Dzień zielony | Drukuj |

21.03.2011

 

 

Dzień zielony

 
 
 
2011.03.21_dzien_zielony.jpg Czas upływał pod hasłem ,,BLISKO NATURY’’. Tego dnia czterolatki popisały się umiejętnościami aktorskimi wystawiając teatrzyk pt. ,,Przyjaciele Zajączka’’.  Wszystkie dzieci w skupieniu oglądały, jak chorym przyjacielem zaopiekowały się: dwie sowy, wiewiórka, kuropatwy oraz króliczek. Przyniosły mu lekarstwa i zioła, posłały łóżeczko oraz pocieszały. Zajączek widząc troskę swoich przyjaciół szybko wyzdrowiał. Przedstawione treści dowiodły dzieciom jak ważna jest przyjaźń i pomoc koleżeńska.

Potem przyszedł czas na eksperymentowanie w grupach. Maluchy kombinowały jak  połączyć figury geometryczne aby stworzyć  Zielonoludka. Czterolatki wykazywały twórczą fantazję malując farbami „Zielony świat” zajączka i jego przyjaciół.

 
KOLOROWY TYDZIEŃ TALENTÓW | Drukuj |

21.03.2011 

 

KOLOROWY TYDZIEŃ TALENTÓW

 
 
Każde dziecko rodzi się wszechstronnie uzdolnione, z pełną możliwością rozwoju we wszystkich kierunkach, potencjalną wybitną inteligencją, zadatkami na rozwijanie wielkiej twórczości oraz dużym talentem społecznym. Takiego daru nie należy marnować dlatego w dniach od 21.03.2011 r. do 25.03.2011 r. w naszej placówce zorganizowaliśmy Kolorowy tydzień talentów. W czasie zajęć dzieci miały możliwość zaprezentowania swoich zdolności i umiejętności aktorskich, recytatorskich, muzycznych, tanecznych oraz plastycznych.
 
 

 
TEATRZYK „Malinowy zawrót głowy” | Drukuj |

18.03.2011

 
 
 
W piątkowy poranek do przedszkola zawitał teatr „Kurtyna” z  Krakowa. 2011.03.18_teatrzyk_malinowy_zawrt_gowy.jpg
 
Dzieci  poznały przygody chłopca i dziewczynki, którzy mieszkali obok siebie i popołudniami bawili się razem na podwórku. Pewnego razu postanowili udać się do tajemniczego ogrodu, po maliny dla Oli, która często chorowała. Tak rozpoczęła się przygoda głównych bohaterów przedstawienia. W humorystyczny sposób aktorzy łącząc bajkową fabułę (dziewczynka była królewną, a chłopiec jej rycerzem) z wieloma elementami wychowawczymi przygotowali interesujące widowisko.
 
Podczas wędrówki do ogrodu bohaterowie przypomnieli przedszkolakom: podstawowe zasady poruszania się po ulicy (przejście dla pieszych, sygnalizację świetlną, zasady przechodzenia przez ulicę itp.), sposoby kulturalnego zachowania (m.in. używanie form grzecznościowych, nie śmiecenie papierkami na ulicy), jak również o przestrzeganiu higieny (częste mycie rąk i zębów).

 
Grupa V na zajęciu muzealnym "Mój region - chcę wiedzieć więcej" | Drukuj |

17.03.2011

 
 
 
 
2011.03.17_grupa__v_w_muzeum.jpg W  Muzeum Okręgowego im. L. Wyczółkowskiego mieszczącego się w Spichrzach przy ul. Grodzkiej podczas zajęcia edukacyjnego w ramach cyklu tematycznego ,,Bydgoszcz naszą małą ojczyzną’’, 5 i 6-latki zgłębiały wiedzę o rodzinnym mieście.
 
Przypomniały jego legendę, poznały historię herbu oraz postać Kazimierza Wielkiego – króla związanego z historią Bydgoszczy. Rozpoznawały symbol miasta na poszczególnych obiektach umieszczonych w sali muzealnej.
 
Atrakcją był historyczny bicykl, który porównywały z rowerem czasów współczesnych. W ramach praktycznego działania składały z części herb Bydgoszczy, przyklejały go na karton, a następnie rysowały przedmioty, które oglądały wcześniej w gablotach. 


