Osiedlowe spotkanie z Mikołajem | Drukuj |
 
 
 
2011.12.05 Spotkanie z Mikołajem Organizatorem zabaw mikołajkowych była Rada Osiedla „Leśne”. Na placu przed marketem POLO przy własnoręcznie udekorowanych choinkach spotkały się z Mikołajem nasze przedszkolaki oraz uczniowie z Zespołu Szkół Nr 15 i Szkoły Podstawowej Nr 20.
Za pięknie ustrojoną choinkę oraz deklamację wierszy i śpiew piosenek, Mikołaj z Przewodniczącą Rady – panią Alicją Kuklińską obdarowali dzieci słodyczami, drobnymi gadżetami szkolnymi oraz rzeczowym upominkiem. Spotkanie przebiegało w bardzo miłej i ciepłej atmosferze. Dobrze było znowu poczuć bliskość Świętego Mikołaja.

Zapraszamy do galerii.

 
Konkurs 'Rymy i Rytmy' | Drukuj |
 
 
 
2011.12.01 Konkurs 'Rymy i Rytmy' Impreza odbyła się w Pałacu Młodzieży. Jury, po wysłuchaniu wielu wykonawców, zaszczytne pierwsze miejsce w kategorii piosenka przyznało zespołowi w składzie: Julia Jażdżewska, Natalia Jażdżewska, Hubert Bielicki, za prezentację utworu „Kaczuszka i mak”.

Nasze 6-latki wróciły do przedszkola z dumnymi minami i prezentami w dłoniach.
Serdecznie gratulujemy!!!

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z konkursu.

 
Olimpiada Mikołajkowa | Drukuj |
 
 
 
2011.12.01 Olimpiada Mikołajkowa Impreza zorganizowana przez Przedszkola nr 16, 33 i 59 w ramach wspólnego grantu oświatowego odbyła się na sali gimnastycznej Zespołu Szkół Nr 15 przy ulicy Czerkaskiej 8.

Olimpiada miała na celu popularyzację ruchu sportowego wśród najmłodszych. W zmaganiach wspierali przedszkolaków znani sportowcy: ultramaratończyk Andrzej Urbaniak oraz mistrz świata w skoku o tyczce Paweł Wojciechowski. Swoją obecnością zaszczyciły nas również: pani inspektor Arleta Drozdowicz z Wydziału Edukacji Urzędu Miasta Bydgoszczy oraz pani Zofia Kosmalska przedstawicielka Rady Osiedla „Leśne”. Nad zdrowiem dzieci czuwała pielęgniarka – mama Maćka Ciechowskiego. Oczywiście nie zabrakło Mikołaja oraz jego pomocnic – Mikołajek.

 
II Miejsce zespołu z Gr. V w finale 'Muzycznej ...' | Drukuj |
 
 
 
2011.11.30 II Miejsce w 'Muzycznej ...' mini W Kinoteatrze Adria odbył się finał XIV Festiwalu piosenki przedszkolnej i tańca „MUZYCZNA JESIEŃ PRZEDSZKOLAKA” organizowanego przez M.D.K. Nr 1.

Z wielką radością i dumą informujemy o sukcesie naszego zespołu tanecznego w składzie: Julia Abramowska, Julia Chojcan, Nikola Derda, Zuzia Orzechowska, Julia Pietrzak, Cecylia Skarbek, Oliwia Szczęśniak, Magda Wronkowska, Magda Kiedrowicz.

Serdecznie gratulujemy i zapraszamy do galerii!

 
Teatrzyk Gr. III | Drukuj |
 
 
 
2011.11.30 Teatrzyk Gr. III Gospodarzem przeglądu, organizowanego w ramach Grantu Oświatowego, było Przedszkole Nr 33. Dzieci z sześciu bydgoskich przedszkoli prezentowały w teatrzykach treści związane z ekologią. Nasz zespół przedstawił utwór pt. „Żyj z przyrodą w zgodzie”. Brawa po zakończeniu występów świadczyły o tym, że gra aktorska podobał się widowni. Nasi mali aktorzy otrzymali pamiątkową statuetkę, dyplom oraz prezenty.

