Gazetka Przedszkola „Leśne Echo” – Zima 2017 | Drukuj |

19.12.2017

 
 
 
leśne echo 77 sp16 bydgoszcz.jpg
W dziale "Nasza gazetka"  zamieściliśmy najnowszy 77 numer "Leśnego Echa". Wydanie kwartalnika zredagowały panie: Hanna Ciołek, Aleksandra Zysk, Elżbieta Sergot ( korekta) wspólnie z Rodzicami, Babciami, Dziadkami i Dziećmi. Dziękujemy Rodzinom za dostarczenie materiałów. Zachęcamy do pobierania !


 
Koncert świąteczny i spotkanie z Gwiazdorem - Gr. I-V | Drukuj |

21.12.2017

 
 
 
Utwór angielskiej kolędy J. F. Haendla , zagranej na trąbce przez pana Tarasa, wprowadził dzieci w świąteczny nastrój. Zaproszona przez panią Adę Śnieżynka, ubiorem i tańcem oczarowała wszystkich i przypomniała, że rozpoczęła się pora roku zima. Różnorodne, świąteczno- zimowe utwory zagrane podczas koncertu zachęciły dzieci do wspólnego śpiewania i zabaw. Przedszkolaki wcielały się w renifery, Mikołajów, rozgrzewały podczas zimowych dni, naśladowały grę na trąbce, tańczyły jak gwiazdeczki igrały na dzwoneczkach. Po zaśpiewaniu kolędy ,, Przybieżeli do Betlejem …” i złożeniu świąteczno- noworocznych życzeń rozległ się dzwonek Gwiazdora. Przybył z prezentami ku uciesze wszystkich dzieci.
2017-12-21_koncert_Św_30 - kopia.jpg


 
Klub Czytających Rodziców - Gr. I | Drukuj |

15.12.2017

 
 
 
2017-12-15_klub_gr1_9 - kopia.jpg
Podczas kolejnego spotkania przedszkolaków odwiedziły panie: Anna Heinowska - mama Agatki, Ilona Oleszczyk - mama Krzysia i Dobromiła Grygowska - mama Rozalki. Pani Anna przeczytała bajkę „O smoku wawelskim”. Trzylatki z zapartym tchem słuchały historię o Szewczyku Dratewce, który pokonał smoka, bo był sprytny i odważny. Mama Krzysia przyniosła książkę „Czerwony Kapturek”. Maluchy przypomniały sobie, że nie należy rozmawiać z nieznajomymi i nie można przekazywać im informacji o rodzinie i miejscu zamieszkania. Pani Dobromiła czytała książki: „Lokomotywa” oraz „Bałwanek”. Czytane historie pokazały, że należy sobie pomagać. Jeśli się coś nie udaje, trzeba prosić o pomoc innych. Nie należy przyjaciół zostawiać w potrzebie. Dziękujemy mamom za przekazane wartości.


 
Wigilijno-jasełkowe spotkania z rodzicami - Gr. I-V | Drukuj |

13-19.11.2017

 
 
 
Dzieci przebrane w barwne kostiumy z radością interpretowały w sposób aktorski swoje role, dbając jednocześnie o miłe doznania słuchowe widowni. Każdy przejęty pięknie odegrał swoją rolę, deklamując wiersze, śpiewając i tańcząc. Chętni tatusiowie uświetnili spotkania grając na instrumentach. Wspólny śpiew kolęd z udziałem rodziców, w świątecznych scenografiach, wprowadzał wszystkich w niezwykłą magię Świąt Bożego Narodzenia. Wszystkim rodzicom dziękujemy za pomoc w organizacji spotkań. Zapraszamy do obejrzenia relacji zdjęciowej ze spotkań w Grupie IGrupie IIGrupie IIIGrupie IV   oraz Grupie V  
2017-12-13_jasełka_gr1_13 - kopia.jpg


 
Klub Czytających Rodziców - Gr. IV | Drukuj |

12.12.2017

 
 
