Gazetka Przedszkolna „Leśne Echo - Lato 2017” | Drukuj |

24.06.2017

 

Gazetka Przedszkolna „Leśne Echo - Lato 2017”

 
 
W dziale "Nasza gazetka"  zamieściliśmy najnowszy numer "Leśnego Echa".

75. wydanie kwartalnika zredagowały panie: Anna Bednarek, Beata Galińska, Elżbieta Sergot ( korekta) wspólnie z Rodzicami, Dziadkami i Dziećmi.
 
Dziękujemy Rodzicom i Dziadkom za dostarczenie materiałów.
 
Zachęcamy do pobierania !
gazetka_nr_75_lato_2017.jpg


 
Spotkanie z ratownikami medycznymiz Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego„Bezpieczne wakacje | Drukuj |

13.06.2017

 
 
 
Do przedszkola przybyli: Tomasz Zieliński-Weiher - tata Kacpra z Gr. I, Szymon Katafias oraz Zbigniew Ambrosiewicz. Oprócz tradycyjnej karetki, pojawiły się także dwa moto-ambulanse. Pod okiem ratowników przedszkolaki nabywały umiejętność prawidłowego zachowania się w czasie wypadku, w sytuacjach zagrożenia życia lub zdrowia. Ratownicy zaprezentowali wyposażenie odzieży medycznej oraz sprzęt ratujący życie, stanowiący wyposażenie karetki i moto-ambulansów. 
2017_06_13_spotkanie_wspr_27 — kopia.jpg


 
Teatrzyki w wykonaniu uczniów kl. III dSzkoły Podstawowej Nr 20 | Drukuj |

22.06.2017

 
 
 
2017_06_22_teatrzyk_11 — kopia.jpg
Trzecioklasiści, niektórzy nasi absolwenci, pod kierunkiem wychowawczyni p. Hanny Niteckiej zaprezentowali montaż słowno- muzyczny pt. „Niesforna klasa” oparty na wierszach J. Brzechwy i J. Tuwima. Piękna recytacja przyciągała uwagę przedszkolaków. Następnie wcielili się w rolę aktorów w inscenizacji o tematyce ekologicznej ,,Smerfy ratują las”. Bajkowe postacie bliskie dzieciom, uczyły jak segregować śmieci. Złego Gargamela Smerfy uwolniły, gdy odpowiedział na trudne pytania i obiecał poprawę. Całość przeplatana była „smerfnymi” piosenkami. Ślicznie dziękujemy.


 
Wycieczka do ZOO w Myślęcinku - Gr. III | Drukuj |

21.06.2017

 
 
 
Na zaproszenie pani Anny Iwanowskiej - mamy Lilianny, dzieci wybrały się na łono natury aby poznać bogactwo rodzimej fauny: żubry, zebry, kozy, wilki, szopy, kangury i wiele innych zwierząt. Obserwując zwierzęta, zobaczyły z bliska ich sposób poruszania się, sposób jedzenia, szczegóły wyglądu, słuchały jakie wydają odgłosy. Z tarasu widokowego oglądały tygrysa. Zakończeniem wyprawy była degustacja rurek z kremem i soczku zaserwowanych przez panią Anię. Ślicznie dziękujemy. 
2017_06_21_zoo_14 — kopia.jpg


 
Pożegnanie Przedszkola - Gr. V | Drukuj |

21.06.2017

 
 
 
2017_06_21_pozegnanie_v_41 — kopia.jpg
Sześciolatki po raz ostatni wspólnie zaprezentowały swoje umiejętności artystyczne. Zainscenizowały wiersze oraz zaśpiewały piosenki, które przypominały najpiękniejsze chwile spędzone w grupie. Rodzice nagrodzili swoje pociechy gromkimi brawami. Z rąk pani dyrektor i wychowawczyni otrzymały książki, dyplomy, album z fotografiami i birety absolwenta. Pani dyrektor podziękowała pracownikom i wszystkim rodzicom za wspaniałą współpracę. Dziękujemy Rodzicom za wzruszające słowa podziękowania. Absolwentom życzymy wielu sukcesów w nauce. Bądźcie dumą dla rodziców i przykładem dla innych dzieci. Życzymy Wam słonecznych, bezpiecznych i udanych wakacji.


