Gazetka Przedszkolna "Wiosna 2013" | Drukuj |

20.03.2013

 
 
   
Leśne Echo nr 58 - wiosna 2013 Zapraszamy do lektury wiosennego wydania kwartalnika "Leśne Echo" - możecie go jak zwykle znaleźć w zakładce "Nasza gazetka". 58 numer zredagowały panie: Hanna Ciołek, Lidia Grześków-Gil, Elżbieta Sergot (korekta) wspólnie z Rodzicami i Dziećmi.

Zachęcamy do pobierania i czytania!

 
Grupa IV w Bibliotece Miejskiej | Drukuj |

19.03.2013

 
 
 
Grupa IV w Bibliotece Miejskiej Pani bibliotekarka, Małgorzata Czarnowska, zapoznała sześciolatków z opowiadaniem z książki Joanny Krzyżanek „Wielkanoc w Kisielicach Małych” pt.: „Wspomnienie o wielkanocnej niedzieli, sąsiadce Alinie i zajączku”.

Wspomnienia pary dziarskich staruszków: babci Antoniny i dziadka Antoniego, to skarbnica wiedzy na temat rodzimych tradycji i obyczajów związanych ze Świętami Wielkiej Nocy.

 
Grupa IV w Klubie Sportów Gimnastycznych „ZAWISZA” | Drukuj |

06.03.2013

 
 
 
Grupa IV na 'Zawiszy' Każde wyjście do Klubu przyjmowane jest przez dzieci z wielkim entuzjazmem. Trener, p. Piotr Szymański, stara się aby każdy pobyt na sali był ogromną frajdą.

Tuż po rozgrzewce sześciolatki skakały do basenu z gąbkami. Początkowo były to skoki swobodne i przemieszczanie się wzdłuż basenu, później dzieci asekurowane przez trenera skakały z podnośników. Odważnych nie brakowało.

 
Grupa V w Szkole Podstawowej Nr 20 | Drukuj |

05.03.2013

 
 
 
Grupa V w Szkole Podstawowej Nr 20 Piecio i sześciolatków serdecznie powitała p. wicedyrektor Lucyna Sawicka i zaprowadziła do klasy gdzie czekały pierwszaki, w dużej ilości nasi ubiegłoroczni absolwenci, z wychowawczynią panią Barbarą Błażejewską.

Czas upływał na wspólnej zabawie i nauce. Uczniowie z przedszkolakami rozwiązywali zagadki, tworzyli plastyczne dzieła. Były to zwiastuny wiosny: kwiaty, drzewka, obraz na płótnie. Doskonała współpraca przyniosła piękne efekty, które wszyscy podziwiali w galerii. Były i zadania przy tablicy interaktywnej.

 
Zielony ogródek w Grupie V | Drukuj |

01.03.2013

 
 
 
Zielony ogródek w Gr. V Chcąc przyśpieszyć przyjście wiosny przedszkolaki postanowiły założyć w sali hodowlę roślin. Zgromadziły potrzebne przybory: pojemniczki, doniczki, konewki i ziemię. Obserwowały i badały nasiona fasoli, grochu, dyni, słonecznika, rzeżuchy, szczypiorku i pszenicy, a także cebulki kwiatów oraz cebulę. Porównywały i opisywały ich kształt, wielkość, kolor.

W małych zespołach siały na wacie rzeżuchę, w ziemi szczypiorek, aksamitki oraz sadziły cebulę. Gałązki forsycji umieściły w wazonie.

 
Grupa IV i V na 'Zawiszy' | Drukuj |

27.02.2013

 
 
 
Grupa IV i V na 'Zawiszy' Bydgoski Klub Sportowy „Zawisza” od wielu lat gości dzieci z naszego Przedszkola. Szczególnym zainteresowaniem cieszą się ćwiczenia gimnastyczne prowadzone przez trenera p. Piotra Szymańskiego.

