Międzynarodowy Dzień Pluszowego Misia z seniorami - Gr.V | Drukuj |

24.11.2017

 
 
 
2017-11-24_dzien_pluszowego72 — kopia.jpg  
Pięcio i sześciolatkom towarzyszyli przyjaciele z Domu Dziennego Pobytu „Senior” przy ul. Jodłowej. Seniorzy umilili taneczne harce grą na akordeonie, rozwiązywali z dziećmi misiowe łamigłówki, czytali wiersze o misiach. Opowiadali o roli misia w ich rodzinach. Podziwiali dzieci i nagradzali oklaskami za występy artystyczne. Dziękujemy za wesołą zabawę.


 
Spotkanie z mistrzem w szachach - panem Andrzejem Sargalskim -Gr. IV | Drukuj |

23.11.2017

 
 
 
Pięcio- i sześciolatki gościły Prezesa Pomorsko-Kujawskiego Klubu Kultury Fizycznej. Sportu i Turystyki Niewidomych i Słabowidzących „Łuczniczka”. Towarzyszył mu pan Krystian Malcherek. Pan Andrzej jest zwycięzcą Mistrzostw Polski Niewidomych i Słabowidzących w Szachach w Polsce i Europie, w turniejach drużynowych Olimpiad szachowych niewidomych i słabo widzących. Podczas spotkania dzieci zgłębiały ciekawostki o szachach dla niewidomych i słabo widzących. Szachy to popularna gra. Pola szachów dla niewidomych są na przemian wklęsłe i wypukłe. Figury szachowe są umieszczane w otworkach, a ciemne różnią się dodatkowo kształtem. W grze trzeba wykazać się sprytem i inteligencją. Każdy ruch jest ważny, ponieważ może zadecydować o wygranej lub o porażce. Zainteresowania takim ,,umysłowym” sportem rozwinęły się u pana Andrzeja w wieku 7 lat. Były wtedy cenione i uznawane gry planszowe: ,,Szachy”, ,,Warcaby”, ,,Młynek”, ,,Chińczyk” oraz karty-brydż. Dzieci zostały zachęcone do rozwijania swoich zainteresowań, pasji i cichych marzeń.  
2017-11-23_mistrz_szachow3 — kopia.jpg


 
Zajęcia ze studentami Collegium Medicum UMK w Bydgoszczy Gr. I - V | Drukuj |

21.11.2017

 
 
 
2017-11-21_studenci_umk64 — kopia.jpg   
Studenci V roku kierunku Dietetyka pod opieką dr n. med. Mileny Wojciechowskiej kolejny raz odwiedzili nasze przedszkole. Dzieci utrwalały i zdobywały wiedzę na temat prawidłowego żywienia i dbania o kondycję ruchową. Rozpoznały owoce i warzywa, żywność zdrową i tę , która szkodzi zdrowiu. Segregowały i kolorowały obrazki. Tworzyły zespoły zgodnie z przydzielonym emblematem. Był ruch przy muzyce na żywo, śpiew i taniec przy tematycznych piosenkach. Klasyfikowały grzyby na jadalne i niejadalne umiejętnie stosując liczebniki porządkowe. Kształciły zmysł dotyku wydobywając z pudełka owoce i warzywa. Zabawa w segregowanie produktów zdrowych i szkodliwych oraz „Świeżakowa wyliczanka” były inspiracją do rozmów o domowych dietach przedszkolaków. Studentki nagradzały dzieci medalami „Zdrowy przedszkolak”, dyplomami i naklejkami.