Dziękujemy pani Joannie – mamie Wiktorii Boruta, za pomoc w organizacji wyjazdu.

Zapraszamy do galerii.

 
Andrzejki w Gr. IV | Drukuj |

30.11.2011 
 
 
2011.11.30 Andrzejki w Gr. IV Rodziców i dzieci przywitała przebrana za „czarownicę” pani Agnieszka. Jej strój, elementy dekoracyjne na ścianach i stołach oraz ozdoby na głowach dzieci wprowadziły gości w świat magii i cieni andrzejkowego wieczoru.

Pani Agnieszka przybliżyła dzieciom tradycje andrzejkowych wróżb, a następnie zaprosiła do wspólnej zabawy. Najpierw dorośli i dzieci wykonali taniec pełen gestów i ruchów naśladujących czarowanie. Miało to zapewnić powodzenie i spełnienie wszystkich wróżb. Następnie rodzice otrzymali białe kartki oraz kawałki świec. Ich zadaniem było narysowanie dowolnego wzoru, elementu dla swojego dziecka. Dzieci podeszły do rodziców i odkryły, że na kartkach nic nie widać. Zachęcone przez „przyjazną czarownicę” wzięły pędzle i farbą pokrywały kartkę. Czary-mary…  i spod pędzli zaczęły wyłaniać się obrazki: kwiatki, choinki, domy, serduszka.

 
Rodzinny konkurs plastyczny „Z mamą i tatą podróże po Europie” | Drukuj |
 
 
 
2011.11.29 Rodzinny konkurs plastyczny W ramach przybliżania dzieciom ciekawostek na temat kultury, zwyczajów i tradycji kultywowanych w różnych krajach europejskich zaprosiliśmy rodziców do konkursu plastycznego.

Za pomocą różnych technik ekspresyjnych dzieci z rodzicami przedstawiły swoje doświadczenia związane z odbytymi lub wymarzonymi podróżami po Europie. Otrzymaliśmy ponad sto pięknych prac o różnym formacie. Po zwiedzeniu przedszkolnej wystawy autorzy rodzinnych dzieł otrzymali upominki i chętnie pozowali do pamiątkowego zdjęcia.

Dziękujemy wszystkim Rodzicom za inwencję twórczą. Cenne jest Państwa szerokie zaangażowanie we wspieraniu przedszkolnych działań edukacyjnych.
 
Zapraszamy do galerii.

 
Spotkania Klubu Czytających Rodziców w Grupie I | Drukuj |
 
 
 
2011.11.29 Klub Czytających Rodziców w Grupie I mini.jpg Podczas pierwszego spotkania w ramach ogólnopolskiej akcji „Cała Polska Czyta Dzieciom” 3- i 4-latki słuchały bajki o przygodach Tomka – lokomotywy i jego przyjaciół. To ulubiony utwór Kuby, dlatego pani J. Łusiak wybrała tę książkę do przedstawienia dzieciom.

Przedszkolaki z uwagą wsłuchiwały się w treść bajki, a po jej zakończeniu oglądały kolorowe obrazki, wskazywały na nich głównych bohaterów, odpowiadały na pytania. Następnie zaprezentowały swoje umiejętności w sprawnym ustawianiu się w pociągi. Na zakończenie podziękowały za wesołą bajeczkę gromkimi brawami.

 
Międzynarodowy Dzień Pluszowego Misia - Gr. I, II, III | Drukuj |
 
 
 
2011.11.25 Międzynarodowy Dzień Misia Gr I, II,III mini.jpg Od samego rana w całym przedszkolu zrobiło się bardzo wesoło. Każdy przedszkolak z radosną miną prezentował swoją ulubioną maskotkę – misia. Misie były w różnych kolorach i różnej wielkości, a wszystkie bardzo ukochane przez dzieci.

