Zajęcia ze studentami Collegium Medicum UMK w Bydgoszczy - Gr. II, III, IV, V | Drukuj |

21.11.2018

 
 
 
2018-11-21_umk_52 - kopia.jpg
Studenci II roku studiów magisterskich o kierunku Dietetyka pod opieką dr n. med. Mileny Wojciechowskiej przypominali i utrwalali z przedszkolakami wiadomości na temat racjonalnego żywienia. Dzieci mówiły o swoich upodobaniach kulinarnych, dzieliły się wiedzą na temat produktów spożywczych. Rozróżniały produkty zdrowe i niezdrowe. A że zdrowie to ruch, nie obyło się bez zabaw ruchowych.


 
szablonZajęcie „Dzieci słabo widzące i niewidome są wśród nas” z pracownikami Ośrodka dla Dzieci i M | Drukuj |

21.11.2018

 
 
 
Przedszkolaki spotkały się z paniami: Małgorzatą Patrzałek i Dobrosławą Nurkiewicz aby dowiedzieć się o życiu osób niepełnosprawnych wzrokowo. Podczas zabaw wchodziły w rolę dziecka niewidomego. Wyciągały z worka przedmioty i po dotyku rozpoznawały ich nazwy. Przechodziły po „kamieniach” o różnych fakturach, aby uwrażliwić receptory stóp i poczuć to, co doznają osoby niewidome stąpając po różnorodnych powierzchniach. Oglądały książkę napisaną alfabetem Braille’a. Dowiedziały się jak pomagać i wspierać osoby mające problemy z widzeniem świata. Dziękujemy gościom za piękną lekcję empatii, która przybliżyła dzieciom życie osób z dysfunkcją wzroku.
2018-11-21_niewidome_10 - kopia.jpg


 
Zajęcie edukacyjne z lekarką 10 Wojskowego Szpitala Klinicznego „Jak dbać o higienę?” - Gr. I | Drukuj |

20.11.2018

 
 
 
2018-11-20_zaj_edu_33 - kopia.jpg
Pani doktor Monika Góra - mama Macieja, opowiedziała i pokazała dzieciom jak ważne jest dbanie o higienę ciała, prawidłowe mycie zębów i co to znaczy zdrowo się odżywiać. Pani doktor przyniosła wiele pożytecznych pomocy, które wykorzystała podczas zajęcia. Dzieci dowiedziały się jak dokładnie należy myć ręce, segregowały zdrową i nie zdrową żywność. Na modelu szczęki uczyły się prawidłowo dbać o zęby. Na zakończenie, aby przekonać się czy uważnie słuchały, z czarodziejskiej skrzyni wyciągały i nazywały przedmioty służące do toalety. Egzamin wypadł wspaniale. Serdecznie dziękujemy pani doktor za profesjonalne wspieranie przedszkola w edukacji zdrowotnej.


 
szablonSpotkanie z żołnierzami 1Batalionu Logistycznego w Bydgoszczy - Gr. II i V | Drukuj |

14.11.2018

 
 
 
Kapral Krystian Góra i szeregowy Kamil Sutkowski, z jednostki wchodzącej w skład 1 Pomorskiej Brygady Logistycznej w Bydgoszczy, ciekawie opowiadali o wykonywanych przez żołnierzy zadaniach, o używanej broni: krótkiej, długiej, wyrzutniach i różnym sprzęcie. Dzieci przymierzały maskę przeciwgazową, obuwie, rozmawiały przez radiotelefon walkie-talkie, oglądały radiostację oraz apteczkę. Goście opowiadali o służbie, którą żołnierze pełnią w różnych krajach wyjeżdżając na misje, np. do Iraku, Afganistanu, na Łotwę, do Kosowa, Libanu. Dzieci wywnioskowały: „Jeździcie ratować świat?”. Ze strony dzieci padło pytanie: „Czy dziewczyny też mogą pracować w wojsku ?” Odpowiedź brzmiała: „Tak, potrzebujemy dużo pielęgniarek”. Przedszkolaki oglądały wóz terenowy hummer – skorpion. Pojazd wzbudził zainteresowanie maluszków przebywających na spacerze. Z ciekawością oglądały go i z dumą wsiadły do prawdziwego samochodu żołnierzy. Dziękujemy gościom za przemiłe spotkanie. 
2018-11-14_spotkanie_11 - kopia.jpg


 
szablonUdział w Międzyprzedszkolnym przeglądzie piosenki patriotycznej - Gr. V | Drukuj |

