Spotkanie z Pszczelarzem – Gr. IV | Drukuj |

28.11.2017

 
 
 
Pięcio i sześciolatki gościły niezwykłego gościa - panią Marię, która jest pszczelarzem Spotkanie rozpoczęło się degustacją miodów, które dzieci z wielką przyjemnością smakowały, poznając ich właściwości odżywcze i walory smakowe. Pszczelarka opowiedziała jak powstaje miód i z czego się go otrzymuje. Przedszkolacy dowiedzieli się o różnych odmianach miodu i jakie korzyści przynoszą pszczoły rolnikom. Podczas zabawy poznały w jaki sposób pszczoły zapylają kwiaty i pozyskują pyłek kwiatowy, który zanoszą do ula. Dzieci usłyszały czym żywią się pszczoły i jak spędzają zimę. Jak wygląda królowa, jak żądło. Przymierzyły strój pszczelarza oraz obejrzały przybory, których używa w swojej codziennej pracy. Dziękujemy Pani Marii za ciekawe spotkanie i wprowadzenie w tajniki zawodu pszczelarza.
2017.11.28_pszczelarz_gr4_ (17) - kopia.jpg


 
Dzień Misia w Bibliotece Miejskiej - Gr. IV | Drukuj |

27.11.2017

 
 
 
2017.11.27_dzien_misia_gr_4_12 - kopia.jpg
Pani Joasia opowiedziała pięcio- i sześciolatkom jak powstał Międzynarodowy Dzień Pluszowego Misia. Dzieci stworzyły postać Jubilata z elementów. Słuchając treści książki „Proszę mnie przytulić” dowiedziały się od niedźwiadka, że wystarczy się mocno do kogoś przytulić, a świat stanie się piękniejszy. Z opaskami na głowach dobierały się w grupy o różnych kolorach. Losowały sposób poruszania się z misiem przy muzyce: za rękę, z misiem na brzuszku, z misiem na głowie. Na zakończenie było słodkie „co-nie co”.


 
Świętowanie Dnia Pluszowego Misia - Gr. II | Drukuj |

24.11.2017

 
Świętowanie rozpoczęło się już w czwartek, kiedy zawitał z niespodzianką do przedszkola Miś - ogromna maskotka. Piątek był dniem ciekawych zabaw i niespodzianek, bo każdy przedszkolak przyniósł swojego pluszowego misia i opowiedział o nim kolegom. Po śniadaniu 3-4 latki wybrały się do Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Dr. Witolda Bełzy przy ul. Czerkaskiej 11. Tam pani Joanna Kasprowicz przygotowała dla przedszkolaków wesołe zabawy, których bohaterami były misie. Najpierw składały misia z części, potem słuchały książki pt. „Proszę mnie przytulić”. Były też zabawy w kolory i tańce z misiami. Pani Joanna przygotowała wystawę książek o różnych misiach. Przypomniała dzieciom bajkę o Kubusiu Puchatku. Zachęciła dzieci do odwiedzania biblioteki z rodzicami. Przedszkolaki, pełne wrażeń, wróciły do przedszkola pamiętając, że o pluszowe misie trzeba dbać nie tylko od święta.
2017.11.24_dzien_pluszowego_gr_2_3 - kopia.jpg


 
Dzień Pluszowego Misia - Gr. I | Drukuj |

24.11.2017

 

 
2017.11.24_dzien_pluszowego_gr111 - kopia.jpg
Trzylatki uwielbiają swoje pluszowe misie. Przyniosły je do przedszkola, aby z rówieśnikami wspólnie się nimi pobawić i uczcić ich święto. Zaprezentowały swoich ulubieńców, opowiedziały kiedy je dostały, dlaczego je lubią i w jaki sposób się nimi bawią. Słuchały piosenki o „Dwóch malutkich misiach”, śpiewały piosenkę „Jadą misie”, tańczyły ze swoimi pluszakami do piosenki „Gummi Bear”, kołysały je w rytm kołysanki do snu. Wybrały się w podróż do „Kolorolandii”. Aby tam dotrzeć, misie musiały przepłynąć kolorowy ocean. Trzymając chustę animacyjną dzieci poruszały nią tak, aby miś nie spadł. Po dotarciu „do celu” wszystkie misie i dzieci zajęły miejsca na kolorowych polach. W zabawie „Kolor do koloru” sprytnie zmieniały miejsca dzieci siedzące np. na polu czerwonym. Było także kolorowanie misiów na obrazkach oraz oglądanie przyniesionych przez dzieci książek o misiowych przygodach.


