Zajęcia o bezpieczeństwie w ruchu drogowym z funkcjonariuszami ITD -Gr. IV i V | Drukuj |

08.12.2017

 
 
 
Pięcio i sześciolatki gościły inspektorów Inspekcji Transportu Drogowego: p. Cezarego Jankowskiego oraz Sławomira Wódczaka - wujka Alicji i Kacpra Kopalskich. Funkcjonariuszom towarzyszyła maskotka GITD - „Krokodylek Tirek”. Spotkanie miało charakter interaktywny. Przedszkolaki brały udział w pogadance oraz oglądały prezentację przypominającą m. in. podstawowe zasady bezpiecznego zachowywania się na drodze, przechodzenia przez jezdnię w wyznaczonych do tego miejscach, zapinania pasów w fotelikach. Uczyły się poprawnego reagowania w sytuacjach zagrożenia. Wszyscy chętnie i prawidłowo odpowiadali na zadawane pytania, co zostało nagrodzone wręczeniem plecaków odblaskowych każdemu dziecku. Kulminacją zajęć było oglądanie pojazdu wyposażonego w fotorejestrator. Serdecznie dziękujemy za popularyzowanie wśród dzieci postaw społecznych: pomocy i odpowiedzialności za zdrowie i życie własne oraz innych.
2017-12-08_ruch_drogowy_18 - kopia.jpg


 
Zajęcia ze studentkami kierunku Dietetyka CM UMK w Bydgoszczy w Gr. I – V | Drukuj |

05.12.2017

 
 
 
2017-12-05_dietetyka_umk_46 - kopia.jpg
Na ostatnim spotkaniu z cyklu „Zdrowa dieta przedszkolaka” było bardzo wesoło. Dzieciom spodobała się zabawa „Pomidor” podczas, której trzeba było wykazać się zręcznością i refleksem. Upadające warzywo musiało być przez dzieci umyte w przedszkolnej kuchence. Podczas „Jarzynowej gimnastyki” należało poruszać się w rytm muzyki i wykonać ćwiczenia proponowane przez studentki, samodzielnie wymyślać ruchy do naśladowania przez innych. Były pląsy, tańce i korowody przy piosenkach zachęcających do jedzenia warzyw i owoców. Wiele emocji wywołały zabawy w rozpoznawanie po dotyku wybranych owoców albo warzyw i naśladowanie czynności w kuchni: krojenie, solenie, mieszanie w garnku. Było segregowanie, liczenie i kolorowanie, przy tym „zdrowe” rozmowy kulinarne. Dziękujemy studentkom UMK oraz dr n. med. Milenie Wojciechowskiej za przygotowanie i profesjonalne przeprowadzenie zabaw wzbogacających edukację zdrowotną przedszkolaków.


 
Osiedlowe spotkanie z Mikołajem - Gr. III, IV i V | Drukuj |

05.12.2017

 
 
 
Rada Osiedla „Leśne” tradycyjnie jak co roku zaprosiła dzieci z osiedlowych przedszkoli i najmłodszych klas szkół podstawowych na spotkanie z Mikołajem na placu im. Teresy Ciepły. Każda placówka udekorowała własną choinkę. Przedszkolaki i uczniowie przygotowali wspólne piosenki i wiersze dla Mikołaja, który obdarował wszystkich słodkościami i niespodziankami.
2017-12-05_spotkanie_z_mikolajem16 - kopia.jpg


 
Akcja „Podziel się zabawką” - Gr. I -V | Drukuj |

04.12.2017

 
 
 
2017-12-04_podziel_sie_7 - kopia.jpg  
W bydgoską akcję włączyło się wiele osób i instytucji. Nasze przedszkole współdziałało z Radą Osiedla „Leśne”. Serdecznie dziękujemy wszystkim rodzicom, którzy przyłączyli się do zbiórki i pokazali własnym pociechom, jak ważna jest umiejętność dzielenia się i uszczęśliwiania innych. Jeszcze przed Mikołajkami prezenty trafią do potrzebujących dzieci.


