Poranek wielkanocny z finałem konkursu na „Wielkanocną Pisankę” Gr. I-V | Drukuj |

27.03.2018

 
 
W świątecznej scenografii przedszkolaki w barwnych strojach prezentowały wiersze, piosenki i scenki o wielkanocnych zwyczajach. Potem przystąpiono do losowania nagrody głównej za najładniejszą pisankę wielkanocną. Szczęśliwcem okazała się Liwia Glonek, której przypadł kosz słodyczy. Nagrody specjalne wylosowano dla Mai Zielińskiej, Karoliny Fidik, Kuby Maciejewskiego, Oliwiera Priewe i Julii Sikorskiej. Słodka niespodzianka czekała także na każdego uczestnika konkursu. Po uroczystości wszystkie dzieci szukały prezentów od zajączka.
 2018-03-27_wielkanoc_48 - kopia.jpg


 
Lekcja w Szkole Podstawowej Nr 20 - Gr. IV | Drukuj |

26.03.2018

 
 
 
2018-03-26_lekcja_w_sp_18 - kopia.jpg
Pięcio i sześciolatki uczestniczyły w lekcji klasy I c prowadzonej przez nauczycielkę Hannę Nitecką. Uczniowie przywitali swoich gości piosenkami o wiośnie. Wymieniały się wiadomościami na temat Świąt Wielkanocnych. Opowiadały o tradycjach kultywowanych w rodzinnych domach. Przedszkolaki ozdabiały z uczniami kartonowe pisanki. Zespołowa praca przyniosła efekty w postaci pięknych prac. W podziękowaniu za aktywność dzieci otrzymały upominki. Pożegnały starszych kolegów piosenką o pisankach.


 
Koncert „Wiosenne odgłosy” Gr. I -V | Drukuj |

26.03.2018

 
 
 
Pani Ada wraz z gośćmi wprowadziła małych słuchaczy w nastrój wiosenny. Pani Zosia śpiewała wiele pieśni nawiązujących do obecnej pory roku. Dzieci wcielały się w kaczuszki, wróbelki, zwierzątka, okazując radość z cieplejszej pory roku. Pan Grzegorz grał na dzwonkach różne wesołe utwory do tańca. Tradycyjnie było dziecięce akompaniowanie na instrumentach perkusyjnych. Werbel zachęcił wszystkie dzieci do równego marszu, a słynne „Kaczuchy” do wspólnego tańca na zakończenie spotkania.
2018-03-26_koncert_9 - kopia.jpg


 
Powitanie Wiosny z Radą Osiedla „Leśne” -Gr. III, IV i V | Drukuj |

21.03.2018

 
 
 
2018-03-21_powitanie_wiosny_10 - kopia.jpg
Z inicjatywy Rada Osiedla „Leśne” przedszkolaki wraz z dziećmi z wszystkich osiedlowych placówek spotkały się na skwerze im. Teresy Ciepły aby powitać wiosnę. Kolorowy radosny pochód dzieci przebranych w zwiastuny nowej pory roku: żabki, ptaszki, zajączki, bociany, z kolorowym gaikiem i kwiatami wzbudzał duże zainteresowanie przechodniów. Po wspólnym śpiewie wiosennych piosenek przedszkolaków i uczniów powitała przedstawicielka Rady Osiedla „Leśne” - pani Zofia Kosmalska w towarzystwie Pani Wiosny. Każdy otrzymał słodki upominek od organizatora spotkania.


 
Wizyta w Szkole Podstawowej nr 15 - Gr. IV | Drukuj |

14.03.2018

 
 
 
Pięcio i sześciolatki udały się do świetlicy. Pani Kasia Janulewicz opowiedziała o świetlicowych zajęciach uczniów, pokazała wyposażenie i dekoracje. Przedszkolaki poznały patronkę szkoły, Teresę Ciepły. Następnie obserwowały w różnych częściach sali gimnastycznej grę w siatkówkę, hokeja i skoki na trampolinie. Odwiedziły też siłownię i bibliotekę. 
2018-03-14_szkola_sp15_gr4_1 - kopia.jpg


 
Zajęcia z ratownikiem medycznym - Gr. IV | Drukuj |

14.03.2018

 
 
