Wiadomości z Klubu Czytającego Rodzica w Grupie II | Drukuj |

28.02.2011

 
 
 
  2011.02.28_wiadomoci_z__klubu_czytajcego_rodzica_w_grupie_ii.jpg
Czterolatki dzięki propagowanej akcji  w przedszkolu ,,Cała Polska czyta dzieciom” poznały już sporo utworów literackich czytanych i opowiadanych przez Rodziców i Babcie z ,,Klubu Czytającego Rodzica’’.

W 2010 roku obchodziliśmy 200 rocznicę urodzin Fryderyka Chopina. Anegdoty, szczególnie te z dzieciństwa F. Chopina przybliżył dzieciom: pan Michał Pawlaczyk - tata Antosi, czytając fragmenty z książki D. Wyżyńskiej-Konopielko ,, Chopin oczami dzieci”.

Pani Katarzyna Maławy - mama Ali - prezentowała utwór ,,Dwa Fortepiany” z książki W. Chotomskiej ,,Muzyka Pana Chopina”. Czterolatki  nazywają Fryderyczka kompozytorem i geniuszem i chętnie opowiadają  dlaczego grał nocą.

 
Zajęcie otwarte w Gr. V - ,,W Krainie Przyjaźni’’ | Drukuj |

22.02.2011

 
 
 
 

2011.02.27_zajecia_otwarte_gr_v.jpg W Krainie Przyjaźni dzieci przekonywały się jak ważna w życiu każdego człowieka jest przyjaźń, że dobrze mieć przyjaciół. 

Przedszkolaki analizowały historię wesołej Ludwiczki, która w poszukiwaniu przyjaciela wyruszyła w świat. Wędrówka  ta uwieńczona została sukcesem, gdyż dziewczynka nie tylko zaprzyjaźniła się z Zającem, Strachem na wróble, Ślimaczkiem i Świnką, ale znalazła prawdziwego przyjaciela - Króla z piernika. Dzieci przekonały się o potrzebie niesienia pomocy będącym w potrzebie, okazywania współczucia, życzliwości i wyrozumiałości oraz zrozumiały radość płynącą z możliwości czynienia dobra.

Własnymi słowami wyjaśniały treści: „Prawdziwych przyjaciół poznaje się w biedzie”, „Przyjaciele naszych przyjaciół są naszymi przyjaciółmi”.

 
Sukces najmłodszego przedszkolaka | Drukuj |

18.02.2011

 

 

Upłynęło zaledwie kilka miesięcy od przekroczenia przedszkolnego progu. Rozstanie z rodziną nie było wcale łatwe, ale wystarczyło trochę czasu, aby nasza niespełna czteroletnia Klara Kucińska poczuła się prawdziwym przedszkolakiem. Podczas zabaw z rówieśnikami wykazuje swoje zainteresowania plastyczne. Chętnie sięga po kredki, uwielbia eksperymenty z farbą.
 
Efektem tych poczynań było uzyskanie wyróżnienia w konkursie plastycznym pt.:
 
„Pluszowy Miś”.
 
Życzymy dalszych sukcesów!
 
Zapraszamy do naszej Galerii.
 
 
 
 

 
WALENTYNKI - dzień chłopaka i dziewczynki | Drukuj |

14.02.2011

 
 
 

2011.02.21_walentynki.jpg
Tegoroczne Walentynki upłynęły pod hasłem „Gdzie przyjaźń – tam radość”. Dzieci rozmawiały o przyjaźniach jakie zawiązały się w grupie, o cechach charakteru, które u przyjaciół cenimy najbardziej. Zastanawiały się co znaczy ,, mieć dobre serce’’, a symbol serca – pozytywnych uczuć towarzyszył wszystkim podczas wielu zabaw.
 
Trzylatki tworzyły grupowe serce malując na nim własne przyjazne dłonie. Czterolatki ułożyły z klocków dwa życzliwe serca: chłopców i dziewczynek, a także wycięły czerwone serduszka i  skomponowały ,,Drzewo Przyjaźni’’.
 
U pięciolatków było wzajemne układanie przez chłopców i dziewczynki serca z piłek i chustek. Potem wszyscy wspólnie namalowali wielkie serce, ponaklejali na nim swoje imiona, które wcześniej każdy musiał wyszukać na chuście animacyjnej.

 
Udział przedszkolaków w projekcie ekologicznym Telewizji internetowej ITV24 | Drukuj |

28.01.2011

 
 


2011.01.28_projekt_ekologiczny.jpg Projekt zatytułowany „Tańczę, śpiewam, recytuję – ekologią się raduję” składa się z 10 odcinków programu telewizyjnego zróżnicowanych tematycznie. W każdym odcinku poruszane są  inne zagadnienia uświadamiające najmłodszym jak ważne jest dbanie o środowisko naturalne, w którym żyjemy.

