Spotkania w ,,Klubie Czytających Rodziców” - Gr. III | Drukuj |

29.09.2016

 
 
 
Cztero i pięciolatki gościły panie: Magdę Zielińską - mamę Antka, Katarzynę Sidorowicz-Wojno - mamę Cezarego i Malwinę Przedborską - mamę Filipa.
 
2016_09_29_klub.gif


 
Zajęcia w Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej - Gr. IV i V | Drukuj |

28.09.2016

 
 
 
2016_09_28_zajecia_01 — kopia.jpg
Nasze przedszkole uczestniczy w akcji Cała Polska Czyta Dzieciom. Pięcio i sześciolatki zainaugurowały w bibliotece VI edycję Dziecięcej Akademii Czytania Bajek pod hasłem „Z książką i biblioteką przez cały rok”


 
Czytanie w Bibliotece Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego – Gr. I | Drukuj |

28.09.2016

 
 
 
Czterolatki po raz pierwszy zobaczyły tak bogaty księgozbiór. Pani bibliotekarka oprowadziła małych miłośników książek po ogromnych pomieszczeniach budynku.

2016_09_28_czytanie_17 — kopia.jpg


 
Malujemy przedszkolne ogrodzenie - Rodzice pomóżcie !!! | Drukuj |

14.09.2016

 
 
 

20160914_malujemy_01.jpg   

 

Wszystkim jest miło, gdy otoczenie przedszkola jest zadbane i kolorowe. Zmiany na lepsze dostrzegają dzieci i dorośli.

 

Na apel o pomoc naszym panom: Krzysiowi i Zenkowi, w malowaniu 78 przęseł wysokiego płotu dotychczas odpowiedzieli rodzice: pani Izabela Sobucka-Waszczyk, panowie: Bartłomiej Bartnicki, Damian Iciek, Adam Krawczyk, Wojciech Kryger, Marcin Serwinek, których efekty wysiłku widać. ŚLICZNIE DZIĘKUJEMY!!!!!

 

Malować płot można o każdej porze dnia. Nie tylko w ogłaszanych terminach. Wystarczy wcześniej zgłosić chęci.

 

Liczymy, że nasi Dzielni Rodzice kolejny raz wesprą przedszkole w potrzebie.

Czekamy z gamą pięknych kolorów farb. 
Spotkanie z ratownikiem medycznym z Firmy „CIUPAK” Transport Medyczny”- Gr. I | Drukuj |

27.09.2016

 
 
 
2016_09_27_spotkanie_15 — kopia.jpg

Pan ratownik, Przemysław Miklas, zaprezentował dzieciom strój, w którym pracuje na co dzień i sprzęt medyczny stosowany w ambulansie. Wyjaśnił na czym polega praca ratownika oraz czym zajmują się poszczególne służby ratunkowe. Dzieci dowiedziały się, jak bardzo ważną rolę w transporcie medycznym pełni kierowca, jak pan Zdzisław Szostak, który musi dotrzeć do chorego, a następnie przetransportować go do szpitala. Czterolatki poznały zastosowanie defibrylatora i pulsomierza na palec. Miały też okazję obejrzeć zawartość torby medycznej, której wyposażenie jest niezbędne aby uratować życie. Spotkanie miało na celu kształtowanie bezpiecznych postaw od najmłodszych lat.

 

Serdecznie dziękujemy p. Natalii Szyszce - mamie Mai za pomoc w zorganizowaniu spotkania. 
Teatrzyk „Profesorek Wodorek i Superbohaterowie”- Gr. I-V | Drukuj |

23.09.2016

 
 
 
Główny bohater, bardzo wesoły naukowiec zaprosił dzieci do swojego laboratorium, w którym pokazał negatywne skutki braku higieny rąk, niemycia zębów, niewłaściwego ubierania się, zagrożenia ze strony wirusów i bakterii. Oprócz Profesorka występowały: bakterie, wirusy, panna Krysia, pan poeta Paciorkowiec oraz płuca małego Jasia. Naukowiec upominał o myciu rąk przed każdym posiłkiem, myciu owoców i warzyw, zakładaniu ubrania stosownego do pogody. Przedstawił przedszkolakom superbohaterów pomagających dbać o zdrowie: Supermydło, Szalik i Czapkę oraz Szczotkę do zębów. Profesor włączał do zabawy widownię. Kolorowa dekoracja, śmieszne kostiumy i sugestywna gra aktorów sprawiły, że dzieci świetnie się bawiły.
2016_09_23_teatrzyk_31 — kopia.jpg


 
Zajęcia edukacyjne „Bezpieczna droga do przedszkola” – Gr. I | Drukuj |

23.09.2016

 
 
