Festyn „Dajemy Dzieciom Moc” z okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka na bydgoskim Kartodromie - Gr. I | Drukuj |

04.06.2018

 
 
 
2018-06-04_dzien_dziecka_1 - kopia.jpg
Wydział Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Bydgoszczy we współpracy z Polskim Związkiem Motorowym - Zarząd Okręgowy w Bydgoszczy i Specjalnym Ośrodkiem Szkolno-Wychowawczym dla Dzieci i Młodzieży Słabo Widzącej i Niewidomej im. L. Braille’a w Bydgoszczy zaprosili dzieci z przedszkoli i szkół podstawowych do wspólnego świętowania. Impreza była objęta honorowym patronatem Prezydenta Miasta Bydgoszczy oraz Kuratorium Oświaty w Bydgoszczy. Organizatorzy przygotowali atrakcje w postaci pięciu stref, w których dzieci miały zebrać „pięć mocy”. Przedszkolaki wzbogacały wiedzę na temat bezpieczeństwa, profilaktyki i zdrowego odżywiania, aktywności fizycznej, rekreacji i spędzania czasu na wolnym powietrzu. Oglądały pokaz tresury psów służbowych Straży Miejskiej i usłyszały zasady związane z kontaktami z osobami nieznajomymi. Policja upominała o bezpiecznym spędzeniu letniego wypoczynku nad wodą i unikaniu innych niebezpieczeństw. Dzieci oglądały wyposażenie pojazdu Inspekcji Drogowej, motocykle policyjne, wóz oraz sprzęt strażacki. Chętni mogli spróbować zgasić pożar trafiając do celu. Atrakcją były policyjne quady wykorzystywane do służby na terenach leśnych. Pod kierunkiem instruktora dzieci spróbowały sił w tańcu nowoczesnym. Bawiły się w piratów poszukując skarbów, wiązały węzły, rysowały kredą na chodniku. Był poczęstunek w postaci lubianego przez dzieci popcornu i pysznych drożdżówek. Dziękujemy organizatorom za wspaniałą zabawę oraz za „moc”, która z pewnością zostanie z dziećmi.


 
Uroczysta gala podsumowująca akcję „Bydgoszcz czyta Małemu Misiowi” - Gr. IV | Drukuj |

04.06.2018

 
 
 
W akcji, która jest częścią międzynarodowego projektu rozwijania czytelnictwa, wzięło udział 14 bydgoskich przedszkoli. Miś z każdego przedszkola, nazwany imieniem, wraz z Dzienniczkiem Podróży wędrował do kolejnych placówek. Nauczycielki z dziećmi uzupełniały Dziennik Podróży Misia. Wklejały zdjęcia lub zostawiały odciski palców, wpisywały tytuły przeczytanych misiowi książek oraz rysowały pozdrowienia. Dzieci wzięły udział także w konkursie plastycznym pokazując miejsca Bydgoszczy, które warto odwiedzić. Uroczysta gala podsumowująca akcję, z udziałem wszystkich przedszkoli, odbyła się 24 maja 2018r. w Bydgoskiej Szkole Wyższej. Dzieci miały możliwość obejrzenia wszystkich misiów biorących udział w akcji. Wręczone zostały nagrody za udział w konkursie plastycznym oraz w konkursie literackim dla nauczycieli. Każda placówka zaprezentowała się w wybranej formie: tanecznej, wokalnej lub recytatorskiej. Wspólna uroczystość kończąca akcję pokazała, że bydgoskie przedszkola potrafią się zjednoczyć dla dobra dziecka.
2018-06-04_bydgoszcz_czyta_4 - kopia.jpg


 
Wycieczka do Poledna„Świat zwierząt Europy, Azji, Ameryki i Afryki - Gr. IV | Drukuj |

30.05.2018

 
 
