Zajęcie w Bibliotece Miejskiej „Polska to mój dom” - Gr. II | Drukuj |

31.10.2018

 
 
 
Spotkanie z bibliotekarką, panią Elżbietą rozpoczęło się od zaśpiewania Hymnu Polski - Mazurka Dąbrowskiego. Czterolatki oglądały prezentację „Polska to mój dom”. Nazywały symbole narodowe, które są związane z tradycją historyczną i dziejami kraju. Dostrzegały ojczyste obrazy- sygnalizowały podniesieniem ręki widoki miejsc, w których były z rodzicami. Poznawały sylwetki wybitnych polskich postaci. Słuchały opowiadania Wojciecha Widłaka „Komendant wolnej Polski o Józefie Piłsudskim”. Dowiedziały się, że Polska jest wolna, a to zasługa Polskiego Wojska.
2018-10-3biblioteka_30 — kopia.jpg

 
Spektakl dla dzieci ,,Cudowna lampa Alladyna” – Gr. IV-V | Drukuj |

30.10.2018

 
 
 
2018-10-30_spektakl_29 — kopia.jpg
Z inicjatywy Domu Dziennego Pobytu ,,Senior’’przy ul. Jodłowej, w Kinoteatrze przy ul. Dwernickiego przedszkolaki obejrzały bajkę przygotowaną przez aktorów- amatorów. W rolach aktorów przedszkolaki podziwiały, radnych, strażników miejskich, seniorów i uczniów. Główny bohater, Alladyn przechytrzył złego czarnoksiężnika i stał się posiadaczem cudownej lampy. Z niej to wyszedł Dżin, który spełniał życzenia pana. Bogactwa, którymi obdarował Alladyna sprawiły, że mógł on spełnić marzenie poślubienia Jasminy - córki wezyra. W tę rolę wcieliła się Elżbieta Dudziak, mama Marysi z Gr. II i Krysi z Gr. IV. Dziewczynki również zagrały w spektaklu. Dzieciom podobała się bajka. Oglądały ją z zaciekawieniem, żywo reagowały i odpowiadały na pytania bohaterów. Nagrodziły aktorów gromkimi brawami i pozowały do wspólnego zdjęcia.


 
Koncert „Reksio i jego przyjaciele”Gr. I – V | Drukuj |

29.10.2018

 
 
 
Wszystkie dzieci kochają bajki, wiec pani Ada zaprosiła małych słuchaczy w podróż do bajkowej krainy. Dzieci wysłuchały piosenkę „Parasol dla kota”, która bardzo się spodobała, gdyż opowiadała o kocie, który koniecznie chciał mieć parasolkę i kalosze w bure paski, różowe kiełbaski, gołębie i wrony oraz mysie ogony. Dzieci słuchały utwory z bajek: „Reksio”, „Smerfy”, „Koziołek Matołek”, „Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków”, „Kubuś Puchatek”, „Gumisie” i jednocześnie poznawały walory instrumentów. Pan Konrad prezentował brzmienie klarnetu, a pan Grzegorz pianina elektronicznego. Przedszkolaki nie tylko z uwagą słuchały prezentowana muzyką, ale także aktywnie uczestniczyły w koncercie. Śpiewały, maszerowały w rytm, akompaniowały na instrumentach.
2018-10-29_koncert_reksio_18 — kopia.jpg

 
Kampania społeczna „Ja nie widzę ciebie, ty zobacz mnie” - Gr. IV- V | Drukuj |

29.10.2018

 
 
 
2018-10-29_kampania_2 — kopia.jpg
W dniach 15- 19 października odbył się cykl zajęć przybliżających dzieciom funkcjonowanie w społeczeństwie osób z dysfunkcja wzroku. Celem kampanii było kształtowanie postaw społecznych opartych na otwartości, tolerancji i empatii wobec osób niepełnosprawnych wzrokowo. Dzieci zapoznały się z listem napisanym przez wychowanka Specjalnego Ośrodka dla Dzieci i Młodzieży Słabo Widzącej i Niewidomej im. L. Braille’a. Dowiedziały się jak pomóc osobie z dysfunkcją wzroku w trakcie oglądania filmu „N jak niewidomy..” oraz „Ośrodek Braill’a w Bydgoszczy szkoła otwarta przez cały rok”. Pierwszy film wskazał cenne rady jak pomagać osobom niewidomym. Dzieci dowiedziały się, że takich osób jest ok. 500 tysięcy i należy być wrażliwym na ich potrzeby. Drugi film uzmysłowił, że w szkole młodzi ludzie mogą się bawić, uczyć, a także uzyskać wsparcie specjalistów. Osoba niewidoma w szkole odbywa podróż w dorosłe życie, przygotowując się do różnych zawodów. Przedszkolaki poznały alfabet Braille’a , specjalny system znaków, dzięki któremu niewidomi mogą czytać i pisać. Oglądały „Promyczek’ - czasopismo wydawane alfabetem Braille’a. Przeprowadzono wśród dzieci ćwiczenia, które pozwoliły im wczuć się w osoby niewidome.


