Klub Czytających Rodziców - Gr. V | Drukuj |

05.04.2019

 
 
 
Pięcio i sześciolatki gościły: mamę Stasia - panią Agnieszkę, tatę Olka - pana Łukasza oraz babcię Alicji - panią Janinę. Pan Łukasz czytał opowiadanie „Zuzia i jej kotek” i „Zuzia dostaje kieszonkowe” Liane Schneider i Evy Wenzel-Burger. Opowiadania przybliżyły dzieciom życie bohaterki, która samodzielnie musiała gospodarować swoim kieszonkowym. Była to też okazja do zapoznania się z banknotami. Pani Agnieszka przeczytała pozycję „Najciekawsze pojazdy”. Przedszkolaki przypomniały nazwy i przeznaczenie pojazdów spotykanych na ulicach i budowach. Pani Janina przeczytała „Dobre maniery Cecylki Knedelek”, gdzie z humorem bohaterka uczy przyjaciół poprawnego zachowania się w różnych sytuacjach. W następne dni, w poobiedniej porze dzieci słuchały dalszych przygód poznanych bohaterów. Dziękujemy za rozwijanie zainteresowań czytelniczych przedszkolaków.
2019-04-07_klub_gr5__7 - kopia.jpg


 
Klub Czytających Rodziców – Gr. II | Drukuj |

05.04.2019

 
 
 
2019-04-05_klub_gr2_10 - kopia.jpg
W marcu podczas cyklicznych spotkań gościliśmy Panie: Alicję - mamę Kuby G., Dobromiłę - mamę Rozalki G. oraz Agnieszkę - mamę Julii K. Pani Alicja przyniosła ze sobą książkę Elizy Piotrowskiej pt. „Tupcio Chrupcio – kapryśna myszka”. Dzieci z uwagą słuchały jak główna bohaterka podczas różnych czynności dnia codziennego grymasiła, kaprysiła, a nawet niegrzecznie odnosiła się do kolegów i do mamy. Dowiedziały się, że nie warto się tak zachowywać, gdyż wszystko co mama mówi i robi jest dla dziecka dobre. Pani Dobromiła przedstawiła bajkę pt. „Brzydkie kaczątko”. Ta bajka pokazała, że nie należy oceniać nikogo po wyglądzie. Każdego należy szanować, a słabszym należy pomagać. Pani Agnieszka przeczytała bajkę pt. „Wilk i siedem koźlątek”. Ta bajka również pokazała, jak ważne jest słuchanie mamy. Przygoda koźlątek pokazała, że dorosłym, których nie znamy, nie należy ufać. Dziękujemy za wspaniały wybór książek i przekazanie tak ważnych wychowawczo treści.


 
Wycieczka po Bydgoszczy - Gr. V | Drukuj |

04.04.2019

 
 
 
Starszaki wybrały się na spacer po Bydgoszczy. Podziwiały wszystko co najpiękniejsze w naszym mieście: Stare Miasto, makietę zamku bydgoskiego, pozostałości murów obronnych, Wyspę Młyńską, budynek Opery Nova, kościoły, spichrze ipomniki. Z zainteresowaniem oglądały gabloty z reprodukcjami obrazów Leona Wyczółkowskiego. 
2019-04-04_wycieczka_8 - kopia.jpg


 
Spotkanie z uczniami Ośrodka dla Dzieci i Młodzieży Słabo Widzącej i Niewidomej - Gr. III i IV | Drukuj |

03.04.2019

 
 
 
2019-04-03_spotkanie_6 - kopia.jpg
Spotkanie odbyło się pod hasłem „Niewidomi mogą wszystko”. Jego główną atrakcją był występ wokalno - muzyczny duetu z dysfunkcją wzroku. Panie: Małgorzata Patrzałek i Dobrosława Nurkiewicz oraz ich podopieczni opowiedzieli o życiu osób niepełnosprawnych wzrokowo. Podczas zajęć dzieci miały okazję przekonać się, że osoby z wadą wzroku mają różne pasje mimo napotykania barier i trudności w życiu codziennym. Dowiedziały się, jak cenne dla osób niewidzących jest wsparcie i życzliwość ludzi zdrowych.


