Grupa V na zajęciach w sali Bydgoskiego Klubu Sportów Gimnastycznych „Zawisza” | Drukuj |

06.03.2012

 
 
 
 
Grupa V na sali Bydgoskiego Klubu Zawisza Po przywitaniu się, z oczekującym przedszkolaków trenerem akrobatyki sportowej Piotrem Szymańskim, pięcio- i sześciolatki przebrały się w stroje gimnastyczne i wyruszyły na salę. Najpierw miały możliwość wyskakania się w basenie z gąbkami. Było to bardzo fajne doświadczenie. Na tyle fajne, że trudno było co niektórych stamtąd wyciągnąć. Na szczęście trener zaproponował wszystkim o wiele bardziej emocjonujące zadanie, wymagające trochę odwagi. Były to skoki z podnośnika do basenu z gąbkami. Najpierw dzieci skakały z niewielkiej wysokości. Później, pod czujnym okiem fachowca, można było spróbować sił z wyższej odległości. Chętnych nie brakowało.

 
Grupa IV w Instytucie Hodowli i Aklimatyzacji Roślin | Drukuj |

28.02.2012

 
 
 
 
Grupa IV w Instytucie Hodowli i Aklimatyzacji Roślin Gdy zimno na dworze taka wycieczka to jak wyjazd do raju. W szklarniach Instytutu jest cieplutko, wilgotno i ciekawie.

Zgromadzono tu wiele gatunków drzew tropikalnych, kaktusy, a właściwie sukulenty – naprawdę jest na co popatrzeć. Niektóre z okazów występują wyłącznie w warunkach tropikalnych, a tu proszę, wszystko w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki. Dzieci wiedziały, że niczego nie wolno zrywać, dotykać i że naprawdę wiele wysiłku trzeba włożyć w to, aby zapewnić wszystkim roślinkom, a właściwie roślinom, bo niektóre były olbrzymie, odpowiednią opiekę, wilgotność i temperaturę. Sześciolatki były zachwycone możliwością ich oglądania.

 
Grupa III w Bibliotece Miejskiej | Drukuj |

28.02.2012

 
 
 
 
2012.02.28_grupa_iii_w_bibliotece_mini.jpg Biblioteka przy ul. Czerkaskiej 11 to miejsce bliskie przedszkolakom. Jednak za każdym razem zadziwia ilością książek, książeczek i czasopism zgromadzonych na półkach – czekających na przeczytanie. Atmosferę tajemniczości potęgowała cisza, do której dzieci starały się dostosować.

 
Bądź widoczny, bądź bezpieczny | Drukuj |

27.02.2012

 
Nasze przedszkolaki razem z  innymi 5 bydgoskimi placówkami biorą udział w akcji

„BĄDŹ WIDOCZNY, BĄDŹ BEZBIECZNY”

która ma na celu zwiększenie świadomości dzieci i dorosłych na temat bezpiecznego udziału pieszych w ruchu drogowym poprzez noszenie materiałów odblaskowych.

Akcję organizuje firma HORUS Innowacyjne Materiały Przemysłowe,
przy współudziale Komendy Miejskiej Policji
oraz Wydziału Edukacji Urzędu Miasta Bydgoszczy.

Chcecie wiedzieć więcej ???

Zapraszamy na
www.facebook.com/widoczny.bezpieczny


 
Koncert Flamenco - 'Gorąca Hiszpania' | Drukuj |

06.02.2012

 
 
 
 

Koncert Flamenco

Poznając kulturę kolejnego europejskiego kraju, przedszkolaki miały okazję podziwiać tradycyjny hiszpański taniec flamenco.

Flamenco jest zjawiskiem kulturowym obejmującym muzykę, śpiew, taniec, strój i zachowania. Jego tradycja pochodzi z Andaluzji – regionu południowej Hiszpanii. W kulturze flamenco, na całym świecie, występuje aż 60 odmian tego tańca.

Tancerki, w pięknych strojach: szerokich, kolorowych falbaniastych spódnicach, prezentowały w parze m. in. flamenco Sevillanas. Rytm wybijały za pomocą kastanietów, a także przez uderzanie dłońmi (klaskanie) i pstrykanie palcami.

 
Klub Czytających Rodziców w Gr. V | Drukuj |

04.02.2012

 
 
 
 
Klub Czytających Rodziców w Gr. V Mama Magdy Kiedrowicz przeczytała bajeczkę napisaną przez starszą córkę Natalię. Książeczka nosiła tytuł „Elf i ptak - jak zdobyć przyjaźń i zaufanie?”. Bajka bardzo podobała się dzieciom. Miło, że dane było przedszkolakom być pierwszymi jej recenzentami.