 
2018-05-30_poledna_20 - kopia.jpg
Oglądając Wystawę Edukacyjno- Przyrodniczą dzieci miały okazję wsłuchać się w odgłosy dzikiej przyrody i jej mieszkańców. Uczestniczyły w 4 spektaklach z piękną scenografią, muzyką, efektami specjalnymi oraz aktorskimi głosami narratorów. Za pomocą dźwięku i światła przeniosły się wyobraźnią na 4 kontynenty. Wystawa działała na wszystkie zmysły. Z bliska oglądały około 200 naturalnie wyglądających gatunków zwierząt z otaczającym je światem roślin oraz pięknymi krajobrazami. Słyszały dźwięki przyrody: odgłosy wodospadów, burzy, ryki i odgłosy zwierząt. Wielkie wrażenie zrobiła spadająca lawina kamieni z gór oraz stado pędzących słoni, od których trzęsła się pod stopami podłoga. Efekt był nad wyraz naturalny. Przewodnik i lektorzy nazywali zwierzęta, opowiadali ciekawostki o ich zwyczajach. W Europie dzieci poczuły się jak u siebie w domu . Zwierzęta tu występujące były bardzo dobrze znane: bobry, żubry, łosie, sarny, jelenie, wilki, lisy, kuropatwy, wydry, głuszce. Po pięknej podróży przyrodniczej przedszkolaki wzięły udział w warsztatach plastycznych. W pięknej sali podróżniczej każdy wykonał indiański pióropusz ozdabiając go pismem indiańskim - obrazkowym. Grupa uczestniczyła w zajęciach podzielona na 2 zespoły. Zabawy na tamtejszym placu zabaw dopełniły ciekawie spędzony czas. Wrażenia pozostaną w pamięci. Jeśli ktoś nie wierzy, może pojechać i zobaczyć na własne oczy. Warto!


 
Sukces na XVII Regionalnym Przeglądzie Teatrzyków i Piosenek o tematyce ekologicznej - Gr. V | Drukuj |

29.05.2018

 
 
 
Organizatorem przeglądu było Kujawsko - Pomorskie Centrum Edukacji Ekologicznej. Zaprezentowało się 27 zespołów dzieci i młodzieży. Jury podkreśliło bardzo wysoki poziom wszystkich prezentacji. Nasze 5/6-latki uzyskały III Miejsce za teatrzyk pt. „Trzy czarownice” przygotowany pod kierunkiem p. Aleksandry Zysk. Gratulujemy sukcesu !!!
2018-05-29_przeglad_9 - kopia.jpg


 
Koncert „Krakowiaczek jeden…” Gr. I – V | Drukuj |

28.05.2018

 
 
 
2018-05-28_krakowiaczek_10 - kopia.jpg
Pani Ada zaprosiła przedszkolaków do śpiewu znanej i lubianej piosenki „Do, re, mi …”. Zwróciła uwagę na białe i czarne klawisze pianina. Pan Kamil zademonstrował akordeon, nietuzinkowy instrument, który w odróżnieniu od pianina posiadał białe i czarne guziki. Opowiedział i pokazał, że obie klawiatury instrumentu łączy miech, którego składanie i rozkładanie wywołuje przepływ powietrza poruszającego umieszczone wewnątrz stroiki. Akordeon przytrzymują na ramionach muzyka specjalne pasy. Przy akompaniamencie muzyki na scenie koncertowej pojawił się ubrany w strój krakowski pan Wiesław. Zatańczył żywiołowego krakowiaka, polski taniec ludowy wywodzący się z okolic Krakowa, zaliczany do polskich tańców narodowych. Dzieci obserwowały prezentowane kroki i figury taneczne. Dowiedziały się co to jest cwał, krzesany, hołubce, kulawy oraz drobna kaszka. Poznały także elementy stroju krakowskiego oraz legendę o hejnale mariackim. Mali słuchacze śpiewali z gośćmi pieśń patriotyczną „Płynie Wisła, płynie” oraz „Hej na krakowskim rynku”. Dzieci czerpały z muzyki oraz tańca radość i zadowolenie. Przekonały się, że polska muzyka ludowa jest im bardzo bliska.