 
Koncert „Piękna nasza Polska” - Gr. I -V | Drukuj |

21.11.2017

 
 
 
Przedszkolaki słuchały i bawiły się przy muzyce polskiego kompozytora Fryderyka Chopina. Wiele z kompozycji to utwory taneczne, np. „Mazurek”, „Kujawiak”. Pani Ada wprowadzała małych słuchaczy w świat dźwięków i grała na pianinie. Pani Joasia grała na wiolonczeli. Przedszkolaki obserwowały budowę instrumentu. Jego drewniany korpus, czyli pudło rezonansowe stojące na metalowej nóżce. Dźwięk wydobywający się podczas przesuwania smyczkiem po czterech strunach, napinanych za pomocą kołków i śrubek. Dostrzegły gryf zakończony główką w kształcie ślimaka. Pani Monika zaprezentowała strój łowicki. Przedszkolaki rozróżniały i nazywały jego części: np. czerwone korale, serdaczek z różyczkami, chustkę haftowaną na głowie. Rozpoznawały jesienne kolory na spódnicy. Tańczyły z panią Moniką „Kujawiaka”, akompaniowały na instrumentach perkusyjnych, śpiewały „Mazurka Dąbrowskiego”. Koncert był okazją do utrwalenia nazwy naszego kraju, barw narodowych, godła oraz hymnu.
2017-11-21_koncert25 - kopia.jpg


 
Zajęcia w ramach projektu edukacyjnego „Leśna skrzynia skarbów”- Gr. II-V | Drukuj |

20.11.2017

 
 
 
2017-11-20_lesna_skrzynia_ii-v1 - kopia.jpg
Tegoroczna „Leśna Skrzynia Skarbów”pod hasłem „Czysto w lesie – Czysto w mieście”. gościła w naszym przedszkolu od 06.11.2017 do 17.11.2017. W ramach projektu dzieci poznawały środowisko lasu, warunki życia niektórych zwierząt, jak chronić i dbać o las. Nasze przedszkolaki mogły korzystać z bardzo ciekawych pomocy dydaktycznych. Były to m. in. drewniane sylwety grzybów, dywanowe gry i plansze, zagadki, pluszowe gatunki ptaków wraz z opcją wysłuchania naturalnych odgłosów, zabawkowe owady, lupy, mikroskop,literatura przyrodnicza dla dzieci. Wszystkie zajęcia były inspiracją do zajęć plastycznym, których efekty mogli podziwiać rodzice i koledzy.


 
Zajęcia w Bibliotece Miejskiej ,,Dużo ruchu dla maluchów”- Gr. IV | Drukuj |

20.11.2017

 
 
 
Pani bibliotekarka, Joanna Kasprowicz zapytała,,Jaki sport trzeba uprawiać aby być zdrowym ? ”Dzieci miały dużo pomysłów, wymieniały różne dyscypliny: piłka nożna, pływanie, jazda na rowerze, na hulajnodze, taniec, koszykówka, siatkówka, biegi i zabawy z hula-hop, robienie fikołków. Pani Joannaczytała wiersz pt.,,Gimnastyka” z książki ,,Różne sposoby na wredne choroby” Anny Mikity, a dzieci obrazowały ruchem różne ćwiczenia. Wrażenie na przedszkolakach wywarła prezentacja multimedialna ,,Sport to zdrowie” Dzieci obserwowały m. in. przeciąganie liny, karate, propozycje sportu na zbliżającą się zimę, np. saneczkarstwo, łyżwiarstwo, narciarstwo. Radością było zadanieodnalezienia i połączenia w paryukrytych w bibliotece przedmiotów związanych ze sportem. Z ciekawością słuchały opowiadania ,,Franklin gra w piłkę” z przesłaniem , że na boisku gra się zespołowo, a liczy się wygrana wszystkich zawodników. Wesoło obrazowały grę w piłkę nożną.
2017-11-17_duzo_ruchl8 - kopia.jpg


 
Leśny bal przedszkolaków „Przyrodę szanuję, śpiewam, tańczę i recytuję” - Gr. I-V | Drukuj |

17.11.2017

 
 
 
2017-11-17_lesny_bal1 - kopia.jpg
Impreza była etapem projektu edukacyjnego „Leśna Skrzynia Skarbów”, w którym uczestniczy przedszkole we współpracy z Biurem Zarządzania Gospodarką Odpadami Komunalnymi Urzędu Miasta Bydgoszczy. Przedszkolaki bawiły się poprzebierane m. in. za zwierzęta, owady, grzyby, ptaki, leśne ludki. Zabawie towarzyszyła prezentacja piosenek i poezji o tematyce przyrodniczej i ekologicznej. Gratulujemy rodzicom wspaniałych pomysłów na dziecięce stroje. Dziękujemy Radzie Osiedla „Leśne” za ufundowanie nagród.