 
Zajęcia edukacyjne w Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej - Gr. IV | Drukuj |

02.04.2019

 
 
 
Sześciolatki poznając tradycje i zwyczaje Świąt Wielkanocnych udały się do Dziecięcej Akademii Czytania Bajek. Pani Grażyna rozpoczęła spotkanie krótką rozmową na temat wiosny oraz jej symptomów. Opowiedziała o ludowych zwyczajach wiosennych tj. topieniu marzanny i prima aprilis oraz o tradycjach wielkanocnych. Pani Joanna przeczytała fragment książki „Polskie tradycje i obyczaje”. Dzieci w skupieniu wysłuchały także opowiadania „Martynka i zwierzątka” oraz „Tuptuś znajduje jajko”. Wielkanocne opowieści wprawiły przedszkolaków w radosny nastrój. Był on inspiracją do wykonania kolorowych kartek świątecznych. Każda kartka została opieczętowana biblioteczną pieczątką. 
2019-04-02_biblioteka_2 - kopia.jpg


 
Koncert ,, Już wiosna …” Gr. I-V | Drukuj |

28.03.2019

 
 
 
2019-03-28_koncert_12 - kopia.jpg
Pani Ada z panią Magdą i panem Łukaszem opowiadali o śladach, które wszędzie zostawia pani Wiosna: jest zielono, ptaki śpiewają, kwitną kwiaty. Z wielkim zaciekawieniem przedszkolaki słuchały utworu P. Czajkowskiego ,,Szczygieł”. Pani Magda grała walca na małym flecie pikolo. Na dużym flecie poprzecznym zaprezentowała ,,Humoreskę” A. Dvoraka. Dzieci zauważyły, że flet brzmi cieplutko, milutko, jak ciepły wietrzyk i wyczarowuje śpiew ptaków. Pan Łukasz przedstawił w zabawny sposób utwór ,,Pióreczko” W. Lutosławskiego. Dzieci ilustrowały muzykę ruchem, tańczyły i grały na instrumentach perkusyjnych do ,,Odgłosów wiosny” J. Straussa. Muzyczne spotkanie na cześć wiosennej pory roku było bardzo radosne.


 
Wycieczka do Galerii Sztuki Ludowej i Nieprofesjonalnej KPCK - Gr. IV | Drukuj |

26.03.2019

 
 
 
TePani Karolina Triebwasser wprowadziła sześciolatki w świat tradycji, kultury i obyczajów naszego regionu. Poprzez rozmowę na temat symboliki świąt nawiązała do zwyczaju malowania pisanek. Dzieci poznały techniki zdobienia świątecznych jaj oraz ich nazwy: drapanki, kraszanki, oklejanki, malowanki, pisanki ażurowe. Podziwiały pająki wykonane ze słomy i bibuły o różnych kształtach, od bardzo prostych graniastosłupów, po skomplikowane konstrukcje w kształcie kuli oraz cztero-, sześcio- i ośmiobocznych tarcz. Kolorowe ptaki, bociany, figurki, rzeźby i naczynia zachwyciły dzieci swym pięknem Bezpośredni kontakt ze sztuką ludową sprawił, że przedszkolaki wzbogaciły wiedzę dostrzegając piękno folkloru i tradycji Polski. kst i media
2019-03-26_galeria_sztuki_18 - kopia.jpg


 
Udział w Międzyprzedszkolnych Konkursach Recytatorskich - Gr. II, III, IV | Drukuj |

26.03.2019

 
 
 
2019-03-26_recytatorski_9 - kopia.jpg
W Przedszkolu Niepublicznym „Lokomotywa’ odbył się konkurs pt. „A ja jestem Polak mały”. Kuba Maciejewski z Gr. IV przedstawił szerszej publiczności wiersz „Czy będę”. Za recytację otrzymał wyróżnienie: okolicznościowy dyplom oraz książkę pt. „Przysłowia polskie dla dzieci”. W Przedszkolu Akademickim WSG Uniwersytetu Dziecięcego odbył się konkurs pt. „Wiosna w poezji dziecięcej”. Udział w nim wzięły Maja Wilk z Gr. III z wierszem pt. „Dni wiosenne” i Ania Sobolak z Gr. II z wierszem „Przyjście wiosny”. Za interpretację wiersza Ania zdobyła I miejsce i otrzymała dyplom oraz książkę. Maja za udział w konkursie otrzymała także dyplom i książkę. Gratulujemy naszym przedszkolakom odwagi i udanych występów.