 
Festyn Rodzinny | Drukuj |

26.05.2018

 
 
 
Impreza przebiegała pod hasłem „O przyrodę dbamy, dzikie zwierzęta kochamy” w ramach realizacji projektu Grantu Ekologicznego przyznanego przez Urząd Miasta Bydgoszczy. Dzieci i dorośli podkreślali ten fakt założoną na głowie tematyczną opaską zwierzęcia, owada, kwiatu. Przedszkolaki uczciły również Dzień Mamy dedykując występy artystyczne mamusiom i przy okazji tatusiom. O oprawę muzyczną zadbał tata Julii - pan Tomasz Korejba. Judocy z Klubu Sportowego JUDO zaprezentowali krótki pokaz sportowych umiejętności. Dorośli i dzieci uczestniczyli w konkurencjach sportowych zawierających akcent przyrodniczy. Odbyło się zbiorowe malowanie makiety lasu z dzikimi zwierzętami, na 20- metrowej tekturze falistej umocowanej na ogrodzeniu przedszkola oraz czytanie przyrodniczych wierszy dzieciom przez dorosłych. Nie zabrakło chętnych do przeciągania liny oraz zabaw ruchowych przy muzyce. Można było odwiedzić galerię dziecięcych obrazów, stoiska loterii fantowej oraz przedszkolną kawiarenkę z wypiekami przygotowanymi przez rodziny oraz pysznym bigosem naszych kucharek. Serdecznie dziękujemy rodzicom oraz naszym stałym kontrahentom za pomoc w organizacji imprezy.
2018-05-26_festyn_rodzinny_4 - kopia.jpg


 
Bydgoski Festiwal Nauki w UKW– warsztaty Zakochani w kwiatach, Kaktusowy świat, Ogrodowa pasieka – | Drukuj |

24.05.2018

 
 
 
2018-05-24_festiwal_kwiaty_11 - kopia.jpg
Przedszkolaki zwiedziły Ogród Botaniczny gdzie podziwiały pięknie kwitnące krzewy, drzewa oraz kwiaty. Idąc wśród bujnej roślinności przyglądały się przekrojom różnych gatunków drzew oraz rzeźbom rozmieszczonym wśród zieleni. Na stoisku przygotowanym przez Klub Miłośników Kaktusów miały okazję zobaczyć nasiona tych pięknych roślin, fragmenty pni, które okazały się zadziwiająco lekkie oraz wysłuchać ciekawostek o kaktusach. Następnie zajrzały do Ogrodowej pasieki, gdzie ubrani w pszczelarskie kapelusze przyglądały się pracującym pszczołom w ulu. Słuchając ciekawych opowieści o pożytecznej pracy pszczół miały możliwość posmakować złocistego miodu. Przyglądały się także dzikim pszczołom – murarkom, które żyją samotnie, nie żądlą, a przy zapylaniu roślin są najbardziej skuteczne w naszym kraju. Wycieczka była dla przedszkolaków niecodziennym doświadczeniem, pełnym barw i zapachów wiosny.


 
Bydgoski Festiwal Nauki - warsztaty w UKW w Klubie Miłośników Kaktusów i w Ogrodzie Botanicznym - G | Drukuj |

24.05.2018

 
 