 
Zajęcia edukacyjne w ramach Projektu „Leśna skrzynia skarbów” – Gr.I | Drukuj |

16.11.2017

 
 
 
Najmłodsze przedszkolaki poznały jeden z ekosystemów jakim jest las. Rozróżniały i nazywały mieszkające w nim zwierzęta. Zwróciły uwagę, że w lesie rosną drzewa, które mają liście lub drzewa, które mają igły. Podczas zajęć plastycznych wydzierały z kolorowego papieru drzewa, a następnie rysowały liście w kolorach jesieni. Oglądały pluszowe ptaki oraz z dużym zaciekawieniem słuchały jakie wydają naturalne odgłosy. W zabawie ruchowej naśladowały za pomocą ruchu i gestu sposób poruszania się ptaków oraz szukały dla nich gniazda. Oglądały książki o tematyce leśnej. Wiele emocji wzbudziły ilustracje zwierząt ukazujące ich życie w naturalnym środowisku.
2017-11-16_lesna_skrzynia15 - kopia.jpg


 
Zajęcia zdrowotne ze studentami Collegium Medicum UMK w Bydgoszczy- Gr. I-V | Drukuj |

14.11.2017

 
 
 
2017-11-14_zdrowotne23 - kopia.jpg   
Studenci V roku kierunku Dietetyka pod opieką dr n. med. Mileny Wojciechowskiej przypominali i utrwalali z przedszkolakami wiadomości na temat racjonalnego żywienia. Dzieci mówiły o swoich upodobaniach kulinarnych, dzieliły się wiedzą na temat produktów spożywczych. Rozróżniały produkty zdrowe i niezdrowe. A że zdrowie to ruch, nie obyło się bez zabaw ruchowych.


 
Spotkanie z leśnikiem z Nadleśnictwa Żołędowo - Gr. III-V | Drukuj |

14.11.2017

 
 
 
W ramach realizacji dwóch projektów edukacyjnych „Leśna Skrzynia Skarbów” oraz „Dzieci kontra śmieci” pięcio i sześciolatki gościły leśnika - panią Agatę Skoczek, która opowiadała o swojej pracy, o lesie i mieszkających w nim zwierzętach. Tłumaczyła, na czym polegają prace pielęgnacyjne przy nasadzaniu i dbaniu o młodniki oraz ochrona przed szkodnikami i zwierzyną leśną. Opowiadała jak rośnie las i ile trudu potrzeba, by był zdrowy i piękny. Pani leśnik zaprezentowała przyrządy za pomocą, których leśnicy dbają o las: średnicomierz potrzebny do pomiaru średnicy drewna, rejestrator - urządzenie, które porządkuje zebrane informacje z terenu, zapisuje by móc z nich skorzystać w odpowiednim czasie, młotek – który nabija cyferki na drewno oraz mapy terenów nadleśnictwa. Dzieci oglądały poroża jelenia, kozła oraz kły dzika - szable i fajki. Pani leśnik zadawała przedszkolakom mnóstwo pytań, z którymi dzieci świetnie sobie radziły. Wszyscy otrzymali pamiątkowe znaczki odblaskowe oraz dla grup piękne książeczki o leśnych zwierzętach.
2017-11-14_nadlesnictow24 - kopia.jpg


 
Narodowe Święto Niepodległości z VII Liceum Ogólnokształcącym - Gr. III, IV, V | Drukuj |

10.11.2017

 
 
 
2017-11-10_narodowe21 - kopia.jpg  
Przedszkolaki wzięły udział w uroczystym przemarszu ulicą 11 Listopada z władzami miasta, uczniami, nauczycielami, seniorami, kombatantami, mieszkańcami osiedla „Leśne”. Pięcio i sześciolatki powiewając chorągiewkami, a młodzież niosąc kilkunastometrową biało - czerwoną flagę, uczcili 99 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.


 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 78 - 88 z 918