W Muzeum Wodociągów wodne eksperymenty i zabawy w teatr - Gr. IV i V | Drukuj |

08.02.2017

 
 
 
Starszaki oglądały eksponaty zgromadzone w Hali Pomp. Z zainteresowaniem zaglądały do „studni bez dna” obserwując lecącą wodę nie podłączoną do wodociągu. Eksperymentując z wodą poznawały jej nieznane tajemnice. 
2017_02_08_muzeum_03 — kopia.jpg


 
Spotkanie noworoczne z uczniami Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego Nr 1 Gr. I- V | Drukuj |

26.01.2017

 
 
 
2017_01_26_spotkanie_06 — kopia.jpg
Wielkie skupienie i zainteresowanie na twarzach przedszkolaków wywołał występ artystyczny uczniów słabo widzących i niewidomych. Młodzież przedstawiając Jasełka zachęciła małych słuchaczy do wspólnego śpiewania prezentowanych grupowo, solo oraz w duecie kolęd i piosenek. Spotkanie było kolejnym doświadczeniem w integracji z osobami z wadą wzroku. Pokazało, że mimo utrudnień każdy może rozwijać pasje aktorskie i muzyczne. Serdecznie dziękujemy paniom: Marzannie Staśkiewicz, Zenonie Góra, Anicie Borowicz, Magdalenie Donarskiej i Małgorzacie Patrzałek za zainicjowanie spotkania.


 
Spotkanie w Domu Dziennego Pobytu „Senior” przy ul. Jodłowej – Gr. V | Drukuj |

25.01.2017

 
 
 
Pięcio i sześciolatki zaprezentowały program artystyczny dla seniorów z okazji Dnia Babci i Dziadka. Spotkanie było źródłem miłych wspomnień i przyjemnych przeżyć oraz sprawiło gospodarzom wiele radości. Dzieci obdarowały pensjonariuszy własnoręcznie wykonanymi upominkami. Pani Jadzia Skorupka recytowała wszystkim zebranym wierszyki z lat szkolnych, a Pani Janina Foksińska zagrała na pianinie specjalne melodie dla dzieci. Za piękny występ i upominki seniorzy podziękowali przedszkolaków słodkimi podarunkami. 
2017_01_25_spotkanie_05 — kopia.jpg


 
Bal karnawałowy - Gr. I-V | Drukuj |

24.01.2017

 
 
 
2017_01_24_bal_karnawałowy_027 — kopia.jpg
W pięknie udekorowanej sali bawiła się setka dzieci. Dla niektórych przedszkolaków był to pierwszy bal w życiu. Impreza przebiegała pod hasłem „U nas zdrowo i sportowo ”. Podczas zabawy były prezentacje poszczególnych grup, tańce i konkursy. Impreza dostarczyła wszystkim wiele radości. Następny bal karnawałowy już za rok... 


 
Koncert zimowo-karnawałowy | Drukuj |

23.01.2017

 
 
 
W czasie pierwszego w Nowym Roku spotkania pani Ada wraz z zaproszonymi gośćmi zaprezentowała repertuar zimowo-karnawałowy. Pani Grażyna ubrana w balową suknię pięknym głosem zaśpiewała piosenkę „Przetańczyć całą noc”. Następnie pan Jurek prezentował klarnet i saksofon. Pani Ada wyjaśniła, że oba instrumenty należą do rodziny instrumentów dętych drewnianych. Pan Jurek zagrał poleczkę, walczyka, utwory: „Polka Dziadek” i argentyńskie tango „Adios Muchachos”. Dzieci bardzo chętnie wyklaskiwały rytmy oraz wykonywały za panią Grażynką rytmiczne gesty oraz ruchy. Śpiewały piosenkę „Nazywają mnie Poleczka”, wzięły udział w grze na instrumentach, zabawie ruchowo-muzycznej do piosenki „Bałwankowa rodzina” oraz w karnawałowych maskach zatańczyły tango. 
2017_01_23_koncert_18 — kopia.jpg


