Puchar Filipa Deżakowskiego – najmłodszego uczestnika Marszu Nordic Walking | Drukuj |

14.04.2012

 
 
 
 
Puchar Filipa Deżakowskiego – Nordic Walking Pierwszy Marsz Gminny odbył się w Osielsku. Wzięło w nim udział (jako zawodnicy) 116 osób. W imprezie uczestniczyły rodziny i przyjaciele zawodników, którzy kibicowali i zdrowo spędzali czas na łonie natury.

 
Grupa V 'Z wizytą u Leona Wyczółkowskiego' i na Wyspie Młyńskiej | Drukuj |

13.04.2012

 
 
 
 
Grupa V z wizytą u Leona Wyczółkowskiego Prowadząca zajęcia pani mgr Kinga Łaska oprowadziła przedszkolaków po salonach muzeum, za sprawą których dzieci odbyły jakby podróż w czasie. Podziwiały dawne wnętrza, stylowe meble, a przede wszystkim przepiękne obrazy autorstwa L. Wyczółkowskiego. Zobaczyły pracownię mistrza, jej wyposażenie, narzędzia, którymi pracował Leon Wyczółkowski. W pracowni podziwiały autoportret malarza.

 
Spotkanie przedszkolaków z muzyką etniczną Europy | Drukuj |

12.04.2012

 
 
 
 
Spotkanie z muzyką etniczną Europy W czwartkowe przedpołudnie wszystkie przedszkolaki wyruszyły w instrumentalną podróż po Europie. Słuchanie „muzyki etnicznej” wybranych krajów połączone zostało z zabawą w pociąg. Dzieci odwiedziły Niemcy, Irlandię, Polskę i Grecję. Pan Sławek prezentował charakterystyczne dla danego kraju instrumenty oraz ich dźwięki.

 
Finał konkursu 'Wielkanocna Pisanka' | Drukuj |

04.04.2012

 
 
 
 
Konkurs 'Wielkanocna Pisanka' W przedświątecznym okresie dzieci pogłębiały wiedzę o tradycjach wielkanocnych, rodzimym folklorze, ludowych zwyczajach. W domach, wraz ze swymi rodzinami, przygotowywały różnorodnymi technikami, z różnorodnych materiałów wielkanocne pisanki. Pomysłowość i oryginalność przyniesionych prac przeszła nasze najśmielsze oczekiwania.

 
Wycieczka do szkoły - Gr. IV | Drukuj |

02.04.2012

 
 
 
 
Wycieczka do szkoły - Gr. IV Sześciolatki uczestniczyły w lekcji, na której dzieliły się z pierwszakami wiadomościami o tradycjach wielkanocnych. Wspólnie rozwiązywały zagadki literackie, wyszukiwały do nich ilustracje, a także pasujące podpisy. Mogły także pochwalić się swoimi umiejętnościami plastycznymi. Razem z kolegami wykonywały prace świąteczne: rysowały, malowały, wypełniały obrazki kolorowym papierem, plasteliną, skrawkami materiału. Ciekawość dzieci wzbudziła tablica interaktywna. Przy jej pomocy wszyscy słuchali zwiastującego wiosnę śpiewu ptaków. Wspólne zajęcia okazały się dla przedszkolaków bardzo interesujące.

Zapraszamy do galerii.

 
Klub Czytających Rodziców Gr. III | Drukuj |

28.03.2012

 
 
 
 
Klub Czytających Rodziców Gr. III Pani Agnieszka Kamińska - mama Konrada, przyniosła pięknie ilustrowaną książeczkę „Bajka za bajką. Cuda w koszyczku”. Zaprezentowała dzieciom dwie zabawne i ciekawe, ale też bardzo pouczające bajki.

Pierwsza z nich o „Kurce Pstrokatce” ukazała pięciolatkom, że warto doceniać uroki dnia codziennego oraz cieszyć się z posiadanych rzeczy. Nie trzeba pragnąć bogactwa i złota, ponieważ czasami bywa tak, że spełnienie marzeń o bogactwie niesie za sobą więcej kłopotów i zmartwień, niż radości i szczęścia.