 
Spotkanie integracyjne wDniu Pluszowego Misia w Warsztacie Terapii Zajęciowej „Modrzew” - Gr. III | Drukuj |

24.11.2017

 
 
 
Dzieci pięcioletnie ze swoimi pluszakami i wychowawczyniami udały się na miłe spotkanie z podopiecznymi Warsztatu. Wspólna zabawa przy piosence „Jadą, jadą misie” była okazją , by przełamać pierwsze lody. W zabawie twórczej pięć zespołów tworzyło misie z różnych materiałów. Każdy miś był inny i wywołał uśmiech na twarzach małych i dużych twórców. Było także zespołowe rysowanie i kolorowanie misiów. Tańcom i pląsom nie było końca, bo pan Marek zapewnił oprawę muzyczną. Grał i towarzyszył w śpiewaniu umilając wesołe chwile. Dzieci obdarowały podopiecznych emblematy misia na tasiemce, a gospodarze poczęstowali przedszkolaków pysznym sokiem. Przedszkolaki dziękują za radosne spotkanie. 
2017-11-24_spotkanie_integra27 - kopia.jpg


 
Międzynarodowy Dzień Pluszowego Misia z seniorami - Gr.V | Drukuj |

24.11.2017

 
 
 
2017-11-24_dzien_pluszowego72 — kopia.jpg  
Pięcio i sześciolatkom towarzyszyli przyjaciele z Domu Dziennego Pobytu „Senior” przy ul. Jodłowej. Seniorzy umilili taneczne harce grą na akordeonie, rozwiązywali z dziećmi misiowe łamigłówki, czytali wiersze o misiach. Opowiadali o roli misia w ich rodzinach. Podziwiali dzieci i nagradzali oklaskami za występy artystyczne. Dziękujemy za wesołą zabawę.


 
Spotkanie z mistrzem w szachach - panem Andrzejem Sargalskim -Gr. IV | Drukuj |

23.11.2017

 
 
 
Pięcio- i sześciolatki gościły Prezesa Pomorsko-Kujawskiego Klubu Kultury Fizycznej. Sportu i Turystyki Niewidomych i Słabowidzących „Łuczniczka”. Towarzyszył mu pan Krystian Malcherek. Pan Andrzej jest zwycięzcą Mistrzostw Polski Niewidomych i Słabowidzących w Szachach w Polsce i Europie, w turniejach drużynowych Olimpiad szachowych niewidomych i słabo widzących. Podczas spotkania dzieci zgłębiały ciekawostki o szachach dla niewidomych i słabo widzących. Szachy to popularna gra. Pola szachów dla niewidomych są na przemian wklęsłe i wypukłe. Figury szachowe są umieszczane w otworkach, a ciemne różnią się dodatkowo kształtem. W grze trzeba wykazać się sprytem i inteligencją. Każdy ruch jest ważny, ponieważ może zadecydować o wygranej lub o porażce. Zainteresowania takim ,,umysłowym” sportem rozwinęły się u pana Andrzeja w wieku 7 lat. Były wtedy cenione i uznawane gry planszowe: ,,Szachy”, ,,Warcaby”, ,,Młynek”, ,,Chińczyk” oraz karty-brydż. Dzieci zostały zachęcone do rozwijania swoich zainteresowań, pasji i cichych marzeń.  
2017-11-23_mistrz_szachow3 — kopia.jpg


 
Zajęcia ze studentami Collegium Medicum UMK w Bydgoszczy Gr. I - V | Drukuj |

21.11.2017

 
 
 
2017-11-21_studenci_umk64 — kopia.jpg   
Studenci V roku kierunku Dietetyka pod opieką dr n. med. Mileny Wojciechowskiej kolejny raz odwiedzili nasze przedszkole. Dzieci utrwalały i zdobywały wiedzę na temat prawidłowego żywienia i dbania o kondycję ruchową. Rozpoznały owoce i warzywa, żywność zdrową i tę , która szkodzi zdrowiu. Segregowały i kolorowały obrazki. Tworzyły zespoły zgodnie z przydzielonym emblematem. Był ruch przy muzyce na żywo, śpiew i taniec przy tematycznych piosenkach. Klasyfikowały grzyby na jadalne i niejadalne umiejętnie stosując liczebniki porządkowe. Kształciły zmysł dotyku wydobywając z pudełka owoce i warzywa. Zabawa w segregowanie produktów zdrowych i szkodliwych oraz „Świeżakowa wyliczanka” były inspiracją do rozmów o domowych dietach przedszkolaków. Studentki nagradzały dzieci medalami „Zdrowy przedszkolak”, dyplomami i naklejkami.


