Przedszkolaki z Gr. IV i V na Festiwalu Piosenki Przedszkolnej i Tańca | Drukuj |
 
 

2011.11.23-24 Muzyczna Jesień Przedszkolaka mini.jpg W Młodzieżowym Dom Kultury nr 1 odbyła się „XIV Muzyczna Jesień Przedszkolaka”. Głównym celem imprezy była promocja dziecięcej twórczości muzycznej, prezentowanie dziecięcych uzdolnień muzycznych oraz wyłonienie najlepszych zespołów i solistów.

Z Grupy IV zespół w składzie: Julia J., Natalia J., Hubert B., wystąpił w kategorii wokalnej przedstawiając dwie piosenki. Z Grupy V zespół w składzie: Julia A., Julia Ch., Nikola D., Zuzia O., Julia P., Cecylia S., Oliwia Sz., Magda W. zaprezentował się w kategorii tanecznej.

Obydwa zespoły prezentowały się świetnie. Czekamy na wyniki. Finał odbędzie się 30 listopada w kinie „Adria”.
 
Oto fotografie z tego wydarzenia.

 
Klub czytających rodziców w Grupie III | Drukuj |
 
 

2011.11.23 Klub czytających rodziców w Grupie III mini.jpg W ramach cyklicznych spotkań z literaturą pięciolatki odwiedził tata Wiktorii Boruta i przeczytał bajkę ałtajską pt. „Sprytny lisek”. Dzieci z uwagą słuchały, a następnie uzasadniały na czym polegał spryt lisa i jakie zwierzęta pomogły mu w potrzebie. Przedszkolakom tak bardzo spodobał się utwór, że poprosiły o przeczytanie jeszcze innego. Gość z radością zaprezentował także bajkę indiańską pt. „O droździe pustelniku”.

Goszczący w Gr. III tata Martynki Skonecznej przeczytał pięciolatkom kilka przygód Kubusia Puchatka W. Disney’a. W nagrodę za grzeczne zachowanie podczas czytania rodzic rozdał dzieciom kolorowanki z przygodami misia. Dzieci z radością przystąpiły do kolorowania ulubionego bohatera.
 
Oto krótka relacja zdjęciowa.

 
Zajęcie otwarte w Gr. II - „Przygotowania jeżyka Igiełki do zimy” | Drukuj |
 
 

2011.11.22 Zajęcie otwarte w Gr. II mini.jpg Pani Ania po przywitaniu rodziców zaprosiła dzieci do wspólnej zabawy. Każde z nich miało naklejoną na bluzce figurę geometryczną w określonym kolorze. Tuż obok stały krzesełka, które podobnie jak dzieci miały ponaklejane emblematy figur. Zadaniem dzieci było nazwanie kształtu swojej figury oraz odnalezienie z nią krzesełka.

Kiedy wszystkie miejsca zostały zajęte, pani Ania zaprezentowała teatrzyk pt. „Przygotowania jeżyka Igiełki do zimy”. Oprócz tytułowego bohatera wystąpiła także wiewiórka Ruda Kitka. Dzieci z uwagą i dużym zaciekawieniem obejrzały, w jaki sposób zwierzęta przygotowują się do zimy. Stwierdziły, że ludzie także przygotowują się do tej zimnej pory roku: kupują ciepłe ubrania, włączają grzejniki, palą w piecach, robią różne przetwory z warzyw i owoców.

 
Spotkanie z policjantką i psem Rexem z Komendy Miejskiej Policji w Bydgoszczy | Drukuj |
 
 

2011.11.22 Spotkanie z policjantką.jpg Spotkanie miało na celu zapoznanie przedszkolaków z zasadami zachowania się wobec obcego i groźnego psa.

Czy wiecie co wspólnego mają ze sobą naleśnik i drzewo? - pytała policjantka - przewodnik psa służbowego. Wszystkie dzieci dowiedziały się, że to bezpieczne pozycje, które należy przybrać podczas ataku psa aby bezpiecznie przetrwać.