 
II Miejsce Ani Chomiuk w zawodach „Czar dwóch kółek MTB” | Drukuj |

25.03.2012

 
 
 
 
Czar dwóch kółek Zawody odbyły się pod Honorowym Patronatem Prezydenta Bydgoszczy Rafała Bruskiego. Zawodnicy w liczbie 166, w wieku od 2 do 12 lat, spotkali się w Myślęcinku w okolicach Centrum Edukacji Ekologicznej. Nasza 5-latka z Grupy III startowała w kategorii wiekowej „SUPER ŻAK 1” na trasie o długości 260 metrów. W konkurencji kolarskiej dla starszych dzieci uczestniczył również brat Ani, Jakub - ubiegłoroczny absolwent naszego przedszkola. Zwycięzcy otrzymali dyplomy i zostali udekorowani medalami ufundowanymi przez Urząd Miasta. Gratulujemy wysokiej wygranej!

 
Zabawy z Klaunem Koko „W zaczarowanym świecie baniek mydlanych” | Drukuj |

23.03.2012

 
 
 
 
Zabawy z klaunem Koko Kiedy Koko zaczął swój pokaz i za pomocą różnych, „dziwnych” przedmiotów „wyczarowywał” coraz to dziwniejsze i piękniejsze bańki mydlane, radość dzieci nie miała granic. Do tworzenia baniek używał łapek na muchy, różnych sznurów i sznurków oraz innych nieokreślonych przedmiotów. Po wesołym i głośnym przywitaniu każdej kolejnej grupy, w sali pojawiało się mnóstwo maleńkich baniek, na które dzieci patrzyły z zachwytem. Łapały je, a nawet próbowały schować do kieszeni.

 
Klub Czytających Rodziców w Grupie V | Drukuj |

23.03.2012

 
 
 
 
Klub Czytających Rodziców w Gr. V Pan Piotr Korneluk, tata Kuby i Maksia, przyniósł wypożyczone z biblioteki „Klechdy domowe” - zebrane przez Hannę Kostyrko podania i legendy związane z różnymi miejscowościami i regionami Polski. To jedyny tak obszerny skarbiec wiedzy o naszej przeszłości.

Dzieci z zaciekawieniem słuchały legendy „Toruńskie pierniki” podającej o przygodzie czeladnika Bogumiła, który przysłużył się do otrzymania po wsze czasy przez torunian królewskiego przywileju wypieku miodowych pierników.

 
Klub Czytających Rodziców w Grupie IV | Drukuj |

23.03.2012

 
 
 
 
Klub Czytających Rodziców w Gr. IV Sześciolatki gościły mamę Macieja Ciechowskiego, która dołączyła do przedszkolnego Klubu. Każdy przedszkolak bardzo lubi słuchać bajki, a jeśli są pouczające, tak jak te z którymi zawitał nasz gość, to słuchanie niesie za sobą mądre rady.

Mama Maćka przeczytała książeczki Małgorzaty Strzałkowskiej pt. „Nie rozmawiaj z nieznajomymi”, „Ach, jak dobrze mieć rodzinę” oraz ulubioną książeczkę Macieja - „Budujemy” autorstwa Marcina Pałasza.

 
Wiosenne spotkania w Klubie Czytających Rodziców w Grupie I | Drukuj |

21-23.03.2012

 
 
 
 
Klub Czytających Rodziców w Gr. I Te niecodzienne wizyty rodziców to przedszkolna kontynuacja ogólnopolskiej akcji Cała Polska Czyta Dzieciom.

Pani Terenia Sielska - mama Malwinki i małej 2-letniej Oleńki przedstawiła dzieciom kilka pięknie ilustrowanych książeczek z utworami Jana Brzechwy. Przedszkolaki w skupieniu słuchały wierszy „Ser i wrona”, „Na straganie”, „Kwoka”, „Żuk”. Odszukiwały na ilustracjach głównych bohaterów, odpowiadały na pytania dotyczące treści słuchanych utworów. Na zakończenie podziękowały gromkimi brawami, a mama Malwinki zostawiła dla przedszkolaków słodką niespodziankę.

 
««  start « poprz. 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 771 - 781 z 893