Festiwal Nauki w Bydgoskiej Szkole Wyższej - Gr. V | Drukuj |

23.05.2019

 
 
 
2019-05-23_festiwalnauki_bsw_10 — kopia.jpg
Kolejną przygodę z Festiwalem przedszkolaki rozpoczęły warsztatami „Stoi na stacji lokomotywa… czyli historia pewnego parowozu”, podczas których poznały różnego rodzaju lokomotywy, parowozy, elektrowozy. Oglądały prawdziwy parowóz, znajdujący się przy Bydgoskiej Szkole Wyższej. Następnie udały się na zajęcia „Zumba Kids & Junior”. Muzyka w połączeniu z dobrą zabawą i gimnastyką, sprawiła, że dzieci nie mogły oderwać się od parkietu. Na stoisku Ligii Obrony Kraju „Wataha” ogladały repliki broni oraz sprzętu militarnego. Podczas wykładu na temat „Bezpieczny przejazd - szlaban na ryzyko” wysłuchały pogadanki o zagrożeniach, jakie wynikają z niezachowania szczególnej ostrożności na przejazdach kolejowych. Na zakończenie przedszkolaki udały się na Kreatywne warsztaty Slime, podczas których tworzyły własne slime ozdabiając ją według własnego pomysłu. Po takiej ilości ciekawych propozycji Bydgoskiego Festiwalu Nauki można złapać „bakcyla nauki”. Dziękujemy!!!


 
X Bydgoski Festiwal Nauki wUniwersytecie Kazimierza Wielkiego - Gr. V | Drukuj |

22.05.2019

 
 
 
Przedszkolaki na stoisku „Bezpieczeństwo na drodze” miały okazję zajrzeć do mobilnego pojazdu monitoringu, który wykorzystywany jest na różnego rodzaju imprezach plenerowych. Poznały też techniki kryminalistyczne, które pomagają wykryć sprawców przestępstw. Opiekun psa tropiącego Harego opowiadał o swojej służbie. Przedszkolaki miały także okazję pobawić się w miasteczku ruchu drogowego. Kolejnym ciekawym miejscem było stoisko służb więziennych, gdzie poznały tajniki trudnej pracy strażników więziennych. Mogły obejrzeć wyposażenie pomocne w pracy strażników, a także wytwory prac więźniów. Na stoisko promującym Muzeum Wodociągów dzieci oglądały ciekawe zabytki techniki, elementy historycznych sieci wodociągowych. Poznały historię rozwoju wodociągów i kanalizacji w Bydgoszczy. 
2019-05-22_festiwalnauki_gr3_gr5_5 — kopia.jpg


 
Bydgoski Festiwal Naukina UKW – Gr. IV | Drukuj |

22.05.2019

 
 
 
2019-05-22_festiwalnauki_19 — kopia.jpg
Uczestnicy Festiwalu pt.„ Złap bakcyla nauki” mogli się przekonać jak bardzo inspirująca i fascynująca jest nauka. Przedszkolaki przed budynkiem UKW swoją przygodę z bakcylem rozpoczęli zdobywając wiadomości i poznając umiejętności Policjantów z Komendy Wojewódzkiej Policji. Sześciolatki zobaczyły sprzęt i podstawowe narzędzia do badań kryminalistycznych. Wszystkie dzieci zostały poddane identyfikacji właściciela śladu, tzw. zdjęciu odcisków palców. Poznały umiejętności psa wykrywającego materiały wybuchowe i narkotyki. Dużym zainteresowaniem cieszyło się policyjne Mobilne Centrum Monitoringu. Uwagę przykuło stoisko Muzeum Wodociągów z ogromnym kranem i wiadrem, przy którym wszyscy poczuli się jak krasnoludki. Okręgowy Inspektorat Służby Więziennej zademonstrował sposoby obezwładniania przestępców. Dzieci z zaangażowaniem odgrywały scenki niemal jak z filmu. Dziękujemy organizatorom festiwalu za sporą dawkę wiedzy, którą wynieśliśmy z warsztatów oraz wspaniałą zabawę. 


