Koncert„Pac! Gruszka do fartuszka…” Gr. I-V | Drukuj |

18.09.2018

 
 
Pani Ada przypomniała przedszkolakom o minionych wakacjach i zaprosiła nad morze i w góry poprzez słuchanie utworów E. Griega i J. Straussa. Panowie: Bartek, Kacper i Tomek zaprezentowali gitarę, bango, saksofon i puzon. Dzieci poznały ich budowę i brzmienie. Przedszkolaki wesoło bawiły się grając na instrumentach perkusyjnych do utworów prezentowanych przez muzyków. Nawiązaniem do zbliżającej się pory roku była piosenka o gruszce. Dzieci naśladowały ruszające się gałęzie drzewa i spadające owoce.
2018-09-18_koncert_pac_21 - kopia.jpg  


 
Pożegnanie przedszkola - Gr. V | Drukuj |

21.06.2018

 
 
 
2018-06-21_pozegnanie_gr5_24 - kopia.jpg
Na tę okoliczność dzieci zaprezentowały przedstawienie pt. „Trzy czarownice”. Przygotowały także wiersze i piosenki, aby podziękować za naukę i opiekę wszystkim paniom. Symbolicznym gestem rozstania było rozcięcie więzów między przedszkolakami. Każdy absolwent otrzymał dyplom, książkę z dedykacją i pamiątkowy albumik. Dziękujemy Rodzicom za słowa podziękowania. Życzymy przyszłym uczniom radosnych wakacji i sukcesów w szkole.


 
Pożegnanie przedszkola - Gr. IV | Drukuj |

19.06.2018

 
 
 
Po uroczystym podwieczorku, podczas popołudniowej uroczystości, dzieci zaprezentowały bajkę J. Brzechwy pt. „Kopciuszek”. Pożegnały się z przedszkolem wierszami i piosenką. Każdy absolwent otrzymał dyplom i pamiątki. Pani dyrektor podziękowała nauczycielkom za przygotowanie dzieci do szkoły, a rodzicom za współpracę i angażowanie się w życie przedszkola. Absolwentom życzyła sukcesów i przyjaciół w szkole, a wszystkim dzieciom i ich rodzicom udanych i słonecznych wakacji.
2018-06-19_pozegnanie_gr_4_6 - kopia.jpg


 
Spotkania w Klubie Czytających Rodziców - Gr.I | Drukuj |

18.06.2018

 
 
 
2018-06-18_klub_czytajacych_2 - kopia.jpg
Najmłodsze przedszkolaki gościły panie: Ilonę Oleszczyk - mamę Krzysia, p Annę Borowicką - mamę Kacperka i panią Wandę Grygowską - babcię Rozalki. Pani Ilona przeczytała opowiadanie „Nie lubię nowych potraw” M. Zarębskiej z książki „Maja poznaje świat”. Dzieci dowiedziały się, że jedzenie codziennie tych samych potraw, np. rosołu i kotletów jest nudne. Różne potrawy, owoce i warzywa mają różny smak, zapach, kolor. Dlatego warto je próbować. Pani Anna przeczytała bajkę „O wilku i siedmiu koźlątkach” przypominając, że obcym nie wolno ufać. Babcia Rozalki przeczytała bajkę „Najlepszy przyjaciel”, o tym , że przyjemnie jest bawić się zgodnie i dzielić zabawkami. Wtedy każdy jest zadowolony, a takiego fajnego kolegę można nazwać przyjacielem. Dziękujemy wszystkim paniom za miłe spotkania i wybór pouczających bajek.


 
Malowanie barwnikami roślin- Gr. IV | Drukuj |

15.06.2018

 
 
 
Dzieci eksperymentowały malowanie bez użycia farb, ale z wykorzystaniem roślin. Pozbierały przydrożne maki, modraki, listki bzu. Usiadły w malowniczym miejscu pod kasztanowcami. Wydobywały barwy z części roślin: łodyg, liści, płatków kwiatów i tworzyły obrazy.
2018-06-15_malowanie_7 - kopia.jpg


 
Zajęcia z ratownikami medycznymi z UMK w Bydgoszczy - Gr. III, IV, V | Drukuj |

12.06.2018

 
 
 
2018-06-12_ratownicy_1 - kopia.jpg
Przedszkolaków odwiedziły panie: Ewa Samul i Katarzyna Leńska oraz pan Wojciech Samul. Spotkanie miało na celu kształtowanie bezpiecznych postaw od najmłodszych lat oraz przezwyciężenie strachu i nabranie zaufania do służb, które udzielają pomocy. Podczas zajęć ratownicy prezentowali strój, w którym pracują i opowiadali o swojej pracy. Goście zaprezentowali zasady udzielania pierwszej pomocy prezentując na fantomie technikę resuscytacji krążeniowo - oddechowej. Dzieci miały możliwość wcielenia się w rolę ratownika. Nabywały umiejętność prawidłowego zachowania się w czasie wypadku, w sytuacjach zagrożenia życia lub zdrowia. Ważnym było przypomnienie numeru telefonu pogotowia ratunkowego 999 oraz numeru alarmowego 112 przywołującego wszystkie służby ratownicze. Poruszono także temat zachowania bezpieczeństwa podczas wakacji.


