Wycieczka Gr. V do lasu | Drukuj |

02.10.2012

 
 
 
 
Wycieczka Gr. V do lasu Pięcio i sześciolatki wybrały się na wycieczkę aby sprawdzić czy do lasu zawitała już jesień. Pobyt był okazją do obserwacji zmian w ekosystemie. Wykorzystując wszystkie zmysły: patrząc, słuchając, wąchając i dotykając dzieci dzieliły się spostrzeżeniami i odczuciami. Miały wiele uciechy z tak bliskiego kontaktu z naturą.

 
Wycieczka Gr. IV do Ogrodu Fauny Polskiej w Myślęcinku | Drukuj |

02.10.2012

 
 
 
 
Wycieczka Gr. IV do Ogrodu Fauny Polskiej Z dużym zainteresowaniem i ciekawością 6-latki obserwowały i poznawały przeróżne gatunki zwierząt oraz słuchały treści na temat „Przygotowania zwierząt do zimy”. Między innymi dowiedziały się, że jednym ze sposobów na jesienno-zimowe chłody jest zmiana sierści ssaków np. owieczki. Innym, gromadzenie zapasu tłuszczu i zapadanie w sen zimowy niedźwiedzia, czy też zmiana upierzenia ptaków: gęsi, kaczek. Nie wszystkie ptaki mogą znaleźć pożywienie zimą i dlatego odlatują do ciepłych krajów, głównie do Afryki. Są wśród nich: czajki, jerzyki, muchołówki, pokrzewki, jaskółki i bociany.

 
Grupa III i IV podczas Akcji „Zbieramy żołędzie dla zwierząt” | Drukuj |

01-04.10.2012

 
 
 
 
Akcja 'Zbieramy żołędzie' Przedszkolaki postanowiły połączyły przyjemne z pożytecznym. Pomaszerowały do pobliskiego parku nie tylko aby zaczerpnąć świeżego powietrza, ale i poszukać dębów, bo tylko pod takimi drzewami można znaleźć żołędzie. Dzieci wiedzą, że to smakołyki zwierząt, więc postanowiły zrobić im niespodziankę. Z pewnością najedzone zwierzęta będą wdzięczne, za pomoc w zgromadzeniu zapasów.
 
Zapraszamy do galerii.
 

 
„Na Straganie” – pierwsza wycieczka maluchów | Drukuj |

01.10.2012

 
 
 
 
Gr. I na straganie Odwiedzenie pobliskiego straganu przez najmłodsze przedszkolaki, miało na celu zachęcenie dzieci do zjadania warzyw i owoców jako źródła witamin i zdrowia, a także pokonywanie niechęci do zjadania surówek.

Przed wycieczką maluchy poznały zasady bezpiecznego poruszania się po ulicy. Następnie cała grupa raźno pomaszerowała do wyznaczonego celu.

 
Jesienna obserwacja | Drukuj |

26 i 28.09.2012

 
 
 
 
Jesienna obserwacja Pięcio i sześciolatki wybrały się do pobliskiego parku aby podziwiać piękno przyrody w jesiennej szacie, a także obserwować rośliny oraz ptaki. Dla bezpieczeństwa ubrały kamizelki z elementami odblaskowymi.

Wśród drzewostanu parku wyszukiwały znane im okazy: dęby, kasztanowce, klony. Poznały dorodne drzewa lipy i akacji. Obserwowały sroki, sikorki, gołębie. Pogoda zachęcała do zbierania liści, pięknych szyszek, kasztanów, żołędzi i skrzydlaków. Wszystkie zebrane okazy zostały posegregowane i umieszczone w kąciku przyrody. Będą przydatne do różnych zadań oraz do prac plastycznych.

 
Ewakuacja próbna | Drukuj |

25.09.2012

 
 
 
 
Ewakuacja próbna W próbie ewakuacyjnej wzięli udział: kapitan Sławomir Pochylski - dowódca 4-osobowej załogi Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej 1 przy ul. Pomorskiej, aspirant Krzysztof Chołubek z Komendy Policji Bydgoszcz - Śródmieście, inspektor ds. BHP p. Joanna Poznańska.

