Wigilijno-jasełkowe spotkania z rodzicami w Gr. I-V | Drukuj |

19.12.2018

 
 
 
2018-12-12_jaselka_gr1_11 — kopia.jpg
Przedszkolaki pięknie odegrały swoje aktorskie role deklamując, tańcząc, śpiewając i grając na instrumentach. Wprowadziły gości w magię Świat Bożego Narodzenia. Zapraszamy do obejrzenia relacji zdjęciowej ze spotkań w Grupie I , Grupie II , Grupie III , Grupie IV i Grupie V


 
Zajęcia ze studentami Dietetyki Collegium Medicum UMK - Gr. I-V | Drukuj |

11.12.2018

 
 
 
Przedszkolaki kolejny raz rozmawiały o zdrowym odżywianiu. Wymieniały owoce, warzywa, produkty zbożowe, mięsne i mleczne. Kolorowały i rysowały warzywa lub owoce. Wypowiadały się o własnych ulubionych potrawach. Poprzez zagadki i rymowanki poznawały skutki nadmiernego spożywania słodyczy i zwróciły uwagę aby je ograniczać. Układały pociąg z warzyw występujących w wierszu ,,Na straganie’’ J. Brzechwy. Rozmawiały o walorach odżywczych zup. Samodzielnie tworzyły poszczególne piętra zdrowej piramidy. Studenci zachęcali dzieci do aktywności ruchowej, która jest podstawą piramidy żywienia.
2018-12-11_umk_1 — kopia.jpg

 
Koncert „Jedzie Mikołaj” Gr. I -V | Drukuj |

10.12.2018

 
 
 
2018-12-10_jedzie_mikolaj_2 — kopia.jpg
Pani Ada oraz panowie: Grzegorz i Adam przybliżyli przedszkolakom utwory o tematyce świątecznej i zimowej. Dzieci wysłuchały m. in. fragmentu koncertu „Zima” A. Vivaldiego i utworu angielskiego „Joy to the world” G. F. Haendla. Podczas wspólnego muzykowania artyści wykorzystali firankę perkusyjną inaczej zwaną sopelkami, bęben sprężynowy, którego dźwięk przypominał wichurę, dzwonki - perkusyjny instrument melodyczny, marakasy, janczary oraz pianino. Dzieci zostały zaproszone o wspólnego muzykowania, śpiewu i tańca. Spotkanie przebiegało w iście świątecznej atmosferze i zakończyło się wspólnym odśpiewaniem kolędy „Przybieżeli do Betlejem”. Wszyscy poczuli, że święta Bożego Narodzenia są tuż, tuż.


 
Osiedlowe spotkanie z Mikołajem - Gr. III, IV, V | Drukuj |

06.12.2018

 
 
 
Tradycyjnie, jak co roku Rada Osiedla „Leśne” zaprosiła dzieci z przedszkoli i najmłodszych klas szkół podstawowych na spotkanie z Mikołajem na placu im. Teresy Ciepły. Przy własnoręcznie udekorowanych choinkach dzieci zaprezentowały wierszyki i piosenki. Mikołaj obdarował wszystkich słodkościami. Po powrocie do przedszkola czekały w salach dalsze niespodzianki. Rano Mikołaj maszerował przez plac zabaw, co zaobserwowały wszystkie przedszkolaki. Zostawił dzieciom, ku ich wielkiej radości, nowe zabawki.
2018-12-06_mikołaj_18 — kopia.jpg

 
Zajęcie w Muzeum Wojsk lądowych.„Kto Ty jesteś? Polak mały!”- Gr. III | Drukuj |

04.12.2018

 
 
 
2018-12-05_muzeum_7 — kopia.jpg
Cztero i pięciolatki utrwaliły wiadomości na temat polskich symboli narodowych: godła, flagi i hymnu. Poznały legendę o powstaniu Państwa Polskiego, czyli legendę o Lechu, Czechu i Rusie. Oglądały i przymierzały różne rodzaje wojskowych nakryć głowy. Nie lada atrakcją było oglądanie z bliska czołgów.


 
Zajęcia ze studentami kierunku Dietetyka CM UMK - Gr. II -V | Drukuj |

04.12.2018

 
 
 
Tym razem dzieci utrwalały wiedzę na temat jedzenia owoców i warzyw. Słuchały wierszy: ,,Na straganie” J. Brzechwy oraz ,,Dla każdego coś zdrowego” S. Karaszewskiego. Kolorowały warzywa lub owoce. Opowiadały o ulubionych zupach. Zwyciężyły: ogórkowa, owocowa, rosół, a nawet pojawiła się dyniowa. Na widok zdrowej żywności klaskały w dłonie, a niezdrowej – tupały. Tworzyły piramidę zdrowego żywienia nazywając i segregując produkty oraz owoce i warzywa, analizowały znaczenie pięter.
2018-12-04_umk_10 — kopia.jpg


 
Zajęcia ze studentami kierunków Zdrowie Publiczne i Ratownictwo Medyczne CM UMK - Gr. II - V | Drukuj |

03.12.2018

 
 