 
Zajęcia „Dzieci słabowidzące i niewidome są wśród nas” ze Specjalnym Ośrodkiem dla Dzieci i Młodzież | Drukuj |

30.11.2017

 

 
Przedszkolaki spotkały się z paniami: Małgorzatą Patrzałek i Dobrosławą Nurkiewicz aby dowiedzieć się o życiu osób niepełnosprawnych wzrokowo. Podczas zabaw wchodziły w rolę dziecka niewidomego. Wyciągały z worka przedmioty i po dotyku odgadywały co to jest. Słuchały różne dźwięki i rozróżniały czy są one wesołe, smutne czy migocę wystraszyć. Oglądały książkę napisaną alfabetem Braille’a. Dowiedziały się jak pomagać i wspierać osoby z dysfunkcją wzroku.
2017.11.30_specjalny_osrodek_gr4_10 - kopia.jpg


 
Zajęcia ze studentami CM UMK w Bydgoszczy w Gr. I – V | Drukuj |

28.11.2017

 
 
 
2017.11.28_cm_umk_gr1-5_5 - kopia.jpg
Trzecie spotkanie z przedszkolakami to „Zdrowe rozmowy” podczas kolorowania obrazka zgodnego z otrzymaną naklejką. Zabawa ,,Jak żyć zdrowo? Prawda czy fałsz? ” Jeśli prawda, klaskanie w ręce i słowa ,,tak to prawda”. Jeśli fałsz, tupanie nogami, i słowa ,,nie, to nieprawda ”. Rozwiązywanie owocowo-warzywnych rebusów. ,,Owocowo-warzywne zgadywanki” - słuchanie zagadek, nazywanie i wskazywanie obrazków i naturalnych eksponatów. W ,,Świeżakowej wyliczance” rozróżnianie czy to surówka, czy sałatka? Podczas ,,Grzybobrania” nazywanie jadalnych i trujących grzybów. Młodsze przedszkolaki, w zespołach segregowały na talerzykach ulubione i zdrowe produkty żywnościowe. Za pomocą dotyku odgadywały, co ukryło się w worku. Rozpoznawały owoce i warzywa, określały ich kształt, kolor i smak. Bawiły się przy piosenkach dziecięcych reagując na polecenia prowadzących, doskonaląc przy tym różne formy ruchu. Przypomniały sobie, że przed jedzeniem owoce i warzywa należy myć.


 
Spotkanie z Pszczelarzem – Gr. IV | Drukuj |

28.11.2017

 
 
 
Pięcio i sześciolatki gościły niezwykłego gościa - panią Marię, która jest pszczelarzem Spotkanie rozpoczęło się degustacją miodów, które dzieci z wielką przyjemnością smakowały, poznając ich właściwości odżywcze i walory smakowe. Pszczelarka opowiedziała jak powstaje miód i z czego się go otrzymuje. Przedszkolacy dowiedzieli się o różnych odmianach miodu i jakie korzyści przynoszą pszczoły rolnikom. Podczas zabawy poznały w jaki sposób pszczoły zapylają kwiaty i pozyskują pyłek kwiatowy, który zanoszą do ula. Dzieci usłyszały czym żywią się pszczoły i jak spędzają zimę. Jak wygląda królowa, jak żądło. Przymierzyły strój pszczelarza oraz obejrzały przybory, których używa w swojej codziennej pracy. Dziękujemy Pani Marii za ciekawe spotkanie i wprowadzenie w tajniki zawodu pszczelarza.
2017.11.28_pszczelarz_gr4_ (17) - kopia.jpg


 
Dzień Misia w Bibliotece Miejskiej - Gr. IV | Drukuj |

27.11.2017

 
 
 
2017.11.27_dzien_misia_gr_4_12 - kopia.jpg
Pani Joasia opowiedziała pięcio- i sześciolatkom jak powstał Międzynarodowy Dzień Pluszowego Misia. Dzieci stworzyły postać Jubilata z elementów. Słuchając treści książki „Proszę mnie przytulić” dowiedziały się od niedźwiadka, że wystarczy się mocno do kogoś przytulić, a świat stanie się piękniejszy. Z opaskami na głowach dobierały się w grupy o różnych kolorach. Losowały sposób poruszania się z misiem przy muzyce: za rękę, z misiem na brzuszku, z misiem na głowie. Na zakończenie było słodkie „co-nie co”.


