BalKarnawałowy - Gr. I-V | Drukuj |

31.01.2019

 
 
 
Dzieci i panie przybyły w barwnych strojach. Ciekawy i bogaty repertuar muzyczny przygotował dla wszystkich balowiczów pan Jurek. Na parkiecie poruszały się w tanecznym rytmie motylki, królewny, królowie, wróżki, biedronki, smoki, piraci, rycerze, policjanci, Spidermeni, żołnierze i wiele innych bajkowych postaci. Odbyła się prezentacja strojów, konkurencje grupowe, a muzyka porywała do tańca. Wszyscy bawili się wspaniale, jak co roku w karnawale.
2019-01-31_bal_63 — kopia.jpg


 
Zajęcia ze studentami Collegium Medicum UMK w Gr. II- V | Drukuj |

29.01.2019

 
 
 
2019-01-29_umk_34 — kopia.jpg  
Ostatnie spotkanie ze studentami kierunku Dietetyki było pełne atrakcji. Dzieci rozwiązywały zagadki słowne, obrazkowe i ruchowe. Każdy mógł wykazać się wiedzą na temat zdrowego odżywiania, wybrać produkty, które pomagają zdrowo rosnąć. Dzieci samodzielnie dokonywały wyboru produktów zdrowych i szkodliwych. Wszystkie przedszkolaki wyniosły ze spotkań dużo przydatnej wiedzy, która przy wsparciu rodziców zaowocuje prawidłowym odżywianiem się i aktywnością ruchową. Dziękujemy studentkom UMK oraz dr n. med. Milenie Wojciechowskiej za wspieranie przedszkola i realizację cyklu ciekawych zabaw wzbogacających edukację zdrowotną przedszkolaków.


 
Ogólnopolska Akcja„Góra Grosza”wGr. I -V | Drukuj |

25.01.2019

 
 
 
Kolejny raz wzięliśmy udział w akcji, której celem jest zebranie funduszy dla najbardziej potrzebujących Domów dla Dzieci i Rodzinnych Domów Dziecka. Fundamentalnym celem przedsięwzięcia jest uświadomienie przedszkolakom, że najmniejsze monety zebrane w dużej liczbie mogą stworzyć ogromny fundusz, dzięki któremu udzielona zostanie pomoc dzieciom znajdującym się w trudnej sytuacji życiowej. W zbieranie monet dzieci zaangażowały swoje rodziny. Z przyniesionych do przedszkola grosików usypała się spora „Góra Grosza”. Dziękujemy! 
2019-01-25_gora_grosza_2.jpg


 
Spotkania w Klubie Czytających Rodziców- Gr. I | Drukuj |

19.01.2019

 
 
 
2019-01-19_klub_czytajacych_2 — kopia.jpg
Trzy i czterolatki z wielkim zainteresowaniem słuchały bajek czytanych przez pana Łukasza - tatę Patrycji, panią Patrycję - mamę Olka oraz pana Pawła - tatę Leonarda. Pan Łukasz przeczytał opowiadanie z serii „Mądra Mysz” L. Scheider i A. Steinhauer „Zuzia idzie do fryzjera”. Dzieci przeżywały przygodę Zuzi, która podczas zabawy skleiła włosy gumą do żucia i zastanawiały się, czy obcinanie włosów boli? Pani Patrycja przypomniała bajkę „Trzy świnki” ze zbioru „Najpiękniejsze Bajki”. Przedszkolaki z zapartym tchem słuchały czy i tym razem świnkom uda się uciec przed złym wilkiem. Pan Paweł przeczytał opowiadanie „Nie poddawaj się mała zebro” C. Wilsdon z serii „Nowe przygody małych zwierząt”. Mała zebra chciała za wszelką cenę dogonić inne zwierzęta, ale jej się to nie udawało, bo była za mała. Maluchy dowiedziały się , że każda zebra ma inny wzór pasków, które chronią ją przed drapieżnikami. Przedszkolaki czekają na więcej pouczających i ciekawych spotkań z rodzicami. Serdecznie zapraszamy.


 
W Galerii Sportu Bydgoskiego - Gr. III i V | Drukuj |

18.01.2019

 
 
 
Przedszkolaki udały się do muzeum prezentującego historię, medale, trofea, sprzęt, wyposażenie i zdjęcia bydgoskich sportowców, którzy odnosili sukcesy w kraju i na świecie. Pan Michał rozmawiał z dziećmi o dyscyplinach sportowych. Przedszkolaki wykazały się dużą ich znajomością. W gablotach zobaczyły medale olimpijskie, a na „Ścianie Bydgoskich Olimpijczyków” zdjęcia sportowców. Wszystkie fotografie w galerii wykonali najlepsi bydgoscy fotoreporterzy. Pan Michał opowiedział ciekawostki z życia niektórych sportowców. Poprosił dzieci, aby wybrały zdjęcie, które im się najbardziej podoba. Wygrało przedstawiające zawodniczkę z flagą Polski. Zdobyła ona medal Mistrzostw Europy w Berlinie. Na ścianie mistrzów przygotowanej specjalnie dla zwiedzających, dzieci składały swój podpis lub rysowały jakiś znak, ponieważ każdy jest w czymś najlepszy np. w czytaniu, w rysowaniu, układaniu puzzli. Następnie przedszkolaki zwiedziły szatnię gości przyjeżdżających na mecze. Dowiedziały się, że szatnia gospodarzy jest taka sama jak gości ( tak samo wymalowana i w to samo wyposażona). Ciekawostką było to, że w szatni gości około 10 lat temu siedział wybitny piłkarz Robert Lewandowski oraz to, że do szatni przed meczem nie mogą wchodzić kobiety, bo przynosi to pecha ( drużyna może przegrać). Dzieci przeszły do strefy szatni zbudowanej według standardów europejskich. W tym miejscu sędzia za pomocą gwizdka wywołuje na stadion drużyny na mecz. W strefie szatni znajduje się sala kontroli antydopingowej oraz tunel, którym wjeżdżają autokary z zawodnikami. Kolejnym miejscem zwiedzania był stadion liczący 20559 miejsc. Przedszkolaki zobaczyły tam kabiny komentatorów sportowych oraz telebim czyli tablicę, na której wyświetlany jest wynik meczu oraz zmiany zawodników. Na zakończenie przedszkolaki otrzymały prezent i podziękowały oprowadzającemu po obiektach Zawiszy.
2019-01-18_galeria sportu_12 — kopia.jpg


