,,RODZINNA BAJKA’’ - konkurs literacko - plastyczny | Drukuj |
 
 
2010.12.06_rodzinna_bajka.jpg W ramach akcji ,,Cała Polska czyta dzieciom’’ zaprosiliśmy dzieci i rodziców do  zaprezentowania wymyślonego rodzinnego utworu.
 
Otrzymaliśmy ponad sto pięknie zilustrowanych wierszyków i bajek. Wszyscy autorzy prac otrzymali upominki. Po zwiedzeniu przedszkolnej wystawy chętnie pozowali do zdjęcia. 
 
Po prezentacji, wszystkie pozycje trafią do ,,Przedszkolnej Biblioteki Malucha’’, skąd  będzie można je wypożyczać do grupowego i rodzinnego czytania.

 
Mikołajowe niespodzianki | Drukuj |
 
  2010.12.06_mikoajkowe_niespodzianki.jpg
Każdego, kto stanął w progu przedszkola, witały przesympatyczne Mikołajki częstując cukierkami.
 
Potem wszystkie dzieci wzięły udział w „Mikołajkowym Koncercie” w wykonaniu artystów z Filharmonii Pomorskiej. Śpiewały przy dźwiękach pianina,  klarnetu i różnych instrumentów akustycznych kołysankę dla misia, piosenki o Mikołaju, o choince,
a nawet kolędę. Maszerowały w rytm werbla. Akompaniowały na poznanych instrumentach: janczarach, kastanietach, pudełku akustycznym i ,,firance".

Kiedy wszyscy bawili się na piętrze, parter odwiedził  Święty Mikołaj. Kierując się tajemniczymi strzałkami, dzieci odnalazły tam mikołajowe prezenty.

 
Osiedlowe zabawy Mikołajkowe | Drukuj |
 
 
2010.12.03_osiedlowe_zabawy_mikoajkowe.jpg Jak co roku, dzieci z Grupy IV i V udały się na plac przed Polo-marketem by spotkać się z Mikołajem. Zimowa aura sprawiła, że bez trudu przybył on na umówione spotkanie, przywożąc mnóstwo prezentów. Przedszkolaki bawiły się w towarzystwie rówieśników z Przedszkola ,,Tęcza’’ oraz uczniów ze Szkół Podstawowych Nr 15 i 20.
 
Rada Osiedla ,,Leśne’’, organizator  zabaw mikołajkowych, ufundowała wszystkim dzieciom prezenty za udział w konkursach na najładniej ustrojoną choinkę i występ artystyczny.
 
Było też mnóstwo cukierków i co najważniejsze każdy mógł poczuć bliskość Świętego Mikołaja. Dzieci podziękowały mu najpiękniej jak potrafiły wierszem i piosenką.

 
Listopadowe wrażenia z Grupy III | Drukuj |

02.12.2010

 
 
  2010.12.02_listopadowe_wraenia.jpg
Kolejny miesiąc pełen zabawy i nauki już za nami. Na początku dzieci gościły mamę Zuzi, która jest pielęgniarką. Opowiedziała o swojej pracy w szpitalu, pokazała jak robi się zastrzyki i mierzy temperaturę.
 
Później grupę odwiedził lekarz - tata Huberta. Pokazał jak udzielać pierwszej pomocy, co robić i gdzie zadzwonić gdy ktoś zasłabnie oraz jak opatrywać skaleczenia i usztywniać złamane kończyny.
 
W połowie miesiąca pięciolatki wybrały się do salonu EMPIK na zajęcie pt. „Przecinek i kropka”. Poznały historię pisma oraz kolejne etapy powstawania książki.


 
Przedszkolaki w Pałacu Młodzieży na Konkursie wiersza i piosenki przedszkolnej „Rymy i rytmy’’ | Drukuj |
 
 
2010.12.01_przedskolaki_w_palacu_mlodziezy.jpg Na scenie sali widowiskowej swoimi umiejętnościami  wokalnymi, recytatorskimi i tanecznymi popisywało się ponad 60 uczestników w wieku od 3 do 6 lat.
 
Z naszego przedszkola do konkursu przystąpiła trójka dzieci.
 