 
2018-03-14_ratownik_med_gr4_9 - kopia.jpg
Pięcio i sześciolatki odwiedził p. Adrian Boruta z córką Weroniką, absolwentką naszego przedszkola. W ramach tematu ,,Życiodajna woda” przedszkolaki rozmawiały, że woda stanowi u dzieci 80% całego organizmu, że trzeba ją pić codziennie. Ważne jest picie wody zwłaszcza latem, nawet gdy nie czujemy pragnienia. Dzieci rozważały jak duże są zasoby ziemi w wody słodkie (jeziora, rzeki) i słone (morza i oceany). Ważnym tematem wspólnych rozważań była nauka ratowania człowieka. Jeżeli trzeba komuś pomóc, sprawdzamy czy miejsce jest bezpieczne. Prosimy o pomoc przechodnia. Wskazujemy osobę, która ma zadzwonić po karetkę. Następnie pytamy poszkodowanego co się stało. Jeśli nie odpowiada, odchylamy do tyłu jego głowę, wykonujemy 30 uciśnięć klatki piersiowej oraz 2 wdechy powtarzane cyklicznie. Robimy to aż do przyjazdu pogotowia. Dzieci obserwowały zastosowanie koca ratunkowego termoizolacyjnego, tzw. „folii życia”, której srebrna strona grzeje, a złota chłodzi.


 
Zielony ogródek - Gr. V | Drukuj |

12.03.2018

 
 
 
Aby dokładnie obserwować rozwój i wzrost roślin pięcio i sześciolatki posiały nasionka i zasadziły cebulki. Każdy mógł dokładnie obejrzeć nasiona pod lupą, określić ich kształt, przyjrzeć się cebuli, sprawdzić jej zapach. Omówione zostały etapy wzrostu roślin i co należy zrobić by rosły. Do samodzielnie ozdobionych pojemniczków dzieci nasypały ziemię i zasadziły cebulki. Wyrośnie szczypiorek, który będzie wspaniałym dodatkiem do własnoręcznie przygotowywanych kanapek. Teraz trzeba systematycznie roślinki podlewać i obserwować ich wzrost.
2018-03-12_zielony_ogrodek_gr5_9 - kopia.jpg


 
Spotkanie z judokami z Klubu Sportowego Judo - Gr. V | Drukuj |

09.03.2018

 
 
 
2018-03-09_klub_judo_gr5_1 - kopia.jpg
Dzieci gościły trenera p. Zoltana – tatę Stasia i jego podopieczną Martę Twardowską. Przedszkolaki były pod wrażeniem strojów w których zaprezentowali się goście – tradycyjne kimona przewiązane pasami i luźne spodnie. Na początku zaprezentowali różne chwyty, uderzenia, przeskoki. Pan Zoltan opowiedział dzieciom o zasadach obowiązujących w judo, mimo iż jest to sport walki, nie można kopać, szarpać, uderzać, należy szanować przeciwnika. Aby pokonać przeciwnika, wystarczy wykorzystać odpowiedni chwyt. Marta opowiedziała dzieciom o treningach judo dla dzieci, które opierają się na zabawach rozwijających zwinność, szybkość, wytrzymałość, siłę, zręczność. Dzieci miały okazję spróbować swoich siłę „walce” z zawodniczką. Dziękujemy za przybliżenie przedszkolakom fascynującej dyscypliny sportowej.


 
Zajęcia w Bibliotece Miejskiej ,, O środowisko dbamy-wodę oszczędzamy” - Gr. IV | Drukuj |

08.03.2018

 
 