 
Ogólnopolskie Święto Wolnych Książek -Gr.I-V | Drukuj |

12.06.2018

 
 
 
Nasze przedszkolaki bardzo lubią słuchać, jak dorośli czytają im książki. Chciały podzielić się radością czytania i przyniosły ze swoich domowych bibliotek ulubione pozycje literackie. Prezentowały je swoim kolegom i koleżankom, opowiadały o bohaterach, a następnie wymieniały się pomiędzy sobą. Nowe książki bardzo ucieszyły dzieci. Z zainteresowaniem oglądały je, pokazywały ciekawe, kolorowe ilustracje. Podczas rozmów utrwaliły zasady korzystania z książek. Dowiedziały się, dlaczego warto czytać książki: rozwijają naszą wyobraźnię, relaksują, uczą, bawią i wychowują. Pozwalają także poznać miejsca i rzeczy, których w codziennym życiu nie mamy możliwości zaobserwować.
2018-06-12_swieto_ksiazek_9 - kopia.jpg


 
Międzyprzedszkolny przegląd recytatorski „Wanda Chotomska dzieciom” - Gr. III | Drukuj |

12.06.2018

 
 
 
2018-06-12_recytatorski_1 - kopia.jpg
Przedszkole Nr 33 „Jacek i Agatka” gościło dzieci z kilku bydgoskich placówek. Naszą placówkę reprezentowali: Lena Cichocka z wierszem „Bajka o kurze” i Igor Adamczyk z wierszem „Certa”. Występy nagrodzono gromkimi brawami. Każde dziecko otrzymało pamiątkowy dyplom oraz płytę z wierszami W. Chotomskiej. Gratulujemy !


 
Spotkanie z przedstawicielem Okręgowego Inspektoratu Pracy w Bydgoszczy „Przygodana wsi - zobacz c | Drukuj |

11.06.2018

 
 
 
Pan Kamil Nyckowski przybliżył zasady bezpieczeństwa w gospodarstwie w różnych porach roku. Podczas projekcji filmu „Rodzina Porażków” przedszkolaki wyszukiwały negatywne zachowania dorosłych oraz dzieci. Przedstawione sceny odnosiły się do prac polowych oraz w obejściu. Zauważyły, że na wsi jest pięknie, ale może być niebezpiecznie. Zagrożenia mogą stanowić spłoszone zwierzęta, maszyny i urządzenia rolnicze, niezabezpieczone szambo oraz środki chemiczne stosowane podczas konserwacji maszyn. Również bałagan w gospodarstwie jest częstą przyczyną wypadków oraz brak wyobraźni zarówno dorosłych jak i dzieci. Dowiedziały się, że prac w gospodarstwie nie mogą wykonywać dzieci poniżej 15 roku życia. Dzieci wykazały się zdobytą wiedzą odszukując na plakacie wybrane zagrożenia.
2018-06-11_oip_11 - kopia.jpg


 
Teatrzyk ,,Perypetie Księżniczki Karolinki" - Gr. I-V | Drukuj |

08.06.2018

 
 
 
2018-06-08_teatrzyk_36 - kopia.jpg
Przedszkolaki z zaciekawieniem śledziły losy Dobrej Wróżki i złej Księżniczki Karolinki oraz zobaczyły jakie mogą być konsekwencje niewłaściwego zachowania. Częste kłamstwa i oszustwa księżniczki miały zwrócić uwagę jak nieprzyjemne skutki niesie ze sobą takie postępowanie. Karolince towarzyszyli bohaterowie z bajek m.in. Kot w butach i Pinokio. Dobra wróżka jako specjalista od wszystkiego potrafiła za pomocą czarodziejskich słów: dziękuję, przepraszam i proszę wyleczyć każdego. Bajka zakończyła się morałem: „ Jeżeli nie chcesz mieć kłopotów pamiętaj o magicznych słowach: proszę, przepraszam i dziękuję”. Przedstawienie bardzo podobało się dzieciom. Występ aktorów nagrodziły gromkimi brawami.


 
Międzyprzedszkolny quiz wiedzy „Dzikie zwierzęta kochamy, o ich środowisko oraz przyrodę dbamy” połą | Drukuj |

07.06.2018

 
 
 
Na imprezę zorganizowaną przez Przedszkole Nr 16 w ramach Bydgoskiego Grantu Ekologicznego zaproszono dzieci z Przedszkoli nr 33, 59 i 68. Na początku nasze przedszkolaki zaprezentowały gościom inscenizowane wiersze, piosenki i taniec pokazując, że ważne jest dbanie o zwierzęta i przyrodę. W konkursie wiedzy, pod kierunkiem nauczycielki Aleksandry Zysk, reprezentanci przedszkoli popisywali się znajomością dzikich zwierząt rozwiązując zagadki słuchowe, składając obrazki z części, rozróżniając zdania prawdziwe i fałszywe słowem „tak” lub „nie”, nazywając wylosowane zwierzęta w albumie, przeliczając rodziny zwierząt i opisując ich upodobania. Dzieci bezbłędnie rozpoznawały zwierzęta po charakterystycznych cechach wyglądu, przysmakach, zwyczajach, miejscu zamieszkania. Rysowały ulubione zwierzę w zespołach. Wszystkie przedszkola przedstawiły prezentacje wokalno- recytatorsko- taneczne, poprzez które wyraziły opiekuńczy stosunek do zwierząt i przyrody. Potyczki śledziło dziecięce jury przydzielając punkty. Wszystkie zespoły rozwiązały zadania bezbłędnie. Każda drużyna otrzymała pamiątkowy dyplom i nagrody. Dzieci uczestniczące w konkursie plastycznym zaprezentowały publiczności swoje dzieła i otrzymały za nie pięknie ilustrowane książki oraz dyplomy. Na naszych przedszkolaków, które we wszystkich grupach zgłębiały tajniki lasu i jego mieszkańców również czekały nagrody.
2018-06-07_quiz_12 - kopia.jpg


 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 67 - 77 z 985