Zajęcia w kl. III b. Szkoły Podstawowej nr 15- Gr. III | Drukuj |

01.02.2018

 
 
 
2018-02-01_spotkanie_wsp15_23 - kopia.jpg
Pięciolatki uczestniczyły w zabawach przyrodniczo - matematycznych prowadzonych przez nauczycielkę Justynie Kosz z klasą III b. Podczas lekcji wszyscy uczestnicy podejmowali aktywne działania metodą stacyjną. Przedszkolaki układały liczby od najmniejszej do największej i wyszukiwały różnice na obrazkach na tablicy interaktywnej. Ważyły przedmioty i porównywały ich ciężar wykorzystując odważniki. Eksperymentowały „Gdzie jest więcej wody?” z zastosowaniem naczyń o różnych kształtach i objętości. Zanurzając słoiczek z ciepłą wodą w naczyniu z wodą zimną, obserwowały jak zabarwiona ciepła woda unosi się do góry. Z pomocą uczniów poznały odpowiedź na zaobserwowane zjawisko. Komponowały z mozaikowego parkietażu różne wzory, kształcąc wyobraźnię przestrzenną i kreatywność. Poprzez zagadkowe „koło fortuny” utrwaliły zjawiska przyrodnicze poszczególnych pór roku. Serdecznie dziękujemy p. Justynie za interesujące zabawy rozbudzające u dzieci ciekawość wobec otaczającego świata. 


 
Spotkanie z leśniczym – Gr. III, IV, V | Drukuj |

29.01.2018

 
 
 
Pan Leśniczy - Zbigniew Sikora z leśnictwa Kruszyn opowiadał o swojej pasjonującej pracy, o lesie i mieszkających w nim zwierzętach. Podkreślał, że człowiek jest gościem w lesie i musi szanować zwyczaje gospodarzy, czyli zwierząt. Dzieci poznały zwyczaje sarny, dzika i lisa. Leśniczy wyjaśnił, jak prawidłowo dokarmiać zwierzęta zimą, głównie ptaki. Podkreślał, że w czasie srogiej zimy dokarmianie jest koniecznością. Jeśli zacznie się dokarmiać zwierzęta, nie można tego zaniechać. W rozmowie przedszkolaki wykazały się dużą wiedzą na temat ptaków, które odlatują i tych, które pozostają na zimę. Informacje dotyczące natury oraz jej ochrony, przekazane bardzo ciekawie, pozostaną w pamięci najmłodszych. Przedszkolaki otrzymały odblaskowe breloczki i pokarm dla ptaków. Serdecznie dziękujemy za piękne opowieści.
2018-01-29_spotkanie_lesniczy_8 - kopia.jpg


 
Koncert „Zima, zima …” | Drukuj |

25.01.2018

 
 
 
2018-01-25_koncert_18 - kopia.jpg
Dźwięki pianina, klarnetu, grzechotek i janczarów oraz śnieg za oknem wprowadziły dzieci w zimowy nastrój. Pani Ada i muzycy: Konrad i Adam rozgrzewali widownię. Przedszkolaki rytmicznie wspierały graną „Polkę Dziadek” nawiązującą do święta babci i dziadka. Wysłuchały zimową piosenkę autorstwa M. Konopnickiej „Zła zima”, „Zmarzlak blues”. W kole zatańczyły z panem Adamem walca J. Straussa „Wiedeńska krew”. Wykonały improwizację do utworu „ Łyżwiarze” E. Waldteufela. Piosenka „Biały walczyk” przypomniała o dokarmianiu zwierząt zimą. Przedszkolaki inspirowane rytmem „Sanny” akompaniowały na janczarach. Pan Konrad zademonstrował budowę klarnetu wydobywając różnorodne dźwięki. Dzieci wykazały się doskonałym słuchem muzycznym grając na grzechotkach do utworów: „El choclo” oraz „Cherry Pink” przypominając o wesołym karnawale. Koncert sprawił dużo radości i wywołał na wszystkich twarzach szeroki uśmiech.


