Bal karnawałowy | Drukuj |

23.01.2018

 
 
 
Tradycyjnie dzieci i dorośli przybyli w bajkowych, niecodziennych ubiorach. Była prezentacja strojów, konkurencje sprawnościowe, a muzyka porywała do tańca. Wszyscy bawili się wspaniale, jak co roku w karnawale.
2018-01-23_bal_101 - kopia.jpg


 
Dzień Babci i Dziadka w Gr. I-V | Drukuj |

16-22.01.2018

 
 
 
2018-01-16_dzien_babci_dziadka_gr1_18 - kopia.jpg
Tradycyjnie przedszkolaki gościły babcie i dziadków z okazji ich święta. Radość i wdzięczność wnucząt była ogromna. Dla wspaniałych gości dzieci przygotowały z nauczycielkami programy artystyczne, w których prezentowały swój talent aktorski i taneczny. Ugościły dziadków przy stołach udekorowanych pachnącymi ziołami, z łakociami, owocami i aromatyczną kawą. Poczęstunek przygotowano przy wsparciu rodziców, którzy jak zwykle gotowi byli do współpracy. Spotkanie z dziadkami kojarzy się dzieciom z dobrą zabawą, więc zabaw, pląsów i tańców nie zabrakło. Po miłych spotkaniach, pełnych wzruszeń, uśmiechów i ciepłych słów, pozostały na zawsze cudowne wspomnienia. Zapraszamy do obejrzenia relacji zdjęciowej ze spotkań w Grupie IGrupie IIGrupie IIIGrupie IV  oraz Grupie V .


 
Klub Czytających Rodziców – Gr. III | Drukuj |

05.01.2018

 
 
 
Pięciolatki odwiedziły panie: Joanna Radzka - mama Tadeusza, Anna Weiher – Zielińska mama Kacpra oraz Ewelina Kościńska z córką Blanką - mama Artura. Pani Joanna przyniosła książkę swojego dzieciństwa pt. „Bajarka opowiada”. Była zniszczona, bez kolorowych ilustracji, lecz płynące z niej bajki wprawiły słuchaczy w zachwyt. Dzieci poznały historię o ludkach biedorobach, które zagnieździły się w domu pewnego gospodarza, powodując swoją obecnością biedę i niedostatek. Słuchając bajki tureckiej „Czworo przyjaciół” pięciolatki poznały przygody sarny, myszki, żółwia i kruka i dowiedziały się, że przyjaźń jest największym skarbem w życiu. Pani Ania czytała baśnie H.CH. Andersena: „Dziewczynka z zapałkami” i „Choinka”. Wzruszające były opowieści o niesprawiedliwości, samotności i nadziei małej dziewczynki oraz o losie małej choinki. Pani Ewelina poprzez wiersz S. Jachowicza „Chory kotek” pokazała konsekwencje niewłaściwego odżywiania się. Bajką M. Nowakowskiej o „Lisku Urwisku” przybliżyła losy Franusia i niesfornego lisa, których łączyła głęboka przyjaźń. Dziękujemy rodzicom za wprowadzenie w cudny świat fantazji oraz dzielenie się częścią swojego dzieciństwa, w którym książki odgrywają ważną rolę.
2018-01-05_klub_gr3_14 - kopia.jpg


 
Gazetka Przedszkola „Leśne Echo” – Zima 2017 | Drukuj |

19.12.2017

 
 
 
leśne echo 77 sp16 bydgoszcz.jpg
W dziale "Nasza gazetka"  zamieściliśmy najnowszy 77 numer "Leśnego Echa". Wydanie kwartalnika zredagowały panie: Hanna Ciołek, Aleksandra Zysk, Elżbieta Sergot ( korekta) wspólnie z Rodzicami, Babciami, Dziadkami i Dziećmi. Dziękujemy Rodzinom za dostarczenie materiałów. Zachęcamy do pobierania !


