Zajęcia w Dziecięcej Akademii Czytania Bajekw Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej - Gr. IV | Drukuj |

10.10.2017

 
 
 
Piecio i sześciolatki brały udział w zajęciach edukacyjnych, których tematem była twórczość Jana Brzechwy związana z przyrodą. Przedszkolaki słuchały wierszy, recytowały ich fragmenty. Śpiewały „Kaczkę Dziwaczkę”. Z zapałem wykonały do tego utworu plakat.
2017_10_10_zajecia_14 — kopia.jpg


 
Teatrzyk „Leśne opowieści bardzo ważnej treści” Gr. I-V | Drukuj |

09.10.2017

 
 
 
2017_10_09_teatrzyk_05 — kopia.jpg
Aktorzy z Teatru Pomarańczowy Cylinder z Torunia zaprosili przedszkolaków do lasu, w którym mieszkają mądre i wesołe zwierzęta. Głównym konferansjerem spektaklu był sympatyczny Kruk Karol. Wystąpiły także inne zwierzęta: miś, zając, pszczółka, leśne owady oraz cała rodzinka wiewiórek. Zwierzęta opowiedziały kilka wesołych historii, które zawsze kończyły się pouczającym morałem. Poprzez zabawę dzieci poznały ważne leśne prawdy, które są uniwersalne i obowiązują także w ludzkim świecie. Miały okazję posłuchać leśnej gitarowej ballady o tolerancji i przyjaźni. Dowiedziały się jak ważne jest poszanowanie czyjejś własności, zachowanie bezpieczeństwa na drodze, tolerancja wobec nowych osób w otoczeniu, posiadanie własnych pasji oraz szacunek wobec innych. Kolorowa scenografia, sugestywna i zabawna gra aktorów bardzo spodobały się przedszkolakom.


 
Zajęcia w Dziecięcej Akademii Czytania Bajek w Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej- Gr. III | Drukuj |

06.10.2017

 
 
 
Pięciolatki rozpoczęły siódmą edycję Dziecięcej Akademii Czytania Bajek zatytułowanej „Biblioteka skarbnicą wiedzy – książki znane i nieznane”. Pani Grażyna Ruta-Balińska zaprezentowała dzieciom postać J. Brzechwy oraz ideę wspierania głośnego czytania najmłodszym. Zajęciom towarzyszyła wystawka książek autora. Przedszkolaki słuchały wierszy czytanych przez panią Joanna Grabowską-Janowiak: „Samochwała”, „Leń”, ”Kłamczucha” „Tańcowała igła z nitką”, „Kwoka”, „Na straganie” „Grzyby” , „Kaczka dziwaczka”. Dzieci oglądały ekranizację „Akademii Pan Kleksa ” śpiewając wspólnie z bohaterami piosenki popularyzujące wiersze poety. Wykazały się znajomością nazw różnych zwierząt. W trzyosobowych zespołach wykonywały ilustracje do wiersza „Kaczka dziwaczka”. Każdy uczestnik otrzymał drobny upominek w postaci zakładki do książki.
2017_10_06_akademia_17 — kopia.jpg


 
Wycieczka do gospodarstwa agroturystycznego wSiennie - warsztaty edukacyjne„Jesień w parku i w o | Drukuj |

02.10.2017

 
 
 
2017_10_02_wycieczka_53 — kopia.jpg
Przedszkolaków powitali gospodarze: Pani Krysia i Pan Jacek. Pod okiem pani Krysi, która stworzyła ciepły nastrój dokładając drewno do kominka, pięciolatki wykonały jesienne zdobniki z kory. Podzielone na dwie grupy uczestniczyły w wielu zadaniach. 


 
Zajęcia w Bibliotece Miejskiej „Co przyniesie w koszu jesień?” - Gr. IV | Drukuj |

29.09.2017

 
 
 
Pięcio i sześciolatki z panią bibliotekarkę Joannę Kasprowicz rozpoznawały cechy rozpoczynającej się pory roku jesieni. Wymieniały jesienne dary z lasu, sadu, pola i ogrodu. Słuchały i rozwiązywały zagadki, a ich rozwiązanie przyczepiały w postaci obrazków na tablicę. Oglądały prezentację ,,Kongres jesiennych warzyw i owoców”. Wkładając produkty do lodówki utrwalały zdrowe nawyki żywieniowe. Wyliczały, że: należy pić dużo wody, soków, mleka, kefirów, jogurtów. Jeść regularnie 5 posiłków: śniadanie, II śniadanie, obiad, podwieczorek i kolację. Oczywiście ograniczać słodycze, bo szkodzą zębom. 
2017_09_29_zajecia_04 — kopia.jpg


 
Akademia Zdrowego Przedszkolaka ,, Zdrowa Rodzina - Szczęśliwa Rodzina” - Gr. IV | Drukuj |

