Ewakuacja próbna | Drukuj |

25.09.2012

 
 
 
 
Ewakuacja próbna W próbie ewakuacyjnej wzięli udział: kapitan Sławomir Pochylski - dowódca 4-osobowej załogi Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej 1 przy ul. Pomorskiej, aspirant Krzysztof Chołubek z Komendy Policji Bydgoszcz - Śródmieście, inspektor ds. BHP p. Joanna Poznańska.

Próbny alarm ogłosiła o godzinie 11.00 kierująca bezpośrednio ewakuacją w budynku nauczycielka Izabela P. wykorzystując do tego celu komunikat słowny przesłany do pomieszczeń przedszkola. Chwilę po sygnale, grupy pod opieką nauczycielek i woźnych, w ciągu 3 minut opuściły budynek umownymi drogami ewakuacyjnymi i ustawiły się w wyznaczonych miejscach na placu alarmowym.

 
Finał konkursu ekologicznego | Drukuj |

20.09.2012

 
 
 
 
Finał konkursu ekologicznego W Kujawsko - Pomorskim Centrum Edukacji Ekologicznej w Bydgoszczy odbyło się uroczyste rozdanie dyplomów oraz upominków zwycięzcom konkursów ekologicznych przeprowadzonych w roku szkolnym 2011/2012. W akcji zebrano ogółem 98.425,50 kg makulatury i 6.899,50 kg butelek plastikowych.
 
Komisja konkursowa przyznała 8 równorzędnych nagród w 2 kategoriach: szkoła i przedszkole. Jesteśmy zaszczyceni, że nasze przedszkole znalazło się w gronie laureatów.

 
Teatr Frajda w Naszym Przedszkolu! | Drukuj |

19.09.2012

 
 
 
 
Teatrzyk Frajda Artyści z Torunia zabawiali naszych Milusińskich w przedstawieniu pt. „Wyjątkowe rodzeństwo”. Była to bardzo radosna niespodzianka i zarazem urozmaicenie przedszkolnego dnia zważywszy na fakt, że za oknem padał obficie deszcz.

 
Nasze Przedszkolaki na „Sprzątaniu Świata” | Drukuj |

14.09.2012

 
 
 
 
Sprzątanie świata Wiek przedszkolny to okres wzmożonej aktywności poznawczej i emocjonalnej. Dlatego wcześnie należy dziecku ukazywać potęgę i piękno otaczającego świata, wzbudzać pozytywne uczucia jak odpowiedzialność wobec siebie i przyrody. Temu służy m. in. ogólnoświatowa akcja „Sprzątania świata”, która w tym roku odbywała się pod hasłem „Kocham, lubię, szanuję… nie śmiecę.”
 
Nasze przedszkolaki starannie przygotowały się do udziału w akcji. Rozmawiały na temat ochrony środowiska i konieczności segregowania śmieci. Stwierdziły, że nie chcą żyć na Ziemi, gdzie nie ma drzew, kwiatów, ptaków i zwierząt.

 
Grupa V podczas zgłębiania tematu „Bezpieczna droga” | Drukuj |

13.09.2012

 
 
 
 
Grupa V - 'Bezpieczna droga' Przedszkolaki uczestniczyły w wycieczce na skrzyżowanie. Pięcio- i sześciolatki poznawały w praktyce zasady bezpiecznego przechodzenia przez ulicę w miejscu z sygnalizacją. Była też okazja do bezpośredniej obserwacji ruchu drogowego. Zabawy konstrukcyjne, układanie znaków drogowych z części, rysowanie, nauka wiersza i piosenki z pewnością przyczyniły się do powiększenia świadomości dzieci jak być bezpiecznym na drodze.
 
Zapraszamy do galerii
 

 
Bezpieczna droga - zajęcia z Policją w Gr. III i V | Drukuj |

12.09.2012

 
 
 
 
Bezpieczny Internet - zajęcia z Policją w Gr. IV Spotkanie dotyczyło zagadnień związanych z bezpieczeństwem dzieci na ulicy, na drodze i podczas zabaw.
 