 
Bal karnawałowy | Drukuj |

23.01.2018

 
 
 
Tradycyjnie dzieci i dorośli przybyli w bajkowych, niecodziennych ubiorach. Była prezentacja strojów, konkurencje sprawnościowe, a muzyka porywała do tańca. Wszyscy bawili się wspaniale, jak co roku w karnawale.
2018-01-23_bal_101 - kopia.jpg


 
Dzień Babci i Dziadka w Gr. I-V | Drukuj |

16-22.01.2018

 
 
 
2018-01-16_dzien_babci_dziadka_gr1_18 - kopia.jpg
Tradycyjnie przedszkolaki gościły babcie i dziadków z okazji ich święta. Radość i wdzięczność wnucząt była ogromna. Dla wspaniałych gości dzieci przygotowały z nauczycielkami programy artystyczne, w których prezentowały swój talent aktorski i taneczny. Ugościły dziadków przy stołach udekorowanych pachnącymi ziołami, z łakociami, owocami i aromatyczną kawą. Poczęstunek przygotowano przy wsparciu rodziców, którzy jak zwykle gotowi byli do współpracy. Spotkanie z dziadkami kojarzy się dzieciom z dobrą zabawą, więc zabaw, pląsów i tańców nie zabrakło. Po miłych spotkaniach, pełnych wzruszeń, uśmiechów i ciepłych słów, pozostały na zawsze cudowne wspomnienia. Zapraszamy do obejrzenia relacji zdjęciowej ze spotkań w Grupie IGrupie IIGrupie IIIGrupie IV  oraz Grupie V .


 
Klub Czytających Rodziców – Gr. III | Drukuj |

05.01.2018

 
 
 
Pięciolatki odwiedziły panie: Joanna Radzka - mama Tadeusza, Anna Weiher – Zielińska mama Kacpra oraz Ewelina Kościńska z córką Blanką - mama Artura. Pani Joanna przyniosła książkę swojego dzieciństwa pt. „Bajarka opowiada”. Była zniszczona, bez kolorowych ilustracji, lecz płynące z niej bajki wprawiły słuchaczy w zachwyt. Dzieci poznały historię o ludkach biedorobach, które zagnieździły się w domu pewnego gospodarza, powodując swoją obecnością biedę i niedostatek. Słuchając bajki tureckiej „Czworo przyjaciół” pięciolatki poznały przygody sarny, myszki, żółwia i kruka i dowiedziały się, że przyjaźń jest największym skarbem w życiu. Pani Ania czytała baśnie H.CH. Andersena: „Dziewczynka z zapałkami” i „Choinka”. Wzruszające były opowieści o niesprawiedliwości, samotności i nadziei małej dziewczynki oraz o losie małej choinki. Pani Ewelina poprzez wiersz S. Jachowicza „Chory kotek” pokazała konsekwencje niewłaściwego odżywiania się. Bajką M. Nowakowskiej o „Lisku Urwisku” przybliżyła losy Franusia i niesfornego lisa, których łączyła głęboka przyjaźń. Dziękujemy rodzicom za wprowadzenie w cudny świat fantazji oraz dzielenie się częścią swojego dzieciństwa, w którym książki odgrywają ważną rolę.
2018-01-05_klub_gr3_14 - kopia.jpg


 
Gazetka Przedszkola „Leśne Echo” – Zima 2017 | Drukuj |

19.12.2017

 
 
 
leśne echo 77 sp16 bydgoszcz.jpg
W dziale "Nasza gazetka"  zamieściliśmy najnowszy 77 numer "Leśnego Echa". Wydanie kwartalnika zredagowały panie: Hanna Ciołek, Aleksandra Zysk, Elżbieta Sergot ( korekta) wspólnie z Rodzicami, Babciami, Dziadkami i Dziećmi. Dziękujemy Rodzinom za dostarczenie materiałów. Zachęcamy do pobierania !