 
Koncert „Piękna nasza Polska” - Gr. I -V | Drukuj |

21.11.2017

 
 
 
Przedszkolaki słuchały i bawiły się przy muzyce polskiego kompozytora Fryderyka Chopina. Wiele z kompozycji to utwory taneczne, np. „Mazurek”, „Kujawiak”. Pani Ada wprowadzała małych słuchaczy w świat dźwięków i grała na pianinie. Pani Joasia grała na wiolonczeli. Przedszkolaki obserwowały budowę instrumentu. Jego drewniany korpus, czyli pudło rezonansowe stojące na metalowej nóżce. Dźwięk wydobywający się podczas przesuwania smyczkiem po czterech strunach, napinanych za pomocą kołków i śrubek. Dostrzegły gryf zakończony główką w kształcie ślimaka. Pani Monika zaprezentowała strój łowicki. Przedszkolaki rozróżniały i nazywały jego części: np. czerwone korale, serdaczek z różyczkami, chustkę haftowaną na głowie. Rozpoznawały jesienne kolory na spódnicy. Tańczyły z panią Moniką „Kujawiaka”, akompaniowały na instrumentach perkusyjnych, śpiewały „Mazurka Dąbrowskiego”. Koncert był okazją do utrwalenia nazwy naszego kraju, barw narodowych, godła oraz hymnu.
2017-11-21_koncert25 - kopia.jpg


 
Zajęcia w ramach projektu edukacyjnego „Leśna skrzynia skarbów”- Gr. II-V | Drukuj |

20.11.2017

 
 
 
2017-11-20_lesna_skrzynia_ii-v1 - kopia.jpg
Tegoroczna „Leśna Skrzynia Skarbów”pod hasłem „Czysto w lesie – Czysto w mieście”. gościła w naszym przedszkolu od 06.11.2017 do 17.11.2017. W ramach projektu dzieci poznawały środowisko lasu, warunki życia niektórych zwierząt, jak chronić i dbać o las. Nasze przedszkolaki mogły korzystać z bardzo ciekawych pomocy dydaktycznych. Były to m. in. drewniane sylwety grzybów, dywanowe gry i plansze, zagadki, pluszowe gatunki ptaków wraz z opcją wysłuchania naturalnych odgłosów, zabawkowe owady, lupy, mikroskop,literatura przyrodnicza dla dzieci. Wszystkie zajęcia były inspiracją do zajęć plastycznym, których efekty mogli podziwiać rodzice i koledzy.


 
Zajęcia w Bibliotece Miejskiej ,,Dużo ruchu dla maluchów”- Gr. IV | Drukuj |

20.11.2017

 
 
 
Pani bibliotekarka, Joanna Kasprowicz zapytała,,Jaki sport trzeba uprawiać aby być zdrowym ? ”Dzieci miały dużo pomysłów, wymieniały różne dyscypliny: piłka nożna, pływanie, jazda na rowerze, na hulajnodze, taniec, koszykówka, siatkówka, biegi i zabawy z hula-hop, robienie fikołków. Pani Joannaczytała wiersz pt.,,Gimnastyka” z książki ,,Różne sposoby na wredne choroby” Anny Mikity, a dzieci obrazowały ruchem różne ćwiczenia. Wrażenie na przedszkolakach wywarła prezentacja multimedialna ,,Sport to zdrowie” Dzieci obserwowały m. in. przeciąganie liny, karate, propozycje sportu na zbliżającą się zimę, np. saneczkarstwo, łyżwiarstwo, narciarstwo. Radością było zadanieodnalezienia i połączenia w paryukrytych w bibliotece przedmiotów związanych ze sportem. Z ciekawością słuchały opowiadania ,,Franklin gra w piłkę” z przesłaniem , że na boisku gra się zespołowo, a liczy się wygrana wszystkich zawodników. Wesoło obrazowały grę w piłkę nożną.
2017-11-17_duzo_ruchl8 - kopia.jpg


 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 12 - 22 z 857