 
Przedszkolaki poznały wiele ciekawostek przyrodniczych. Dowiedziały się, że kaktusy to rośliny godne podziwu, ze względu na ich piękno, różnorodność i pożyteczność. W obcowaniu z nimi trzeba uważać, gdyż mają ciernie, są też niektóre gatunki niebezpieczne, gdyż ich sok może zabić. Niektóre z nich dosięgają swa długością do 2-3 piętra. Wielkie okazy potrafią ważyć 20-30 ton i Indianie robią z nich deski z których powstają meble. Służą też jako opał. Kobiety Indianki przygotowują z miąższu sałatki, służą one jako pokarm. Karmią też nimi zwierzęta np. muły. Kaktusy bywają też mrozoodporne, aż do -30 stopni. Oprócz wykładu i pokazu różnych nasion kaktusów dzieci zwiedziły Pomniki Przyrody Ogrodu Botanicznego. Bogactwo roślin bardzo je urzekło. Podziwiały maki, jaskry, agawę, opuncje i karaganę syberyjską - roślinę strączkową. Porównywały korę: sosny limby, cisa, świerka, jodły i żywotnika zachodniego. Oglądały szyszki z falbanką (do 10 cm długości) pochodzące z drzewa zwanego daglezją zieloną z zachodniej części Ameryki Północnej . Zainteresowały się topiarami, żywymi rzeźbami z krzewów i drzew, formowanymi w wyniku strzyżenia, np. w kształcie kuli, stożka, spirali.
2018-05-23_festiwal_kaktus_1 - kopia.jpg


 
Zajęcia w Szkole Podstawowej nr 20 – Gr. V | Drukuj |

23.05.2018

 
 
 
2018-05-23_zajecia_w_sp20_17 - kopia.jpg
Dla sporej części przedszkolaków ten rok jest końcówką ich pobytu w przedszkolu. Przed nimi nowe wyzwanie, nauka w szkole. Aby lepiej przygotować się do startu w szkolną rzeczywistość dzieci odwiedziły kolegów i koleżanki z klasy I b. Wśród uczniów rozpoznały naszych absolwentów. Przedszkolaki miały okazję zobaczyć, jak wygląda sala lekcyjna oraz wziąć udział w prawdziwej lekcji prowadzonej przez panią Marię Witek. Wysłuchały opowiadania „Kto tam puka?”, rozwiązywały zagadki, słuchały ciekawostek o życiu ptaków oraz samodzielnie wykonały zadanie w książkach pod czujnym okiem uczniów. Z pewnością to cenne doświadczenie ułatwi przekroczenie szkolnego progu we wrześniu.


 
Bydgoski Festiwal Nauki – warsztaty w UKW„Idąc tropem dzikich zwierząt” -Gr. III | Drukuj |

23.05.2018

 
 
 
Gospodarzem warsztatów o tematyce przyrodniczej był student - Wojciech Lipa. Dzieci nabywały wiadomości, jak wykrywać tropy zwierząt w lesie. Odróżniały ślad od tropu. Rozpoznawały tropy jelenia, sarny, łosia, niedźwiedzia, lisa, borsuka, wilka, rysia i żbika. Pracując w zespołach przyporządkowywały duże tropy zwierząt do małych, umieszczonych na paskach, próbując jednocześnie nazywać zwierzęta, które je pozostawiły w lesie. Oglądały gabloty prezentujące zwierzęta chronione w Polsce. Była to niezwykle interesująca lekcja przyrody, podczas której przekonały się, że świat zwierząt jest bardzo ciekawy i wart tego, by go systematycznie poznawać. Dziękujemy organizatorom festiwalu za sporą dawkę wiedzy, którą wynieśliśmy z warsztatów.
2018-05-23_festiwal_nauki_25 - kopia.jpg


 
Spotkanie z funkcjonariuszkami Policji - Gr. III, IV, V | Drukuj |

22.05.2018

 
 
 
2018-05-22_spotkanie_policji_23 - kopia.jpg
Policjantki opowiadały o swojej pracy. Dzieci zobaczyły policyjne wyposażenie. Ogromne zainteresowanie wzbudziła możliwość zobaczenia z bliska kajdanek oraz pałki służbowej, której zastosowanie panie zademonstrowały dzieciom. Funkcjonariuszki omówiły zasady bezpiecznego poruszania się po drodze. Przypomniały również o konieczności korzystania z fotelików oraz pasów bezpieczeństwa podczas jazdy samochodem. W trakcie spotkania dzieci wykazały się ogromną wiedzą na temat bezpieczeństwa. Pomimo młodego wieku, przedszkolaki doskonale znały numery alarmowe.


 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 78 - 88 z 985