Koncert zimowo-karnawałowy | Drukuj |

23.01.2017

 
 
 
W czasie pierwszego w Nowym Roku spotkania pani Ada wraz z zaproszonymi gośćmi zaprezentowała repertuar zimowo-karnawałowy. Pani Grażyna ubrana w balową suknię pięknym głosem zaśpiewała piosenkę „Przetańczyć całą noc”. Następnie pan Jurek prezentował klarnet i saksofon. Pani Ada wyjaśniła, że oba instrumenty należą do rodziny instrumentów dętych drewnianych. Pan Jurek zagrał poleczkę, walczyka, utwory: „Polka Dziadek” i argentyńskie tango „Adios Muchachos”. Dzieci bardzo chętnie wyklaskiwały rytmy oraz wykonywały za panią Grażynką rytmiczne gesty oraz ruchy. Śpiewały piosenkę „Nazywają mnie Poleczka”, wzięły udział w grze na instrumentach, zabawie ruchowo-muzycznej do piosenki „Bałwankowa rodzina” oraz w karnawałowych maskach zatańczyły tango. 
2017_01_23_koncert_18 — kopia.jpg


 
Dzień Babci i Dziadka w Gr. I-V | Drukuj |

16.01. 2017 - 20.01.2017

 
 
 
babcia_dziadek_home.39096955.png

Wnuczęta z radością prezentowały program artystyczny, w którym znalazły się wesołe i skoczne piosenki, tańce oraz wiersze i życzenia pełne miłości i radości. Wspaniała publiczność podziwiała i gromko oklaskiwała małych artystów. Każdy gość został uhonorowany własnoręcznie przygotowanym przez wnuka upominkiem. W programie spotkania nie zabrakło wspólnych tańców i zabaw z wnukami. Babcie projektowały z drucików kreatywnych okulary dla dziadka. Dziadkowie pokazali umiejętności wiązania kokard. Był taniec na gazetach, zabawa z balonami. Babcie pięknie tańczyły z chustkami, a dziadkowie grali na dzwoneczkach. Było pięknie, uroczyście i rodzinnie. 
Udział w XVII edycji Ogólnopolskiej Akcji „Góry Grosza”- Gr. I -V | Drukuj |

05.01.2017

 
 
 
Kolejny raz wzięliśmy udział w akcji, której celem jest zebranie funduszy dla najbardziej potrzebujących Domów dla Dzieci i Rodzinnych Domów Dziecka. Fundamentalnym celem przedsięwzięcia jest uświadomienie przedszkolakom, że najmniejsze monety zebrane w dużej liczbie mogą stworzyć ogromny fundusz, dzięki któremu udzielona zostanie pomoc dzieciom znajdującym się w trudnej sytuacji życiowej.
 
W zbieranie monet dzieci zaangażowały swoje rodziny. Z przyniesionych do przedszkola grosików usypała się spora „Góra Grosza”. Dziękujemy!
2017_01_05_udzial_11.jpg


 
Spotkanie z Gwiazdorem Gr. I-V | Drukuj |

22.12.2016

 
 
 
2016_12_22_spotkanie_06 — kopia.jpg
Przedszkolaki oglądały występy w wykonaniu pięcio i sześciolatków z Grupy V, gdy nagle, ku zaskoczeniu wszystkich dzieci, przybył długo oczekiwany Gwiazdor. Wręczył upominki wszystkim przedszkolakom.


 
Wigilijno-jasełkowe spotkania w Gr. I - V | Drukuj |

15.12.2016 - 21.12.2016

 
 
 
Przedszkolaki przebrane w kostiumy granych postaci z radością interpretowały w sposób aktorski swoje role, dbając jednocześnie o miłe doznania słuchowe widowni. Scenografia sal pomogła wszystkim w szczególny sposób przeżywać występy i wprowadziła zgromadzoną publiczność w świąteczny nastrój. Mali artyści śpiewali, grali na instrumentach, tańczyli. Po części artystycznej odbywały się spotkania wigilijne przy stole.
 