13.11.2018

 
 
 
2018-11-13_przeglad_kopia.jpg
Przedszkole nr 59 gościło dzieci z 5 zaprzyjaźnionych przedszkoli. Uroczystość rozpoczęła się występem gospodarzy, którzy przedstawili montaż słowno-muzyczny z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości. Z naszego przedszkola swoje zdolności i umiejętności wokalne zaprezentował duet: Julia Sikorska i Antoni Marczak z Gr. V. Zaśpiewali piosenkę „Jestem Polakiem”. Wszyscy uczestnicy przeglądu otrzymali dyplomy i upominki. Gratulujemy naszym wykonawcom udanego występu.


 
Obchody z VII Liceum Ogólnokształcącym 100 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę- Gr. IV | Drukuj |

09.11.2018

 
 
 
Przedszkolaki obejrzały pokaz poloneza , pokaz musztry paradnej Orkiestry Wojskowej w Bydgoszczy. Odśpiewały hymn Polski oraz wzięły udział w barwnym przemarszu ulicą 11 Listopada z władzami miasta, społecznością szkolną VII LO oraz sąsiednich szkół, dziećmi z zaproszonych przedszkoli, nauczycielami, seniorami, kombatantami, mieszkańcami osiedla „Leśne”. 
2018-11-09_obchody_5 — kopia.jpg

 
Akcja patriotyczna „Leśne śpiewa Mazurka Dąbrowskiego” - Gr. II i III | Drukuj |

09.11.2018

 
 
 
2018-11-09_hymn_2 — kopia.jpg
Dzieci cztero i pięcioletnie spotkały się na Skwerze im. T. Ciepły z uczestnikami innych placówek przedszkolnych, szkolnych oraz seniorami Domu Dziennego Pobytu „Senior” przy ul. Jodłowej, aby wspólne odśpiewać o godzinie 1111 Hymn Narodowy i uczcić 100 Rocznicę Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Przedszkolaki wyposażone w biało - czerwone chorągiewki i balony zaśpiewały piosenkę „Co to jest niepodległość” oraz recytowały wiersze o tematyce patriotycznej. Po wspólnym odśpiewaniu Hymnu, na znak miłości do ojczyzny, poszybowały w górę białe i czerwone balony w kształcie serc. Był to wyjątkowy i bardzo wzruszający dzień. Dziękujemy organizatorom z Przedszkola „Lokomotywa” za zaproszenie.


 
Zajęcie w Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej „Barwy i symbolenarodowe”- Gr. IV | Drukuj |

08.11.2018

 
 
 
Z okazji 100-letnej rocznicy Odzyskania Niepodległości w Dziecięcej Akademii Czytania Bajek odbyły się zajęcia o tematyce patriotycznej. Pani Grażyna rozpoczęła spotkanie krótką pogadanką połączoną z projekcją filmu na temat głównych symboli Rzeczypospolitej Polskiej: biało-czerwonej flagi, godła państwowego oraz hymnu polskiego, czyli Mazurka Dąbrowskiego. Podczas rozmowy kierowanej dzieci wykazały się wiedzą i ogromnym zainteresowaniem symbolami narodowymi. Następnie sześciolatki zaśpiewały hymn we wcześniej omówionej postawie. Pani Joanna przeczytała książkę pt. „Komendant wolnej Polski o Józefie Piłsudskim” oraz przypomniała wiersz Władysława Bełzy „Katechizm polskiego dziecka”. Ważnym punktem zajęć było wykonanie kokardy narodowej w biało-czerwonych barwach, zwanej kotylionem. Dzieci robiły ją po raz pierwszy wykazując się zaangażowaniem i entuzjazmem. Każdy uczestnik otrzymał drobny upominek w postaci zakładki do książki.
2018-11-08_barwy_i_symbole_28 — kopia.jpg