Julia Żabińska i Hubert Bielicki z Gr. III uzyskali I miejsce za piosenkę ,,Zakochany pajac’’.  Zuzia Mróz z Gr. IV zaprezentowała  wiersz Wandy Chotomskiej „Kaczka tłumaczka”. Za aktorskie umiejętności otrzymała nagrodę.
 
Po wygłoszeniu werdyktu jury wręczyło przedstawicielom przedszkoli pamiątkowe dyplomy, wszystkim dzieciom balony, maskotki, a zwycięzcom i wyróżnionym nagrody rzeczowe. Widownia składająca się z dzieci i dorosłych podziękowała małym artystom gromkimi brawami.

 
Przedszkolaki na Festiwalu Piosenki i Tańca ,,Muzyczna Jesień Przedszkolaka” | Drukuj |
 
  2010.12.01_przedszkolaki_na_konkurs_jesien.jpg
W konkursie organizowanym przez  Dom Kultury nr 1 przy ulicy Baczyńskiego pięcio- i sześciolatki  miały okazję zaprezentować umiejętności wokalne i taneczne w pięciu kategoriach: solo, duet, zespół, taniec, inscenizacja.
 
Nasze przedszkole, w kategorii solo, reprezentowała sześcioletnia Lenka Wojewódzka.  Zaśpiewała dwie piosenki : ,,Ballada o mamie i tacie” oraz ,, W kasztanowym mieście”. Przeszła  do finału, który odbył się 1 grudnia w kinie ,,Adria” przy ulicy Toruńskiej. Nasza mała śpiewaczka wywalczyła I miejsce w swojej kategorii, dzięki wspaniałemu głosowi i umiejętnościom wokalnym.
 
Pięciolatki w składzie: Hubert Bielicki , Filip Bielunkiewicz, Julia Orlewska, Karolina Miniszewska, Oliwia Kwiatkowska oraz Milena Miniszewska wystąpiły jako zespół i wystawiły piosenki „Sałatka jarzynowa” oraz  „Zakochany pajac”. W finale uzyskali wyróżnienie za ,,Sałatkę jarzynową . 
 

 
Przedszkolaki z Grupy III na przeglądzie teatrzyków | Drukuj |
 
  2010.11.30_przedszkolaki_z_grupy_iii_na_przegldzie_teatrzykw.jpg
Pięciolatki uczestniczyły w przeglądzie teatralnym ,,Zabawa w teatr’’ zorganizowanym przez Przedszkole nr 33. Nasi aktorzy zaprezentowali się w pełnym humoru przedstawieniu Wandy Chotomskiej pt. ,, Kopciuszek”. Gromkie brawa po zakończeniu występów świadczyły o tym, że teatrzyk podobał się i dużym i małym.
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 
Andrzejki w Grupie II | Drukuj |

30.11.2010

 
We wszystkich grupach zawitały wróżki - studentki z Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego. Towarzyszyły dzieciom w zabawach. Nie zabrakło ustawiania bucików, tańców na gazecie, losowania wykonywanych w przyszłości zawodów oraz przelewania wosku. Tańcom i piosenkom nie było końca.  
 
Tutaj możecie zobaczyć kilka zdjęć.
  
Podróż Grupy V w przestrzeń kosmiczną | Drukuj |

01.10.2010

 


2010.10.01 grupa v kosmos.jpg
5 i 6 - latki wzięły udział w interaktywnej zabawie w Centrum Handlowym Rondo. Podczas specjalnej akcji „Dzieciaki na Księżycu” miały możliwość odbycia niepowtarzalnej podróży w przestrzeń kosmiczną. Młodzi odkrywcy, oprowadzani przez specjalnie przeszkolony personel, zgłębiali tajniki kosmosu ubrani w stroje kosmonautów: kombinezony i kaski.
 
Zwiedzali między innymi dwa interaktywne moduły – ziemski i księżycowy. Poznały budowę lądowników księżycowych i promów kosmicznych. Dzieci dowiedziały się jak zbudowany jest Układ Słoneczny i jakie warunki panują poza Ziemią. Wśród wielu atrakcji wystawy miały okazję obejrzeć replikę stroju kosmonauty, podobną do używanych podczas pierwszego lądowania człowieka na księżycu. Mogły przymierzyć specjalne okulary, przez które zobaczyły naszą planetę z perspektywy ok. 400 tys. kilometrów.

 
««  start « poprz. 91 92 93 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 1013 - 1021 z 1021