St. insp. Monika Karska z Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Bydgoszczy rozmawiała z pięcio- i sześciolatkami, o czym należy pamiętać przechodząc przez ulicę i jak bezpiecznie dotrzeć do przedszkola. Prezentowała w jaki sposób bezpiecznie przekraczać ulicę.


 
Bezpieczny Internet - zajęcia z Policją w Gr. IV | Drukuj |

11.09.2012

 
 
 
 
Bezpieczny Internet - zajęcia z Policją w Gr. IV Czas spędzany przed komputerem może mieć duży wpływ na zachowanie, emocje i rozwój naszych pociech. Zdarza się, że dla dzieci, które codziennie kilka godzin spędzają przed monitorem, wirtualny świat staje się atrakcyjny, że rzeczywistość wydaje się nudna.
 
O „Bezpiecznym korzystaniu z komputera” rozmawiali z sześciolatkami st. insp. Monika Karska i asp. Adam Papke z Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Bydgoszczy oraz dziennikarz Polskiego Radia PiK Maciej Wilkowski.

 
Udział w ogólnopolskim projekcie „Polska z kawałka materiału” | Drukuj |

29.06.2012

 
 
 
 
'Polska z kawałka materiału' Projekt stworzenia techniką patchwork obrazu Polski zainicjowało Przedszkole Nr 237 im. Warszawskiej Syrenki w Warszawie w ramach europejskiego programu eTwinning.

Prace rozpoczęto w październiku 2011r. Działania w projekcie patchworkowego obrazu mapy Polski podjęło 13 przedszkoli przedstawiając na materiale charakterystyczny zabytek lub herb własnego miasta. Fragmenty pracy zostały kolejno połączone w obraz, który wędrował /przesyłany pocztą/ po polskich przedszkolach.

Prezentujemy Państwu wspólnie stworzone dzieło oraz dyplom za udział w konkursie. W dziale "Prace plastyczne" można również obejrzeć spichrze nad Brdą autorstwa naszych przedszkolaków.

 
Posadzenie drzew przez absolwentów Gr. IV i V | Drukuj |

29.06.2012

 
 
 
 
Posadzenie drzew Gr. IV i V Podczas uroczystości pożegnania rodzice dzieci z Gr. IV i V przekazali żywe drzewka do posadzenia na przedszkolnym terenie. Grupa IV przygotowała butelkę z imionami i nazwiskami dzieci, a Gr. V umieściła swoje dane na wiszących serduszkach. Razem z wychowawczyniami przedszkolaki posadziły okazy na wybranych miejscach. Będziemy dbali aby drzewka rosły. Dziękujemy za wspaniały pomysł i zapraszamy do odwiedzin.
 

 
Pożegnanie przedszkolaków z Gr. IV i V | Drukuj |

26-27.06.2012

 
 
 
 
Pożegnanie przedszkolaków z Gr. IV i V Pożegnaliśmy 45 dzieci, które we wrześniu przekroczą próg szkoły. Podczas uroczystości w Gr. IV i V dzieci aktorsko zaprezentowały wybrane bajki. Były także popisy taneczne, gra na instrumentach, śpiew i recytacja wierszy pełnych wspomnień i szkolnych planów. Na pamiątkę przedszkolaki otrzymały dyplom, tablo i książkę z dedykacją.

 
Spotkania w Klubie Czytających Rodziców w Gr. II | Drukuj |

18.06.2012

 
 
 
 
Klub czytających rodziców w Gr. II W maju i czerwcu czterolatki gościły mamy czytające dzieciom książeczki.

Mama Antosi G. przeczytała bajkę pt. „Kubuś i miodowe drzewo” z serii „Kubuś Puchatek i Przyjaciele”. Dzieci poznały kolejną przygodę misia łakomczucha, a po wysłuchaniu otrzymały kolorowankę z bohaterami.

 
««  start « poprz. 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 782 - 792 z 937