wtórowali im śpiewem, ale również niejednokrotnie angażowali się w świąteczne recytacje.

Zgodnie z polską tradycją były życzenia, dzielenie się opłatkiem i wspólne rozmowy przy świątecznym stole.

Zapraszamy do obejrzenia relacji zdjęciowej z Jasełek w Grupie I, Grupie II, Grupie III, Grupie IV oraz Grupie V.

 
Konkurs 'Betlejemskie Szopki' | Drukuj |
 
 
 
Konkurs Betlejemskie Szopki Impreza zorganizowana w ramach Grantu Oświatowego miała na celu integrację środowisk przedszkolnych, szkolnych oraz lokalnych w celu przekazywania młodemu pokoleniu tradycji bożonarodzeniowych.
 
Przedsięwzięcie wsparła Rada Osiedla „Leśne”. Uroczystość uświetnił występ artystyczny sześciolatków pod kierunkiem p. Elżbiety Bąbolewskiej. Na konkurs wpłynęły 44 prace wykonane zespołowo i indywidualnie przez dzieci w wieku od 3 do 6 lat.

 
Gazetka Przedszkolna "Jesień 2011" | Drukuj |

13.12.2011

 
 

Gazetka Przedszkolna "Zima 2011"

 

  

 

Leśne Echo nr 53 - zima 2011 W dziale "Nasza gazetka" znajdziecie świąteczny numer "Leśnego Echa". Wydanie zredagowały panie: Mariola Gołębiewska, Elżbieta Sergot, Elżbieta Gierszewska wspólnie z Rodzicami i Dziećmi.

 


Jak zwykle zachęcamy do lektury!


 
««  start « poprz. 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 826 - 836 z 923