W Grupie I misie zatańczyły z dziećmi przy piosence pt. „Dwa malutkie misie”, a potem wybrały się w podróż krzesełkowymi pociągami. Salę odwiedził też „trochę chory” duży miś. Dzieci zaopiekowały się nim: Okryły kocykiem, gładziły po brzuszku i łapkach. Majka – pielęgniarka podała mu lekarstwa i zmierzyła temperaturę. Pod tak troskliwą opieką szybko wyzdrowiał i mógł brać udział z dziećmi w dalszych zabawach. Maluchom bardzo podobało się składanie misia z części. Z rozłożonych na dywanie części wyróżniły najpierw tułów i głowę. Następnie przyszła kolej na uszy, oczy, nosek oraz cztery łapki z pazurkami i beżowy grubiutki brzuszek. Podczas zabaw misie bawiły się z dziećmi lub odpoczywały na tapczaniku. Bardzo ładnie prezentowała się dziecięca „Misiowa wystawa książek”. Dzieci poznały przygody Tęczowego Misia i Misia Łakomczucha. Nie zabrakło też książek o przesympatycznym Kubusiu Puchatku.

 
I Miejsce sześciolatków w Pałacu Młodzieży w konkursie plastycznym pt: "Miś na wielkiej scenie" | Drukuj |
 
 

2011.11.25 I Miejsce sześciolatków 'Miś na wielkiej scenie' mini.jpg Światowy Dzień Pluszowego Misia dzieci z Grupy IV spędziły w Pałacu Młodzieży. Obejrzały przygotowane przez starszych kolegów przedstawienie muzyczne pt. „Trzy misie”. Potem śledziły przygody misia Pysia w pouczającym filmie, dzięki któremu dowiedziały się: jak wygląda Opera Nova, kim jest i co robi inspicjent, czy scenograf . „Zwiedziły” wspólnie z misiem całą Polskę od gór po morze Bałtyk.

Ale wszyscy z niecierpliwością oczekiwali  rozstrzygnięcia konkursu plastycznego „Miś na wielkiej scenie” i werdyktu jury. Radości nie było końca, kiedy okazało się, że pierwsze miejsce zajęła zespołowa praca w wykonaniu: Karoliny Miniszewskiej, Julii Jażdżewskiej, Natalii Jażdżewskiej i Julii Żabińskiej.

Gratulujemy sukcesu!!! Pracę można obejrzeć w zakładce "Prace plastyczne", a zdjęcia z konkursu jak zwykle w galerii.

 
Dzień Pluszowego Misia - Grupy III i V w Bibliotece | Drukuj |
 
 

2011.11.25 Dzień Misia w Bibliotece mini.jpg Tuż po śniadaniu pięciolatki i sześciolatki w towarzystwie swoich ukochanych misiów udały się z wizytą do biblioteki. Pani bibliotekarka zapoznała przedszkolaków z historią pluszowego misia. Następnie każde dziecko przedstawiło swojego milusińskiego i opowiedziało jego historię, bądź ciekawą przygodę z jego udziałem.

Miś jest bardzo sympatycznym zwierzątkiem i dzieci bardzo go lubią, dlatego na przestrzeni wielu lat powstało bardzo dużo książek opowiadających o jego przygodach. W bibliotece przedszkolaki odnalazły: „Bajki Misia Uszatka”, „Brat niedźwiedź”, „Dobre maniery Kubusia Puchatka”, „Tao-Tao”, „O czym szumią wierzby”. Dzieci recytowały wiersze o misiach i śpiewały piosenki. Potem rysowały swojego przyjaciela na szarym papierze. Kto potrafił złożył pod rysunkiem autograf lub poprosił o pomoc wychowawczynię. Prace grupowe zdobią ścianę biblioteki. Na pamiątkę miłej zabawy przedszkolaki otrzymały okolicznościowy dyplom. Pani bibliotekarce wręczyły własnoręcznie wykonane laurki. Spotkanie przebiegało w bardzo miłej i sympatycznej atmosferze. Cieszymy się, że święto misia obchodzone jest choć raz w roku.
 
Zapraszamy do galerii.

 
««  start « poprz. 71 72 73 74 75 76 77 78 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 771 - 781 z 857