 
Spotkania w Klubie Czytających Rodziców - Gr. II | Drukuj |

29.10.2018

 
 
 
Czterolatki gościły panie: Dorotę - mamę Leny, Annę - mamę Agatki oraz Monikę - ciocię Kuby. Pani Dorota przeczytała bajkę A. Głowińskiej „Kicia Kocia sprząta”. Dzieci dowiedziały się, że zabawa to bardzo fajna sprawa, ale po niej trzeba zabawki poukładać i o nie dbać. Pani Anna przyniosła zbiór rymowanych historyjek o zwierzętach A. Edyk - Psut. Historyjka ,,Zwierzątka Grzesia” zachęciła do utrwalenia nazw wiejskich zwierzą. ,,Krówki” liczyły łaty i listki koniczyny, a historyjka ,,Kłopot świnki” mówiła o pragnieniu Chrupki, która marzyła o futrze, a jej okryciem jest szczecinka. Pani Monika zaprezentowała dwie książki: ,,Mały smok Fumino” i ,,Polskie symbole narodowe’’ autorstwa A. Nożyńskiej - Demianiuk. Pierwsza opowiadała o przygodach smoka, o jego pomocy wiewiórce, którą uratował przed utopieniem i o urodzinowym balu, na który przyszły z wdzięcznością wszystkie leśne zwierzęta. Dzięki drugiej pozycji przedszkolaki poznały symbole narodowe: flagę Polski, godło, hymn „Mazurek Dąbrowskiego” oraz herb Bydgoszczy i Warszawy. Dziękujemy wszystkim paniom za rozwijanie zainteresowań czytelniczych dzieci.
2018-10-29_klub_7 - kopia.jpg


 
Pasowanie 3 i 4-latków na Przedszkolaków | Drukuj |

24.10.2018

 
 
 
2018-10-24_pasowanie_43 - kopia.jpg
Minęły już prawie dwa miesiące od czasu gdy nowo przyjęte dzieci rozpoczęły edukację przedszkolną i nawiązały pierwsze dziecięce przyjaźnie. Poznały rytm przedszkolnego dnia i chętnie uczestniczą w różnorodnych zabawach. Nadszedł więc czas, aby oficjalnie przyjąć je do przedszkolnej rodziny. Najmłodsze przedszkolaki uważnie oglądały występy artystyczne starszych kolegów, a potem zaprezentowały własny występ rodzicom. Potem nadszedł czas pasowania. Samodzielnie przekraczały z rówieśnikami symboliczną bramę przedszkola. Pani dyrektor czerwoną kredką pasowała dzieci na przedszkolaków i uroczyście ogłaszała przyjęcie do Rodziny Przedszkola Nr 16, a panie wychowawczynie wręczały pamiątkowe dyplomy i misie. Na pożegnanie wszyscy utworzyli krąg, do którego tata Sary wniósł płonący tort - cukierkową niespodziankę. Te miłe przeżycia na pewno zostaną zachowane w pamięci i na fotografiach.


 
Kampania społeczna „Ja nie widzę ciebie, ty zobacz mnie" z okazji Międzynarodowego Dnia Białej Laski | Drukuj |

23.10.2018

 
 
 
Dnia 17 października dzieci wzięły udział w akcji zorganizowanej przez Kujawsko-Pomorski Specjalny Ośrodek Szkolno –Wychowawczy nr 1 dla Dzieci i Młodzieży Słabo Widzącej i Niewidomej im. L. Braille’a w Bydgoszczy oraz Stowarzyszenie Visus Supremus. W Galerii Handlowej Focus Mall przedszkolaki uczestniczyły w zajęciach umożliwiających poznanie potrzeb i możliwości osób niewidomych i słabowidzących. Celem spotkania było kształtowanie postaw społecznych opartych na otwartości, tolerancji i empatii wobec osób niepełnosprawnych wzrokowo, zwiększenie integracji osób niewidomych ze środowiskiem społecznym i poprawienie ich funkcjonowania w tym środowisku oraz zauważenie przez dzieci problemów osób z wadą wzroku. Dzieci miały możliwość wykonywania różnych czynności przy zasłoniętych oczach. Było to dla nich nie lada wyzwanie. Atrakcję sprawiło budowanie wieży z klocków, rozpoznawanie zwierząt za pomocą dotyku, nawlekanie koralików na sznurek, szukanie takich samych materiałów, próba gry w planszówki, rozpoznawanie pieniędzy oraz mierzenie miarą. Zadaniem dzieci było także rozpoznawanie różnych struktur i faktur. Zaskoczeniem dla dzieci było urządzenie potrafiące rozpoznać poziom wody w kubku, które umożliwia osobom niewidomym zaparzyć np. herbatę. Ogromne wrażenie sprawiło na dzieciach pisanie na specjalnej maszynie pismem Brailla, rozpoznawanie dźwięków z pudełek akustycznych oraz śledzenie palcami tekstu w książkach. Dzieci ze skupieniem wykonywały powierzone im zadania. Osoby prowadzące starały się jak najdokładniej i najciekawiej przekazać wiedzę na temat potrzeb i możliwości osób niewidomych i słabo widzących. Z pewnością zajęcia te dały naszym Przedszkolakom niezapomnianą lekcję empatii. 
2018-10-23_kampania_34 — kopia.jpg