 
Dzień Babci i Dziadka ¬w Gr. I - V | Drukuj |

16-22.01.2019

 
 
 
2019-01-16_dzien_babci_dziadka_gr5_32 — kopia.jpg
Z radością przedszkolaki witały babcie i dziadków. Dla wspaniałych gości dzieci przygotowały programy artystyczne, w których prezentowały swój kunszt muzyczny i aktorski. Wręczyły ukochanym babciom i dziadkom własnoręcznie przygotowane upominki. Pląsy, zabawy i tańce sprawiły, że spotkania upływały w miłej i serdecznej atmosferze, przy wspólnym poczęstunku przygotowanym przez rodziców. Babciom i Dziadkom dziękujemy za przybycie i życzymy dużo zdrowia oraz radości. Zapraszamy do obejrzenia relacji zdjęciowej ze spotkań w Grupie I , Grupie II , Grupie III , Grupie IV i Grupie V


 
Teatrzyk „Pinokio”- Gr. I-V | Drukuj |

10.01.2019

 
 
 
Aktorzy z Teatru ,, Blaszany Bębenek” przedstawili spektakl o przygodach drewnianego chłopca, którego wystrugał z kawałka drewna stolarz Dżeppetto. Pinokio nie słuchał swojego ojca, nie chciał się uczyć, pracować, oszukiwał, chciał tylko się bawić. Opiekujący się chłopcem świerszcz, ostrzegał przed konsekwencjami złego zachowania. Największą z nich był wydłużający się nos, który z każdym kolejnym kłamstwem stawał się coraz większy. Jednak Pinokio popadał w coraz większe tarapaty. Po wielu przeżytych epizodach postanowił wrócić do ojca. Jednak nie zastał go, bo ojciec postanowił odszukać syna i wyruszył w świat. Pinokio odnalazł Gepetta w brzuchu wieloryba i uratował go. Zrozumiał, że jest kochany i postanowił się zmienić. Chciał być dobry i grzeczny. Dobra wróżka zamieniła drewnianego pajacyka w prawdziwego chłopca. Dzięki pięknej scenografii i profesjonalnej grze aktorów dzieci z zaciekawieniem oglądały spektakl i żywo uczestniczyły w zabawach. Opowieść ta ukazała małym widzom uniwersalne wartości: kłamstwo nie popłaca, bo najczęściej zostaje odkryte.
2019-01-10_teatrzyk_30 — kopia.jpg


 
Gazetka Przedszkolna „Leśne Echo” – Zima 2018 | Drukuj |

10.01.2019

 
 
 
gazetka leśne echo - zima 2018- obrazek.jpg
W dziale „Nasza gazetka” zamieściliśmy najnowszy 81 numer „Leśnego Echa”. Dziękujemy Rodzicom, Babciom i Dziadkom za materiały. Zachęcamy do pobierania !


 
Spotkanie z Gwiazdorem- Gr. I-V | Drukuj |

20.12.2018

 
 
 
Do przedszkola zawitał Gwiazdor ku uciesze wszystkich dzieci. Przedszkolaki śpiewały dla gościa piosenki i recytowały wierszyki. Były bardzo zadowolone z otrzymanych prezentów.
2018-12-20_gwiazdor_8 — kopia.jpg


 
Wigilijno-jasełkowe spotkania z rodzicami w Gr. I-V | Drukuj |

19.12.2018

 
 
 
2018-12-12_jaselka_gr1_11 — kopia.jpg
Przedszkolaki pięknie odegrały swoje aktorskie role deklamując, tańcząc, śpiewając i grając na instrumentach. Wprowadziły gości w magię Świat Bożego Narodzenia. Zapraszamy do obejrzenia relacji zdjęciowej ze spotkań w Grupie I , Grupie II , Grupie III , Grupie IV i Grupie V


 
Zajęcia ze studentami Dietetyki Collegium Medicum UMK - Gr. I-V | Drukuj |

11.12.2018

 
 
 
Przedszkolaki kolejny raz rozmawiały o zdrowym odżywianiu. Wymieniały owoce, warzywa, produkty zbożowe, mięsne i mleczne. Kolorowały i rysowały warzywa lub owoce. Wypowiadały się o własnych ulubionych potrawach. Poprzez zagadki i rymowanki poznawały skutki nadmiernego spożywania słodyczy i zwróciły uwagę aby je ograniczać. Układały pociąg z warzyw występujących w wierszu ,,Na straganie’’ J. Brzechwy. Rozmawiały o walorach odżywczych zup. Samodzielnie tworzyły poszczególne piętra zdrowej piramidy. Studenci zachęcali dzieci do aktywności ruchowej, która jest podstawą piramidy żywienia.
2018-12-11_umk_1 — kopia.jpg

 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 45 - 55 z 1021