W gabinecie weterynaryjnym „I Pies i Kot”-Gr. V | Drukuj |

31.10.2017

 
 
 
2017_10_31_gabinet_wet_13 — kopia.jpg
Celem spotkania było poznanie pracy weterynarza, kształtowanie postaw humanitarnych w stosunku do zwierząt, uświadomienie, że zwierzęta, tak jak i ludzie, są żywymi istotami, które też chorują i cierpią oraz wymagają pomocy i leczenia. Przedszkolaki dokładnie obejrzały poczekalnię, gdzie na zastrzyk czekał pies oraz gabinet weterynaryjny. Lekarz weterynarii, pani Joanna Gonicka, opowiedziała o pracy weterynarza, czym się zajmuje, jakie zwierzęta leczy oraz wytłumaczyła przedszkolakom jak należy postępować, gdy spotkamy chore zwierzątko, a także jak należy się zachować podczas kontaktu z niebezpiecznym zwierzęciem. Dzieci poznały narzędzia medyczne potrzebne do badania zwierząt: stetoskop, otoskop, mikroskop. Z wielkim zaciekawieniem oglądały rezydentów gabinetu – żółwie stepowe.

Składamy serdeczne podziękowanie za tak miłe przyjęcie i poświęcony czas, mimo wielu obowiązków.


 
Pięciolatki w Bydgoskim Centrum Zarządzania Kryzysowego - Gr. III | Drukuj |

31.10.2017

 
 
 
Dzięki uprzejmości pana Adama Dudziaka - dyrektora Miejskiego Centrum Zarządzania Kryzysowego, przedszkolaki miały możliwość poznania monitorowania stanu bezpieczeństwa naszego miasta. W trakcie odwiedzin pani Magdalena Wysocka-Brunka, zastępca dyrektora Centrum Powiadamiania Ratunkowego oraz pani operator Katarzyna Szczęsna, zaprosiły dzieci do obejrzenia prezentacji ukazującej niebezpieczne sytuacje. Dzieci zostały pouczone, jakich informacji należy udzielać dzwoniąc na numer 112. W scence sytuacyjnej dzieci odbyły rozmowę z operatorem podając dokładne miejsce i rodzaj zdarzenia. Kolorowały obrazki utrwalając numer 112. Poznały pomieszczenia, w których przyjmowane są zgłoszenia alarmowe i przesyłane do odpowiednich służb ratowniczych. Otrzymały odblaskowe upominki. Dziękujemy tatusiowi Krysi za wspieranie w rozwijaniu u dzieci postaw, które pomogą najmłodszym rozpoznać niebezpieczeństwa, przewidywać ich skutki i podejmować adekwatne do sytuacji działania.
2017_10_31_bczk_18 — kopia.jpg


 
Pasowanie na Przedszkolaków - Gr. II | Drukuj |

26.10.2017

 

Pasowanie na Przedszkolaków - Gr. II

 
 
2017_10_26_pasowanie_28 — kopia.jpg
Nadszedł czas, aby zostać prawdziwym przedszkolakiem. Trzylatkom, które dołączyły w tym roku do kontynuujących czterolatków towarzyszyli w tym wydarzeniu rodzice i starsze rodzeństwo. Uroczystość uświetniły występy pięcio- i sześciolatków. Maluszki śpiewając i recytując, także zadebiutowały przed liczną publicznością. Potem kolejno przekraczały "Zaczarowaną Bramę Przedszkola", a pani dyrektor za pomocą czerwonej kredki pasowała każde dziecko przyjmując w poczet przedszkolnej rodziny. Wychowawczynie: Iza i Ela wręczały przedszkolakom pamiątkowy dyplom i maskotkę.


 
Pasowanie na Przedszkolaków - Gr. I | Drukuj |

25.10.2017

 
 
 
Dla każdego trzylatka, który niedawno przekroczył próg przedszkola to pierwsza uroczystość. Dlatego od samego początku starannie się do niej przygotowywały zarówno najmłodsze przedszkolaki, jak i ich starsi koledzy i koleżanki. To one, pod kierunkiem swoich wychowawczyń, w pierwszej części, w pięknych strojach, zaprezentowały rockandrollowy taniec, współczesny taniec oraz układ taneczny zainspirowany jesienią. Goście z uśmiechem na twarzy słuchali także recytacji wierszy. Swój pierwszy występ pokazały również maluszki. Otrzymały gromkie brawa od rodziców. Po złożeniu obietnicy, że będą dzielnymi przedszkolakami przechodziły mężnie przez bramkę. Pani dyrektor pasowała każde dziecko dużą kredką, przyjmując je do przedszkolnej rodziny. Panie wychowawczynie: Hania i Ela wręczały pamiątkowe upominki. Symboliczny tort z niespodzianką i zapaloną fontanną zrobił na trzylatkach nie lada wrażenie.
2017_10_25_pasowanie_01 — kopia.jpg


 
Koncert „Na polanie w lesie”Gr. I-V | Drukuj |

20.10.2017

 
 
2017_10_20_koncert_16 — kopia.jpg
Pani Ada przenosiła dzieci w świat muzyki słowami i dźwiękami pianina. Pan Konrad prezentował uroki klarnetu. Dzieci dowiedziały się, jak jest zbudowany i jak brzmi. Pan Konrad wydobywał z niego dźwięki, które przypominały np. odgłosy odlatujących dzikich gęsi. Pani Zofia śpiewała utwór Feliksa Nowowiejskiego „Sikoreczka świergoli”. Jej głos zrobił duże wrażenie na małych słuchaczach. Przy dźwiękach utworu Piotra Czajkowskiego dzieci obrazowały jak „Lecą ptaki do ciepłych krajów”. Tańczyły walca, wspólnie muzykowały z artystami, wybrały się na jesienny spacer przy melodii „Congratulations” oraz śpiewały „Jarzębinową piosenkę”. Usłyszały także utwór „Pióreczko” Witolda Lutosławskiego do tekstu przeznaczonego dla najmłodszych. To był piękny muzyczny poranek.


