Gr. I w projekcie „Przedszkolak mały i duży wie co zdrowiu służy” | Drukuj |

15.06.2012

 
 
 
 
Przedszkolak mały i duży wie co zdrowiu służy Projekt stworzyła nauczycielka E. Gierszewska. Tegoroczny moduł dotyczył racjonalnego żywienia. Dzieci uczestniczyły w różnorodnych zabawach, zajęciach, wizytach w kuchni przedszkolnej, podczas których poznawały zdrową żywność, sposoby przygotowania posiłków, miały możliwość rozróżniania smaków owoców i warzyw, urozmaiconych potraw, dowiadywały się jakie produkty są niezbędne dla zdrowia i prawidłowego rozwoju każdego organizmu.

 
Gazetka Przedszkolna "Lato 2012" | Drukuj |

15.06.2012

 
 
 
 
Kwartalnik Zapraszamy serdecznie do działu "Nasza gazetka", gdzie zamieściliśmy ostatni już w roku przedszkolnym 2011/2012 numer "Leśnego Echa". Zredagowały go panie: Lidia Grześków-Gil, Elżbieta Sergot, Beata Galińska wspólnie z Rodzicami i Dziećmi.

Zapraszamy do pobierania i czytania!

 
Finał konkursu - kartoniki po napojach | Drukuj |

13.06.2012

 
 
 
 
Finał konkursu - kartoniki po napojach W Pałacu Młodzieży odbyło się spotkanie laureatów konkursów i akcji ekologicznych organizowanych w roku szkolnym 2011/2012 przez Wydział Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska Urzędu Miasta Bydgoszczy. Wręczanie nagród urozmaiciły występy
o tematyce ekologicznej.

Zdobyliśmy zaszczytne VII miejsce wśród 50 placówek biorących udział w konkursie „Zbiórka kartoników po napojach”. Otrzymaliśmy dyplom, czek do zrealizowania oraz upominki w postaci roślin.
Sześciolatki z zapałem posadziły drzewka w przedszkolnym ogrodzie.

 
Międzyprzedszkolna Olimpiada Sportowa „Od Przedszkolaka do Olimpijczyka” | Drukuj |

01.06.2012

 
 
 
 
Olimpiada Sportowa Impreza zorganizowana przez Przedszkola nr 16, 33 i 59 w ramach wspólnego grantu oświatowego odbyła się na sali gimnastycznej Zespołu Szkół Nr 15 przy ulicy Czerkaskiej 8.

Olimpiada miała na celu wzmacnianie wiary dziecka we własne możliwości podczas pokonywania zadań ruchowych, a zarazem integrowanie bydgoskich środowisk przedszkolnych i lokalnych we wspólnym działaniu na rzecz rozwoju fizycznego najmłodszych.

 
Festyn Rodzinny w „Królestwie Maciusia Pierwszego” | Drukuj |

26.05.2012

 
 
 
 
Festyn Rodzinny Tegoroczna impreza była poświecona osobom ważnym w życiu dziecka. Należą do nich: mama i tata, a także Janusz Korczak - wielki pedagog, który kochał dzieci. „Nie ma dzieci - są ludzie. Każde dziecko ma prawo do nauki i zabawy. Każde powinno poznać przyjaźń, dowiedzieć się od dorosłych co to szacunek i tolerancja. Rok 2012, ogłoszony Rokiem Janusza Korczaka, ma nam o tym przypomnieć.”

 
II Miejsce duetu z Gr. IV w konkursie „Rozśpiewane Błonie …” | Drukuj |

25.05.2012

 
 
 
 
II Miejsce duetu z Gr. IV w konkursie „Rozśpiewane Błonie …” Natalia i Julia Jażdżewskie z grupy IV reprezentowały nasze przedszkole w konkursie „Rozśpiewane Błonie - wiosna w piosence przedszkolaka” zorganizowanym przez MDK Nr 3. Dziewczynki zaprezentowały piosenkę „Kałużowy deszcz”. W oczekiwaniu na werdykt jurorów, dzieci obejrzały występy starszych kolegów z MDK Nr 3. Zaprezentowali oni kilka tańców z regionu Kujaw.