Życzymy powodzenia! - zważywszy na fakt, że książeczka przeznaczona jest na konkurs. Będziemy śledzić jej dalsze losy.

Zapraszamy do galerii.

 
Grupa IV na Zawiszy | Drukuj |

27.01.2012

 
 
 
 
Grupa IV na Zawiszy Dzięki zaproszeniu trenera akrobatyki sportowej, pana Piotra Szymańskiego, po raz kolejny nasze przedszkolaki miały okazję brać czynny udział w zajęciach sportowych na sali Bydgoskiego Klubu Sportów Gimnastycznych „Zawisza”. Od samego rana z niecierpliwością czekały na to spotkanie. Ubrane w wygodne stroje już w przedszkolu przed śniadaniem zaczynały rozgrzewkę, aby potem móc ćwiczyć na sali.

Gdy dotarły do celu, w szatni klubu zostawiły kurtki, zmieniły obuwie i ruszyły na salę gimnastyczną. Miejsce to – o dużych wymiarach, ze zgromadzonym wspaniałym sprzętem sportowym, wywarło na sześciolatkach ogromne wrażenie.

 
Dzień Babci i Dziadka | Drukuj |

16-23.01.2012

 
 
 
 
Dzień Babci i Dziadka Na ten dzień z niecierpliwością czekały zarówno Przedszkolaki jak i zaproszeni Dziadkowie. Dzieci, odświętnie ubrane, z wielką radością recytowały wiersze i śpiewały piosenki o miłości do babci, o wdzięczności za to, że dziadkowie zawsze mają dla nich czas. Z gracją prezentowały przeróżne tańce, z dużym poczuciem rytmu grały na instrumentach.
 
Niejednej babci i dziadkowi, łezka zakręciła się w oku. Wszyscy byli bardzo wzruszeni. Dziadkowie z dumą patrzyli na swoje wnuczęta, które w wyrazisty sposób okazywały swoją miłość i szacunek dla bliskich. To były naprawdę wyjątkowa chwile, pełne uśmiechu i zadumy.

 
Zajęcia edukacyjne z Policją | Drukuj |

18.01.2012

 
 
 
 
Zajęcia edukacyjne z Policją Akcję organizuje firma HORUS Innowacyjne Materiały Przemysłowe, przy współudziale Komendy Miejskiej Policji oraz Wydziału Edukacji Urzędu Miasta Bydgoszczy.
Zajęcia edukacyjne dla wszystkich grup oraz goszczonych w tym dniu babć i dziadków prowadzili: st. insp. Monika Karska oraz asp. Adam Papke z Wydziału Prewencji KMP w Bydgoszczy. Spotkania miały na celu zwiększenie świadomości dzieci i dorosłych na temat bezpiecznego udziału pieszych w ruchu drogowym poprzez noszenie materiałów odblaskowych.

Dzieci otrzymały od przedstawicieli firmy HORUS ulotki edukacyjne uświadamiające również wychowawcom i rodzicom fakt, iż widoczność pieszego na drodze dzięki noszonym odblaskom może uratować niejedno życie.

 
Bal karnawałowy | Drukuj |

13.01.2012

 
 
 
 
Bal Karnawałowy Ciekawy i bogaty repertuar muzyczny przygotował dla wszystkich balowiczów pan Tomek. Na parkiecie poruszały się w rytmicznych kółeczkach i korowodach królewny, wróżki, motyle, biedronki, smoki, piraci, rycerze i wiele innych postaci.
 
Prowadzące bal panie: Ola i Ania przygotowały dla dzieci atrakcje w postaci konkursów z nagrodami. Maluchy z Grupy I skrzętnie szukały, ukrytych w pojemnikach wypełnionych gazetami, słodkich niespodzianek dla wszystkich przedszkolaków. Z dużym zaangażowaniem i determinacją „wyłowiły” aż 125 wafelków. Czterolatki z Grupy II wykazały się zwinnością podczas tańca między ustawionymi kręglami, których nie można było przewrócić.

 
Klub czytających rodziców w Grupie V | Drukuj |

11.01.2012

 
 
 
 
Klub czytających rodziców w Grupie V Pani Alicja Racławska – ciocia Julii Pietrzak zaprezentowała przedszkolakom „Kota w Butach”. Zachęciła pięcio- i sześciolatków do zapoznania się z innymi czarodziejskimi opowiadaniami wydanymi w cyklu „Bajkowe opowieści” Van Goola.
 
Zapraszamy do galerii.

 
««  start « poprz. 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 815 - 825 z 918