 
Zajęcia w Ośrodku Szkolno-Wychowawczym dla Dzieci i Młodzieży Słabo Widzącej i Niwidomej im. L. Brai | Drukuj |

25.03.2019

 
 
 
Po raz kolejny pięcio i sześciolatki gościły w ośrodku podczas Drzwi Otwartych. Pani Małgosia zaprosiła dzieci do wysłuchania opowieści z zamkniętymi oczami. Dzięki efektom specjalnym – głosy zwierząt, deszcz, zapach łąki, dzieci przeniosły się na wieś, gdzie toczyła się akcja opowiadania. Wszyscy mieli okazję doświadczyć, w jaki sposób dzieci niewidome odbierają świat. Największą atrakcją spotkania był bajkowóz, czyli magiczna biblioteka na "kółkach". Są w niej książki i magiczne skrytki, w których można odkrywać tajemnicze przedmioty. Każdy z wielkim zainteresowaniem zaglądał do szufladek i na półeczki aby osobiście sprawdzić co kryją. A były tam piękne niespodzianki: pacynki, kolorowe książeczki, pozytywki i wiele innych ciekawostek. Następnie dzieci wyruszyły w podróż pociągiem. Każdy mógł być maszynistą i prowadzić pociąg w wymarzone miejsce. Serdecznie dziękujemy pracownikom Ośrodka za bardzo atrakcyjne i pouczające zajęcia.
2019-03-25_zajecia_w_osrodku_8 - kopia.jpg


 
Powitanie wiosny z Radą Osiedla „Leśne” na skwerze im. T. Ciepły - Gr. III, IV i V | Drukuj |

21.03.2019

 
 
 
2019-03-21_powitanie_wiosny_8 - kopia.jpg
Przedszkolaki przebrane za żabki, zajączki i bociany, z kolorowymi pomponami, kwiatkami oraz gaikiem ustrojonym w kolorowe wstążki wraz z dziećmi ze wszystkich placówek oświatowych na osiedlu Leśnym wybrały się na spotkanie z Wiosną. Organizatorem tej bardzo kolorowej imprezy była jak co roku Rada Osiedla „Leśne”. Uczestników serdecznie powitali przedstawiciele rady: pani Zofia Kosmalska i pan Kornel Kopczyk w towarzystwie clowna Bobka. Dzieci prezentując wiosenne piosenki śpiewem i tańcem zachęcały Wiosnę aby jak najprędzej do nas przyszła. Na wszystkich uczestników czekał słodki upominek od organizatorów. 


 
Zabawy z harcerzami Drużyny ,,Buki” przy SP Nr 32 - Gr. I i II | Drukuj |

15.03.2019

 
 
 
Przedszkolaków odwiedzili: drużynowa Patrycja, przyboczny Kamil, zastępowa Patrycja i szeregowy Olek. Harcerze powitali przedszkolaków pozdrowieniem ,,czuwaj”. Dzieci zaciekawione były mundurami harcerzy. Dowiedziały się, że dziewczynki mają jasne, a chłopcy ciemne mundury. Do każdego munduru dołączona jest chusta. Jej kolor związany jest z nazwą drużyny. Te czarne z zieloną obwódką symbolizują nazwę ,,Buki”. Sznurek doczepiony do pagonu oznacza funkcję jaką harcerz pełni w drużynie. Natomiast na pagonach znajduje się numer drużyny i kreseczki oznaczające stopnie harcerskie. Każdy harcerz posiada pasek, na którego klamrze widać napis ZHP i wieniec z liści dębowych i laurowych. Do zadań harcerzy należy: pomoc osobom starszym i słabszym. W czasie swoich spotkań czy wyjazdów zdobywają różne praktyczne umiejętności takie jak: radzenie sobie w lesie, rozpoznawanie ziół i gotowanie herbaty z mięty czy pokrzywy, obieranie ziemniaków, trzymanie warty. Oprócz pracy harcerze lubią się też bawić: śpiewać, tańczyć, opowiadać gawędy. I do takich zabaw goście zaprosili trzy i czterolatków. Przedszkolacy radośnie bawili się podczas zabaw ze śpiewem w kole ,,Idzie zuch” czy ,,Tumci, tutumci, tumci tata”. Na koniec harcerze poczęstowali dzieci słodkosciami i każdy otrzymał kolorowankę.
2019-03-15_harcerze_16 - kopia.jpg


 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 23 - 33 z 1021