 
Grupa IV na zajęciach w Bydgoskim Klubie Sportów Gimnastycznych ,,ZAWISZA’’ | Drukuj |

15.03.2011

 
 
 
  2011.03.15_grupa_iv_na_zawiszy.jpg
W ramach współpracy z Zespołem Szkół Nr 15 przedszkolaki na zaproszenie trenera p. Sławka Różańskiego wybrały się na zajęcia sportowe. Już przy wejściu zaciekawiły ich gabloty z medalami i pucharami sportowców. Następnie udały się do szatni, by przygotować się do „treningu”.

Podczas obserwowania ćwiczeń młodych sportowców, dzieci zauważyły absolwenta przedszkola - Kacpra Dziubicha doskonalącego na materacu przewroty w przód. Miło było spotkać ubiegłorocznego kolegę!

Gdy sala opustoszała p. Sławek rozpoczął z przedszkolakami rozgrzewkę. Były biegi, wymachy ramion w przód i w tył, chód na palcach i piętach, czworakowanie. Większość sześciolatków dobrze radziła sobie z różnorodnymi ćwiczeniami. Następnie dzieci miały możliwość sprawdzenia swoich umiejętności podczas skoków z materaców do rowu wypełnionego gąbkami. Za pierwszym razem niektóre przedszkolaki miały wątpliwości czy podołają temu sportowemu wyzwaniu. Pan Sławek niezdecydowanych bezpiecznie asekurował podczas skoku i każde dziecko w swoim tempie dobrnęło do końca rowu. Za drugim razem nikogo nie trzeba było namawiać. Na starcie stanęli wszyscy bez wyjątku i nie potrzebowali już pomocy.

 
O sześciogłowym smoku i Małgosi | Drukuj |

01.03.2011

 
 
2011.03.01_zajcie_otwarte_w_gr._iv.jpg Wstępem do zajęcia było wysłuchanie przez dzieci i rodziców opowiadania pt. „O sześciogłowym smoku i Małgosi - nie chce mi się”.
 
Dzieci przejęły się losem dziewczynki, która najpierw zachowaniem bardzo zasmuciła mamusię, a następnie chcąc naprawić swoje uczynki wyruszyła do krainy sześciogłowego smoka po zaczarowane korale. Jednak, aby je zdobyć musiała wykonać zadania wymyślone przez kolejne głowy. Nie wystraszyła się trudności, bo bardzo chciała zobaczyć znów uśmiechniętą mamę.

Przedszkolaki chętnie przystąpiły do pomocy. Rozwiązywały zagadki, liczyły szklane koraliki, dokonywały analizy i syntezy słuchowej wyrazów, a ilość głosek i sylab w wyrazach przedstawiały za pomocą białych i zielonych kółek. Współpracowały także w parach podczas odczytywania wyrazów z rozsypanki sylabowej i odszukiwania danego obrazka. Przed rozpoczęciem zabaw graficznych dzieci ułożyły na dywanie „leniwą ósemkę”- to jedno z ćwiczeń Kinezjologii Edukacyjnej , której twórcami są amerykańscy pedagodzy Paul i Gail Dennisonowie. Dzieci rysowały ją także po śladzie ,a następnie wykonywały elementy literopodobne o różnym stopniu trudności.

 
Wiadomości z Klubu Czytającego Rodzica w Grupie II | Drukuj |

28.02.2011

 
 
 
  2011.02.28_wiadomoci_z__klubu_czytajcego_rodzica_w_grupie_ii.jpg
Czterolatki dzięki propagowanej akcji  w przedszkolu ,,Cała Polska czyta dzieciom” poznały już sporo utworów literackich czytanych i opowiadanych przez Rodziców i Babcie z ,,Klubu Czytającego Rodzica’’.

W 2010 roku obchodziliśmy 200 rocznicę urodzin Fryderyka Chopina. Anegdoty, szczególnie te z dzieciństwa F. Chopina przybliżył dzieciom: pan Michał Pawlaczyk - tata Antosi, czytając fragmenty z książki D. Wyżyńskiej-Konopielko ,, Chopin oczami dzieci”.

Pani Katarzyna Maławy - mama Ali - prezentowała utwór ,,Dwa Fortepiany” z książki W. Chotomskiej ,,Muzyka Pana Chopina”. Czterolatki  nazywają Fryderyczka kompozytorem i geniuszem i chętnie opowiadają  dlaczego grał nocą.

 
Zajęcie otwarte w Gr. V - ,,W Krainie Przyjaźni’’ | Drukuj |

22.02.2011

 
 
 
 

2011.02.27_zajecia_otwarte_gr_v.jpg W Krainie Przyjaźni dzieci przekonywały się jak ważna w życiu każdego człowieka jest przyjaźń, że dobrze mieć przyjaciół. 

