Muzeum Wojsk Lądowych „Co żołnierz nosi w plecaku?”- Gr. IV | Drukuj |

03.11.2016

 
 
 
Pan Jakub Miechowiecki prezentował przedszkolakom elementy umundurowania i wyposażenie żołnierza. Dzieci oglądały m. in. namiot, pełniący funkcję peleryny przeciwdeszczowej, kompas umożliwiający orientację w terenie, maskę przeciwgazową, a także różne rodzaje hełmów i czapek żołnierskich. Uwagę przyciągnął peryskop służący do obserwowania pozycji wroga bez konieczności wychylania się z okopu. Przedszkolaki pojęcia nie miały, że wyposażenie żołnierza jest tak bogate. Wzbudziło to zachwyt i uznanie dla trudnej i odpowiedzialnej służby żołnierskiej.
2016_11_03_muzeum_02 — kopia.jpg


 
Akademia Zdrowego Przedszkolaka – „Jesień jest kolorowa” – Gr. II | Drukuj |

02.11.2016

 
 
 
2016_11_02_akademia_15 — kopia.jpg

Trzy i czterolatki obserwowały piękne drzewa kasztanowca, klonu i dębu. Poznawały i rozróżniały owoce i warzywa z polskich sadów i ogrodów. Poszerzyły wiedzę na temat ich wartości odżywczych. Umiały rozróżnić produkty, które są zdrowe, od tych których w diecie powinniśmy unikać np. chipsy i cola. W sklepie państwa Świerczyńskich obserwowały owoce oraz warzywa różnej wielkości, kształtu i koloru. Pani Ola przybliżyła sposoby ich przechowywania zimą (m.in. kiszonki, susze, mrożonki, soki, dżemy itp.).

 

Potem układały owocowe, rytmiczne wzory na szalach pani Jesieni. Zapamiętały, że na dworze jest coraz zimniej i ubiór należy dostosowywać do pogody. 
Ewakuacja próbna- Gr. I-V | Drukuj |

27.10.2016

 
 
Po sygnale alarmowym wszystkie przedszkolaki sprawnie opuściły budynek ustalonymi drogami ewakuacyjnymi. Całą akcję obserwowali: dyrektor, przedszkolni koordynatorzy, inspektor ds. BHP p. Joanna Poznańska oraz 5-osobowa załoga Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej 1 przy ul. Pomorskiej pod dowództwem mł. asp. Pawła Giełdona.
 
Atrakcją dla dzieci był wóz bojowy Straży Pożarnej. Goście cierpliwie prezentowali wyposażenie jednostki.
2016_10_27_ewakuacja_15 — kopia.jpg

 
Klub Czytających Rodziców - Gr. II | Drukuj |

26.10.2016

 
 
 
2016_10_26_klub.gif
Dzieci gościły : pana Pawła Sutkowy - tatę Oli oraz panie: Malwinę Przedborską- mamę Tymona i Magdalenę Wilk- mamę Mai. 


 
Filharmonia Pomorska - audycja muzyczna „Gra fair play”- Gr. III, IV,V | Drukuj |

25.10.2016

 
 
 
Audycja nawiązywała do XV Międzynarodowego Koncertu Skrzypcowego im. H. Wieniawskiego. Pani Dorota Borowicz przedstawiła artystów: p. Małgorzatę Węgierską, p. Agnieszkę Czupryńską, p. Natalię Tyrańską i p. Grzegorza Kujawę, którzy grali utwory muzyki klasycznej na wiolonczeli, skrzypcach i altówce. 
2016_10_25_filharmonia_27 — kopia.jpg


 
Zajęcia w Pracowni Profesora Ciekawskiego - Gr. III | Drukuj |

24.10.2016

 
 
 
2016_10_24_profesor_07 — kopia.jpg
Cztero- i pięciolatki wzięły udział w zajęciach edukacyjno-rekreacyjnych pt. "Tajemnice nauki i techniki Profesora Ciekawskiego". Spotkanie składało się z dwóch części: pokazu doświadczeń i samodzielnego kontaktu z wystawą interaktywnych eksponatów. Pokaz przygotowany przez p. Damiana, asystenta Profesora Ciekawskiego to kilkanaście efektownych eksperymentów fizykochemicznych związanych z takimi zagadnieniami jak: naukowe sztuczki, zmiana kolorów roztworów, wodór, dwutlenek węgla, ciekły azot, gwałtowne reakcje chemiczne, tuba Rubensa. W drugiej części zajęć dzieci samodzielnie doświadczały różnorakich zjawisk, dzięki interaktywnym eksponatom naukowym Pracowni Profesora Ciekawskiego.