 
Pani bibliotekarka - Elżbieta Ratajczak zaprosiła dzieci do wysłuchania i obejrzenia utworu ,,Bajka o Wiśle”. M. Zarębskiej. Oglądając obrazkowy teatr z pięknie ilustrowanymi kartami przedszkolaki poznawały bieg Wisły od jej źródeł, aż do ujścia. Dowiedziały się o Wisełce Białej, która spływa po zboczu Baraniej Góry i Wisełce Czarnej- potoku źródłowym rzeki Wisły ze źródłami w postaci małych oczek wodnych na mokradłach. Dzieci zaobserwowały, że Królowa Rzek płynie przez Kraków, Toruń, Bydgoszcz. Przed wpłynięciem do morza rozlewa sie na łąki, a płaska równina - delta Wisły to Żuławy. Rzeka jest mieszkaniem roślin, rybek np. pstrągów, okoni, leszczy. Rzeką płyną statki, kajaki. Na rzece tworzy się zapory i elektrownie wodne. O tę największą polską rzekę powinniśmy dbać i nie wyrzucać do niej śmieci. Potem dzieci oglądały karty bajki ,,Kotka Milusia” E. Molisani. Uświadomiły sobie, że woda potrzebna jest do życia również zwierzątkom. Zainteresowanie wzbudziły książki: ,,Ekologia”, ,,Przyroda- niezwykłe zjawiska”, ,,Zaopiekuj się Ziemią”. Do przedszkola wypożyczyły pozycję ,,Księga przyroda-niezwykłe zjawiska”. Zadaniem dla wszystkich było kolorowanie obrazka z bajki o kotku.
2018-03-08_biblioteka_14 - kopia.jpg


 
Zajęcia edukacyjne w Muzeum Wodociągów - Gr. IV | Drukuj |

06.03.2018

 
 
 
2018-03-06_muzeum_gr4_35 - kopia.jpg
Dzieci pięcio- i sześcioletnie poznawały stację wodociągową „Las Gdański”- obiekt Miejskich Wodociągów i Kanalizacji w Bydgoszczy. Obserwowały i słuchały opowieści przewodnika p. Pawła Antonkiewicza o tym jak woda trafia do kranów, że czerpiemy ją z zasobów podziemnych i w jaki sposób pozbywamy się ścieków, czyli nieczystości trafiających do oczyszczalni. Rozmawiały o wodociągach i o tym, że dawniej woda płynęła drewnianymi rurami. Podawały przykłady występowania wody w postaci deszczu, śniegu, gradu, a potem ujrzały to w treści filmu o obiegu wody w przyrodzie. Do refleksji zachęciło pytanie ,,Czy można podać komuś wodę? ”. Oczywiście, że tak: w postaci lodu i tak długo możemy ją trzymać jak tylko będzie zmarznięta. Dzieci rozmawiały o tym, że woda zapewnia nam rozrywkę poprzez możliwość kąpieli, ale może też być groźna w postaci burzy. Przedszkolaki zaglądały do „studni bez dna” obserwując lecącą wodę nie podłączoną do wodociągu. Eksperymentując z wodą poznawały jej tajemnice. Obracając korbą dostrzegły, że powierzchnia wirującej cieczy przybiera kształt podobny do kuli, w której się znajduje. Obserwacje pokazały że „nurek” może pływać pod powierzchnią wody. Gdy na wodę działa ciśnienie „nurek” zanurza się. Obserwowały schemat działania Wieży Ciśnień, działanie pomp ssania i tłoczenia. W doświadczeniach z wodą, prowadzonych z p. Bartłomiejem Bromberkiem wysuwały wnioski, że szybciej w wodzie ciepłej aniżeli w zimnej rozpuszczają się barwniki, sól i cukier. Podczas spaceru obserwowały ciekawą imitację kanału oraz sprzęt i akcesoria wodociągowo-kanalizacyjne, począwszy od okresu staropolskiego, aż po czasy współczesne.


 
Ogólnopolska akcja„Góra Grosza” -Gr. I-V | Drukuj |

02.02.2018

 
 
 
Tradycyjnie, jak co roku nasze przedszkole wzięło udział w akcji, której celem jest pomoc dzieciom wychowującym się poza rodziną, w domach dziecka, rodzinach zastępczych. Ważnym aspektem akcji jest pokazanie najmłodszym dzieciom, jaką siłę może stanowić drobna pomoc wielu ludzi i wspólne działanie dla dobra potrzebujących. Przedszkolaki nie zawiodły. Każdy przynosił tyle, ile mógł w myśl zasady „Jeden grosz znaczy niewiele, ale Góra Grosza jest największa na świecie"
2018-02-02_grosza_7 - kopia.jpg


 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 45 - 55 z 918