 
Pieczenie rogali świętomarcińskichoraz zajęcie z udziałem rodziców „Orzeł Biały” - Gr. III | Drukuj |

08.11.2018

 
 
 
2018-11-08_rogale_31 — kopia.jpg
Dzieci piekły dla rodziców słodką niespodziankę. Najpierw odpowiednio przygotowały się przynosząc do przedszkola wałek do ciasta oraz określony składnik potrzebny do wypieku rogalików. Po dokładnym umyciu rąk mali kucharze założyli fartuszki oraz czapki i poznawali tajniki wykonania ciasta. Poznały polską tradycję pieczenia rogali z okazji Święta 11 Listopada i jednocześnie Dnia Św. Marcina. Dzieci wałkowały ciasto, nakładały marmoladę, zwijały rogaliki. Efektem pracy były pełne blachy słodkości. Pod czujnym okiem pań kucharek rogaliki nabierały koloru w piekarniku. Następnego dnia odbyło się zajęcie otwarte dla rodziców. Dzieci wypowiadały się, co to jest Polska na podstawie treści wiersza Cz. Janczarskiego. W zabawie ruchowej naśladowały lot orła. Wspólnie z rodzicami stworzyły prace przestrzenne „Orzeł Biały”. Był też poczęstunek pysznymi rogalikami samodzielnie przygotowanymi przez przedszkolaków. Słodkości smakowały dzieciom i rodzicom. 


 
Udział w Międzyprzedszkolnym konkursie recytatorskim„Kto Ty jesteś? Polak mały...". | Drukuj |
07.11.2018
 
 
 
Czteroletnia Lenka Babicz z Gr. II i sześcioletnia Krysia Dudziak z Gr. IV wzięły udział w konkursie będącym częścią projektu „Kraj Orła Białego. Miasto Kazimierza Wielkiego”, zorganizowanym przez Przedszkole Nr 80 w Bydgoszczy. Obejrzały pantomimę w wykonaniu dzieci 6-letnich pt. „Droga do niepodległości”, a następnie zaprezentowały wiersze: Czesława Janczarskiego „Co to jest Polska ?” i Iwony Romanowskiej „Polska jest wspaniała”. Każda z dziewczynek, za piękną recytację, otrzymała dyplom i upominek. Gratulujemy wspaniałych występów.
2018-11-07_recytatorski_8 — kopia.jpg

 
Poranek Patriotyczny „Kocham Cię Polsko - 100 lat Niepodległości” z konkursem wiersza i piosenki ora | Drukuj |

06.11.2018

 
 
 
2018-11-06_patriotyczny_73 — kopia.jpg
W poranku uczestniczyły dzieci z zaprzyjaźnionych Przedszkoli nr 33,59, 68 i 80. Honorowym gościem była babcia Maciusia z Gr. I - pani Elżbieta Skotnicka-Tracka, wnuczka generała Stanisława Grzmot-Skotnickiego. Dzieci wysłuchały wspomnień o generale - żołnierzu Pierwszej Kompanii Kadrowej Józefa Piłsudskiego. Pani Elżbieta Skotnicka-Tracka podarowała przedszkolakom portret generała oraz publikację dla uczczenia jego pamięci z okazji jubileuszu 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości „Stanisław Grzmot-Skotnicki generał brygady. Tobie Ojczyzno”. Drugim cennym upominkiem była książka „Wywalczyć Polskę. Józef Piłsudski i Legiony” z wpisaną dedykacją dla dzieci z Przedszkola nr 16 w Bydgoszczy przez Joannę Onyszkiewicz - wnuczkę gen. J. Piłsudskiego. Dziękujemy, będziemy pamiętać o tych, dzięki którym radośnie możemy śpiewać Mazurka Dąbrowskiego. Zgromadzone przedszkolaki uczciły 100 lat Niepodległości wierszem, tańcem i piosenką. Dziękujemy rodzicom za wykonane z dziećmi piękne prace plastyczne pokazujące Naszą Małą Ojczyznę.


 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 34 - 44 z 985