 
Koncert świąteczny i spotkanie z Gwiazdorem - Gr. I-V | Drukuj |

21.12.2017

 
 
 
Utwór angielskiej kolędy J. F. Haendla , zagranej na trąbce przez pana Tarasa, wprowadził dzieci w świąteczny nastrój. Zaproszona przez panią Adę Śnieżynka, ubiorem i tańcem oczarowała wszystkich i przypomniała, że rozpoczęła się pora roku zima. Różnorodne, świąteczno- zimowe utwory zagrane podczas koncertu zachęciły dzieci do wspólnego śpiewania i zabaw. Przedszkolaki wcielały się w renifery, Mikołajów, rozgrzewały podczas zimowych dni, naśladowały grę na trąbce, tańczyły jak gwiazdeczki igrały na dzwoneczkach. Po zaśpiewaniu kolędy ,, Przybieżeli do Betlejem …” i złożeniu świąteczno- noworocznych życzeń rozległ się dzwonek Gwiazdora. Przybył z prezentami ku uciesze wszystkich dzieci.
2017-12-21_koncert_Św_30 - kopia.jpg


 
Klub Czytających Rodziców - Gr. I | Drukuj |

15.12.2017

 
 
 
2017-12-15_klub_gr1_9 - kopia.jpg
Podczas kolejnego spotkania przedszkolaków odwiedziły panie: Anna Heinowska - mama Agatki, Ilona Oleszczyk - mama Krzysia i Dobromiła Grygowska - mama Rozalki. Pani Anna przeczytała bajkę „O smoku wawelskim”. Trzylatki z zapartym tchem słuchały historię o Szewczyku Dratewce, który pokonał smoka, bo był sprytny i odważny. Mama Krzysia przyniosła książkę „Czerwony Kapturek”. Maluchy przypomniały sobie, że nie należy rozmawiać z nieznajomymi i nie można przekazywać im informacji o rodzinie i miejscu zamieszkania. Pani Dobromiła czytała książki: „Lokomotywa” oraz „Bałwanek”. Czytane historie pokazały, że należy sobie pomagać. Jeśli się coś nie udaje, trzeba prosić o pomoc innych. Nie należy przyjaciół zostawiać w potrzebie. Dziękujemy mamom za przekazane wartości.


 
Wigilijno-jasełkowe spotkania z rodzicami - Gr. I-V | Drukuj |

13-19.11.2017

 
 
 
Dzieci przebrane w barwne kostiumy z radością interpretowały w sposób aktorski swoje role, dbając jednocześnie o miłe doznania słuchowe widowni. Każdy przejęty pięknie odegrał swoją rolę, deklamując wiersze, śpiewając i tańcząc. Chętni tatusiowie uświetnili spotkania grając na instrumentach. Wspólny śpiew kolęd z udziałem rodziców, w świątecznych scenografiach, wprowadzał wszystkich w niezwykłą magię Świąt Bożego Narodzenia. Wszystkim rodzicom dziękujemy za pomoc w organizacji spotkań. Zapraszamy do obejrzenia relacji zdjęciowej ze spotkań w Grupie IGrupie IIGrupie IIIGrupie IV   oraz Grupie V  
2017-12-13_jasełka_gr1_13 - kopia.jpg


 
Klub Czytających Rodziców - Gr. IV | Drukuj |

12.12.2017

 
 
 
2017-12-12_klub_3 - kopia.jpg
Pięcio i sześciolatki gościły: Olę - siostrę Mai Steckiej, p. Joannę Witkowską- mamę Justynki, p. Agatę Przybysz- mamę Gabriela, p. Dobromiłę Grygowską - mamę Rocha. Ola przedstawiła wiersze J. Brzechwy, których głównymi bohaterami były zwierzęta i rośliny. Utwory zawierały zaskakujące zakończenie, często poprzez zaprezentowaną historyjkę, ośmieszały naganne zachowanie, a pochwalały dobre. Pani Joanna czytała wierszyki o literach, które dzieci poznały oraz książkę ,,Sportowcy”. Dzieci rozmawiały o różnych sportowych dyscyplinach: o piłce nożnej, koszykówce, judo, rugby czy tenisie. Pani Agata czytała bajkę ,,Niegrzeczny Jeżyk” o wspaniałej przyjaźni zwierzątek ale i niewłaściwym zachowaniu się, które sprawia przykrość. Pani Dobromiła wprowadziła dzieci w nastrój oczekiwania na Święta czytając opowiadanie ,,Pewnej nocy przed Wigilią” ze zbioru ,,Świąteczne opowiadania”. Dziękujemy gościom za wspólne, pełne wrażeń spotkania.


 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 56 - 66 z 918