 
Koncert świąteczny i spotkanie z Gwiazdorem - Gr. I-V | Drukuj |

21.12.2017

 
 
 
Utwór angielskiej kolędy J. F. Haendla , zagranej na trąbce przez pana Tarasa, wprowadził dzieci w świąteczny nastrój. Zaproszona przez panią Adę Śnieżynka, ubiorem i tańcem oczarowała wszystkich i przypomniała, że rozpoczęła się pora roku zima. Różnorodne, świąteczno- zimowe utwory zagrane podczas koncertu zachęciły dzieci do wspólnego śpiewania i zabaw. Przedszkolaki wcielały się w renifery, Mikołajów, rozgrzewały podczas zimowych dni, naśladowały grę na trąbce, tańczyły jak gwiazdeczki igrały na dzwoneczkach. Po zaśpiewaniu kolędy ,, Przybieżeli do Betlejem …” i złożeniu świąteczno- noworocznych życzeń rozległ się dzwonek Gwiazdora. Przybył z prezentami ku uciesze wszystkich dzieci.
2017-12-21_koncert_Św_30 - kopia.jpg


 
Klub Czytających Rodziców - Gr. I | Drukuj |

15.12.2017

 
 
 
2017-12-15_klub_gr1_9 - kopia.jpg
Podczas kolejnego spotkania przedszkolaków odwiedziły panie: Anna Heinowska - mama Agatki, Ilona Oleszczyk - mama Krzysia i Dobromiła Grygowska - mama Rozalki. Pani Anna przeczytała bajkę „O smoku wawelskim”. Trzylatki z zapartym tchem słuchały historię o Szewczyku Dratewce, który pokonał smoka, bo był sprytny i odważny. Mama Krzysia przyniosła książkę „Czerwony Kapturek”. Maluchy przypomniały sobie, że nie należy rozmawiać z nieznajomymi i nie można przekazywać im informacji o rodzinie i miejscu zamieszkania. Pani Dobromiła czytała książki: „Lokomotywa” oraz „Bałwanek”. Czytane historie pokazały, że należy sobie pomagać. Jeśli się coś nie udaje, trzeba prosić o pomoc innych. Nie należy przyjaciół zostawiać w potrzebie. Dziękujemy mamom za przekazane wartości.


 
Wigilijno-jasełkowe spotkania z rodzicami - Gr. I-V | Drukuj |

13-19.11.2017

 
 
 
Dzieci przebrane w barwne kostiumy z radością interpretowały w sposób aktorski swoje role, dbając jednocześnie o miłe doznania słuchowe widowni. Każdy przejęty pięknie odegrał swoją rolę, deklamując wiersze, śpiewając i tańcząc. Chętni tatusiowie uświetnili spotkania grając na instrumentach. Wspólny śpiew kolęd z udziałem rodziców, w świątecznych scenografiach, wprowadzał wszystkich w niezwykłą magię Świąt Bożego Narodzenia. Wszystkim rodzicom dziękujemy za pomoc w organizacji spotkań. Zapraszamy do obejrzenia relacji zdjęciowej ze spotkań w Grupie IGrupie IIGrupie IIIGrupie IV   oraz Grupie V  
2017-12-13_jasełka_gr1_13 - kopia.jpg


 
Klub Czytających Rodziców - Gr. IV | Drukuj |

12.12.2017

 
 
 
2017-12-12_klub_3 - kopia.jpg
Pięcio i sześciolatki gościły: Olę - siostrę Mai Steckiej, p. Joannę Witkowską- mamę Justynki, p. Agatę Przybysz- mamę Gabriela, p. Dobromiłę Grygowską - mamę Rocha. Ola przedstawiła wiersze J. Brzechwy, których głównymi bohaterami były zwierzęta i rośliny. Utwory zawierały zaskakujące zakończenie, często poprzez zaprezentowaną historyjkę, ośmieszały naganne zachowanie, a pochwalały dobre. Pani Joanna czytała wierszyki o literach, które dzieci poznały oraz książkę ,,Sportowcy”. Dzieci rozmawiały o różnych sportowych dyscyplinach: o piłce nożnej, koszykówce, judo, rugby czy tenisie. Pani Agata czytała bajkę ,,Niegrzeczny Jeżyk” o wspaniałej przyjaźni zwierzątek ale i niewłaściwym zachowaniu się, które sprawia przykrość. Pani Dobromiła wprowadziła dzieci w nastrój oczekiwania na Święta czytając opowiadanie ,,Pewnej nocy przed Wigilią” ze zbioru ,,Świąteczne opowiadania”. Dziękujemy gościom za wspólne, pełne wrażeń spotkania.


