Międzynarodowy Dzień Pluszowego Misia z seniorami - Gr.IV | Drukuj |

23.11.2018

 
 
 
Sześciolatki gościły seniorów z Domu Dziennego Pobytu „Senior” przy ul. Jodłowej wraz z terapeutką p. Anną Kordowską. Dorośli wraz z dziećmi uczestniczyli w przeróżnych zabawach: m.in. rysowali świeczki na torcie misia, śpiewali mu „100 lat”, grali w „Misiową grę kostkową”, czy „Loteryjkę obrazkową”, kolorowali misie według określonego kodu, wyszukiwali różnice na obrazkach, czy układali „Misiowe puzzle”. Były też okolicznościowe wiersze i piosenki. Przeróżnym tańcom i zabawom tanecznym nie było końca, a to za sprawą seniora p. Henryka Bochniaka, który śpiewał i przygrywał na akordeonie. Seniorka p. Jadwiga Skorupka odczytała dzieciom ułożoną przez siebie bajeczkę, której głównym bohaterem był oczywiście niedźwiadek. Wszyscy bardzo dobrze się bawili. Spotkanie przebiegało w przesympatycznej atmosferze i dowiodło, że mimo coraz bardziej nowoczesnych i atrakcyjnych zabawek moda na misie nie przemija i jest to zabawka, która z całą pewnością łączy pokolenia. Dziękujemy p. Ani i seniorom za wspaniałą wspólną zabawę.
2018-11-23_mis_seniorzy_44 - kopia.jpg


 
szablonDzień Pluszowego Misia z uczestnikami Warsztatów Terapii Zajęciowej „Modrzew” - Gr. V | Drukuj |

23.11.2018

 
 
 
2018-11-23_mis_terapia_26 - kopia.jpg
Uczestnicy warsztatów przybyli z terapeutami, panami Markiem i Ireneuszem. Przedszkolaki i goście zabawiali misie, porównywali je, przeliczali. Wyklejali kontury misiów kolorowymi figurami geometrycznymi, zbierali z talerzyka pokarm dla pupili dłońmi w rękawiczkach. Tańczyli i śpiewali przy dźwiękach gitar. Było też „Sto lat” dla misia, życzenia i słodkości. 


 
Dzień Pluszowego Misia w Bibliotece Miejskiej - Gr. III | Drukuj |

23.11.2018

 
 
 
Świętowanie rozpoczęło się od wykonania na warsztatach plastyczny pracy „Mój przyjaciel Miś”. Wszystkie dzieci przyniosły do przedszkola swojego ukochanego misia. Każdy zaprezentował swojego pluszowego przyjaciela, opowiedział o nim , złożył jubilatowi życzenia. Wyposażone w pluszowe misie i opaski na głowę, dzieci wyruszyły do biblioteki. Pani bibliotekarka opowiedziała historię Pluszowego Misia. Zaprezentowała wystawę książek, których głównym bohaterem był miś. Wielką atrakcją było spotkanie z Kubusiem Puchatkiem, który zawitał do biblioteki. Dzieci z radością zaśpiewały mu piosenkę i powiedziały wierszyki. Kubuś Puchatek zatańczył z dziećmi swój ulubiony taniec, przeprowadził „Misiowy quiz wiedzy” i zaprosił do zabawy „Stary Niedźwiedź mocno śpi”. 
2018-11-23_mis_biblioteka_10 - kopia.jpg


 
Spotkania w Klubie Czytających Rodziców - Gr. V | Drukuj |

22.11.2018

 
 
 
2018-11-22_klub_1 - kopia.jpg
Pięcio i sześciolatki gościły: tatę Huberta - pana Michała, babcię Antosia - panią Iwonę oraz tatę Antosia - pana Jacka. Pan Michał czytał angielską baśń „Troje głuptasów” ze zbioru „Bajarka opowiada” Marii Niklewiczowej. Pani Iwona przeczytała dzieciom ciekawe opowiadanie „ Sto radości i dwa smutki” o przedszkolnych przygodach kolegów ze zbioru „Przedszkoludki” Agnieszki Frączek. Pan Jacek przeczytał fragment historii rezolutnego chłopca, który w towarzystwie myszki Fiszki przeżył niecodzienną przygodę w bibliotece, ze zbioru Marianny i Macieja Stuhr „Kto tam zerka na Kacperka”, a także „Felek i Tola” Sylvi Vanden Heede. Wszystkie książki zagościły na dłużej w przedszkolnej sali. W poobiedniej porze odpoczynku dzieci z wielkim zainteresowaniem słuchały dalszych przygód poznanych bohaterów. Dziękujemy za rozwijanie zainteresowań czytelniczych przedszkolaków.


 
Koncert „Gdybym ja była ptaszkiem z tego kraju…”Gr.I-V | Drukuj |

21.11.2018

 
 
 
Pani Ada z panią Zofią - śpiewaczką oraz Panią Joanną - wiolonczelistką przedstawiły wyjątkowy, patriotyczny repertuar. W programie znalazły się m. in. utwory F. Chopina oraz pieśń wojskowa „Przybyli ułani pod okienko”. Jak zwykle było ciekawie i wesoło. Przedszkolaki miały okazje tańczyć walca. Stworzyły własną orkiestrę do muzyki krakowiaka. Utrwaliły polskie symbole narodowe: godło i flagę. Na zakończenie muzycznego spotkania wszyscy uczestnicy odśpiewali dwie zwrotki Mazurka Dąbrowskiego.
2018-11-21_koncert_27 - kopia.jpg


 
Zajęcia ze studentami Collegium Medicum UMK w Bydgoszczy - Gr. II, III, IV, V | Drukuj |

21.11.2018

 
 
