Koncert „Czy chcesz posłuchać, jak wszystko wokół gra?”Gr. I-V | Drukuj |

15.05.2017

 
 
 
Tradycyjnie muzyczne spotkanie rozpoczęło się wspólnym śpiewaniem piosenki „Do, re, mi”. 
2017_05_15_koncert_06 — kopia.jpg


 
Wycieczka edukacyjna do Muzeum Mydła i Historii Brudu - Gr. I | Drukuj |

10.05.2017

 
 
 
2017_05_10_muzeum_27 — kopia.jpg
Czterolatki rozpoczęły swoją wędrówkę od warsztatów mydlanych. Pod fachowym okiem pań laborantek każdy wlał pachnący płyn do foremek i zaprojektował własne pachnące mydełko wg ścisłej receptury. Wędrując po muzeum dzieci poznały historię produkcji mydła oraz różne, czasem bardzo dziwne i zaskakujące, sposoby radzenia sobie z brudem i utrzymaniem higieny ciała. W średniowiecznej łaźni, miały okazję wypróbować starożytną „drapaczkę do brudu” i wejść do wielkiej drewnianej balii. W innym pomieszczeniu zobaczyły pierwsze matryce do wyciskania mydeł, a także tajemniczą przenośną pufę i prysznic z XIX wieku. Z zaciekawieniem oglądały przedmioty służące do prania w ubiegłych stuleciach: tarki, balie, stuletnie wanny, kijanki do bicia bielizny. Zobaczyły dawną pralkę „Franię” oraz popularne w latach siedemdziesiątych proszki do prania oraz mydełko dla dzieci i niemowląt „Jacek i Agatka”. Z ciekawej podróży w czasie, dzieci przywiozły wykonane przez siebie kolorowe i pachnące mydełka.


 
Wycieczka do Chrystkowa - Gr. II | Drukuj |

09.05.2017

 
 
Najmłodsze przedszkolaki wybrały się do gospodarstwa agroturystycznego we wsi położonej w dolinie Wisły. Na miejscu przywitała 3 i 4-latków poetka , Elżbieta Kwiatkowska wraz z mężem Czesławem. 
2017_05_09_chrystkowo_21 — kopia.jpg


 
Zajęcia w Bydgoskim Klubie Sportów Gimnastycznych „Zawisza”- Gr. III | Drukuj |

28.04.2017

 
 
 
2017_04_28_zawisza_27 — kopia.jpg
Trener Piotr Szymański bardzo dokładnie tłumaczył przeznaczenie poszczególnych urządzeń oraz demonstrował jak poprawnie należy wykonywać ćwiczenia. Cztero i pięciolatki korzystały z przyrządów do ćwiczeń wzmacniających ciało: równoważni, trampoliny, basenu z gąbkami. Przekonały się, że aktywność ruchowa to wysiłek fizyczny umożliwiający świetną zabawę, a także ważny element zdrowego stylu życia. Przedszkolaki wzmacniały wiarę we własne możliwości, poznawały i nabywały właściwe postawy sportowca i kibica. Respektowały reguły bezpieczeństwa. Na sygnał ustawiały się w parze i szły w zwartej kolumnie, stały w rzędzie lub szeregu. Z prawdziwym entuzjazmem i zainteresowaniem uczestniczyły w zaproponowanych ćwiczeniach.


 
Sukces w konfrontacjach dziecięcych zespołów tanecznych „W tanecznym rytmie”- Gr. V | Drukuj |

28.04.2017

 
 
 
W sali widowiskowej Pałacu Młodzieży swoje umiejętności prezentowały przedszkolaki z 21 bydgoskich przedszkoli. Jury oceniało dobór repertuaru, interpretację oraz ogólny wyraz artystyczny tańca. Zespół „Leśne Skrzaty” przygotowany przez p. Aleksandre Zysk zaprezentował publiczności i profesjonalnemu jury układ taneczny z szarfami i zdobył nagrodę „Taneczna Rytmisia”. Dziewczynki otrzymały dyplom i pamiątkową statuetkę. Gratulujemy !
2017_04_28_sukces_02 — kopia.jpg

 
Akademia Zdrowego Przedszkolaka „Części mojego ciała” - Gr. I | Drukuj |

28.04.2017

 
 
 
2017_04_28_akademia_08 — kopia.jpg
Czterolatki gościły panią Martę Gralik - mamę Stasia, która jest pielęgniarką. Pani Marta przyniosła w prezencie zestaw edukacyjny „Ciało ludzkie”. Układając puzzle, dzieci odkrywały tajniki organizmu człowieka: szkielet, organy, skóra. Zdobywały wiedzę i jednocześnie rozwijały swoje umiejętności logicznego myślenia, obserwacji i współpracy. Podczas dalszych zajęć wypełniały karty pracy dorysowując części twarzy, tak aby uzupełnić brakujące elementy. Ciekawą zabawą było obrysowywanie ciała kolegi i koleżanki, potem zespołowe kolorowanie konturów kredą. Dzieci pogłębiały wiedzę w zakresie orientacji w schemacie ciała. Określały różnice w ubiorze chłopca i dziewczynki. 


