Spotkanie z przedstawicielem Państwowej Inspekcji Pracy „Bezpieczne wakacje na wsi” - Gr. I i II | Drukuj |

02.06.2017

 
 
 
2017_06_02_pip_03 — kopia.jpg
Trzy i czterolatki gościły pana Kamila Nyckowskiego. Przybliżył on zagrożenia, które dzieci mogą napotkać w czasie letnich wakacji. Podczas projekcji filmu „Rodzina Porażków”, przedszkolaki wyszukiwały negatywne zachowania dorosłych i dzieci na wsi. Zauważyły, że na wsi jest pięknie, ale bywa niebezpiecznie. Zagrożeniem są spłoszone zwierzęta, obsługiwane urządzenia rolnicze czy maszyny. Bałagan w gospodarstwie jest częstą przyczyną wypadków, a także brak wyobraźni zarówno dorosłych jak i dzieci. Oczywiście prac w gospodarstwie nie powinny wykonywać dzieci poniżej 15 roku życia. Wybrane zagrożenia można było odszukać na plakacie. Wiedza na pewno wpłynie na prawidłowe i bezpieczne zachowanie dzieci.


 
Klub Czytających Rodziców - Gr. II | Drukuj |

31.05.2017

 
 
 
Trzy i czterolatki odwiedziło aż pięcioro rodziców. Pan Jacek Goluch - tata Oliwki, przeczytał książkę „Przygody z zagrody” o zwierzętach mieszkających na wsi. Pani Magdalena Rydzkowska - mama Bartka, bogato ilustrowaną pozycją pt. „Pociągi” zainteresowała szczególnie chłopców. 
2017_05_31_klub.gif


 
Spotkanie z Policją - ,,Bezpieczeństwo na co dzień” - Gr. III, IV i V | Drukuj |

30.05.2017

 
 
 
2017_05_30_spotkanie_02 — kopia.jpg
Sierż. sztab. Dominika Radka- Jędrkiewicz i pracownik cywilny Magdalena Daniel z Komisariatu Bydgoszcz Śródmieście rozmawiały z przedszkolakami o bezpieczeństwie na ulicy. Dzieci oglądały odznakę policyjną i lizaka - tarczę do kierowania ruchem. Każde dziecko przykładało swój paluszek na kartkę, aby przekonać się jak wyglądają jego własne linie papilarne. W ten sposób wszyscy dowiedzieli się, że nikt nie jest anonimowy. A złodziej kradnąc, pozostawi w miejscu kradzieży dowody swojej winy. Dzieci otrzymały kolorowanki, z zadaniem rozpoznania i narysowania znaków przy przejściu dla pieszych.


 
Piknik Czytelniczy na Skwerze im. Teresy Ciepły - Gr. IV i V | Drukuj |

29.05.2017

 
 
 
Pięcio i sześciolatki uczestniczyły w integracyjnej imprezie edukacyjnej zorganizowanej przez Niepubliczną Szkołę Podstawową Nr 1 pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Bydgoszczy i Kujawsko-Pomorskiego Kuratora Oświaty. Celem akcji było propagowanie czytelnictwa oraz integrowanie środowiska Osiedla „Leśne”. 
2017_05_29_piknik_16 — kopia.jpg


 
Festyn Rodzinny | Drukuj |

27.05.2017

 
 
 
2017_05_27_festyn_178 — kopia.jpg
Impreza przebiegała pod hasłem „Witaminy, ruch i gwar to zabawy czar”. Spotkanie umilił występ cheerleaderek z Zespołu Szkół Nr 15 Mistrzostwa Sportowego pod kierunkiem trenera Krzysztofa Czaja. Swoje umiejętności prezentowały m. in. absolwentki naszego przedszkola. 


 
Bydgoski Festiwal Nauki - warsztaty „Gry i zabawy, czyli fizyka i technika w przedszkolu” w UKW - Gr | Drukuj |

25.05.2017

 
 
 
Gmach Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego zrobił na przedszkolakach wielkie wrażenie. Pięcio i sześciolatki z zaciekawieniem przystąpiły do zadań prezentowanych przez panią mgr Alicję Wojtyna-Jodko. Sprawdzały liczby umieszczone na miarach, porównywały je. Poszukiwały „metra” na różnych przedmiotach: ścianach, plakatach, ławkach. Z kolorowej krepy „odmierzały” jeden metr i przyklejały na ścianę tworząc układ współrzędnych. Każdy wykonał rysunek przedstawiając wrażenie z warsztatów. Następnie dzieci udały się na pokaz naukowy Profesora Ciekawskiego, gdzie miały okazję obserwować wyrzutnię pierścieni dymnych. Wspólnie z kolegami „zagrały” melodię na rurkach. Posłuchały, jakie dźwięki może wydawać gumowa rękawiczka. 
2017_05_25_bfn_gr_v_22 — kopia.jpg