Próbny alarm ogłosiła o godzinie 11.00 kierująca bezpośrednio ewakuacją w budynku nauczycielka Izabela P. wykorzystując do tego celu komunikat słowny przesłany do pomieszczeń przedszkola. Chwilę po sygnale, grupy pod opieką nauczycielek i woźnych, w ciągu 3 minut opuściły budynek umownymi drogami ewakuacyjnymi i ustawiły się w wyznaczonych miejscach na placu alarmowym.

 
Finał konkursu ekologicznego | Drukuj |

20.09.2012

 
 
 
 
Finał konkursu ekologicznego W Kujawsko - Pomorskim Centrum Edukacji Ekologicznej w Bydgoszczy odbyło się uroczyste rozdanie dyplomów oraz upominków zwycięzcom konkursów ekologicznych przeprowadzonych w roku szkolnym 2011/2012. W akcji zebrano ogółem 98.425,50 kg makulatury i 6.899,50 kg butelek plastikowych.
 
Komisja konkursowa przyznała 8 równorzędnych nagród w 2 kategoriach: szkoła i przedszkole. Jesteśmy zaszczyceni, że nasze przedszkole znalazło się w gronie laureatów.

 
Teatr Frajda w Naszym Przedszkolu! | Drukuj |

19.09.2012

 
 
 
 
Teatrzyk Frajda Artyści z Torunia zabawiali naszych Milusińskich w przedstawieniu pt. „Wyjątkowe rodzeństwo”. Była to bardzo radosna niespodzianka i zarazem urozmaicenie przedszkolnego dnia zważywszy na fakt, że za oknem padał obficie deszcz.

 
Nasze Przedszkolaki na „Sprzątaniu Świata” | Drukuj |

14.09.2012

 
 
 
 
Sprzątanie świata Wiek przedszkolny to okres wzmożonej aktywności poznawczej i emocjonalnej. Dlatego wcześnie należy dziecku ukazywać potęgę i piękno otaczającego świata, wzbudzać pozytywne uczucia jak odpowiedzialność wobec siebie i przyrody. Temu służy m. in. ogólnoświatowa akcja „Sprzątania świata”, która w tym roku odbywała się pod hasłem „Kocham, lubię, szanuję… nie śmiecę.”
 
Nasze przedszkolaki starannie przygotowały się do udziału w akcji. Rozmawiały na temat ochrony środowiska i konieczności segregowania śmieci. Stwierdziły, że nie chcą żyć na Ziemi, gdzie nie ma drzew, kwiatów, ptaków i zwierząt.

 
Grupa V podczas zgłębiania tematu „Bezpieczna droga” | Drukuj |

13.09.2012

 
 
 
 
Grupa V - 'Bezpieczna droga' Przedszkolaki uczestniczyły w wycieczce na skrzyżowanie. Pięcio- i sześciolatki poznawały w praktyce zasady bezpiecznego przechodzenia przez ulicę w miejscu z sygnalizacją. Była też okazja do bezpośredniej obserwacji ruchu drogowego. Zabawy konstrukcyjne, układanie znaków drogowych z części, rysowanie, nauka wiersza i piosenki z pewnością przyczyniły się do powiększenia świadomości dzieci jak być bezpiecznym na drodze.
 
Zapraszamy do galerii
 

 
Bezpieczna droga - zajęcia z Policją w Gr. III i V | Drukuj |

12.09.2012

 
 
 
 
Bezpieczny Internet - zajęcia z Policją w Gr. IV Spotkanie dotyczyło zagadnień związanych z bezpieczeństwem dzieci na ulicy, na drodze i podczas zabaw.
 
St. insp. Monika Karska z Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Bydgoszczy rozmawiała z pięcio- i sześciolatkami, o czym należy pamiętać przechodząc przez ulicę i jak bezpiecznie dotrzeć do przedszkola. Prezentowała w jaki sposób bezpiecznie przekraczać ulicę.


 
««  start « poprz. 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 804 - 814 z 964