Akcja patriotyczna „Leśne śpiewa Mazurka Dąbrowskiego” - Gr. II i III | Drukuj |

09.11.2018

 
 
 
2018-11-09_hymn_2 — kopia.jpg
Dzieci cztero i pięcioletnie spotkały się na Skwerze im. T. Ciepły z uczestnikami innych placówek przedszkolnych, szkolnych oraz seniorami Domu Dziennego Pobytu „Senior” przy ul. Jodłowej, aby wspólne odśpiewać o godzinie 1111 Hymn Narodowy i uczcić 100 Rocznicę Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Przedszkolaki wyposażone w biało - czerwone chorągiewki i balony zaśpiewały piosenkę „Co to jest niepodległość” oraz recytowały wiersze o tematyce patriotycznej. Po wspólnym odśpiewaniu Hymnu, na znak miłości do ojczyzny, poszybowały w górę białe i czerwone balony w kształcie serc. Był to wyjątkowy i bardzo wzruszający dzień. Dziękujemy organizatorom z Przedszkola „Lokomotywa” za zaproszenie.


 
Zajęcie w Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej „Barwy i symbolenarodowe”- Gr. IV | Drukuj |

08.11.2018

 
 
 
Z okazji 100-letnej rocznicy Odzyskania Niepodległości w Dziecięcej Akademii Czytania Bajek odbyły się zajęcia o tematyce patriotycznej. Pani Grażyna rozpoczęła spotkanie krótką pogadanką połączoną z projekcją filmu na temat głównych symboli Rzeczypospolitej Polskiej: biało-czerwonej flagi, godła państwowego oraz hymnu polskiego, czyli Mazurka Dąbrowskiego. Podczas rozmowy kierowanej dzieci wykazały się wiedzą i ogromnym zainteresowaniem symbolami narodowymi. Następnie sześciolatki zaśpiewały hymn we wcześniej omówionej postawie. Pani Joanna przeczytała książkę pt. „Komendant wolnej Polski o Józefie Piłsudskim” oraz przypomniała wiersz Władysława Bełzy „Katechizm polskiego dziecka”. Ważnym punktem zajęć było wykonanie kokardy narodowej w biało-czerwonych barwach, zwanej kotylionem. Dzieci robiły ją po raz pierwszy wykazując się zaangażowaniem i entuzjazmem. Każdy uczestnik otrzymał drobny upominek w postaci zakładki do książki.
2018-11-08_barwy_i_symbole_28 — kopia.jpg

 
Pieczenie rogali świętomarcińskichoraz zajęcie z udziałem rodziców „Orzeł Biały” - Gr. III | Drukuj |

08.11.2018

 
 
 
2018-11-08_rogale_31 — kopia.jpg
Dzieci piekły dla rodziców słodką niespodziankę. Najpierw odpowiednio przygotowały się przynosząc do przedszkola wałek do ciasta oraz określony składnik potrzebny do wypieku rogalików. Po dokładnym umyciu rąk mali kucharze założyli fartuszki oraz czapki i poznawali tajniki wykonania ciasta. Poznały polską tradycję pieczenia rogali z okazji Święta 11 Listopada i jednocześnie Dnia Św. Marcina. Dzieci wałkowały ciasto, nakładały marmoladę, zwijały rogaliki. Efektem pracy były pełne blachy słodkości. Pod czujnym okiem pań kucharek rogaliki nabierały koloru w piekarniku. Następnego dnia odbyło się zajęcie otwarte dla rodziców. Dzieci wypowiadały się, co to jest Polska na podstawie treści wiersza Cz. Janczarskiego. W zabawie ruchowej naśladowały lot orła. Wspólnie z rodzicami stworzyły prace przestrzenne „Orzeł Biały”. Był też poczęstunek pysznymi rogalikami samodzielnie przygotowanymi przez przedszkolaków. Słodkości smakowały dzieciom i rodzicom. 


 
Udział w Międzyprzedszkolnym konkursie recytatorskim„Kto Ty jesteś? Polak mały...". | Drukuj |
07.11.2018
 
 
 
Czteroletnia Lenka Babicz z Gr. II i sześcioletnia Krysia Dudziak z Gr. IV wzięły udział w konkursie będącym częścią projektu „Kraj Orła Białego. Miasto Kazimierza Wielkiego”, zorganizowanym przez Przedszkole Nr 80 w Bydgoszczy. Obejrzały pantomimę w wykonaniu dzieci 6-letnich pt. „Droga do niepodległości”, a następnie zaprezentowały wiersze: Czesława Janczarskiego „Co to jest Polska ?” i Iwony Romanowskiej „Polska jest wspaniała”. Każda z dziewczynek, za piękną recytację, otrzymała dyplom i upominek. Gratulujemy wspaniałych występów.
2018-11-07_recytatorski_8 — kopia.jpg