W nagraniach odcinków: ,,Woda – Źródło życia’’ i ,,Przyroda naszym skarbem’’ wzięły udział nasze przedszkolaki:  Anastazja Klufczyńska, Martyna Kruk, Oliwia Łazarz, Zuzia Mróz, Marysia Różańska, Natalia Świerkowska, Amelia Szcześniewska, Lenka Wojewódzka, Ania Wysocka, Kinga Zaręba, Julia Zelek, Konrad Kosicki, Kacper Nowicki i Adrian Ziętara.

Podsumowanie projektu z udziałem przedszkolaków oraz uczniów miało miejsce w sali sesyjnej Urzędu Miasta. Gośćmi honorowymi byli:  Prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski oraz  Kujawsko-Pomorski Kurator Oświaty Iwona Waszkiewicz. Wszystkie dzieci biorące udział w nagraniach otrzymały z rąk opiekuna projektu – pani Agnieszki Peplińskiej dyplom Młodego Ekologa oraz upominki.

 
Dzień Babci i Dziadka | Drukuj |

19-25.01.2011

 
 

 
2011.01.25_dzien_babci_i_dziadka.jpg Babcia i Dziadek to bardzo ważne osoby w życiu małego dziecka.
 
Aby podkreślić ten fakt oraz podziękować za wsparcie, dobre słowo i wychowywanie, przedszkolaki przygotowały z okazji Święta Dziadków wiele atrakcji i niespodzianek.

Dzieci z młodszych grup prezentowały piosenki i wiersze, a starsze popisały się również umiejętnościami tanecznymi, aktorskimi oraz grą na instrumentach.

Dziadkowie byli bardzo zadowoleni, ponieważ spotkania z wnuczętami dostarczyły zarówno wielu wzruszeń, jak i niejednokrotnie rozbawiały do łez. Nie zabrakło wspólnych śpiewów, zabaw i tańców. Były także gorące życzenia  i przygotowane  przez dzieci upominki.

Każda grupa przygotowała dla gości słodki poczęstunek.
 
Oto relacja zdjęciowa z tego wydarzenia w: Grupie I , Grupie II , Grupie III , Grupie IV oraz Grupie V .
 
Zapraszamy!
 
 

 
Bal karnawałowy | Drukuj |

17.01.2011

 
 
 
 
2011.01.17_bal.jpg Bal Karnawałowy to dla dzieci nie tylko ogromna radość, ale także możliwość przeistoczenia się w ulubioną postać. W tym roku gościliśmy księżniczki, wróżki, motyle, biedronki, misie, żołnierzy, rycerzy i wiele jeszcze innych bohaterów bajek.
 
Wodzirejami tegorocznego balu byli: pani Alicja i pan Tomek, którzy przygotowali repertuar muzyczny, zabawy oraz konkursy.
 
Zabawa rozpoczęła się od prezentacji strojów. Następnie dzieci sprawdzały swoją wiedzę rozwiązując bajkowe zagadki. Jak się okazało nie sprawiły one trudności żadnej z grup. Równie łatwe okazały się dla naszych milusińskich konkurencje sprawnościowe.
 
Maluszki miały okazję sprawdzić swoją kondycję i sprawność fizyczną rzucając w kręgle piłeczką. Natomiast czterolatki w stylu balowym zaprezentowały mistrzowskie tempo odszukania i ułożenia klocków. Wielką odwagą musiały wykazać się pięciolatki, których zadaniem było zjedzenie cytryny tak, aby na twarzy malował się piękny uśmiech, a nie kwaśna minka. Starszaki sprytnie wyławiały pływające jabłka z napełnionych wodą misek. Pięcio i sześciolatki dzielnie pokonywały slalomem trasę utrzymując piłeczkę pingpongową na łyżce.

 
Studenci Collegium Medicum UMK z wizytą w grupie IV | Drukuj |

11.01.2011

 
 


2011.01.11_zajecie_w_gr_iv.jpg Sześciolatki brały udział w zajęciu z zakresu edukacji zdrowotnej prowadzonym przez p. Agatę Czyżak i p. Marcina Ksieniewicza, którzy należą IFMSA: Międzynarodowego Stowarzyszenia Studentów Medycyny.

W ramach akcji prowadzonej na terenie Bydgoszczy, już od prawie roku pod hasłem „Kostek z Klasą”, studenci prowadzą zajęcia, podczas których starają się uświadomić dzieciom jak ważny jest prawidłowy rozwój układu kostnego. Poprzez układanie piramidy żywienia dzieci poznały właściwe proporcje poszczególnych produktów spożywczych w codziennej diecie oraz ich wpływ na zdrowie człowieka. Pogadanka na temat uprawiania sportu i profilaktyki urazów przyczyniła się do utrwalania wśród przedszkolaków właściwych nawyków, mających na celu zapewnienie optymalnego rozwoju układu kostnego. Dzieci miały możliwość poszerzenia wiedzy, kolorowały i uzupełniały obrazki z Kostkiem.