Serdecznie gratulujemy sukcesu i zapraszamy do galerii!

 
Wycieczka Grupy V do Chrystkowa koło Świecia | Drukuj |

18.05.2012

 
 
 
 
Wycieczka Grupy V do Chrystkowa W piękny majowy poranek piecio- i sześciolatki wybrały się do zagrody mennonickiej położonej na terenach Parku Krajobrazowego Chełmińskiego i Nadwiślańskiego. Największą ozdobą zagrody była stara, drewniana mennoinicka chata z 1770 roku z „żuławskim” podcieniem, monumentalną strzechą i bocianim gniazdem na szczycie.

 
Wycieczka Grupy III do JuraParku w Solcu Kujawskim | Drukuj |

18.05.2012

 
 
 
 
Wycieczka Grupy III do JuraParku Pięciolatki wczesną porą zjadły śniadanie i z uśmiechem na twarzach wyruszyły na Dworzec Kolejowy. Pociąg wyruszył o godzinie 8.27 i tak rozpoczęła się wycieczka do JuraParku. Po dotarciu na miejsce dzieci i opiekunowie otrzymali identyfikatory i zostali powitani przez przewodnika.

 
Spotkanie Grupy IV z druhną Beatą w ramach Klubu Czytających Rodziców | Drukuj |

18.05.2012

 
 
 
 
Klub Czytających Rodziców w Grupie IV Do naszego przedszkola zaprosiliśmy mamę Klaudii i Oliwii. Wszystkie dzieci z niecierpliwością oczekiwały gościa. Mama dziewczynek zaprezentowała przedszkolakom strój harcerski, a Klaudia i Oliwia stroje zuchowe. Aby poznać prawa zucha, dzieci musiały odgadnąć, jaki powinien być. Pomocne w tym były różne wierszyki, które czytała mama dziewczynek. Sześciolatki dowiedziały się, że zuch powinien kochać swoją ojczyznę, wyróżniać się odwagą, pamiętać o porządkowaniu swoich rzeczy. Z zuchem każdemu powinno być dobrze. Czytanie wierszyków przeplatane było zabawami ruchowymi i muzyczno - plastycznymi. Czas upłynął szybko i wszyscy pożegnali się „Iskierką przyjaźni”.

 
Wycieczka Grupy IV do Zespołu Szkół Samochodowych | Drukuj |

17.05.2012

 
 
 
 
Wycieczka Grupy IV do Zespołu Szkół Samochodowych W pomieszczeniu Stacji Kontroli Pojazdów działającej przy ZSS przedszkolaki mogły wejść do kanału samochodowego i obejrzeć pojazd od spodu. Chętni uczestniczyli w teście z użyciem alkogogli, aby przekonać się na własne oczy, co się dzieje z kierowcą, który jest pod wpływem alkoholu. Próbowały swych możliwości na gokartach, składały samochód z klocków Lego, rysowały samochody swoich marzeń.

 
Miedzyprzedszkolny turniej wiedzy „Bydgoszcz naszą małą ojczyzną” | Drukuj |

15.05.2012

 
 
 
 
Miedzyprzedszkolny turniej wiedzy „Bydgoszcz naszą małą ojczyzną” Impreza została zorganizowana przez naszą placówkę w ramach Grantu Oświatowego autorstwa p. dyrektor - Elżbiety Sergot, z okazji trwającego Roku Leona Wyczółkowskiego.

W realizację przedsięwzięcia zaangażowana była cała przedszkolna społeczność. Przy współudziale rodziców stworzono Kącik pamięci L. Wyczółkowskiego. Dekorację turniejową tworzyły prace plastyczne pt. „Świat widziany oczyma L. Wyczółkowskiego” wykonane przez bydgoskich przedszkolaków.

 
««  start « poprz. 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 793 - 803 z 937