 
Poranek Patriotyczny „Kocham Cię Polsko - 100 lat Niepodległości” z konkursem wiersza i piosenki ora | Drukuj |

06.11.2018

 
 
 
2018-11-06_patriotyczny_73 — kopia.jpg
W poranku uczestniczyły dzieci z zaprzyjaźnionych Przedszkoli nr 33,59, 68 i 80. Honorowym gościem była babcia Maciusia z Gr. I - pani Elżbieta Skotnicka-Tracka, wnuczka generała Stanisława Grzmot-Skotnickiego. Dzieci wysłuchały wspomnień o generale - żołnierzu Pierwszej Kompanii Kadrowej Józefa Piłsudskiego. Pani Elżbieta Skotnicka-Tracka podarowała przedszkolakom portret generała oraz publikację dla uczczenia jego pamięci z okazji jubileuszu 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości „Stanisław Grzmot-Skotnicki generał brygady. Tobie Ojczyzno”. Drugim cennym upominkiem była książka „Wywalczyć Polskę. Józef Piłsudski i Legiony” z wpisaną dedykacją dla dzieci z Przedszkola nr 16 w Bydgoszczy przez Joannę Onyszkiewicz - wnuczkę gen. J. Piłsudskiego. Dziękujemy, będziemy pamiętać o tych, dzięki którym radośnie możemy śpiewać Mazurka Dąbrowskiego. Zgromadzone przedszkolaki uczciły 100 lat Niepodległości wierszem, tańcem i piosenką. Dziękujemy rodzicom za wykonane z dziećmi piękne prace plastyczne pokazujące Naszą Małą Ojczyznę.


 
Zajęcie w Bibliotece Miejskiej „Polska to mój dom” - Gr. II | Drukuj |

31.10.2018

 
 
 
Spotkanie z bibliotekarką, panią Elżbietą rozpoczęło się od zaśpiewania Hymnu Polski - Mazurka Dąbrowskiego. Czterolatki oglądały prezentację „Polska to mój dom”. Nazywały symbole narodowe, które są związane z tradycją historyczną i dziejami kraju. Dostrzegały ojczyste obrazy- sygnalizowały podniesieniem ręki widoki miejsc, w których były z rodzicami. Poznawały sylwetki wybitnych polskich postaci. Słuchały opowiadania Wojciecha Widłaka „Komendant wolnej Polski o Józefie Piłsudskim”. Dowiedziały się, że Polska jest wolna, a to zasługa Polskiego Wojska.
2018-10-3biblioteka_30 — kopia.jpg

 
Spektakl dla dzieci ,,Cudowna lampa Alladyna” – Gr. IV-V | Drukuj |

30.10.2018

 
 
 
2018-10-30_spektakl_29 — kopia.jpg
Z inicjatywy Domu Dziennego Pobytu ,,Senior’’przy ul. Jodłowej, w Kinoteatrze przy ul. Dwernickiego przedszkolaki obejrzały bajkę przygotowaną przez aktorów- amatorów. W rolach aktorów przedszkolaki podziwiały, radnych, strażników miejskich, seniorów i uczniów. Główny bohater, Alladyn przechytrzył złego czarnoksiężnika i stał się posiadaczem cudownej lampy. Z niej to wyszedł Dżin, który spełniał życzenia pana. Bogactwa, którymi obdarował Alladyna sprawiły, że mógł on spełnić marzenie poślubienia Jasminy - córki wezyra. W tę rolę wcieliła się Elżbieta Dudziak, mama Marysi z Gr. II i Krysi z Gr. IV. Dziewczynki również zagrały w spektaklu. Dzieciom podobała się bajka. Oglądały ją z zaciekawieniem, żywo reagowały i odpowiadały na pytania bohaterów. Nagrodziły aktorów gromkimi brawami i pozowały do wspólnego zdjęcia.


 
Koncert „Reksio i jego przyjaciele”Gr. I – V | Drukuj |

29.10.2018

 
 
 
Wszystkie dzieci kochają bajki, wiec pani Ada zaprosiła małych słuchaczy w podróż do bajkowej krainy. Dzieci wysłuchały piosenkę „Parasol dla kota”, która bardzo się spodobała, gdyż opowiadała o kocie, który koniecznie chciał mieć parasolkę i kalosze w bure paski, różowe kiełbaski, gołębie i wrony oraz mysie ogony. Dzieci słuchały utwory z bajek: „Reksio”, „Smerfy”, „Koziołek Matołek”, „Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków”, „Kubuś Puchatek”, „Gumisie” i jednocześnie poznawały walory instrumentów. Pan Konrad prezentował brzmienie klarnetu, a pan Grzegorz pianina elektronicznego. Przedszkolaki nie tylko z uwagą słuchały prezentowana muzyką, ale także aktywnie uczestniczyły w koncercie. Śpiewały, maszerowały w rytm, akompaniowały na instrumentach.
2018-10-29_koncert_reksio_18 — kopia.jpg