20.09.2017

 
 
 
2017_09_20_akademia_zdrowego_19 — kopia.jpg

Pięcio i sześciolatki rozmawiały o zdro¬¬wym ży¬¬wie¬¬niu. Rozwiązywały zagadki w kąciku ,,Zdrowa Piramida dzisiaj nam się przyda”. Poszły na stragan owocowo-warzywny. Znakomicie odróżniały warzywa od owoców. Dotykały je, oglądały, nazywały, wąchały. Porównywały ich ciężar, wielkość i kolory, zwłaszcza odcienie zieleni: kapusty, sałaty, brukselki i kapusty pekińskiej. 
Sprzątanie Świata Gr. I-V | Drukuj |

15.09.2017

 
 
 
Hasło tegorocznej akcji ,, Nie ma śmieci- są surowce” zachęciło dzieci do innego spojrzenia na wartość śmieci. Nie są one czymś niepotrzebnym, lecz stanowią cenny surowiec do produkcji nowych przedmiotów. 
2017_09_15_sprzatanie_05 — kopia.jpg


 
Koncert „Spotkanie z kontrabasem - Idą sobie krasnoludki” - Grupy I-V | Drukuj |

15.09.2017

 
 
 
2017_09_15_koncert_01 — kopia.jpg
Po wakacyjnej przerwie zawitała pani Ada z panem Maciejem. Goście przywitali się z dziećmi piosenką „Do, re, mi…”. Przedszkolacy zastanawiali się, co mieści się w wielkim futerale. Okazało się, że to kontrabas, który ma metalową nóżkę. posiada struny i smyczek wykonany z końskiego włosia. Pan Maciej wydobywał z niego dźwięki. Zagrał utwór C. Saint – Saensa pt. „Słoń”. Następną niespodzianką był krasnoludek, który wesoło tańczył do utworu „Polka ogniowa” J. Straussa, a potem zapraszał wszystkich do śpiewania krasnoludkowych piosenek i wyrażania ich treści gestami. Odważne dzieci tańczyły z krasnalem w kółeczku. Akompaniowały na drewienku oraz kasztanach do piosenki „Kasztanowy konik”. Koncert był okazją do spotkania z muzyką na żywo i sprawił przedszkolakom wiele radości.


 
Gazetka Przedszkolna „Leśne Echo - Lato 2017” | Drukuj |

24.06.2017

 

Gazetka Przedszkolna „Leśne Echo - Lato 2017”

 
 
W dziale "Nasza gazetka"  zamieściliśmy najnowszy numer "Leśnego Echa".

75. wydanie kwartalnika zredagowały panie: Anna Bednarek, Beata Galińska, Elżbieta Sergot ( korekta) wspólnie z Rodzicami, Dziadkami i Dziećmi.
 
Dziękujemy Rodzicom i Dziadkom za dostarczenie materiałów.
 
Zachęcamy do pobierania !
gazetka_nr_75_lato_2017.jpg


 
Spotkanie z ratownikami medycznymiz Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego„Bezpieczne wakacje | Drukuj |

13.06.2017

 
 
 
Do przedszkola przybyli: Tomasz Zieliński-Weiher - tata Kacpra z Gr. I, Szymon Katafias oraz Zbigniew Ambrosiewicz. Oprócz tradycyjnej karetki, pojawiły się także dwa moto-ambulanse. Pod okiem ratowników przedszkolaki nabywały umiejętność prawidłowego zachowania się w czasie wypadku, w sytuacjach zagrożenia życia lub zdrowia. Ratownicy zaprezentowali wyposażenie odzieży medycznej oraz sprzęt ratujący życie, stanowiący wyposażenie karetki i moto-ambulansów. 
2017_06_13_spotkanie_wspr_27 — kopia.jpg


 
Teatrzyki w wykonaniu uczniów kl. III dSzkoły Podstawowej Nr 20 | Drukuj |

22.06.2017

 
 
 
2017_06_22_teatrzyk_11 — kopia.jpg
Trzecioklasiści, niektórzy nasi absolwenci, pod kierunkiem wychowawczyni p. Hanny Niteckiej zaprezentowali montaż słowno- muzyczny pt. „Niesforna klasa” oparty na wierszach J. Brzechwy i J. Tuwima. Piękna recytacja przyciągała uwagę przedszkolaków. Następnie wcielili się w rolę aktorów w inscenizacji o tematyce ekologicznej ,,Smerfy ratują las”. Bajkowe postacie bliskie dzieciom, uczyły jak segregować śmieci. Złego Gargamela Smerfy uwolniły, gdy odpowiedział na trudne pytania i obiecał poprawę. Całość przeplatana była „smerfnymi” piosenkami. Ślicznie dziękujemy.


 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 78 - 88 z 893