Zapraszamy do obejrzenia relacji zdjęciowej ze spotkań w Grupie IGrupie II  , Grupie IIIGrupie IV  oraz Grupie V
wigilijno-jasełkowe spotkania.gif


 
Gazetka Przedszkolna „Leśne Echo - Zima 2016” | Drukuj |

16.12.2016

 
 
 
gazetka_przedszkolna_zima_2016-1.jpg

W dziale "Nasza gazetka"  zamieściliśmy najnowszy numer "Leśnego Echa". Zimowe wydanie kwartalnika zredagowały panie: Hanna Ciołek, Mariola Gołębiewska, Elżbieta Sergot (korekta) wspólnie z Rodzicami, Dziadkami i Dziećmi.

 

Dziękujemy Rodzicom i Dziadkom za dostarczenie materiałów.

 

Zachęcamy do pobierania! 
Osiedlowe spotkanie z Mikołajem - Gr. III, IV i V | Drukuj |

06.12.2016

 
 
 
Tradycyjnie, jak co roku rada Osiedla „Leśne” zaprosiła dzieci z przedszkoli i najmłodszych klas szkół podstawowych na spotkanie z Mikołajem na placu im. Teresy Ciepły. Przy własnoręcznie udekorowanych choinkach dzieci zaprezentowały wierszyki i piosenki. Mikołaj obdarował wszystkich słodkościami, a w nagrodę za piękne ustrojenie choinki przedszkole otrzymało chustę animacyjną. Po powrocie do przedszkola czekały w salach dalsze niespodzianki. Rano Mikołaj maszerował przez plac zabaw, co zaobserwowały wszystkie przedszkolaki. Zostawił dzieciom, ku ich radości, nowe zabawki.
2016_12_06_mikolaj_02 — kopia.jpg


 
Nasze przedszkolaki laureatami Festiwalu piosenki przedszkolnej i tańca„XIX Muzyczna Jesień Przeds | Drukuj |

06.12.2016

 
 
 
2016_12_06_festiwal_08 — kopia.jpg

Festiwal odbył się w Młodzieżowym Domu Kultury nr 1. Swoje umiejętności prezentowały dzieci z wielu bydgoskich przedszkoli. Nasze sześciolatki uplasowały się w czołówce.

 

W kategorii „Taniec” I miejsce zajął zespól z Gr. V przygotowany przez p. Aleksandrę Zysk prezentujący układ z szarfami. W kategorii „Inscenizacja” II miejsce zajął zespół z Gr. IV przygotowany przez p. Hannę Ciołek prezentujący układ z kapeluszami. Zespoły otrzymały upominki, dyplomy i pamiątkowe statuetki. Gratulujemy ! 
Koncert„A widzicie wy zmarzlaka?” | Drukuj |

05.12.2016

 
 
 
Koncert prowadzony przez panią Adę uświetnili goście: pan Łukasz - grający na trąbce i wokalista pan Adam. Dzieci wysłuchały piosenek o tematyce zimowej ze słowami M. Konopnickiej: „Zmarzlak”, „Zła zima”, „Choinka w lesie” oraz melodii przybliżających nastrojowo obecną porę roku. Pan Łukasz w wesoły sposób, obrazowo opowiedział w jaki sposób potrafi zagrać na trąbce wesoło - smutno, brzydko - ładnie, szybko - wolno. Przedszkolaki inspirowane muzyką kołysały się w rytm zimowego walca, naśladowały lepienie i rzucanie kul śniegowych. Kuba akompaniował na trójkącie do pastorałki „Kaczka pstra” , a dzwonki dziecięcej orkiestry rozbrzmiewały do świątecznej melodii „Jingle bells”. Przedszkolaki wprowadzone w radosny nastrój zaśpiewały gościom piosenkę o Mikołaju.
2016_12_05_koncert_19 — kopia.jpg


 
Spotkania w Klubie Czytających Rodziców – Gr. I | Drukuj |

02.12.2016

 
 
 
2016_12_02_klub.gif

W ramach akcji „Cała Polska Czyta Dzieciom” czterolatki odwiedziły panie: Anna Weiher – Zielińska - mama Kacpra, Alina Cichocka – mama Leny i Agnieszka Kapłońska z córeczką Michalinką – mama Adama. 
Międzygrupowy Turniej Matematyczny „W Królestwie Geometrii” – Gr. III, IV i V | Drukuj |

02.12.2016

 
 
 
Dzieci pięcio i sześcioletnie wzięły udział w grze ścigance w trakcie, której wszyscy mieli okazję zaprezentować swoją wiedzę z zakresu pojęć matematycznych. 
2016_12_02_turniej_09 — kopia.jpg


 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 67 - 77 z 809