 
Zajęcia o bezpieczeństwie w ruchu drogowym z funkcjonariuszami ITD -Gr. IV i V | Drukuj |

08.12.2017

 
 
 
Pięcio i sześciolatki gościły inspektorów Inspekcji Transportu Drogowego: p. Cezarego Jankowskiego oraz Sławomira Wódczaka - wujka Alicji i Kacpra Kopalskich. Funkcjonariuszom towarzyszyła maskotka GITD - „Krokodylek Tirek”. Spotkanie miało charakter interaktywny. Przedszkolaki brały udział w pogadance oraz oglądały prezentację przypominającą m. in. podstawowe zasady bezpiecznego zachowywania się na drodze, przechodzenia przez jezdnię w wyznaczonych do tego miejscach, zapinania pasów w fotelikach. Uczyły się poprawnego reagowania w sytuacjach zagrożenia. Wszyscy chętnie i prawidłowo odpowiadali na zadawane pytania, co zostało nagrodzone wręczeniem plecaków odblaskowych każdemu dziecku. Kulminacją zajęć było oglądanie pojazdu wyposażonego w fotorejestrator. Serdecznie dziękujemy za popularyzowanie wśród dzieci postaw społecznych: pomocy i odpowiedzialności za zdrowie i życie własne oraz innych.
2017-12-08_ruch_drogowy_18 - kopia.jpg


 
Zajęcia ze studentkami kierunku Dietetyka CM UMK w Bydgoszczy w Gr. I – V | Drukuj |

05.12.2017

 
 
 
2017-12-05_dietetyka_umk_46 - kopia.jpg
Na ostatnim spotkaniu z cyklu „Zdrowa dieta przedszkolaka” było bardzo wesoło. Dzieciom spodobała się zabawa „Pomidor” podczas, której trzeba było wykazać się zręcznością i refleksem. Upadające warzywo musiało być przez dzieci umyte w przedszkolnej kuchence. Podczas „Jarzynowej gimnastyki” należało poruszać się w rytm muzyki i wykonać ćwiczenia proponowane przez studentki, samodzielnie wymyślać ruchy do naśladowania przez innych. Były pląsy, tańce i korowody przy piosenkach zachęcających do jedzenia warzyw i owoców. Wiele emocji wywołały zabawy w rozpoznawanie po dotyku wybranych owoców albo warzyw i naśladowanie czynności w kuchni: krojenie, solenie, mieszanie w garnku. Było segregowanie, liczenie i kolorowanie, przy tym „zdrowe” rozmowy kulinarne. Dziękujemy studentkom UMK oraz dr n. med. Milenie Wojciechowskiej za przygotowanie i profesjonalne przeprowadzenie zabaw wzbogacających edukację zdrowotną przedszkolaków.


 
Osiedlowe spotkanie z Mikołajem - Gr. III, IV i V | Drukuj |

05.12.2017

 
 
 
Rada Osiedla „Leśne” tradycyjnie jak co roku zaprosiła dzieci z osiedlowych przedszkoli i najmłodszych klas szkół podstawowych na spotkanie z Mikołajem na placu im. Teresy Ciepły. Każda placówka udekorowała własną choinkę. Przedszkolaki i uczniowie przygotowali wspólne piosenki i wiersze dla Mikołaja, który obdarował wszystkich słodkościami i niespodziankami.
2017-12-05_spotkanie_z_mikolajem16 - kopia.jpg


 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 78 - 88 z 937