Dzieci przekonały się, że przyjmując pozycje: „drzewo”, „naleśnik”, „ściana”, zostały jedynie obwąchane, a więc mogły czuć się w pełni bezpieczne. Dowiedziały się, że przed atakującym psem nie należy uciekać. Drogą własnego doświadczenia ćwiczyły pożądany sposób zbliżania się do psa i głaskania go, po wcześniejszym zapytaniu o to właściciela czworonoga.

 
Akcja "Góra Grosza" | Drukuj |

20.11.2011

 

Akcja "Góra Grosza"

   

 

2011.11.20_gora_grosza_maxi.jpg
 
 
 
 
 
 
 
 
  W 2010 roku również braliśmy udział w zbiórce drobnych monet w ramach "Góry Grosza". Za udział w akcji otrzymaliśmy podziękowanie oraz uśmiechy dziaciaków z domów dziecka i rodzin zastępczych.

 
Zajęcie otwarte w Gr. V | Drukuj |
 
 

2011.11.16 Zajęcie otwarte Gr. V.jpg Pięcio- i sześciolatki gościły rodziców na zajęciu „Wyruszamy w daleką podróż do Francji”. Była to podróż w dziecięcej wyobraźni, a więc bez bagażu i bez biletu. Po sprawdzeniu na mapie celu podróży wszyscy wyruszyli w nią samolotem, a po szczęśliwym wylądowaniu przywitali się w języku francuskim. Przedszkolaki po opisaniu flagi Francji rozwiązały rebus odkrywając jednocześnie nazwę stolicy kraju. Następnie z panią Mariolą poznawały francuskie wyrazy: Dzień Dobry – bonjour, Do widzenia – au revoir, Proszę – sil wu ple, Dziękuję – merci, Przepraszam – pardon, które przydały się na spacerze improwizowanym zabawą taneczną B. Strauss „Idziemy na spacerek”.

Podczas spaceru ,,dostrzegły” takie osobliwości Paryża jak: Wieżę Eiffla, Łuk Triumfalny, Katedrę Notre-Dame, Luwr, Wersal, Eurodisneyland. Usłyszały o specjałach francuskiej kuchni: różnych gatunkach sera, rogalikach, ślimakach czy żabich udkach. Degustowały francuską bagietkę. Zaśpiewały nawet piosenkę w języku francuskim – „Frere Jacques”. Kolejnym zadaniem było wykazania się samodzielnością myślenia i działania.

 
Spotkanie z trenerem i nauczycielem wychowania fizycznego w Grupie III | Drukuj |
 
 

2011.11.10 Spotkanie z trenerem w Grupie III.jpg Pan Robert, tata Natalki Ś. - w ramach prezentacji zawodów- przedstawił się pięciolatkom jako trener „ZAWISZY” i nauczyciel wychowania fizycznego w ZS Nr 15.

Dzieci miały okazję zobaczyć i dotknąć przedmioty nieodzowne w pracy trenera i nauczyciela sportu: stoper, gwizdek, piłkę nożną, dziennik do zapisywania treningów. Podopieczni p. Roberta zdobywają w rozgrywkach mistrzowskich puchary i medale. Przedszkolaki oglądały je z zaciekawieniem. Puchar robił nie lada wrażenie - każdy chciał go choć chwilę potrzymać.

Dzieci zauważyły, że praca trenera daje wiele satysfakcji. Ale, aby uczniowie rozwinęli swoją sprawność fizyczną, wymaga systematyczności i wysiłku.

Zdjęcia ze spotkania znajdują się w naszej Galerii.

 
Przedszkolaki z Gr. IV i V na osiedlowych obchodach Święta Niepodległości | Drukuj |
 
 

2011.11.10 Święto Niepodległości.jpg Najmłodsi również wybrali się uczcić wspólnie z uczniami i mieszkańcami osiedla „Leśne” najważniejsze polskie święto narodowe jak również imieniny sąsiadującej z przedszkolem ulicy 11 Listopada.