Akrobatyka sportowa to bardzo trudna i wymagająca dyscyplina. Tu przygoda ze sportem zaczyna się już w wieku przedszkolnym.

 
Wycieczka Gr. IV i V do wodociągów | Drukuj |

26.02.2013

 
 
 
Wycieczka Grupy IV i V do wodociągów Przed budynkiem sześciolatków przywitał pan Paweł, który zaprosił wszystkich do zabawy badawczej „Czy śnieg jest czysty?”.

W Hali Pomp, drugi pan Paweł - w stroju szlachcica Jana Twardowskiego - opowiadał dzieciom, skąd bierze się woda i jak trafia do kranów oraz w jaki sposób pozbywamy się nieczystości.

 
Zimowe zabawy Grupy V | Drukuj |

22.02.2013

 
 
 
Zimowe zabawy Grupy V Pogoda płata figle. Wydaje się, że śnieg stopniał i wiosna tuż, tuż. A tu niespodzianka! Znowu sypnęło śniegiem. Dla przedszkolaków zimowa aura to radość.

Chętnie zjeżdżają na sankach z przedszkolnej górki. A możliwość ulepienia bałwana jest nie lada przeżyciem.
 
Zapraszamy do galerii.
 
 

 
Klub Czytających Rodziców w Grupie IV | Drukuj |

20.02.2013

 
 
 
Klub Czytających Rodziców w Grupie IV W ramach realizacji tematu kompleksowego WODA TO CENNY SKARB, pani Agnieszka Świątkowska - mama Natalii, zapoznała sześciolatków z dwiema książkami Disney’a: „Dlaczego pada deszcz” i „Czy to pływa?” oraz wierszem „Żaba” J. Brzechwy.

Pierwszy utwór skłonił dzieci do dyskusji na temat opadów atmosferycznych, do szukania np. różnic między ulewą, a mżawką. Do wypowiedzi na temat roli wody dla życia roślin, zwierząt i ludzi.

 
Czyste powietrze wokół nas | Drukuj |

15.02.2013

 
 
 
'Czyste powietrze wokół nas' Przez dwa tygodnie sześciolatki w przeróżny sposób zdobywały wiedzę na temat znaczenia czystego powietrza i szkodliwości palenia tytoniu. Były razem na wycieczce przypatrując się źródłom zanieczyszczeń. Rysowały je później na zajęciach wyrażając tym samym swój niepokój o obecną i przyszłą jakość życia na ziemi.

Poznały też przesympatyczną maskotkę programu-Dinusia. Nauczyły się piosenki o nim. Wykonały znak „Zakaz palenia”, który zabrały do swych domów by odstraszał palaczy.

 
WALENTYNKI w Grupie IV | Drukuj |

14.02.2013

 
 
 
Walentynki w Gr. IV Tego dnia niemal wszystkie dzieci miały na sobie coś czerwonego. Niektórzy czerwoną bluzkę, inni spodnie, a jeszcze inni spódniczkę. Było też kilku zapominalskich, ale na szczęście niewielu, którzy o umowie przypomnieli sobie dopiero w przedszkolu.

Tuż po śniadaniu zaczął się aerobik i tańce, niezwykłe, bo z balonami w rytmach dyskotekowych przebojów. Później wszyscy wycinali różnej wielkości czerwone serduszka, z przeznaczeniem dla najbliższych. Dla rodziców dzieci wykonały „Walentynkową laurkę”.
 
Jako, że aura była typowo zimowa, w ogrodzie sześciolatki wspólnie lepiły wspaniałego bałwana, bawiły się wesoło na śniegu, zjeżdżały na sankach z przedszkolnej górki. Nie zabrakło przepysznych cukierasów i lizaczków w kształcie serc.

Szkoda, że Walentynki są tylko raz w roku.
 
Zapraszamy do galerii.
 

 
««  start « poprz. 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 793 - 803 z 1016