Przedszkolaki analizowały historię wesołej Ludwiczki, która w poszukiwaniu przyjaciela wyruszyła w świat. Wędrówka  ta uwieńczona została sukcesem, gdyż dziewczynka nie tylko zaprzyjaźniła się z Zającem, Strachem na wróble, Ślimaczkiem i Świnką, ale znalazła prawdziwego przyjaciela - Króla z piernika. Dzieci przekonały się o potrzebie niesienia pomocy będącym w potrzebie, okazywania współczucia, życzliwości i wyrozumiałości oraz zrozumiały radość płynącą z możliwości czynienia dobra.

Własnymi słowami wyjaśniały treści: „Prawdziwych przyjaciół poznaje się w biedzie”, „Przyjaciele naszych przyjaciół są naszymi przyjaciółmi”.

 
Sukces najmłodszego przedszkolaka | Drukuj |

18.02.2011

 

 

Upłynęło zaledwie kilka miesięcy od przekroczenia przedszkolnego progu. Rozstanie z rodziną nie było wcale łatwe, ale wystarczyło trochę czasu, aby nasza niespełna czteroletnia Klara Kucińska poczuła się prawdziwym przedszkolakiem. Podczas zabaw z rówieśnikami wykazuje swoje zainteresowania plastyczne. Chętnie sięga po kredki, uwielbia eksperymenty z farbą.
 
Efektem tych poczynań było uzyskanie wyróżnienia w konkursie plastycznym pt.:
 
„Pluszowy Miś”.
 
Życzymy dalszych sukcesów!
 
Zapraszamy do naszej Galerii.
 
 
 
 

 
WALENTYNKI - dzień chłopaka i dziewczynki | Drukuj |

14.02.2011

 
 
 

2011.02.21_walentynki.jpg
Tegoroczne Walentynki upłynęły pod hasłem „Gdzie przyjaźń – tam radość”. Dzieci rozmawiały o przyjaźniach jakie zawiązały się w grupie, o cechach charakteru, które u przyjaciół cenimy najbardziej. Zastanawiały się co znaczy ,, mieć dobre serce’’, a symbol serca – pozytywnych uczuć towarzyszył wszystkim podczas wielu zabaw.
 
Trzylatki tworzyły grupowe serce malując na nim własne przyjazne dłonie. Czterolatki ułożyły z klocków dwa życzliwe serca: chłopców i dziewczynek, a także wycięły czerwone serduszka i  skomponowały ,,Drzewo Przyjaźni’’.
 
U pięciolatków było wzajemne układanie przez chłopców i dziewczynki serca z piłek i chustek. Potem wszyscy wspólnie namalowali wielkie serce, ponaklejali na nim swoje imiona, które wcześniej każdy musiał wyszukać na chuście animacyjnej.

 
Udział przedszkolaków w projekcie ekologicznym Telewizji internetowej ITV24 | Drukuj |

28.01.2011

 
 


2011.01.28_projekt_ekologiczny.jpg Projekt zatytułowany „Tańczę, śpiewam, recytuję – ekologią się raduję” składa się z 10 odcinków programu telewizyjnego zróżnicowanych tematycznie. W każdym odcinku poruszane są  inne zagadnienia uświadamiające najmłodszym jak ważne jest dbanie o środowisko naturalne, w którym żyjemy.

W nagraniach odcinków: ,,Woda – Źródło życia’’ i ,,Przyroda naszym skarbem’’ wzięły udział nasze przedszkolaki:  Anastazja Klufczyńska, Martyna Kruk, Oliwia Łazarz, Zuzia Mróz, Marysia Różańska, Natalia Świerkowska, Amelia Szcześniewska, Lenka Wojewódzka, Ania Wysocka, Kinga Zaręba, Julia Zelek, Konrad Kosicki, Kacper Nowicki i Adrian Ziętara.

Podsumowanie projektu z udziałem przedszkolaków oraz uczniów miało miejsce w sali sesyjnej Urzędu Miasta. Gośćmi honorowymi byli:  Prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski oraz  Kujawsko-Pomorski Kurator Oświaty Iwona Waszkiewicz. Wszystkie dzieci biorące udział w nagraniach otrzymały z rąk opiekuna projektu – pani Agnieszki Peplińskiej dyplom Młodego Ekologa oraz upominki.

 
««  start « poprz. 71 72 73 74 75 76 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 804 - 814 z 829