 
Festiwal Filmów Animowanych „ANIMOCJE” w Miejskim Centrum Kultury- Gr. III, IV, V | Drukuj |

27.04.2017

 
 
 
Jak co roku, pięcio i sześciolatki gościły w MCK w roli widzów i jurorów. Prowadzący wyjaśnił przedszkolakom w jakim celu jest zorganizowany Festiwal i na czym polega głosowanie. Zachęcił dzieci do uważnego obejrzenia 13 krótkometrażowych filmów animowanych, których reżyserami są osoby pochodzące z różnych krajów, ubiegające się o Bydgoską Nagrodę za Najlepszy Film Animowany. Po prezentacji przedszkolaki przystąpiły do głosowania. Na specjalnie przygotowanych kartach zaznaczyły jeden, ich zdaniem, najlepszy film. Wśród uczestników festiwalu rozlosowane zostały 3 nagrody: kasety CD z filmami dla dzieci. Szczęście uśmiechnęło się w tym roku do Cezarego z grupy III. Gratulujemy!!!
2017_04_27_animocje_13 — kopia.jpg


 
Zajęcia w Specjalnym Ośrodku Szkolno -Wychowawczym dla Dzieci i Młodzieży Słabo Widzącej i Niewidome | Drukuj |

26.04.2017

 
 
 
2017_04_26_osrodek_33 — kopia.jpg
Pięcio i sześciolatki wzięły udział w zajęciach edukacyjnych prowadzonych przez nauczycieli oraz asystujących im wychowanków. 


 
Warsztaty w Manufakturze Słodyczy „Karmelowa Kraina” - Gr. V | Drukuj |

25.04.2017

 
 
 
Piecio i sześciolatki udały się na pokaz tworzenia cukierków. W czasie warsztatów pani Kaja objaśniła proces produkcyjny słodkości od momentu wylania masy karmelowej na kamienny blat, aż do powstania gotowego produktu. Dzieci odgadywały aromaty jakie dodaje się do cukierków, dowiedziały się jakie barwniki pozwalają na uzyskanie wspaniałych kolorów wszystkich wyrobów. Wszyscy nie tylko mieli możliwość obserwowania jak powstają słodycze, ale mogli również spróbować swoich sił i wykonać własnego lizaka.
2017_04_25_manufaktura_28 — kopia.jpg


 
„Międzynarodowy Dzień Ziemi”Gr. I - V | Drukuj |

24.04.2017

 
 
 
2017_04_24_dzien_09 — kopia.jpg
Tegoroczna akcja przebiegała pod hasłem „Ratujmy Ziemię przed odpadami - ZBIERAJ - SEGREGUJ - ODZYSKUJ”. 


 
Koncert „Muzyka z bajek” Gr. I-V | Drukuj |

19.04.2017

 
 
 
Za sprawą muzyków, którzy towarzyszyli p. Adzie, zrobiło się tajemniczo i bajkowo. W taki klimat wprowadziła przedszkolaków muzyka z filmów W. Disneya. Pan Grzegorz akompaniował na pianinie, a pan Adam grał na saksofonach. Muzycy wydobywali ze swoich instrumentów przepiękną muzykę. Dzieci słuchały utwory z bajek: „Kubuś Puchatek”, „Miś Uszatek”, „Gumisie”, „Biały delfin Um”, „Różowa Pantera”. Dziewczynki wraz z prowadzącą koncert zatańczyły do muzyki z bajki „Alicja w krainie czarów”. Pan Adam zademonstrował swoje instrumenty. Dzieci wskazały podobieństwa i różnice saksofonów: małego sopranowego i dużego tenorowego. Mali słuchacze rozwiązywali zagadki o bohaterach z bajki „Smerfy”. Do smerfnej melodii grała dziecięca orkiestra. Dziękujemy gościom za rozwijanie wrażliwości słuchowej i doświadczeń muzycznych.
2017_04_18_koncert_13 — kopia.jpg


 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 78 - 88 z 863