Strona w przebudowie | Drukuj |

15.10.2019

 

Strona w przebudowie

 

 

 

Szanowni Państwo
 
Z uwagi na przebudowę strony internetowej naszego przedszkola bieżące aktualności oraz wydarzenia nie będą aktualizowane do czasu uruchominia nowej strony.
 
 


 
Porozumienie pomiędzy Przedszkolem nr 16, a Zarządem Okręgowym ZIWRP w Bydgoszczy | Drukuj |

02.07.2019

 
 
 
2019-07-02_porozumienie_3.jpg
Celem porozumienia jest opieka przedszkola nad „Obeliskiem upamiętniającym żołnierzy inwalidów z wojen” na Skwerze Inwalidów Wojennych z Bydgoszczy oraz organizowanie przedsięwzięć o charakterze patriotyczno-historycznym dotyczących patriotycznego wychowania, wynikających z rocznicowych obchodów ważnych wydarzeń Rzeczypospolitej, miasta i regionu. Przedszkole reprezentuje dyrektor placówki - Elżbieta Sergot, a Zarząd Okręgowy Związku Inwalidów Wojennych Rzeczypospolitej Polski - Jego Wiceprezes- Eugeniusz Michał Andrzejewski.


 
Pożegnanie przedszkola - Gr. IV | Drukuj |

18.06.2019

 
 
 
Uroczystość zakończenia edukacji przedszkolnej sześciolatki rozpoczęły prezentacją ekologicznej bajki. Recytowały również pożegnalne wiersze i piosenki wywołujące wspomnienia i wzruszenie, a ukoronowaniem całości był polonez. Każdy absolwent otrzymał dyplom i pamiątki. Pani dyrektor podziękowała rodzicom za współpracę i angażowanie się w życie przedszkola. Absolwentom życzymy wielu sukcesów w nauce. Bądźcie dumą dla rodziców i przykładem dla innych dzieci. Dziękujemy rodzicom za wzruszające słowa podziękowania. Życzymy bezpiecznych i udanych wakacji.
2019-06-18_pozegnanie_gr5_51 — kopia.jpg


 
Pożegnanie przedszkola - Gr. IV | Drukuj |

17.06.2019

 
 
 
2019-06-17_pozegnanie_gr4_28 — kopia.jpg
Sześciolatki przedstawiły bajkę „Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków”. Poprzez wiersze i piosenki opowiadały o pożegnaniu, tęsknocie ale i o nowych zadaniach czekających przyszłych uczniów. Były też ostatnie wspólne tańce. Pani dyrektor symbolicznie przecięła więź jaka przez lata łączyła dzieci. Każdy absolwent otrzymał dyplom ukończenia przedszkola oraz inne okolicznościowe pamiątki. Było wspólne zdjęcie i słodki poczęstunek. Nie obyło się bez podziękowań ze strony rodziców dla dyrekcji i pań pracujących w grupie. Pożegnania są trudne, ale otwierają przed dziećmi wspaniały czas na zdobywanie nowej wiedzy i nowych doświadczeń. Spełniajcie swe marzenia i wspominajcie nas z uśmiechem na ustach. Powodzenia w szkole !


 
Gazetka Przedszkolna „Leśne Echo” - Lato 2019 | Drukuj |

14.06.2019

 
 
 
W dziale „Nasza Gazetka” zamieściliśmy najnowszy 83 numer „Leśnego Echa”. Dziękujemy Rodzicom i Babciom za materiały. Zachęcamy do pobierania! 
strona1 gazetka lato 2019.jpg


 
Akcja Święto Wolnych Książek- Gr. I-V | Drukuj |

12.06.2019

 
 
 
2019-06-12_wolne_ksiazki_19 — kopia.jpg
Celem święta jest promowanie idei bookcrossingu oraz czytelnictwa, a także uwolnienie jak największej ilości książek. W tym roku akcja przebiegała pod hasłem „Uwolnij książkę, dziel się z innymi radością czytania”. Wszystkie przedszkolaki z zainteresowaniem oglądały książki przyniesione przez rówieśników i losowały jedną z wielu. Święto było okazją do przypomnienia jak należy szanować książki, aby mogły służyć przez długie lata. Dziękujemy Rodzicom za wsparcie naszej akcji. 


