Czyste powietrze wokół nas | Drukuj |

15.02.2013

 
 
 
'Czyste powietrze wokół nas' Przez dwa tygodnie sześciolatki w przeróżny sposób zdobywały wiedzę na temat znaczenia czystego powietrza i szkodliwości palenia tytoniu. Były razem na wycieczce przypatrując się źródłom zanieczyszczeń. Rysowały je później na zajęciach wyrażając tym samym swój niepokój o obecną i przyszłą jakość życia na ziemi.

Poznały też przesympatyczną maskotkę programu-Dinusia. Nauczyły się piosenki o nim. Wykonały znak „Zakaz palenia”, który zabrały do swych domów by odstraszał palaczy.

 
WALENTYNKI w Grupie IV | Drukuj |

14.02.2013

 
 
 
Walentynki w Gr. IV Tego dnia niemal wszystkie dzieci miały na sobie coś czerwonego. Niektórzy czerwoną bluzkę, inni spodnie, a jeszcze inni spódniczkę. Było też kilku zapominalskich, ale na szczęście niewielu, którzy o umowie przypomnieli sobie dopiero w przedszkolu.

Tuż po śniadaniu zaczął się aerobik i tańce, niezwykłe, bo z balonami w rytmach dyskotekowych przebojów. Później wszyscy wycinali różnej wielkości czerwone serduszka, z przeznaczeniem dla najbliższych. Dla rodziców dzieci wykonały „Walentynkową laurkę”.
 
Jako, że aura była typowo zimowa, w ogrodzie sześciolatki wspólnie lepiły wspaniałego bałwana, bawiły się wesoło na śniegu, zjeżdżały na sankach z przedszkolnej górki. Nie zabrakło przepysznych cukierasów i lizaczków w kształcie serc.

Szkoda, że Walentynki są tylko raz w roku.
 
Zapraszamy do galerii.
 

 
W Filharmonii Pomorskiej | Drukuj |

12.02.2013

 
 
 
W Filharmonii Pomorskiej Szóstego stycznia 2013r. oficjalnie rozpoczął się Rok Juliana Tuwima. W muzyce polskiej to również Rok Witolda Lutosławskiego z racji obchodzonej 25-go stycznia 100 rocznicy urodzin kompozytora.
Stąd koncert, gdzie młodzi słuchacze mieli okazję wysłuchać historie zawarte w wierszach znanego poety J. Tuwima oprawione muzyką sławnego kompozytora W. Lutosławskiego.

Pół żartem, pół serio wraz z Chochlikiem, Panem Tralalińskim, pasażerami Lokomotywy oraz innymi bohaterami muzycznych historii, dzieci dowiedziały się o sztuce śpiewania miniatur wokalnych, jakimi są pieśni.

 
Gala Finałowa Konkursu w Park Hotelu | Drukuj |

11.02.2013

 
 
 
Na Gali Finałowej w Park Hotelu Organizator konkursu - Park Hotel w Bydgoszczy przy ul Wrocławskiej 3 - przygotował w Nagrodę dla naszych dziadków z wnuczętami wesołe zabawy przy muzyce z profesjonalnym wodzirejem, upominki dla dzieci i dorosłych oraz słodki poczęstunek.

Były występy wnuków, ale również show w wykonaniu zespołów: babć i dziadków. Ten dzień zapewne pozostanie w pamięci dorosłych, którzy do woli mogli wytańczyć się z wnuczętami na parkiecie.

Dziękujemy organizatorom za tak niecodzienny Radosny Upominek.

Zapraszamy do lektury artykułu na stronach Gazety Wyborczej oraz do obejrzenia fotek z imprezy na facebook'u i w naszej galerii.


 
Klub Czytających Rodziców w Grupie II | Drukuj |

08.02.2013

 
 
 
Klub Czytających Rodziców w Gr. II W ramach Ogólnopolskiego Programu „Cała Polska czyta dzieciom” czterolatków odwiedziły: Agnieszka Skarbek – mama Julii i Joanna Łusiak – mama Jakuba.

Pani Agnieszka wraz z córką wybrały książeczkę A.A. Milne’a „Kubuś Puchatek i przyjaciele” Przedszkolaki z ciekawością słuchały o psotach wesołego Tygryska, który odwiedzał swoich przyjaciół wtedy, kiedy najmniej się tego spodziewali. Te niespodziewane spotkania połączone z psotami tygryska zawsze kończyły się źle. Prosiaczek musiał od nowa sprzątać liście, a króliczek porządkować ogród, w którym tygrysek zrobił bałagan.

 
Wycieczka do parku Grupy I | Drukuj |

05.02.2013

 
 
 
Wycieczka do parku Gr. I Chociaż jest jeszcze astronomiczna zima, to za oknami prawie wiosenna pogoda. Korzystając więc z okazji maluchy wybrały się na wycieczkę do parku. Zastanawiały się przede wszystkim, czy jak jest zima, to wszystkie zwierzęta śpią, czy już się obudziły.

