Teatrzyk „Bajkopisanie”Gr. I-V | Drukuj |

10.03.2017

 
 
 
2017_03_10_teatrzyk_29 — kopia.jpg
Bohaterami spektaklu byli: Bajkopisarka, która z marnym skutkiem próbowała napisać bajkę, jakiej jeszcze nikt nie napisał, sympatyczny, figlarny Chochlik, który bardzo chciał jej pomóc, ale głównie wprowadzał zamieszanie oraz tajemnicza Wena, pojawiająca się tylko podczas nieobecności pisarki. Dzieci miały możliwość brania czynnego udziału w rozwoju akcji przeobrażając się kolejno w kota, małpę i żabę, które wraz z kameleonem Leonem stały się bohaterami upragnionej bajki. Ciekawy sposób przedstawienia spektaklu sprawił, że wszyscy świetnie się bawili i jednocześnie uczyli.


 
Zajecie edukacyjne w SP Nr 15 - „W krainie figur geometrycznych” - Gr. I | Drukuj |

06.03.2017

 
 
 
Czterolatki uczestniczyły w zabawach matematycznych z uczniami kl. II b. Rozpoznawały i nazywały figury geometryczne. Określały ich kolor i wielkość. Wspólnie z uczniami układały tangramy - chińskie łamigłówki ludowe. Na tablicy interaktywnej wyszukiwały koła, kwadraty i prostokąty. Dzieciom bardzo podobały się zabawy geoplanami. Samodzielnie nakładały gumki na kołeczki i tworzyły nie tylko figury, ale dzięki wyobraźni i zręczności palców powstawały np. domki, samochody. Dziękujemy nauczycielce Justynie Kosz za rozbudzanie zainteresowań matematycznych przedszkolaków.
2017_03_06_sp15_01 — kopia.jpg


 
W Muzeum Wodociągów ,,W świecie wody, figur i kształtów”-Gr. III | Drukuj |

06.03.2017

 
 
 
2017_03_06_muzeum_02 — kopia.jpg
Z wielkim zainteresowaniem przedszkolaki oglądały przedstawiane przez pana Pawła 500-letnie, drewniane rury. Podawały przykłady występowania wody w postaci deszczu, śniegu, gradu, a potem ujrzały to w treści filmu. Do refleksji zachęciło pytanie ,,Czy można podać komuś wodę? ” . Oczywiście, że tak: w postaci lodu. Dzieci wiedzą, że wodociągi dbają o to, abyśmy mieli czystą wodę do spożycia. Obserwowały studnię, poruszały dźwignią, aby wirować cieczą w kuli, czy manipulować ,,nurkiem”. Na pytanie ,,Dlaczego wszystko spada na ziemię? Np. dziecko - gdy podskoczy lub piłka” , dzieci odpowiedziały, że działa siła przyciągania- grawitacja. Uwagę pochłaniały doświadczenia przygotowane przez p. Bartka: np. z barwnikiem, który szybko rozpuszcza sie w ciepłej wodzie, z pieprzem, który jest lekki i unosi się na wodzie czy z monetą, która utrzymuje się na powierzchni wody.


 
Zajęcie w Bibliotece Miejskiej ,,W Królestwie figur, kształtów i kolorów” - Gr. III | Drukuj |

03.03.2017

 
 
 
Pani Małgorzata przybliżyła cztero i pięciolatkom literaturę popularno-naukową dla najmłodszych. Dzieci wysłuchały bajkę ,,Duży zielony kwadrat i mała nieśmiała żabka”. Rozwijały pamięć przypominając sobie, co wśród przedmiotów i zabawek jest okrągłe, trójkątne, prostokątne, kwadratowe. Odpowiedzi było bez liku. Oglądały ciekawe książeczki matematyczne. Wymieniały i wskazywały propozycje zabaw i zajęć techniką origami. Wzięły udział w zabawie plastycznej ,,Tworzymy figury geometryczne”. Pani bibliotekarka podarowała każdemu ołówek, mapkę Bydgoszczy i poczęstowała cukierkami.
2017_03_03_biblioteka_21 — kopia.jpg


 
Nasze przedszkolaki laureatami przeglądu Małych Form Scenicznych „Przyroda na wagę złota”- Gr. IV | Drukuj |

21.02.2017

 
 
 
2017_02_21_nasze_01 — kopia.jpg

Przegląd zorganizowany, w ramach akcji ekologicznych, przez Biuro Zarządzania Gospodarką Odpadami Komunalnymi Urzędu Miasta Bydgoszczy odbył się w Pałacu Młodzieży. Sześciolatki pod opieką nauczycielki Hanny Ciołek zaprezentowały umiejętności recytatorskie oraz wokalne w teatrzyku „Każdy przedszkolak wie, co ekologią się zwie”. Ekspresja dzieci spodobała się jury. Sześciolatki zakwalifikowały się do dalszych eliminacji. Wystąpią w czerwcu podczas gali podsumowującej tegoroczne konkursy i akcje ekologiczne.