 
Zajęcia w Niepublicznej Szkole Podstawowej Nr 1 - Gr. IV | Drukuj |

11.06.2019

 
 
 
Przedszkolaków przywitała wychowawczyni klasy I, pani Aleksandra Majewska. Przyszli uczniowie mieli możliwość zadawania wielu nurtujących ich pytań nauczycielce i pierwszakom. Pojawiły się więc pytania o możliwość zabawy w szkole, przynoszenia zabawek, wyposażenie ucznia, podręczniki. Odpowiedzi rozwiały wiele wątpliwości i uspokoiły przyszłych uczniów. Sześciolatki poznały możliwości tablicy interaktywnej. Sprawdzały umiejętności wykonując szereg zadań na interaktywnej platformie edukacyjnej sQula I. 
2019-06-11_nsp1_28 — kopia.jpg


 
Festyn Spółdzielni Mieszkaniowej „Budowlani” - Gr. IV i V | Drukuj |

07.06.2019

 
 
 
2019-06-07_festyn_sm_9 — kopia.jpg
Osiedlowa impreza plenerowa rozpoczęła się występami dzieci. Starszaki prezentowały umiejętności wokalne i taneczne. Do tańczących dołączyły Klauny. Dzieci otrzymały od organizatorów upominki, a od zgromadzonej publiczności ogromne brawa. Na festynie było wiele i stanowisk z atrakcjami dla najmłodszych. 


 
Teatrzyk „Piraci i wyspa skarbów” - Gr. I-V | Drukuj |

05.06.2019

 
 
 
Przedszkolaki obejrzały spektakl w wykonaniu aktorów teatru Blaszany bębenek z Trzebini. Bohaterem opowieści jest dziewczyna Dżina. Traf sprawia, że bierze udział w wyprawie poszukującej skarbu legendarnego kapitana piratów. Nikt się jednak nie spodziewa, że wśród załogi statku jest dawny towarzysz kapitana piratów, który za wszelką cenę chce odzyskać łup. Dzieci głośno i entuzjastycznie reagowały na to co dzieje się na scenie i chętnie wykonywały polecenia aktorów: tańczyły, gimnastykowały się, szukały skarbu. Ważnym przesłaniem przedstawienia było to, aby w życiu być odważnym, zdrowo się odżywiać, gimnastykować i chronić przyrodę. 
2019-06-05_piraci_i_wyspa_29 — kopia.jpg


 
Zajecie edukacyjne w Miejskiej Bibliotece Publicznej - Gr. II | Drukuj |

04.06.2019

 
 
 
2019-06-04_zajecia_mbp_11 — kopia.jpg
Pani bibliotekarka pokazała jak wygląda biblioteka i co się w niej znajduje. Wyjaśniła, jakie są zasady korzystania z książek. Potem przeczytała bajkę B. Gawryluk „Klifka”. Dzieci wysłuchały przygód małej foczki, która nie posłuchała mamy i skakała do wody w miejscu, gdzie są skały. Zranione zwierzątko znalazł Ivan spacerujący z psem o imieniu Czarna. Oboje wezwali pomoc i foczka trafiła do fokarium, gdzie otrzymała pomoc medyczną. Ivan i Czarna przychodzili ją odwiedzać i karmić. Gdy już zdrowa foczka została wypuszczona do morza, często widywali się koło mola. Bajka uświadomiła dzieciom, że podczas zabawy należy zachować bezpieczeństwo. I że dobrze być wrażliwym na krzywdę zwierząt. Przedszkolaki kolorowały fokę, a potem oglądały książki. Zauważyły, że można wypożyczać bajki, ale też książki o zwierzętach, o roślinach, o Polsce i innych krajach. Pani bibliotekarka zachęcała dzieci do zapisania się do biblioteki. 


 
Festyn Rodzinny | Drukuj |

01.06.2019

 
 
 
Impreza przebiegała pod hasłem „ Gdy energię oszczędzamy, o domowy budżet dbamy” w ramach realizacji projektu Grantu Ekologicznego przyznanego przez Urząd Miasta Bydgoszczy. Przedszkolaki prezentowały programy artystyczne. Odbyło się zbiorowe malowanie makiety, na 20- metrowej tekturze falistej umocowanej na ogrodzeniu przedszkola. Rodzice popisali się talentami poetyckimi w ekologicznych rymowankach i wierszykach związanych z oszczędzaniem prądu, wody oraz ciepła. Rodzice sporządzili bez użycia energii elektrycznej, cytrynowy napój. Dorośli i dzieci uczestniczyli w konkurencjach sportowych. Nie zabrakło chętnych do przeciągania liny oraz zabaw ruchowych przy muzyce. Można było odwiedzić galerię dziecięcych obrazów, stoiska loterii fantowej oraz przedszkolną kawiarenkę z wypiekami przygotowanymi przez rodziny oraz pysznym bigosem naszych kucharek. Serdecznie dziękujemy rodzicom oraz naszym stałym kontrahentom za pomoc w organizacji imprezy. O oprawę muzyczną zadbali: tata Julii z Gr. II - Tomasz Korejba i Alicja Jąkalak - mama naszej absolwentki Antosi.
2019-06-01_festyn_189 — kopia.jpg


 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 1 - 11 z 1023