Niektóre sześciolatki same doszły do wniosku, że w ich domowych jadłospisach brakuje niektórych produktów zalecanych przez lekarzy, m.in. ryb, mleka.

 
KUJAWSKIE JASEŁKA w Grupie IV | Drukuj |

17 i 21.12.2010

 
 


2010.12.17i22_kujawskie_jaselka_w_gr_iv.jpg W tym roku nauczycielki wraz z dziećmi i przy dużym współudziale rodziców przygotowały na świąteczny czas Jasełka Kujawskie. Rodzice dzieci z grupy IV sponsorowali uszycie kujawskich strojów , a pani Agnieszka Wysocka (mama Ani) i  p. Monika Wojewódzka (mama Leny), oraz wychowawczynie poświęciły wiele przedświątecznego czasu, aby wszystko było gotowe na czas.

17 grudnia  przed południem 6-latki wystąpiły przed zaproszonymi seniorami. Goście włączyli się w wspólny śpiew kolęd, a przygotowane przez dzieci jasełka przywołały wiele wspomnień i wzruszeń na twarzach zebranych. Podziękowaniem dla dzieci za piękny występ były oklaski i  słodkości.  Po południu sześciolatki wystąpiły przed swoimi rodzicami. Wigilijne spotkanie połączone z Kujawskimi Jasełkami, dzieleniem się opłatkiem oraz słodki poczęstunek były okazją do zaprezentowania nie tylko nowych strojów, ale przede wszystkim umiejętności teatralnych, tanecznych i muzycznych dzieci. Scenografia i dekoracje podkreślały nastrój zbliżających się świąt.

 
VII Edycja Międzyprzedszkolnego konkursu plastycznego | Drukuj |

20.12.2010

 
 2010.12.20_szopki_betljemskie.jpg Impreza została zorganizowana w ramach Grantu Oświatowego autorstwa naszej p. dyrektor - Elżbiety Sergot, a miała na celu integrację środowisk przedszkolnych, szkolnych oraz lokalnych w celu przekazywania młodemu pokoleniu tradycji bożonarodzeniowych.

Przedsięwzięcie,  jak corocznie, wsparła Rada Osiedla ,,Leśne’’ i Parafia Zmartwychwstania Pańskiego. Uroczystość uświetnił występ artystyczny sześciolatków z Gr. IV pod kierunkiem p. Izabeli Piekara i p. Elżbiety Gierszewskiej.
 
Na tegoroczną edycję konkursu wpłynęło 31 prac wykonanych zespołowo i indywidualnie przez dzieci w wieku od 3 do 6 lat.
 
Jury przyznało pierwsze miejsce zespołowi pięciolatków z Przedszkola nr 16. Dwa drugie miejsca uzyskały szopki: zespołu 5/6-latków ze Szkoły Podstawowej nr 64 przy ZS nr 27 i  zespołu czterolatków z Przedszkola nr 16. Równorzędne trzecie miejsca zdobyły szopki w wykonaniu: zespołu sześciolatków z Przedszkola Niepublicznego ,,Tęcza’’, dzieci 5-letnich ze Szkoły Podstawowej nr 64 przy ZS nr 27 oraz zespołu dzieci 6-letnich z Przedszkola nr 11.  Przyznano także  9 wyróżnień. 

 
Spotkania Jasełkowe w Grupie I, II, III i V | Drukuj |

14-22.12.2010

 

Spotkania Jasełkowe w Grupie I, II, III i V2010.12.14_jaselka_w_gr.iiiiiiv.jpg Grudzień to miesiąc radosny, niosący wiele niespodzianek zarówno dla naszych przedszkolaków jak i ich rodziców. Dzieci przygotowują dekoracje, uczą się wierszy, piosenek, dobierają stroje do przydzielonych ról. Kiedy wszystko zapięte jest na ostatni guzik, na wieczorki jasełkowe przychodzą rodzice...

W każdej grupie jest pięknie nakryty stół z wieloma smakołykami. Sale udekorowane świątecznymi ilustracjami i elementami oraz bożonarodzeniowe szopki sprawiają, że wszędzie czuć świąteczny i radosny nastrój. Rodzice z łezką w oku oglądają swoje pociechy, jak przebrane w różne  postacie przedstawiają spektakle teatralne związane z Bożym Narodzeniem. Zdarza się, że i dorośli pełnia rolę aktorów. Po występach przychodzi czas na dzielenie się opłatkiem, składanie życzeń, rozmowy przy stole.

 
««  start « poprz. 91 92 93 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 1002 - 1012 z 1021