 
Pożegnanie przedszkola - Gr. IV | Drukuj |

20.06.2017

 
 
 
Uroczystość zakończenia edukacji przedszkolnej dzieci 6-letnie rozpoczęły Polonezem. Zaprezentowały wiersze, piosenki i tańce. Wróżka przenosiła wszystkich w czasie, więc wspominano kolejne przedszkolne lata. Wspomnienia wywołały wiele wzruszeń, a nawet łzy u oglądających rodziców. Każdy absolwent otrzymał dyplom i pamiątki. Pani dyrektor podziękowała nauczycielkom za przygotowanie dzieci do szkoły, a rodzicom za współpracę, angażowanie się w życie przedszkola oraz sprezentowany regał „Sowę”. Absolwentom życzymy sukcesów i przyjaciół w szkole, a wszystkim dzieciom i ich rodzicom udanych i słonecznych wakacji.
2017_06_20_pozegnanie_iv_31 — kopia.jpg

 
Święto Wolnych KsiążekGr. I-V | Drukuj |

13.06.2017

 
 
 
2017_06_13_książki_01 — kopia.jpg
W ramach XIV Edycji ogólnopolskich obchodów Święta Wolnych Książek nasze przedszkolaki przyniosły z domu książki z własnych biblioteczek. Prezentowały je i opowiadały o ulubionych bohaterach. Następnie wymieniły się nimi z kolegami. Wylosowane pozycje ucieszyły dzieci. Przeglądały je z wielkim zaciekawieniem. Dzień ten był okazją do przypomnienia o poszanowaniu książek, o wartości czytania jako źródła wiedzy, wzruszenia i radości.


 
Przedszkolaki laureatami Przeglądu Teatrzyków i Piosenek Ekologicznych orazkonkursu plastycznego „ | Drukuj |

13.06.2017

 
 
 
2017_06_13_laureaci_09 — kopia.jpg
Pięcio i sześciolatki, pod opieką nauczycielki Hanny Ciołek, w krótkiej formie teatralnej zaprezentowały umiejętności aktorskie i wokalne w Kujawsko Pomorskim Centrum Edukacji Ekologicznej w Myślęcinku. Pokazały w jaki sposób należy dbać o środowisko naturalne, dlaczego należy po sobie sprzątać śmieci i w jaki sposób je segregować. Obecne na sali Jury przyznało dzieciom wyróżnienie. Podczas uroczystej gali wręczania nagród otrzymały dyplom oraz klocki i gry edukacyjne. Nagrodę otrzymał także Oliwier Jaszkowski, który zdobył I miejsce w konkursie plastycznym „Arcydzieła z odpadów”. Serdecznie gratulujemy.


 
Zawód fryzjera, kwiaciarki i ekspedientki na żywo - Gr. I | Drukuj |

09.06.2017

 
 
 
Czterolatki udały się na wycieczkę aby zaobserwować pracą ludzi w bliższym otoczeniu. 
2017_06_09_zawód_06 — kopia.jpg


 
Koncert „Płynie Wisła, płynie”Gr. I-V | Drukuj |

09.06.2017

 
 
 
2017_06_09_wisła_18 — kopia.jpg
Ostatni koncert przed wakacjami tradycyjnie rozpoczął się piosenką „Do, re, mi”, którą dzieci radośnie zaśpiewały z Panią Adą. Potem powitały Pana Jurka, zaproszonego gościa, który przyniósł swój instrument. Bezbłędnie rozpoznały akordeon i przyjrzały się, jak jest zbudowany. Piosenkę „Płynie Wisła, płynie” zaśpiewały przy akompaniamencie akordeonu. Atrakcją koncertu były tańce Pana Karola do wiązanki melodii góralskich i prezentacja stroju Górali Żywieckich. Cała społeczność przedszkolna ochoczo włączyła się do zabawy przy piosence „Szustu, szustu po podłodze” i zaśpiewała „Krakowiaczka”. Dzieci w asyście panów Karola i Jurka zagrały na instrumentach perkusyjnych „Polkę warszawską”.


 
Wycieczka do Parku Jana Kochanowskiego - Gr. I | Drukuj |

06.05.2017

 
 
 
Czterolatki z zachwytem spacerowały alejkami parku podziwiając otaczającą przyrodę. Mijały pomniki , posągi i popiersia wybitnych kompozytorów, poetów oraz wirtuozów muzyki poważnej umieszczonych wśród pięknych drzew. Zapoznały się z zawodem ogrodnika, który dba o piękno tego miejsca. Atrakcją był muzyczny plac zabaw. Zagrały na nietypowych instrumentach: bębenkach, tubach i ksylofonie. Podziwiały tańczącą fontannę w dzielnicy muzycznej i budynek Filharmonii Pomorskiej. Spędzony czas w parku umilał dzieciom świergot ptaków oraz muzyka płynąca z okien Akademii Muzycznej.
2017_06_05_wycieczka_02 — kopia.jpg


 
««  start « poprz. 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 111 - 121 z 918