 

Gratulujemy! 
Klub Czytających Rodziców - Gr. IV | Drukuj |

22.02.2017

 
 
 
Pięcio i sześciolatki odwiedzili: pan Adrian Boruta - tata Weroniki oraz panie: Agnieszka Łaszkiewicz - mama Nadii i Monika Kopalska - mama Alicji i Kacpra. 
2017_02_22_klub.gif


 
Koncert „Idzie luty, podkuj buty” | Drukuj |

15.02.2017

 
 
 
2017_02_15_koncert_24 — kopia.jpg
Muzycy wprowadzili dzieci w świat nowych dźwięków. Pani Monika wcieliła się w rolę wróbelka i zatańczyła do utworu A. Vivaldiego „Zima”, granego na skrzypcach przez pana Przemka. Dzieci aktywnie uczestniczyły w różnych zabawach. Wykonały taniec rozgrzewający do utworu „Polka pizzicato” L. Delibes, który został odtworzony na skrzypcach bez użycia smyczka. Wysłuchały „Walca A –dur” J. Brahmsa. Doskonale naśladowały ruchy wróbelka w rytmie polki do utworu „Petersburska Sanna”. Poznały budowę smyczka oraz skrzypiec. Akompaniowały na instrumentach do tańca hiszpańskiego. Na zakończenie spotkania mali miłośnicy muzyki wykonali improwizację ruchową do piosenki  „Gawron” wspólnie śpiewając z muzykami.


 
W Muzeum Wodociągów wodne eksperymenty i zabawy w teatr - Gr. IV i V | Drukuj |

08.02.2017

 
 
 
Starszaki oglądały eksponaty zgromadzone w Hali Pomp. Z zainteresowaniem zaglądały do „studni bez dna” obserwując lecącą wodę nie podłączoną do wodociągu. Eksperymentując z wodą poznawały jej nieznane tajemnice. 
2017_02_08_muzeum_03 — kopia.jpg


 
Spotkanie noworoczne z uczniami Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego Nr 1 Gr. I- V | Drukuj |

26.01.2017

 
 
 
2017_01_26_spotkanie_06 — kopia.jpg
Wielkie skupienie i zainteresowanie na twarzach przedszkolaków wywołał występ artystyczny uczniów słabo widzących i niewidomych. Młodzież przedstawiając Jasełka zachęciła małych słuchaczy do wspólnego śpiewania prezentowanych grupowo, solo oraz w duecie kolęd i piosenek. Spotkanie było kolejnym doświadczeniem w integracji z osobami z wadą wzroku. Pokazało, że mimo utrudnień każdy może rozwijać pasje aktorskie i muzyczne. Serdecznie dziękujemy paniom: Marzannie Staśkiewicz, Zenonie Góra, Anicie Borowicz, Magdalenie Donarskiej i Małgorzacie Patrzałek za zainicjowanie spotkania.


 
Spotkanie w Domu Dziennego Pobytu „Senior” przy ul. Jodłowej – Gr. V | Drukuj |

25.01.2017

 
 
 
Pięcio i sześciolatki zaprezentowały program artystyczny dla seniorów z okazji Dnia Babci i Dziadka. Spotkanie było źródłem miłych wspomnień i przyjemnych przeżyć oraz sprawiło gospodarzom wiele radości. Dzieci obdarowały pensjonariuszy własnoręcznie wykonanymi upominkami. Pani Jadzia Skorupka recytowała wszystkim zebranym wierszyki z lat szkolnych, a Pani Janina Foksińska zagrała na pianinie specjalne melodie dla dzieci. Za piękny występ i upominki seniorzy podziękowali przedszkolaków słodkimi podarunkami. 
2017_01_25_spotkanie_05 — kopia.jpg


 
Bal karnawałowy - Gr. I-V | Drukuj |

24.01.2017

 
 
 
2017_01_24_bal_karnawałowy_027 — kopia.jpg
W pięknie udekorowanej sali bawiła się setka dzieci. Dla niektórych przedszkolaków był to pierwszy bal w życiu. Impreza przebiegała pod hasłem „U nas zdrowo i sportowo ”. Podczas zabawy były prezentacje poszczególnych grup, tańce i konkursy. Impreza dostarczyła wszystkim wiele radości. Następny bal karnawałowy już za rok... 


 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 56 - 66 z 809