 
Świętowanie Dnia Pluszowego Misia - Gr. II | Drukuj |

24.11.2017

 
Świętowanie rozpoczęło się już w czwartek, kiedy zawitał z niespodzianką do przedszkola Miś - ogromna maskotka. Piątek był dniem ciekawych zabaw i niespodzianek, bo każdy przedszkolak przyniósł swojego pluszowego misia i opowiedział o nim kolegom. Po śniadaniu 3-4 latki wybrały się do Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Dr. Witolda Bełzy przy ul. Czerkaskiej 11. Tam pani Joanna Kasprowicz przygotowała dla przedszkolaków wesołe zabawy, których bohaterami były misie. Najpierw składały misia z części, potem słuchały książki pt. „Proszę mnie przytulić”. Były też zabawy w kolory i tańce z misiami. Pani Joanna przygotowała wystawę książek o różnych misiach. Przypomniała dzieciom bajkę o Kubusiu Puchatku. Zachęciła dzieci do odwiedzania biblioteki z rodzicami. Przedszkolaki, pełne wrażeń, wróciły do przedszkola pamiętając, że o pluszowe misie trzeba dbać nie tylko od święta.
2017.11.24_dzien_pluszowego_gr_2_3 - kopia.jpg


 
Dzień Pluszowego Misia - Gr. I | Drukuj |

24.11.2017

 

 
2017.11.24_dzien_pluszowego_gr111 - kopia.jpg
Trzylatki uwielbiają swoje pluszowe misie. Przyniosły je do przedszkola, aby z rówieśnikami wspólnie się nimi pobawić i uczcić ich święto. Zaprezentowały swoich ulubieńców, opowiedziały kiedy je dostały, dlaczego je lubią i w jaki sposób się nimi bawią. Słuchały piosenki o „Dwóch malutkich misiach”, śpiewały piosenkę „Jadą misie”, tańczyły ze swoimi pluszakami do piosenki „Gummi Bear”, kołysały je w rytm kołysanki do snu. Wybrały się w podróż do „Kolorolandii”. Aby tam dotrzeć, misie musiały przepłynąć kolorowy ocean. Trzymając chustę animacyjną dzieci poruszały nią tak, aby miś nie spadł. Po dotarciu „do celu” wszystkie misie i dzieci zajęły miejsca na kolorowych polach. W zabawie „Kolor do koloru” sprytnie zmieniały miejsca dzieci siedzące np. na polu czerwonym. Było także kolorowanie misiów na obrazkach oraz oglądanie przyniesionych przez dzieci książek o misiowych przygodach.


 
Spotkanie integracyjne wDniu Pluszowego Misia w Warsztacie Terapii Zajęciowej „Modrzew” - Gr. III | Drukuj |

24.11.2017

 
 
 
Dzieci pięcioletnie ze swoimi pluszakami i wychowawczyniami udały się na miłe spotkanie z podopiecznymi Warsztatu. Wspólna zabawa przy piosence „Jadą, jadą misie” była okazją , by przełamać pierwsze lody. W zabawie twórczej pięć zespołów tworzyło misie z różnych materiałów. Każdy miś był inny i wywołał uśmiech na twarzach małych i dużych twórców. Było także zespołowe rysowanie i kolorowanie misiów. Tańcom i pląsom nie było końca, bo pan Marek zapewnił oprawę muzyczną. Grał i towarzyszył w śpiewaniu umilając wesołe chwile. Dzieci obdarowały podopiecznych emblematy misia na tasiemce, a gospodarze poczęstowali przedszkolaków pysznym sokiem. Przedszkolaki dziękują za radosne spotkanie. 
2017-11-24_spotkanie_integra27 - kopia.jpg


 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 67 - 77 z 918