 
2018-11-21_umk_52 - kopia.jpg
Studenci II roku studiów magisterskich o kierunku Dietetyka pod opieką dr n. med. Mileny Wojciechowskiej przypominali i utrwalali z przedszkolakami wiadomości na temat racjonalnego żywienia. Dzieci mówiły o swoich upodobaniach kulinarnych, dzieliły się wiedzą na temat produktów spożywczych. Rozróżniały produkty zdrowe i niezdrowe. A że zdrowie to ruch, nie obyło się bez zabaw ruchowych.


 
szablonZajęcie „Dzieci słabo widzące i niewidome są wśród nas” z pracownikami Ośrodka dla Dzieci i M | Drukuj |

21.11.2018

 
 
 
Przedszkolaki spotkały się z paniami: Małgorzatą Patrzałek i Dobrosławą Nurkiewicz aby dowiedzieć się o życiu osób niepełnosprawnych wzrokowo. Podczas zabaw wchodziły w rolę dziecka niewidomego. Wyciągały z worka przedmioty i po dotyku rozpoznawały ich nazwy. Przechodziły po „kamieniach” o różnych fakturach, aby uwrażliwić receptory stóp i poczuć to, co doznają osoby niewidome stąpając po różnorodnych powierzchniach. Oglądały książkę napisaną alfabetem Braille’a. Dowiedziały się jak pomagać i wspierać osoby mające problemy z widzeniem świata. Dziękujemy gościom za piękną lekcję empatii, która przybliżyła dzieciom życie osób z dysfunkcją wzroku.
2018-11-21_niewidome_10 - kopia.jpg


 
Zajęcie edukacyjne z lekarką 10 Wojskowego Szpitala Klinicznego „Jak dbać o higienę?” - Gr. I | Drukuj |

20.11.2018

 
 
 
2018-11-20_zaj_edu_33 - kopia.jpg
Pani doktor Monika Góra - mama Macieja, opowiedziała i pokazała dzieciom jak ważne jest dbanie o higienę ciała, prawidłowe mycie zębów i co to znaczy zdrowo się odżywiać. Pani doktor przyniosła wiele pożytecznych pomocy, które wykorzystała podczas zajęcia. Dzieci dowiedziały się jak dokładnie należy myć ręce, segregowały zdrową i nie zdrową żywność. Na modelu szczęki uczyły się prawidłowo dbać o zęby. Na zakończenie, aby przekonać się czy uważnie słuchały, z czarodziejskiej skrzyni wyciągały i nazywały przedmioty służące do toalety. Egzamin wypadł wspaniale. Serdecznie dziękujemy pani doktor za profesjonalne wspieranie przedszkola w edukacji zdrowotnej.


 
szablonSpotkanie z żołnierzami 1Batalionu Logistycznego w Bydgoszczy - Gr. II i V | Drukuj |

14.11.2018

 
 
 
Kapral Krystian Góra i szeregowy Kamil Sutkowski, z jednostki wchodzącej w skład 1 Pomorskiej Brygady Logistycznej w Bydgoszczy, ciekawie opowiadali o wykonywanych przez żołnierzy zadaniach, o używanej broni: krótkiej, długiej, wyrzutniach i różnym sprzęcie. Dzieci przymierzały maskę przeciwgazową, obuwie, rozmawiały przez radiotelefon walkie-talkie, oglądały radiostację oraz apteczkę. Goście opowiadali o służbie, którą żołnierze pełnią w różnych krajach wyjeżdżając na misje, np. do Iraku, Afganistanu, na Łotwę, do Kosowa, Libanu. Dzieci wywnioskowały: „Jeździcie ratować świat?”. Ze strony dzieci padło pytanie: „Czy dziewczyny też mogą pracować w wojsku ?” Odpowiedź brzmiała: „Tak, potrzebujemy dużo pielęgniarek”. Przedszkolaki oglądały wóz terenowy hummer – skorpion. Pojazd wzbudził zainteresowanie maluszków przebywających na spacerze. Z ciekawością oglądały go i z dumą wsiadły do prawdziwego samochodu żołnierzy. Dziękujemy gościom za przemiłe spotkanie. 
2018-11-14_spotkanie_11 - kopia.jpg


 
szablonUdział w Międzyprzedszkolnym przeglądzie piosenki patriotycznej - Gr. V | Drukuj |

13.11.2018

 
 
 
2018-11-13_przeglad_kopia.jpg
Przedszkole nr 59 gościło dzieci z 5 zaprzyjaźnionych przedszkoli. Uroczystość rozpoczęła się występem gospodarzy, którzy przedstawili montaż słowno-muzyczny z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości. Z naszego przedszkola swoje zdolności i umiejętności wokalne zaprezentował duet: Julia Sikorska i Antoni Marczak z Gr. V. Zaśpiewali piosenkę „Jestem Polakiem”. Wszyscy uczestnicy przeglądu otrzymali dyplomy i upominki. Gratulujemy naszym wykonawcom udanego występu.


 
Obchody z VII Liceum Ogólnokształcącym 100 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę- Gr. IV | Drukuj |

09.11.2018

 
 
 
Przedszkolaki obejrzały pokaz poloneza , pokaz musztry paradnej Orkiestry Wojskowej w Bydgoszczy. Odśpiewały hymn Polski oraz wzięły udział w barwnym przemarszu ulicą 11 Listopada z władzami miasta, społecznością szkolną VII LO oraz sąsiednich szkół, dziećmi z zaproszonych przedszkoli, nauczycielami, seniorami, kombatantami, mieszkańcami osiedla „Leśne”. 
2018-11-09_obchody_5 — kopia.jpg

 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 67 - 77 z 1023