 
Udział dzieci z Gr. IV i V w I Edycji konkursu plastycznego „Cztery pory roku - Jesień” | Drukuj |

20.10.2016

 
 
 
Pięcio i sześciolatki wykonały z nieużytków przestrzenne prace plastyczne o tematyce jesiennej. Następnie odwiedziły Przedszkole Nr 33 „Jacek i Agatka”, gdzie wzięły udział w uroczystym rozstrzygnięciu konkursu. Obejrzały teatr interaktywny pt. „Rezerwat śledzi”. przygotowany przez nauczycielki. Poznały historię przyjaciół, którzy podczas wycieczki do lasu zostawili po sobie mnóstwo śmieci. Zwierzętom było przykro, że ludzie nie sprzątają po sobie. Widząc, że źle postąpiły, wycieczkowiczki wróciły na miejsce i z pomocą dzieci uporządkowały las. Po wspólnych zabawach muzyczno-ruchowych pani dyrektor Beata Barciszewska wręczyła uczestnikom konkursu dyplomy i nagrody.
2016_10_20_konkurs_12 — kopia.jpg


 
Pasowanie na przedszkolaka | Drukuj |

20.10.2016

 
 
 
2016_10_20_pasowanie_74 — kopia.jpg
Była to ważna uroczystość dla dzieci, które w tym roku po raz pierwszy rozpoczęły swoją przygodę z przedszkolem. Nowo przyjęte trzy i czterolatki w skupieniu oglądały występy artystyczne kolegów i koleżanek ze starszych grup. Własnym występem sprawiły radość zebranym rodzicom. Podczas ceremonii pasowania pani dyrektor kładąc na ramieniu wielką kredkę kolejno witała dzieci w przedszkolnej rodzinie. Wychowawczynie wręczały pamiątkowy dyplom i upominek. Był to dzień, pełen emocji i miłych wrażeń dla dzieci, rodziców i nauczycielek.


 
Akademia Zdrowego Przedszkolaka – Gr. I | Drukuj |

18.10.2016

 
 
 
Czterolatki przystąpiły do realizacji październikowego modułu o problematyce zmian zachodzących w przyrodzie oraz tego, jak powinniśmy dostosować się do nich, by zachować zdrowie. Dostrzegły zmiany w krajobrazie charakterystyczne dla jesieni. Na spacerach oglądały drzewa i spadające kolorowe liście. Omawiały zjawiska zachodzące w przyrodzie: opady deszczu, chłodny wiatr, mgły. Malowały „Jesienne kolory” techniką mokre w mokrym. Rozwijały myślenie operacyjne ustalając równoliczność zbiorów, przez przeliczanie i łączenie w pary. Z kasztanów i orzechów komponowały szale dla pani jesieni. Porównywały ich długość i wielkość.
2016_10_18_akademia_03 — kopia.jpg


 
Przedszkolne ogrodzenie nabiera świeżego koloru …. | Drukuj |

14.10.2016

 
 
 
2016_10_14_ogrodzenie_08 — kopia.jpg
A to za sprawą kolejnych rodziców. Do akcji dołączyły panie: Dagmara Gutkowska, Agnieszka Kapłońska, Joanna Radzka, Kamila Mazalon, Malwina Przedborska, Magdalena Rydzkowska, Magdalena Dłutkowska, Dobromiła Grygowska, oraz panowie: January Gralik, Marcin Szyszka, Paweł Priewe, H. Zadeh , Łukasz Wilk z kolegą p. Oskarem. Ślicznie dziękujemy za wsparcie! Dalsze prace przewidziane są wiosną.


 
Zajęcia ze studentami Collegium Medicum UMK - Gr. I-V | Drukuj |

12.10.2016

 
 
 
Kolejny raz do przedszkola zawitali studenci dietetyki pod opieką dr n. med. Mileny Wojciechowskiej. Celem zajęć z zakresu profilaktyki żywieniowej było rozwijanie aktywnych postaw prozdrowotnych oraz umiejętności podejmowania właściwych decyzji w wyborze żywności. Zagadki, różnorodne zabawy, kolorowanki zachęciły najmłodszych do samodzielnego myślenia i wysuwania trafnych wniosków. Dziękujemy za wspieranie przedszkola w edukacji zdrowotnej dzieci.
2016_10_12_cm_umk_10 — kopia.jpg


 
««  start « poprz. 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 111 - 121 z 827