 
Festyn Rodzinny Rady Osiedla Leśne - Gr. IV i V | Drukuj |

19.05.2019

 
 
 
Na Festynie organizowanym przez Radę Osiedla Leśne oraz Spółdzielnię Mieszkaniową Budowlani było bardzo dużo atrakcji, konkursów oraz tańców. Nasze starszaki zaprezentowały zgromadzonym uczestnikom imprezy piosenki, tańce oraz recytację wierszy. Za piękny występ zebrały gromkie brawa. Organizatorzy zatroszczyli się o upominki dla wszystkich dzieci.
2019-05-19_festyn_11 — kopia.jpg


 
Zajęcia edukacyjne „Oszczędzamy energię” - Gr. IV | Drukuj |

17.05.2019

 
 
2019-05-17_edukacyjne_1 — kopia.jpg
Sześciolatki dowiedziały się co to jest energia. Poznały odnawialne i nie odnawialne źródła energii. Zaznajomiły się ze sposobami oszczędzania energii takimi jak: wymiana tradycyjnych żarówek na energooszczędne lub ledowe, zakup sprzętu elektrycznego o wysokiej klasie energooszczędności, wyłączanie światła po opuszczeniu pokoju, otwieranie okien przy wyłączonym grzejniku, gotowanie wody na herbatę w ilość potrzebnej w danej chwili itp. Poznały także sytuacje zagrażające bezpieczeństwu wynikające z samowolnego korzystania z urządzeń elektrycznych. Zagadnienia miały na celu wykształcenie u dzieci postawy proekologicznej oraz energooszczędności.


 
Wycieczka do Wiejskiego Gospodarstwa Edukacyjnego BabaLuda - Gr. V | Drukuj |

16.05.2019

 
 
 
Bardzo dużo atrakcji czekało na dzieci w BabaLudzie. Przedszkolaki obejrzały eksponaty zgromadzone w stodole, a były wśród nich narzędzia wykorzystywane dawniej w gospodarstwie. Była to masielnica, piec chlebowy, czajnik używany na kuchni z fajerkami, żelazko z duszą i wiele innych. Oczywiście największą atrakcją były zwierzęta: kozy, alpaki, świnka, owce. Każdy mógł samodzielnie nakarmić kozę jabłkami, które są jej przysmakiem. Przedszkolaki dowiedziały się skąd można pozyskać wełnę potrzebną do wykonania czapeczki lub innych części garderoby. Samodzielnie wyczesywały runo owcze, a także przędły włóczkę na kołowrotku. Samodzielnie wykonały baranka. Miały okazję wydoić kozę, a także nakarmić małą owieczkę przy pomocy butelki. 
2019-05-16_wycieczkababaluda_16 — kopia.jpg


 
Wycieczka do Skłudzewa - Gr. IV | Drukuj |

07.05.2019

 
 
 
2019-05-07_wycieczka_gr4_15 — kopia.jpg
Gospodarz Fundacji Piękniejszego Świata pan Leszek Warmbier powitał sześciolatków chlebem i powidłami z jabłek. Poprzez własne opowieści wprowadził przedszkolaków w niezwykłą atmosferę tego miejsca. Podczas zajęć terenowych, wykorzystując własną wyobraźnię i wsłuchując się w otaczającą przyrodę, dzieci rysowały wybrane drzewo dostrzegając piękno natury. Wyruszyły w poszukiwaniu śladów saren, zajęcy i lisów podziwiając okolice parku, gdzie odbyły się niezwykłe zawody sportowe. Potem przyszedł czas na ucztę przy ognisku. Samodzielnie upieczone kiełbaski bardzo smakowały po fizycznym wysiłku. Na warsztatach plastycznych przedszkolaki malowały na tkaninie. Projektując koszulki tworzyły abstrakcyjne kompozycje ukazujące różne układy i harmonijne barwy oraz ptaki, zwierzęta i owady. Każda praca okazała się wyjątkowa i niepowtarzalna. Była to inspirująca i pełna przeżyć edukacyjna wyprawa, która pozostanie zapewne na długo w pamięci.


 
Uroczystość odsłonięcia obelisku w hołdzie żołnierzom inwalidom z okazji 100-lecia Związku Inwalidów | Drukuj |

07.05.2019

 
 
 
Sześciolatki udały się na Skwer Inwalidów Wojennych na Osiedlu Leśnym, gdzie odsłonięto obelisk w hołdzie żołnierzom inwalidom, którzy podczas wojen oddali dla ojczyzny to co najcenniejsze: życie lub zdrowie. Na tablicy umieszczono kluczowe daty największych zmagań wojennych XX wieku, w których walczyli Polacy. Odczytany został apel poległych oraz oddano honorowe salwy. Pod tablicą kwiaty złożyły delegacje Urzędu Marszałkowskiego, Urzędu Miasta oraz Organizacje Wojskowe, Kombatanckie, a także mieszkańcy miasta Bydgoszczy. 
2019-05-07_odsloniecie_1 — kopia.jpg


 
Akcja „Międzynarodowy Dzień Ziemi” - Gr. I-V | Drukuj |

26.04.2019

 
 