 
Dzień Babci i Dziadka w Gr. I-V | Drukuj |

16.01. 2017 - 20.01.2017

 
 
 
babcia_dziadek_home.39096955.png

Wnuczęta z radością prezentowały program artystyczny, w którym znalazły się wesołe i skoczne piosenki, tańce oraz wiersze i życzenia pełne miłości i radości. Wspaniała publiczność podziwiała i gromko oklaskiwała małych artystów. Każdy gość został uhonorowany własnoręcznie przygotowanym przez wnuka upominkiem. W programie spotkania nie zabrakło wspólnych tańców i zabaw z wnukami. Babcie projektowały z drucików kreatywnych okulary dla dziadka. Dziadkowie pokazali umiejętności wiązania kokard. Był taniec na gazetach, zabawa z balonami. Babcie pięknie tańczyły z chustkami, a dziadkowie grali na dzwoneczkach. Było pięknie, uroczyście i rodzinnie. 
Udział w XVII edycji Ogólnopolskiej Akcji „Góry Grosza”- Gr. I -V | Drukuj |

05.01.2017

 
 
 
Kolejny raz wzięliśmy udział w akcji, której celem jest zebranie funduszy dla najbardziej potrzebujących Domów dla Dzieci i Rodzinnych Domów Dziecka. Fundamentalnym celem przedsięwzięcia jest uświadomienie przedszkolakom, że najmniejsze monety zebrane w dużej liczbie mogą stworzyć ogromny fundusz, dzięki któremu udzielona zostanie pomoc dzieciom znajdującym się w trudnej sytuacji życiowej.
 
W zbieranie monet dzieci zaangażowały swoje rodziny. Z przyniesionych do przedszkola grosików usypała się spora „Góra Grosza”. Dziękujemy!
2017_01_05_udzial_11.jpg


 
Spotkanie z Gwiazdorem Gr. I-V | Drukuj |

22.12.2016

 
 
 
2016_12_22_spotkanie_06 — kopia.jpg
Przedszkolaki oglądały występy w wykonaniu pięcio i sześciolatków z Grupy V, gdy nagle, ku zaskoczeniu wszystkich dzieci, przybył długo oczekiwany Gwiazdor. Wręczył upominki wszystkim przedszkolakom.


 
Wigilijno-jasełkowe spotkania w Gr. I - V | Drukuj |

15.12.2016 - 21.12.2016

 
 
 
Przedszkolaki przebrane w kostiumy granych postaci z radością interpretowały w sposób aktorski swoje role, dbając jednocześnie o miłe doznania słuchowe widowni. Scenografia sal pomogła wszystkim w szczególny sposób przeżywać występy i wprowadziła zgromadzoną publiczność w świąteczny nastrój. Mali artyści śpiewali, grali na instrumentach, tańczyli. Po części artystycznej odbywały się spotkania wigilijne przy stole.
 
Zapraszamy do obejrzenia relacji zdjęciowej ze spotkań w Grupie IGrupie II  , Grupie IIIGrupie IV  oraz Grupie V
wigilijno-jasełkowe spotkania.gif


 
Gazetka Przedszkolna „Leśne Echo - Zima 2016” | Drukuj |

16.12.2016

 
 
 
gazetka_przedszkolna_zima_2016-1.jpg

W dziale "Nasza gazetka"  zamieściliśmy najnowszy numer "Leśnego Echa". Zimowe wydanie kwartalnika zredagowały panie: Hanna Ciołek, Mariola Gołębiewska, Elżbieta Sergot (korekta) wspólnie z Rodzicami, Dziadkami i Dziećmi.

 

Dziękujemy Rodzicom i Dziadkom za dostarczenie materiałów.

 

Zachęcamy do pobierania! 
Osiedlowe spotkanie z Mikołajem - Gr. III, IV i V | Drukuj |

06.12.2016

 
 
 
Tradycyjnie, jak co roku rada Osiedla „Leśne” zaprosiła dzieci z przedszkoli i najmłodszych klas szkół podstawowych na spotkanie z Mikołajem na placu im. Teresy Ciepły. Przy własnoręcznie udekorowanych choinkach dzieci zaprezentowały wierszyki i piosenki. Mikołaj obdarował wszystkich słodkościami, a w nagrodę za piękne ustrojenie choinki przedszkole otrzymało chustę animacyjną. Po powrocie do przedszkola czekały w salach dalsze niespodzianki. Rano Mikołaj maszerował przez plac zabaw, co zaobserwowały wszystkie przedszkolaki. Zostawił dzieciom, ku ich radości, nowe zabawki.
2016_12_06_mikolaj_02 — kopia.jpg


 
««  start « poprz. 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 111 - 121 z 857