 
Bydgoski Festiwal Nauki - warsztaty „Gry i zabawy, czyli fizyka i technika w przedszkolu” – Gr. I | Drukuj |

25.05.2017

 

Bydgoski Festiwal Nauki - warsztaty „Gry i zabawy, czyli fizyka i technika w przedszkolu” – Gr. IV

 
 
2017_05_25_bfn_gr_iv_24 — kopia.jpg
Gospodarzem spotkania była pani mgr Alicja Wojtyna-Jodko. Pięcio i sześciolatki poznały miarę, dowiedziały się do czego służy i co można nią mierzyć. Sprawdzały czy opuszki palców mieszczą się w jednocentymetrowej podziałce, jakie są wysokie i ile centymetrów ma ich ręka od dłoni do palców. Dowiedziały się jak można sprawdzić pion oraz co to jest grawitacja. 


 
Bydgoski Festiwal Nauki - ,,Zabawy logopedyczne” w UKW - Gr. III | Drukuj |

25.05.2017

 
 
 
Cztero i pięciolatki usprawniały aparat artykulacyjny poprzez różnorodne zabawy z bloku tematycznego ,,Spacer po łące”. Słuchały i naśladowały odgłosy zwierząt. Powtarzały słowa wiersza ,,Czary mary”. Np. czapla czarną ma czuprynę, kaczka wpadła w pajęczynę. W zespołach naśladowały m. in. szum drzew, przelatujący samolot, brzęczące pszczoły, cykające świerszcze. Wykonywały ćwiczenia oddechowe.
2017_05_25_bfn_gr_iii_12 — kopia.jpg


 
Wycieczka do skansenu Wioski Ginących Zawodów - Gr. IV i V | Drukuj |

24.05.2017

  

Wycieczka do skansenu Wioski Ginących Zawodów - Gr. IV i V

 
 
2017_05_24_wycieczka_31 — kopia.jpg
Niezapomnianą podróżą w przeszłość była wycieczka pięcio i sześciolatków do Lipkusza na obrzeżach Koronowa. Przedszkolaki poznały zawód garncarza, narzędzia jakimi się posługuje oraz właściwości gliny. Wzięły udział w warsztatach podczas których, pod kierunkiem pana Wojtka, lepiły kaganki. Oglądały narzędzia, maszyny, przedmioty, które kiedyś wykorzystywał w swojej pracy: szewc, kołodziej, bednarz, sitarz, kowal. Wcieliły się w rolę powroźnika. Skręcając liny na specjalnym kołowrotku wykonały bransoletkę. 


 
Spotkanie z lekkoatletą Triumfu Startu Bydgoszcz, czterokrotnym paraolimpijczykiem p. Tomaszem Chmur | Drukuj |

22.05.2017

 
 
 
Sportowiec startujący w grupie słabowidzących opowiedział dzieciom wiele ciekawostek o maratonach. 
2017_05_22_spotkanie_09 — kopia.jpg


 
Program edukacji antynikotynowej „Czyste powietrze wokół nas” - Gr. IV i V | Drukuj |

11.05.2017

 
 
 
2017_05_11_edukacja_11 — kopia.jpg
Pięcio i sześciolatki dowiedziały się co dymi i jakie mamy rodzaje dymu. Poznały bohatera programu dinozaura Dinka. Odpowiadały na pytania, który zapach jest przyjemniejszy: kwiatów czy dymiącego zapalonego papierosa oraz opisywały, jak się czują, kiedy ktoś w ich obecności pali papierosa. Oglądając ilustracje zastanawiały się, jak się zachować, kiedy ktoś przy nich pali papierosy. Wiedzą, że można powiedzieć: „Nie pal przy mnie, proszę!”. Dowiedziały się, że palenie papierosów bardzo szkodzi zdrowiu, gdyż znajduje się w nich aż 4 tysiące szkodliwych związków chemicznych, a wdychanie dymu papierosowego przez osoby niepalące jak tak samo groźne i niebezpieczne dla zdrowia jak palenie. Rysowały znak zakazujący palenie oraz prace pokazujące jak wygląda świat, kiedy nikt nie pali i świat zanieczyszczony przez dym. Nauczyły się piosenki o Dinusiu i wysłuchały historię, która przydarzyła mu się podczas podróży pociągiem do wujka. W zabawach pantomimicznych przedstawiały zachowanie ludzi w wagonie gdzie nikt nie palił i w przedziale dla osób palących.


 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 67 - 77 z 863