 
Spotkanie z seniorami Spółdzielni Mieszkaniowej „Budowlani” pt.„Kocham Cię, Polsko - 100 lat Niepo | Drukuj |

23.10.2018

 
 
 
2018-10-23_kochamciepolsko_34 — kopia.jpg
Spotkanie miało na celu integrację pokoleń oraz budowanie tożsamości i poczucia przynależności narodowej. Dorośli uczestniczyli w teście wiedzy o Józefie Piłsudskim , a przedszkolaki wyraziły swoją miłość do ojczyzny poprzez piosenki, wiersze i tańce związane z polską kulturą i tradycją.


 
Spotkanie edukacyjne „Zęby myjemy, bo zdrowi być chcemy” - Gr. II | Drukuj |

23.10.2018

 
 
 
Czterolatki gościły panią farmaceutkę, Dorotę Babicz - mamę Leny. Dowiedziały się, jak ważne dla zdrowia jest odpowiednie odżywianie oraz higiena osobista. Przedszkolaki odpowiadając na pytanie „Kiedy należy myć ręce i dlaczego należy to robić? - wykazały się dużą wiedzą. Według dzieci należy myć ręce przed jedzeniem, po jedzeniu, po wyjściu z toalety, po przyjściu z piaskownicy, po zabawie z psem czy kotem. Wiedziały także, że na rękach jest najwięcej bakterii, których nie widać, bo są bardzo małe i są przyczyną wielu chorób. Pani Dorota prezentując kolejne etapy mycia rąk zachęciła dzieci do pokazania tych czynności. Podczas zabawy dzieci układały przy smutnym ząbku produkty, które szkodzą zębom, a przy wesołym te, które wpływają na zdrowy wygląd uzębienia. Pani Dorota zaprezentowała przybory, które pomagają utrzymać czystość zębów. Pokazała jak zęby szczotkować. Wyjaśniła, że na szczoteczkę wystarczy nałożyć odrobinę pasty wielkości ziarnka grochu. Zachęciła do systematycznego mycia zębów szczególnie rano i wieczorem. Przedszkolaki podziękowały gościowi za cenne rady.
2018-10-23_edu_zeby_1 — kopia.jpg

 
Zajęcie pt. „Co żołnierz nosi w plecaku?” w Muzeum Wojsk Lądowych - Gr. IV | Drukuj |

22.10.2018

 
 
 
2018-10-22_muzeum_30 — kopia.jpg
Dzieci przywitał ubrany w mundur z okresu II wojny światowej pan Jakub Miechowiecki. Podczas rozmowy zachęcił dzieci, aby wymieniały przedmioty żołnierskiego umundurowania i wyposażenia, co skrzętnie zapisywał na tablicy. Potem prezentował je i omawiał. Dzieci oglądały m.in. namiot pełniący rolę peleryny przeciwdeszczowej, kompas umożliwiający orientację w terenie, maskę przeciwgazową, środki służące maskowaniu żołnierza, latarkę, broń, środki czystości oraz puszki z jedzeniem, które żołnierz nosi w plecaku. Przedszkolaki nie sądziły, że wyposażenie żołnierza jest tak bogate. Wzbudziło to zachwyt i uznanie dla trudnej i odpowiedzialnej służby żołnierskiej.


 
Akademia Zdrowego Przedszkolaka „Podróż do krainy pełnej zdrowia”– Gr. II | Drukuj |

22.10.2018

 
 
 
Czterolatki rozpoczęły zajęcia dotyczące zdrowego odżywiania od wycieczki do sklepu warzywnego. Tam obejrzały całe bogactwo warzyw i owoców. W przedszkolu podczas rozmów rozpoznawały i nazywały je. Dowiedziały się że, zawierają mnóstwo witamin niezbędnych do prawidłowego rozwoju organizmu dziecka i osób dorosłych. Poznały sposoby przetwarzania warzyw i owoców. Wiedzą, że można z nich robić kompoty, surówki, sałatki oraz pyszne i zdrowe soki. Przed obróbką warzyw i owoców należy je dokładnie umyć i w zależności od tego co robimy - obrać. Dzieci wykonały przy użyciu sokowirówki soki: marchwiowy i jabłkowy, które z dużym apetytem degustowały.
2018-10-22_akademia_2 — kopia.jpg

 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 45 - 55 z 985