„Rysunek – moja pasja” – Spotkanie z uczniem słabo widzącym – Gr. V | Drukuj |

01.12.2016

 
 
 
2016_12_01_spotkanie_04 — kopia.jpg
Pięcio i sześciolatki gościły ucznia z Ośrodka Szkolno Wychowawczego Nr 1 dla Dzieci i Młodzieży Słabo Widzącej i Niewidomej im. Louisa Braille'a w Bydgoszczy. Paweł przybył na spotkanie w towarzystwie pani Małgorzaty Patrzałek i Dobrosławy Nurkiewicz. 


 
Teatrzyk „Wyjątkowe rodzeństwo” - Gr. I-V | Drukuj |

29.11.2016

 
 
 
Bohaterami bajki były sympatyczne ptaki Wróbel i Kukułka, które jako przybrane rodzeństwo stanowiły wyjątkową parę. Ich przygody nauczyły dzieci jak wielką wartością jest rodzina, jaką moc ma wyobraźnia i przyjaźń oraz, że strach ma tylko wielkie oczy. Wesołe zabawy z aktorami były dla przedszkolaków wspaniałą przygodą, za którą podziękowały gościom gromkimi brawami.
2016_11_29_teatrzyk_20 — kopia.jpg


 
Międzynarodowy Dzień Pluszowego Misia z seniorami - Gr.IV | Drukuj |

25.11.2016

 
 
 
2016_11_25_seniorzy_13 — kopia.jpg
Dzieci pięcio i sześcioletnie świętowały w towarzystwie przyjaciół z Domu Dziennego Pobytu „Senior” przy ul. Jodłowej. Oczywiście przybyła również p. kierownik DDP Honorata Wilk, p. terapeutka Anna Kordowska i pani choreograf Wanda Maćkowska. Dorośli wraz z dziećmi uczestniczyli w wielu zabawach. Oczywistym stało się , że pluszowy miś jest zabawką, która łączy pokolenia. Seniorka p. Jadzia odczytała dzieciom wiersz o misiu własnego autorstwa. Seniorka p. Danusia, nie uczestniczyła w spotkaniu, ale przekazała narysowanego własnoręcznie niedźwiadka. Aby dzieci rozwijały się sportowo seniorka Eugenia uszyła woreczki gimnastyczne wraz z pięknie ozdobioną torbę. Dziękujemy wszystkim seniorom za bijące z serc uczucia dla przedszkolaków. Czekamy na następne spotkanie.


 
Dzień Pluszowego Misia w Bibliotece Miejskiej - Gr. II | Drukuj |

25.11.2016

 
 
 
Misie wybrały się z przedszkolakami do biblioteki gdzie przywitała wszystkich pani Małgosia z Kubusiem Puchatkiem. Pani bibliotekarka opowiedziała o książkach, których bohaterami są misie np. Miś Uszatek, Kubuś Puchatek, a także pokazała książki, z których można dowiedzieć się o życiu i zwyczajach prawdziwych niedźwiedzi. Dzieci mówiły o swoich misiach, odpowiadały na pytania. Wesoło tańczyły przy misiowych piosenkach. Wysłuchały piosenki ilustrowanej obrazami w komputerze. Za piękny udział w zabawach otrzymały dyplom i książeczki o Bydgoszczy 
2016_11_25_biblioteka_26 — kopia.jpg

 
Dzień Misia z uczniami kl. II bSzkoły Podstawowej nr 15 i uczniami VII LO – Gr. I | Drukuj |

25.11.2016

 
 
 
2016_11_25_sp_lo_21 — kopia.jpg

Czterolatki z misiami powędrowały do szkoły, aby spędzić ten wyjątkowy dzień z uczniami.