2019-04-26_dzien_ziemi_36 — kopia.jpg
Tegoroczna akcja brzmiała:„Ratujmy nasz dom przed odpadami”. Przedszkolaki od samego rana uczestniczyły w różnych formach aktywności.Młodsze dzieci rozmawiały o tym jak dbać o nasze środowisko naturalne i w jaki sposób mogą przyczynić się do unikania zagrożeń związanych z zanieczyszczaniem środowiska. Uczyły się segregować śmieci. Tworzyły plakat zachęcający do dbania o naszą Ziemię.Dzieci starsze podawały przykłady sposobów zapobiegania niszczycielskim działaniom człowieka. Zaprojektowały i wykonały znaki ,,Miłośnika przyrody”. Poznały wygląd i znaczenie znaku ,, recykling”. Dokonały podziału śmieci na takie, które można powtórnie przetworzyć i takie, których nie można wykorzystać po raz drugi. Po segregacji stwierdziły, że wszystkie śmieci można poddać recyklingowi i ograniczyćich ilość śmieci na wysypiskach.Porównały ilustracje przedstawiające skutki niszczenia przyrody poprzez zanieczyszczenie wody z ilustracjami czystego środowiska. Wysłuchały opowiadania pt.„Jak królewna Zuzia energię oszczędzała” dowiadując się o sposobach oszczędzania energii w domu. Uczyły się segregacji przyporządkowując odpady do czerwonego, żółtego, niebieskiego, brązowego i czarnego pojemnika. Analizując historyjkę obrazkowej o chorej planecie dowiedziały się jakie konsekwencje może wywołać brak zainteresowania człowieka stanem środowiska naturalnego i bezmyślne działania na jego szkodę. Wszystkie przedszkolaki zaopatrzone w specjalne rękawice i worki, pamiętając o zasadach higieny i bezpieczeństwa wybrały się posprzątać plac zabaw i okoliczne osiedlowe tereny. 


 
Klub Czytających Rodziców - Gr. V | Drukuj |

05.04.2019

 
 
 
Pięcio i sześciolatki gościły: mamę Stasia - panią Agnieszkę, tatę Olka - pana Łukasza oraz babcię Alicji - panią Janinę. Pan Łukasz czytał opowiadanie „Zuzia i jej kotek” i „Zuzia dostaje kieszonkowe” Liane Schneider i Evy Wenzel-Burger. Opowiadania przybliżyły dzieciom życie bohaterki, która samodzielnie musiała gospodarować swoim kieszonkowym. Była to też okazja do zapoznania się z banknotami. Pani Agnieszka przeczytała pozycję „Najciekawsze pojazdy”. Przedszkolaki przypomniały nazwy i przeznaczenie pojazdów spotykanych na ulicach i budowach. Pani Janina przeczytała „Dobre maniery Cecylki Knedelek”, gdzie z humorem bohaterka uczy przyjaciół poprawnego zachowania się w różnych sytuacjach. W następne dni, w poobiedniej porze dzieci słuchały dalszych przygód poznanych bohaterów. Dziękujemy za rozwijanie zainteresowań czytelniczych przedszkolaków.
2019-04-07_klub_gr5__7 - kopia.jpg


 
Klub Czytających Rodziców – Gr. II | Drukuj |

05.04.2019

 
 
 
2019-04-05_klub_gr2_10 - kopia.jpg
W marcu podczas cyklicznych spotkań gościliśmy Panie: Alicję - mamę Kuby G., Dobromiłę - mamę Rozalki G. oraz Agnieszkę - mamę Julii K. Pani Alicja przyniosła ze sobą książkę Elizy Piotrowskiej pt. „Tupcio Chrupcio – kapryśna myszka”. Dzieci z uwagą słuchały jak główna bohaterka podczas różnych czynności dnia codziennego grymasiła, kaprysiła, a nawet niegrzecznie odnosiła się do kolegów i do mamy. Dowiedziały się, że nie warto się tak zachowywać, gdyż wszystko co mama mówi i robi jest dla dziecka dobre. Pani Dobromiła przedstawiła bajkę pt. „Brzydkie kaczątko”. Ta bajka pokazała, że nie należy oceniać nikogo po wyglądzie. Każdego należy szanować, a słabszym należy pomagać. Pani Agnieszka przeczytała bajkę pt. „Wilk i siedem koźlątek”. Ta bajka również pokazała, jak ważne jest słuchanie mamy. Przygoda koźlątek pokazała, że dorosłym, których nie znamy, nie należy ufać. Dziękujemy za wspaniały wybór książek i przekazanie tak ważnych wychowawczo treści.


 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 12 - 22 z 1019