 
„Międzynarodowy Dzień Białej Laski” - zajecie z nauczycielami ze Specjalnego Ośrodka dla Dzieci i Mł | Drukuj |

19.10.2017

 
 
 
W ramach akcji „Ja nie widzę Ciebie, Ty zobacz mnie” pięciolatki spotkały się z paniami: Małgorzatą Patrzałek i Dobrosławą Nurkiewicz z Kujawsko-Pomorskiego Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 1 dla Dzieci i Młodzieży Słabo Widzącej i Niewidomej im. L. Braille’a w Bydgoszczy. Celem zajęcia było kształtowanie postaw społecznych opartych na otwartości, tolerancji i empatii wobec osób niewidomych. Przedszkolaki uczestniczyły w zabawach wyostrzających zmysł słuchu i dotyku oraz w pogadance o sposobach udzielania właściwej pomocy osobie z dysfunkcją wzroku. Dzieci uważnie słuchały obu pań, ponieważ sugestywnie i bardzo profesjonalnie mówiły na temat potrzeb i możliwości osób niewidomych i słabo widzących. Udział w akcji przybliżył pięciolatkom świat poznawany inaczej.
2017_10_19_dzien_bialej_laski_12 — kopia.jpg


 
Gazetka Przedszkolna „Leśne Echo - Jesień 2017” | Drukuj |

27.10.2017

 
 
 
gazetka_nr_76_jesien_2017.jpg

W dziale "Nasza gazetka"  zamieściliśmy najnowszy numer "Leśnego Echa".


76. wydanie kwartalnika zredagowały panie: Anna Bednarek, Beata Galińska, Elżbieta Sergot ( korekta) wspólnie z Rodzicami, Dziadkami i Dziećmi.

 

Dziękujemy Rodzicom i Dziadkom za dostarczenie materiałów.

 

Zachęcamy do pobierania  ! 
Kampania Społeczna z okazji Międzynarodowego Dnia Białej Laski„Ja nie widzę ciebie, ty zobacz mni | Drukuj |

18.10.2017

 
 
 
Na zajęciach w galerii handlowej FOCUS, prowadzonych przez rewalidantów i młodzież z Ośrodka im. L. Braille’a w Bydgoszczy, pięcio i sześciolatki poznały maszynę do pisania punktowego, którą biegle obsługiwał uczeń Rafał, tłumacząc jej działanie. Przedszkolaki samodzielnie spróbowały sztuki pisania. 
2017_10_18_dzien_bialej_laski_07 — kopia.jpg


 
Koncert w Filharmonii Pomorskiej „Szkoła tańca Jej Wysokości” – Gr. III, IV, V | Drukuj |

17.10.2017

 
 
 
2017_10_17_filharmonia_16 — kopia.jpg
Tytuł koncertu nawiązuje do pierwszej szkoły baletowej w Rosji. Absolwenci tej szkoły doprowadzili balet rosyjski do wielkiego sukcesu. Pani Ewelina przeniosła dzieci w świat baletu „Dziadka do orzechów” Piotra Czajkowskiego tańcząc do utworu Walc kwiatów. Zaprezentowała także taniec rosyjski Trepak, arabski oraz chiński. Solistce towarzyszyli muzycy grający na fortepianie, skrzypcach i altówce. Przedszkolaki porównywały budowę tych instrumentów oraz wydawane przez nie dźwięki. Dowiedziały się, że muzyk grający na altówce nazywa się altowiolista. Młodzi słuchacze pod kierunkiem pani Eweliny rozpoczęli naukę tańca klasycznego, który okazał się dość trudny, wymagający dobrej kondycji fizycznej. Widownia podziękowała artystom za piękne tańce i muzykę gromkimi brawami. 


 
Zajęcie edukacyjne ze Strażą Miejską - Gr. III, IV i V | Drukuj |

13.10.2017

 
 
 
Funkcjonariusze Straży Miejskiej: pan Michał Owczarzak i Wojciech Nowak przedstawili dzieciom zagrożenia i niebezpieczeństwa, które mogą spotkać oraz pokazali bezpieczne zachowania. 
2017_10_13_straz_miejska_18 — kopia.jpg


 
Rodzinny Konkurs Plastyczny „Ptaki” inspirowany darami przyrody Gr. I-V | Drukuj |

12.10.2017

 
 
 
2017_10_12_rodzinny_27 — kopia.jpg
Rodziny wykonały ptaki z różnorodnych materiałów jesiennych. Twórcza pomysłowość jest pełna podziwu. Wszyscy okazali się zwycięzcami. Dzieci otrzymały w nagrodę książki - niespodzianki. Dziękujemy Państwu za wspieranie przedszkola w edukacji własnych pociech i umożliwianie dziecku cieszenia się sukcesem razem z rówieśnikami.


 
««  start « poprz. 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 111 - 121 z 937