   
Dzień Misia z uczestnikami Warsztatów Terapii Zajęciowej „Modrzew” - Gr. V | Drukuj |

25.11.2016

 
 
 
Uczestnicy warsztatów przybyli z terapeutami: panią Joasią Zelwowiec i panem Markiem Kalinowskim. Podczas wspólnych zabaw przedszkolaki wraz z gośćmi sprawdzali, który pluszak jest największy, który najmniejszy, wykonali masaż swojemu pupilowi, a także ćwiczyli z nim. Przy dźwiękach gitary tańczyli i śpiewali. Nie zabrakło gromkiego odśpiewania „Sto lat” dla misia, życzeń oraz słodkiego poczęstunku. Każdy dostał zadanie do wyboru: kolorowanie misia, przeliczanie wesołych niedźwiadków, czy zbudowanie wygodnego łóżeczka dla pluszaka.
2016_11_25_modrzew_28 — kopia.jpg


 
Dzień Misia w Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej- Gr.III | Drukuj |

24.11.2016

 
 
 
2016_11_24_biblioteka_18 — kopia.jpg
Pani bibliotekarka przypomniała dzieciom historię powstania Dnia Pluszowego Misia. Zaprosiła dzieci do wysłuchania krótkich opowiadań o Kubusiu Puchatku. Każdy przedszkolak otrzymał portret misia do pokolorowania, nakleił go na kolorową kartkę i ozdobił napisem „Światowy Dzień Pluszowego Misia”. W nagrodę za wykonane zadanie wszystkie dzieci otrzymały stempelek na swojej pracy z wizerunkiem misia oraz upominek.


 
„Muzyczna Jesień Przedszkolaka" w MDK Nr 1 - Gr. IV i V | Drukuj |

23.11.2016

 
 
 
Sześciolatki z Gr. IV zaprezentowały taniec z kapeluszami, a z Gr. V taniec z szarfami.
 
Gratulujemy dzieciom wytrwałości w rozwijaniu tanecznych umiejętności.
2016_11_23_muzyczna_03 — kopia.jpg


 
Zajęcia w Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej „Miś bohaterem naszych bajek”-Gr. IV i V | Drukuj |

23.11.2016

 
 
 
2016_11_23_biblioteka_01 — kopia.jpg
Za dwa dni obchodzimy Światowy Dzień Pluszowego Misia. Zaprzyjaźnione panie: Grażynka i Asia zainicjowały pogawędkę o misiach znanych z bajek i filmów. Pięcio- i sześciolatki wykazały się dużą wiedzą w tym zakresie. Potem w skupieniu wysłuchały dwóch utworów: „Kubuś Puchatek” Disneya oraz „Bajki Misia Uszatka” Cz. Janczarskiego. Nauczyły się krótkiego wierszyka o misiu oraz wykonały okolicznościową laurkę. Całe spotkanie upłynęło w bardzo miłej i serdecznej atmosferze.


 
Międzygrupowe zabawy matematyczne„W królestwie Geometrii”- Gr. I iII | Drukuj |

23.11.2016

 

 
Trzy i czterolatki wybrały się w bajkową podróż samolotem do królestwa figur. Królowa Geometria przysłała dla dzieci list z zadaniami i kolorową paczkę. Przedszkolaki projektowały wzory na szalach układając powtarzający się rytm. Odwzorowywały obrazki. Segregowały figury według kolorów. Dzieciom towarzyszyły matematyczne zabawy ruchowe przy muzyce. Wiele radości i emocji wywołała jak zwykle zabawa z chustą animacyjną. Po rozpakowaniu paczki okazało się, że królowa Geometria nagrodziła wszystkich uczestników dyplomem i wesołym odblaskiem. 
2016_11_23_zabawy_42 — kopia.jpg


 
Zajęcia edukacyjne „Dbamy o nasze zdrowie” - Gr. I | Drukuj |

18.11.2016

 
 
 
2016_11_18_zajecia_14 — kopia.jpg
Na przykładzie piramidy żywienia czterolatki poznały kategorie poszczególnych produktów żywnościowych oraz utrwaliły ich nazewnictwo i wygląd. Zauważyły, że wszystkie składniki występujące w piramidzie są spożywane przez nie w przedszkolu. Dowiedziały się, że odpowiednio zbilansowana dieta wzmacnia organizm. Podczas zajęć plastycznych malowały owoce. Poprzez zabawy ruchowe wzmacniały swój organizm. Odkrywały rolę masarzy relaksacyjnych dla odprężenia. 


 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 78 - 88 z 809