 
2018-12-03_zajecia_ze_studentami_50 — kopia.jpg
Przedszkolaki rozmawiały jak dbać o higienę rąk i zębów. Dowiedziały się, że do rąk używa się oprócz mydła również żeli antybakteryjnych. Obserwowały jak wygląda zdrowe uzębienie i wybierały potrawy zdrowe oraz powodujące próchnicę. Odkrywały przeznaczenie stetoskopu. Starszaki ćwiczyły z ratownikami, używając swoje misie, sprawdzanie oddechu chorego i wykonywanie masażu klatki piersiowej. Ratownicy utrwalali z przedszkolakami zasady zachowania się w sytuacji, gdy wnuczek jest w domu pod opieką babci, która traci przytomność. Dzieci obserwowały jak należy bezpiecznie ułożyć poszkodowanego. Ćwiczyły zasady udzielania pierwszej pomocy osobie dorosłej, dziecku i niemowlęciu w sytuacji gdy osoby poszkodowane nie oddychają. utrwaliły numer alarmowy 112. Zajęcia uzmysłowiły przedszkolakom jak ważna jest szybka pomoc potrzebującemu. 


 
Zajęcia edukacyjne z górnikiem Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwaw Bydgoszczy - Gr. III, | Drukuj |

28.11.2018

 
 
 
Z okazji zbliżającej się „Barbórki” odbyło się spotkanie z panem Dariuszem Błażejewskim. Gość ubrany był w piękny, galowy mundur, na jego czapce, która poprawnie nazywa się „czako” lśnił biały pióropusz z kogucich piór. Dzieci dowiedziały się co oznaczają poszczególne symbole prezentowanego ubioru i do czego służą poszczególne części „roboczego” stroju górników. Gość opowiedział „Legendę o św. Barbarze”- patronce górników i o tym jak powstał wielki skarb, jakim jest węgiel. Wyjaśnił, że górnicy zajmują się nie tylko wydobywaniem węgla, a także soli, rud, wody mineralnej, ropy naftowej oraz gazu ziemnego. Pouczające spotkanie przybliżyło trud górniczej pracy. Przedszkolaki bardzo serdecznie podziękowały niecodziennemu gościowi i z radością pozowały do pamiątkowego zdjęcia. 
2018-11-28_pgnig_24 — kopia.jpg


 
Zajęcia w Miejskiej Bibliotece z okazji Dnia Misia - Gr. I | Drukuj |

27.11.2018

 
 
 
2018-11-27_dzien_misia_gr1_17 — kopia.jpg
Pani bibliotekarka opowiedziała historię powstania Międzynarodowego Dnia Misia. Dzieci przedstawiły swoje misie, tańczyły z nimi do piosenek „Jadą, jadą misie”, „Wspaniały miś”; bawiły się w „Stary niedźwiedź mocno śpi”. Z zainteresowaniem wysłuchały przygód niedźwiedzia Misia i żuczka Szacownego, którzy mieszkali w wielkim lesie i mieli wielu przyjaciół.


 
Zajęcia prozdrowotne ze studentami Collegium Medicum UMK w Bydgoszczy - Gr. II-V | Drukuj |

27.11.2018

 
 
 
Studenci zaprosili do „zdrowych” rozmów kulinarnych, wyszukiwania elementów do piramidy zdrowego odżywiania. W zabawie „Prawda -fałsz” do oceny, czy wypowiedziane zdania dotyczące właściwego odżywiania są prawdziwe. Było też „Owocowo-warzywne” abecadło na skojarzenie pierwszej litery nazwy owocu lub warzywa z własnym imieniem. Dzieci rysowały, kolorowały, wyszukiwały na obrazkach i segregowały owoc, warzywo lub potrawę oraz rozwiązywały zagadki. Wiersz J. Brzechwy „Na straganie” posłużył do zabawy scenicznej i opisywania walorów odżywczych warzywnych potraw. Spotkania przebiegały w przesympatycznej atmosferze. Już dziś nie możemy doczekać się kolejnej wizyty studentów II roku kierunku Dietetyki.
2018-11-27_studenci_cm_3 — kopia.jpg

 
Dzień Pluszowego Misia w Miejskiej Bibliotece przy ul. Czerkaskiej - Gr. II | Drukuj |

26.11.2018

 
 
 
2018-11-26_mis_biblioteka_10 - kopia.jpg
Czterolatki przyniosły do przedszkola swoje ulubione misie. Utworzyły pociąg i razem z ulubieńcami poruszały się w rytm piosenki „Jadą, jadą misie”. Wykonały także z nimi improwizację ruchową do muzyki „Gummy Bear”. Potem wybrały się na wycieczkę do biblioteki, gdzie pani Elżbieta opowiedziała historię powstania Święta Pluszowego Misia oraz pokazała w prezentacji multimedialnej różne misie. Dzieci śpiewały znane piosenki o misiach, recytowały wiersz o jubilacie. Wysłuchały opowiadanie z serii „365 opowiastek o misiach”. Opowiadały historię własnego misia. 


 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 56 - 66 z 1023