Miały cichą nadzieję, że spotkają wiewiórkę. Zabrały orzeszki i wyruszyły w drogę. Wycieczka do parku to również dobra okazja do poznawania ciekawych, nowych rzeczy. Dlatego do torby włożyły lupy, aby zbadać to, co dla nich jeszcze nieznane i nieodkryte.

 
Grupa V u Seniorów | Drukuj |

01.02.2013

 
 
 
U Seniorów - Gr. V Piecio i sześciolatki udały się do Seniorów z programem artystycznym z okazji Dnia Babci i Dziadka. Wierszami, piosenkami oraz tańcem mali artyści wyrazili wielki szacunek dla osób w podeszłym wieku.

Nie zabrakło podziękowań, uśmiechów, gromkich braw oraz słodyczy od zebranych na widowni pensjonariuszy.

Mali artyści przekazali samodzielnie wykonane upominki, a seniorzy podarowali im własnoręcznie zrobiony obrazek, który ozdobi przedszkolną salę.
 
Zapraszamy do galerii.
 
 

 
Dzień Babci i Dziadka w Grupach I-V | Drukuj |

29.01 - 04.02.2013

 
 
 
Dzień Babci i DziadkaTradycyjnie, jak co roku, zawitali w przedszkolnych murach babcie i dziadkowie. Ku naszej radości, nawet ci mieszkający w wielu odległych województwach Polski, którzy na co dzień oglądają wydarzenia przedszkolne w Internecie.

Wnuki z paniami przygotowały wiele atrakcji. Dzieci, nawet trzylatki, prezentowały umiejętności aktorskie w inscenizacjach. Były wiersze i piosenki z miłości do babci i dziadka. Popisy taneczne młodszych i starszych przedszkolaków, a wśród nich zabawny, wzruszający do łez debiut kwartetu gitarowego.

 
Warsztaty/szkolenia dla Rodziców | Drukuj |

29.01.2013

 
 
 
 
Dziękujemy Rodzicom, którzy uczestniczyli w zorganizowanych w przedszkolu warsztatach z cyklu „Szczęśliwy rodzic, to szczęśliwe dziecko” pt. „Co wolno dziecku? - czyli rozsądne stawianie granic”. Spotkanie prowadziły: mgr Kinga Czajewska - pedagog i mgr Dominika Bem - psycholog z Poradni Psychologiczno - Pedagogicznej nr 1 w Bydgoszczy przy ul. Obrońców Bydgoszczy 1.

Serdecznie zachęcamy rodziców dzieci z naszego przedszkola do wzięcia udziału w dalszych 6 spotkaniach, z wymienionego cyklu, organizowanych na terenie poradni. Wszystkie warsztaty będą odbywały się w godzinach od 17:00 - 19:00.
 
Terminy i tematykę znajdziecie Państwo na stronie internetowej Poradni Psychologiczno - Pedagogicznej nr 1 w Bydgoszczy.

 
Z miłości do Babci, z miłości do Dziadka | Drukuj |

16.01.2013

 
 
 
Konkurs „Z miłości do Babci, z miłości do Dziadka” Konkurs zorganizował Park Hotel Bydgoszcz przy ul. Wrocławskiej 3. Zadaniem uczestników było stworzenie jak największej laurki/plakatu dla  Babci i Dziadka.

Nagrodą jest zaproszenie Naszych wszystkich przedszkolaków i ich Dziadków dnia 11 lutego 2013r. o godzinie 14.00 do Park Hotelu na uroczystą Galę Finałową Konkursu. Liczymy na obecność Babć, Dziadków i wnucząt. Z pewnością czas upłynie nam na wspólnej wesołej zabawie.

A oto nasze dzieło. Zapraszamy również do obejrzenia wszystkich prac konkursowych na facebook'u.
 

 
Przedszkolne akcje ekologiczne „Pomagamy zwierzętom” | Drukuj |

14.01.2013

 
 
 
Pomagamy zwierzętom Jesienią cała przedszkolna brać skupiła się na zbieraniu żołędzi. Przekazaliśmy sporo tych przysmaków dla zwierząt z Ogrodu Fauny Polskiej w Myślęcinku. Wiemy, że jadły je z apetytem.

Nadeszły mrozy. Zebraliśmy karmę w ramach akcji: „Nakarm kociaka 2012” i przesłaliśmy do Bydgoskiego Klubu Przyjaciół Zwierząt „Animals”. Myślimy, że choć trochę przyczynimy się do łatwiejszego przetrwania zimy przez bezdomne zwierzęta.

 
««  start « poprz. 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 771 - 781 z 985