 
Kampania społeczna „Ja nie widzę ciebie, ty zobacz mnie” - Gr. IV- V | Drukuj |

29.10.2018

 
 
 
2018-10-29_kampania_2 — kopia.jpg
W dniach 15- 19 października odbył się cykl zajęć przybliżających dzieciom funkcjonowanie w społeczeństwie osób z dysfunkcja wzroku. Celem kampanii było kształtowanie postaw społecznych opartych na otwartości, tolerancji i empatii wobec osób niepełnosprawnych wzrokowo. Dzieci zapoznały się z listem napisanym przez wychowanka Specjalnego Ośrodka dla Dzieci i Młodzieży Słabo Widzącej i Niewidomej im. L. Braille’a. Dowiedziały się jak pomóc osobie z dysfunkcją wzroku w trakcie oglądania filmu „N jak niewidomy..” oraz „Ośrodek Braill’a w Bydgoszczy szkoła otwarta przez cały rok”. Pierwszy film wskazał cenne rady jak pomagać osobom niewidomym. Dzieci dowiedziały się, że takich osób jest ok. 500 tysięcy i należy być wrażliwym na ich potrzeby. Drugi film uzmysłowił, że w szkole młodzi ludzie mogą się bawić, uczyć, a także uzyskać wsparcie specjalistów. Osoba niewidoma w szkole odbywa podróż w dorosłe życie, przygotowując się do różnych zawodów. Przedszkolaki poznały alfabet Braille’a , specjalny system znaków, dzięki któremu niewidomi mogą czytać i pisać. Oglądały „Promyczek’ - czasopismo wydawane alfabetem Braille’a. Przeprowadzono wśród dzieci ćwiczenia, które pozwoliły im wczuć się w osoby niewidome.


 
Spotkania w Klubie Czytających Rodziców - Gr. II | Drukuj |

29.10.2018

 
 
 
Czterolatki gościły panie: Dorotę - mamę Leny, Annę - mamę Agatki oraz Monikę - ciocię Kuby. Pani Dorota przeczytała bajkę A. Głowińskiej „Kicia Kocia sprząta”. Dzieci dowiedziały się, że zabawa to bardzo fajna sprawa, ale po niej trzeba zabawki poukładać i o nie dbać. Pani Anna przyniosła zbiór rymowanych historyjek o zwierzętach A. Edyk - Psut. Historyjka ,,Zwierzątka Grzesia” zachęciła do utrwalenia nazw wiejskich zwierzą. ,,Krówki” liczyły łaty i listki koniczyny, a historyjka ,,Kłopot świnki” mówiła o pragnieniu Chrupki, która marzyła o futrze, a jej okryciem jest szczecinka. Pani Monika zaprezentowała dwie książki: ,,Mały smok Fumino” i ,,Polskie symbole narodowe’’ autorstwa A. Nożyńskiej - Demianiuk. Pierwsza opowiadała o przygodach smoka, o jego pomocy wiewiórce, którą uratował przed utopieniem i o urodzinowym balu, na który przyszły z wdzięcznością wszystkie leśne zwierzęta. Dzięki drugiej pozycji przedszkolaki poznały symbole narodowe: flagę Polski, godło, hymn „Mazurek Dąbrowskiego” oraz herb Bydgoszczy i Warszawy. Dziękujemy wszystkim paniom za rozwijanie zainteresowań czytelniczych dzieci.
2018-10-29_klub_7 - kopia.jpg


 
Pasowanie 3 i 4-latków na Przedszkolaków | Drukuj |

24.10.2018

 
 
 
2018-10-24_pasowanie_43 - kopia.jpg
Minęły już prawie dwa miesiące od czasu gdy nowo przyjęte dzieci rozpoczęły edukację przedszkolną i nawiązały pierwsze dziecięce przyjaźnie. Poznały rytm przedszkolnego dnia i chętnie uczestniczą w różnorodnych zabawach. Nadszedł więc czas, aby oficjalnie przyjąć je do przedszkolnej rodziny. Najmłodsze przedszkolaki uważnie oglądały występy artystyczne starszych kolegów, a potem zaprezentowały własny występ rodzicom. Potem nadszedł czas pasowania. Samodzielnie przekraczały z rówieśnikami symboliczną bramę przedszkola. Pani dyrektor czerwoną kredką pasowała dzieci na przedszkolaków i uroczyście ogłaszała przyjęcie do Rodziny Przedszkola Nr 16, a panie wychowawczynie wręczały pamiątkowe dyplomy i misie. Na pożegnanie wszyscy utworzyli krąg, do którego tata Sary wniósł płonący tort - cukierkową niespodziankę. Te miłe przeżycia na pewno zostaną zachowane w pamięci i na fotografiach.


 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 78 - 88 z 1023