Przeżyciem dla dzieci był przemarsz ulicą z młodzieżą i dorosłymi w asyście orkiestry. Niecodziennością była możliwość poobserwowania artylerii konnej, licznie poruszających się pojazdów wojskowych, czy zaaranżowanej strzelaniny.

Na dzieci czekały różnorodne atrakcje. Mundurowi chętnie prezentowali maluchom sprzęt. Chłopcy garnęli się do przymierzania noktowizora, hełmu, oglądania i trzymania broni. Wszyscy chcieli wsiąść do motocykla z przyczepą czy wojskowego „Skorpiona”. Przedszkolaki z podziwem spoglądali na umundurowanych z bronią i chętnie pozowali do wspólnego zdjęcia.
 
Oto relacja z tego wydarzenia.

 
Spotkanie w Gr. III z pielęgniarką | Drukuj |
 
 

2011.11.09 Spotkanie z pielgniarką.jpg Pięciolatki gościły kolejnego rodzica, który opowiedział o swoim zawodzie. Pani Kasia - mama Antosi P. pracująca w szpitalu, zadawała dzieciom wiele ciekawych pytań, np. co trzeba robić, aby być zdrowym? Oczywiście, jeść dużo owoców i jarzyn, ubierać się tak, aby się nie spocić, chodzić na spacery, uprawiać sport.

Na kolejne pytanie: czy pomożemy wymienić postacie lekarstw ? Po krótkim zastanowieniu dzieci odpowiadały: tabletki, zastrzyki, ampułki, fiolki, krople, syropy, czopki. Było też pytanie: co trzeba zrobić, gdy się skaleczę w paluszek? Należy go przemyć wodą i przykleić plasterek. Ranę przykleja się też jałowym gazikiem, na którym nie ma bakterii, wirusów.

 
Spotkanie Wolontariuszy z Włoch i Gruzji z przedszkolakami z Grupy III, IV i V | Drukuj |
 
 

2011.11.08 Spotkanie z wolontariuszami.jpg Wizyta miała na celu przekazanie przedszkolakom wiedzy o krajach europejskich. Zabawy prowadzili nasi goście z Włoch (Ana) i Gruzji (Lora i Szalwa) pod opieką pani Agnieszki Ignatowskiej z Fundacji „Wiatrak”. Po przywitaniu się w języku polskim, włoskim i gruzińskim przedszkolaki zostały zaproszone do gruzińskiej zabawy „Żółty pociąg”.

Dzieci jedno za drugim poruszały się pod mostem. Most co jakiś czas opuszczał się, a uwięzione w nim przedszkolaki wybierały jedno z przęseł. Dokonując wyboru, co lubią bardziej, czekoladę czy tort ustawiały się za Szalwą lub Lorą. W dalszej kolejności głośność okrzyków „Czekolada!!!, Tort!!!” rozsądzała o zwycięstwie. Tym razem zdecydowanie wygrał tort.

 
Wizyta Gr. IV w Planetarium w centrum handlowym Rondo | Drukuj |
 
 

2011.11.07 Planetarium.jpg Sześciolatki uczestniczyły w projekcie prezentującym wiedzę o kosmosie. Była to nowa forma edukacji astronomicznej - przenośne planetarium z cyfrowym projektorem. Pod sklepieniem "sztucznego nieba" dzieci oglądały zjawiska związane z dobowym i rocznym ruchem sfery niebieskiej, zmiany położenia planet, formowanie się wszechświata i deszcze meteorytów.

Dzięki zastosowaniu cyfrowej techniki video, na półkolistej kopule planetarium powstał ruchomy przestrzenny obraz. Dzieci pod opieką astronoma wyruszyły w podróż przez Układ Słoneczny, przechadzały się  po Marsie, lądowały na księżycu i podziwiały lodowe pierścienie Saturna.

 
««  start « poprz. 71 72 73 74 75 76 77 78 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 782 - 792 z 857