Grupa V na osiedlowym spotkaniu z Mikołajem | Drukuj |

6.12.2012

 
 
 
Spotkanie z Mikołajem Organizatorem imprezy, na skwerze im. Teresy Ciepły, była Rada Osiedla „Leśne”. Na placu przy własnoręcznie udekorowanych choinkach nasze piecio i sześciolatki spotkały się z kolegami z Przedszkola „Tęcza”, uczniami z Zespołu Szkół Nr 15 i Szkoły Podstawowej Nr 20. Nie zabrakło wśród nich naszych absolwentów.

 
Rodzinne spotkanie w Grupie V – „Ekologiczne ozdoby choinkowe” | Drukuj |

4.12.2012

 
 
 
2012.12.04 Ozdoby choinkowe - Gr. V Rodzice mieli okazję pobawić się wspólnie ze swoimi pociechami na zajęciu otwartym i jednocześnie wykonać ekologiczne ozdoby na osiedlową żywą choinkę przedszkolaków, rosnącą na skwerze im. Teresy Ciepły u zbiegu ulic Sułkowskiego i Czerkaskiej.

 
Spotkania w Klubie Czytających Rodziców w Grupie II | Drukuj |

30.11.2012

 
 
 
Spotkanie w Klubie Czytających Rodziców w Gr. II Jesienne listopadowe poranki umiliły czterolatkom dwie mamy oraz babcia. W ramach ogólnopolskiej akcji „Cała Polska Czyta Dzieciom” przybliżyły dzieciom bajkowy świat literatury. Pani Marta - mama Mateusza Kala, przyniosła trzy krótkie bajki, które wybrała z synkiem.

 
Andrzejki przedszkolaków ze studentkami Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego | Drukuj |

30.11.2012

 
 
 
Andrzejki Wróżki i cyganki wprowadziły przedszkolaków w świat magii i dobrej zabawy. Opowiedziały o zwyczajach i tradycjach związanych z Andrzejkami. Przygotowały wiele ciekawych zabaw, pląsów i wróżb.

Było „Wrzucanie pieniążka do wody” i wypowiadanie przez wszystkich magicznego zaklęcia. Było losowanie kolorów i „Przestrogi na przyszłość”. I tak np.: wylosowanie koloru białego wskazywało na zbyt małe jedzenie nabiału, a czarnego na zbyt kłótliwą naturę.

 
Udział Ewuni z Gr. IV w konkursie wiersza i piosenki przedszkolnej „Rymy i rytmy” w Pałacu Młodzieży | Drukuj |

28.11.2012

 
 
 
Pałac Młodzieży Sześcioletnia Ewa Różańska zaśpiewała piosenkę „Pocałuj żabkę w łapkę”. Gratulujemy pięknego, dzielnego występu. Życzymy sukcesów w drodze rozwijania wszystkich talentów artystycznych.
 
Zapraszamy do obejrzenia dyplomu oraz galerii
 
 
 

 
Udziałzespołu z Grupy IV w XV edycji festiwalu piosenki przedszkolnej i tańca „Muzyczna Jesień Pr | Drukuj |

28.11.2012

 
 
 
Muzyczna Jesień Przedszkolaka Dwanaścioro sześciolatków zaprezentowało taniec „Fitsco Colo”. Przedszkolaki otrzymały pamiątkowy dyplom oraz upominki. Gratulujemy dzieciom wytrwałości w rozwijaniu tanecznych umiejętności.
 
Zapraszamy do galerii.
 
 
 

 
Przedszkolaki z Grupy IV i V na przedstawieniu w Teatrze Polskim w nagrodę za aktywny udział w miejs | Drukuj |

27.11.2012

 
 
 
Teatr Polski Bilety do teatru ufundował Wydział Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska Urzędu Miasta Bydgoszczy dla najbardziej zaangażowanych w akcje ekologiczne placówek oświatowych. Cieszymy się, że nasze przedszkole znalazło się w gronie wyróżnionych.

W Teatrze Polskim wszystkich zgromadzonych widzów powitała w imieniu Urzędu Miasta Bydgoszczy p. Anna Engel, która dziękowała przedszkolakom za udział w różnorodnych akcjach ekologicznych.

 
Grupa III w „Dziecięcej Akademii Czytania Bajek” | Drukuj |

27.11.2012

 
 
 
Dziecięca Akademia Czytania Bajek - Gr. III Działania Akademii wspiera Fundacja „ABCXXI Cała Polska Czyta Dzieciom”. Pięciolatki udały się tam ze swoimi ulubionymi misiami. Panie: Grażynka i Asia powitały dzieci i opowiedziały, że celem akademii, jest m.in. głośne czytanie tekstów literackich.

Przedszkolaki poznały historię obchodów Święta Misia. Dowiedziały się, że pierwsza maskotka powstała 110 lat temu.

 
Grupa IV w Bibliotece Miejskiej na Obchodach „Światowego Dnia Pluszowego Misia” | Drukuj |

23.11.2012

 
 
 
Dzień Pluszowego Misia - Gr. IV Wszystkie przedszkolaki bardzo lubią to święto. Przynoszą swoje ukochane misie i spędzają z nimi cały przedszkolny dzień. Piosenka „Pokochaj pluszowego misia” rozbrzmiewała w sali sześciolatków, gdy dzieci wycinały i przyklejały „Misia” na kartce kolorowego papieru. Prace zdobiły potem przedszkolną grupową galerię.

 
Majsterkowanie w Grupie III „Karmniki dla ptaków” | Drukuj |

22.11.2012

 
 
 
Budujemy karmniki - Gr. III Na zajęcie integracyjne zaproszeni zostali tatusiowie. Niektórym dzieciom towarzyszyli dziadkowie i mamusie. Spotkanie rozpoczęło się rozmową o jesieni i zmianach jakie ta pora roku wywołuje w świecie roślin i zwierząt.

W tematykę wprowadził pięciolatków wiersz I. Suchorzewskiej „Domek dla ptaków”. Po jego wysłuchaniu przedszkolaki opisywały wygląd „ptasiej stołówki”. Wymieniały narzędzia, które można wykorzystać do jej budowy i zasady bezpiecznego z nich korzystania. Dzieci podkreśliły, że zwierzętom pozostającym u nas na zimę ludzie muszą pomagać.

 
Grupa IV w Szkole Podstawowej Nr 15 | Drukuj |

22.11.2012

 
 
 
 Grupa IV w Szkole Podstawowej Nr 15 Na boisku przywitał sześciolatków rozbrzmiewający donośnie dzwonek, oznajmujący początek lekcji. Na korytarzu dzieci spotkały znajome twarze absolwentów, którzy tak niedawno uczęszczali do naszego przedszkola.
 
Na progu klasy Id czekała nauczycielka Elżbieta Szałkowska, która zaprosiła przedszkolaków do środka. Pierwszoklasiści opuścili swoje ławki i przywitali gości piosenką. Dzieci przedszkolne zasiadły w ławkach i z podziwem obserwowały występ pierwszaków. Uczniowie pochwalili się swoimi szkolnymi umiejętnościami, pokazali przedszkolakom zeszyty i książki. 

 
««  start « poprz. 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 793 - 803 z 985