 
2016_09_23_bezpieczna_02 — kopia.jpg
Czterolatki, realizując program innowacyjny „Jestem bezpieczny”, wybrały się na pobliskie skrzyżowanie. Poznały zasady bezpiecznego poruszania się po drogach oraz zagrożenia, jakie mogą spotkać w drodze do przedszkola. Obserwowały pieszych, rozpoznawały i nazywały pojazdy oraz przyglądały się znakom drogowym. Przechodziły na drugą stronę jezdni z zachowaniem zasad bezpieczeństwa. Zdobyte wiadomości zastosowały podczas zajęć edukacyjnych w sali. Poprzez historyjki obrazkowe poznały niebezpieczne zabawy i ich konsekwencje. Wycinały przejście dla pieszych – „zebrę”, budowały miasteczko odtwarzając ruch uliczny.


 
„Sprzątanie Świata”- 23 edycja ogólnopolskiej akcji ekologicznej – Gr.I-V | Drukuj |

16.09.2016

 
 
 
Tegoroczne sprzątanie przebiegało pod hasłem „Podaj dalej…drugie życie odpadów,. Głównym przesłaniem było promowanie zasobów efektywnej segregacji, unikanie odpadów – szacunek dla przedmiotu, nauka nieśmiecenia. Tym wyzwaniom starały się sprostać przedszkolaki.
20160916_sprzatanie.jpg


 
Wycieczka do „Remondisu” -Gr. IV i V | Drukuj |

15.09.2016

 
 
2016_09_15_remondis_23 — kopia.jpg
Dzieci pięcio i sześcioletnie zgłębiały wiedzę, czym zajmuje się firma Remondis oraz jakie są sposoby prawidłowego sortowania odpadów. Przedszkolaki dowiodły że wiedzą , które śmieci należy wrzucać do żółtego i zielonego pojemnika. Prowadząca wyjaśniła, że plastiki mielone są na małe płatki, z których powstaje włókno poliestrowe. Dużym zaskoczeniem okazała się informacja, że z tego włókna w kolejnym procesie powstają polary, firany, plecaki, namioty oraz wypełnienia do poduszek i ociepleń kurtek. Na zewnątrz budynku dzieci oglądały samochody służące do utrzymania czystości w mieście. Przyglądały się procesowi sortowania i utylizacji różnych odpadów. Prowadząca zachęcała do segregowania śmieci, gdyż ich ponowne przetworzenie pomaga zaoszczędzić zasoby przyrody, energię oraz zmniejszyć ilość odpadów wywożonych na wysypiska.


 
Koncert„Do, re, mi, fa, sol”- Gr. I-V | Drukuj |

13.09.2016

 
 
 
Po wakacyjnej przerwie przedszkolaki z radością powitały panią Adę oraz jej gości: pana Łukasza oraz panią Katarzynę. Muzycy zaprezentowali brzmienie wiolonczeli, dzwonków oraz bębna. Natomiast prowadząca omówiła budowę instrumentów. Pani Kasia zagrała na wiolonczeli utwór C. Sainta-Saens’a - Karnawał Zwierząt "Łabędź" oraz „Walc Wiedeński”. Mali słuchacze dowiedzieli się, że melodię można zapisać za pomocą nut i zagrać. Jednak nie na każdym instrumencie. Na bębnie można zagrać jedynie rytm, a nie melodię. Pan Grzegorz zagrał „Marsz turecki” W. A. Mozarta. Rytmiczne dźwięki poderwały dzieci do maszerowania. A zagrana na dzwonkach kołysanka stała się ukojeniem i wyciszeniem. Dzieci poznały piosenkę o wróbelkach, które bardzo się nudziły i w nutki „do, re, mi, fa, sol” się zmieniły. Dużo humoru dostarczyła wesoła piosenka o kocie z nutowym parasolem. Pani Ada zaprosiła do wspólnego śpiewania i akompaniowania na grzechotkach. Przedszkolaki brawami podziękowały za muzyczne przeżycia. 
20160913_koncert_11 — kopia.jpg


 
Pożegnanie 6-latków | Drukuj |

23.06.2016

  

Pożegnanie 6-latków

 
 
2016_06_23_pozegnanie_22 — kopia.jpg
W tym roku 12 dzieci rozpocznie kolejny etap w życiu - edukację szkolną. Szczególnymi gośćmi na uroczystości pożegnania byli rodzice naszych 6-latków. Pani dyrektor życzyła wychowankom samych sukcesów w życiu szkolnym. Każde dziecko otrzymało dyplom ukończenia przedszkola, książkę oraz biret absolwenta. Życzymy słonecznych, bezpiecznych i udanych wakacji. 


 
««  start « poprz. 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 111 - 121 z 809