 
2017-12-12_klub_3 - kopia.jpg
Pięcio i sześciolatki gościły: Olę - siostrę Mai Steckiej, p. Joannę Witkowską- mamę Justynki, p. Agatę Przybysz- mamę Gabriela, p. Dobromiłę Grygowską - mamę Rocha. Ola przedstawiła wiersze J. Brzechwy, których głównymi bohaterami były zwierzęta i rośliny. Utwory zawierały zaskakujące zakończenie, często poprzez zaprezentowaną historyjkę, ośmieszały naganne zachowanie, a pochwalały dobre. Pani Joanna czytała wierszyki o literach, które dzieci poznały oraz książkę ,,Sportowcy”. Dzieci rozmawiały o różnych sportowych dyscyplinach: o piłce nożnej, koszykówce, judo, rugby czy tenisie. Pani Agata czytała bajkę ,,Niegrzeczny Jeżyk” o wspaniałej przyjaźni zwierzątek ale i niewłaściwym zachowaniu się, które sprawia przykrość. Pani Dobromiła wprowadziła dzieci w nastrój oczekiwania na Święta czytając opowiadanie ,,Pewnej nocy przed Wigilią” ze zbioru ,,Świąteczne opowiadania”. Dziękujemy gościom za wspólne, pełne wrażeń spotkania.


 
Zajęcia o bezpieczeństwie w ruchu drogowym z funkcjonariuszami ITD -Gr. IV i V | Drukuj |

08.12.2017

 
 
 
Pięcio i sześciolatki gościły inspektorów Inspekcji Transportu Drogowego: p. Cezarego Jankowskiego oraz Sławomira Wódczaka - wujka Alicji i Kacpra Kopalskich. Funkcjonariuszom towarzyszyła maskotka GITD - „Krokodylek Tirek”. Spotkanie miało charakter interaktywny. Przedszkolaki brały udział w pogadance oraz oglądały prezentację przypominającą m. in. podstawowe zasady bezpiecznego zachowywania się na drodze, przechodzenia przez jezdnię w wyznaczonych do tego miejscach, zapinania pasów w fotelikach. Uczyły się poprawnego reagowania w sytuacjach zagrożenia. Wszyscy chętnie i prawidłowo odpowiadali na zadawane pytania, co zostało nagrodzone wręczeniem plecaków odblaskowych każdemu dziecku. Kulminacją zajęć było oglądanie pojazdu wyposażonego w fotorejestrator. Serdecznie dziękujemy za popularyzowanie wśród dzieci postaw społecznych: pomocy i odpowiedzialności za zdrowie i życie własne oraz innych.
2017-12-08_ruch_drogowy_18 - kopia.jpg


 
Zajęcia ze studentkami kierunku Dietetyka CM UMK w Bydgoszczy w Gr. I – V | Drukuj |

05.12.2017

 
 
 
2017-12-05_dietetyka_umk_46 - kopia.jpg
Na ostatnim spotkaniu z cyklu „Zdrowa dieta przedszkolaka” było bardzo wesoło. Dzieciom spodobała się zabawa „Pomidor” podczas, której trzeba było wykazać się zręcznością i refleksem. Upadające warzywo musiało być przez dzieci umyte w przedszkolnej kuchence. Podczas „Jarzynowej gimnastyki” należało poruszać się w rytm muzyki i wykonać ćwiczenia proponowane przez studentki, samodzielnie wymyślać ruchy do naśladowania przez innych. Były pląsy, tańce i korowody przy piosenkach zachęcających do jedzenia warzyw i owoców. Wiele emocji wywołały zabawy w rozpoznawanie po dotyku wybranych owoców albo warzyw i naśladowanie czynności w kuchni: krojenie, solenie, mieszanie w garnku. Było segregowanie, liczenie i kolorowanie, przy tym „zdrowe” rozmowy kulinarne. Dziękujemy studentkom UMK oraz dr n. med. Milenie Wojciechowskiej za przygotowanie i profesjonalne przeprowadzenie zabaw wzbogacających edukację zdrowotną przedszkolaków.


 
Osiedlowe spotkanie z Mikołajem - Gr. III, IV i V | Drukuj |

05.12.2017

 
 
 
Rada Osiedla „Leśne” tradycyjnie jak co roku zaprosiła dzieci z osiedlowych przedszkoli i najmłodszych klas szkół podstawowych na spotkanie z Mikołajem na placu im. Teresy Ciepły. Każda placówka udekorowała własną choinkę. Przedszkolaki i uczniowie przygotowali wspólne piosenki i wiersze dla Mikołaja, który obdarował wszystkich słodkościami i niespodziankami.
2017-12-05_spotkanie_z_mikolajem16 - kopia.jpg


 
Akcja „Podziel się zabawką” - Gr. I -V | Drukuj |

04.12.2017

 
 
 
2017-12-04_podziel_sie_7 - kopia.jpg  
W bydgoską akcję włączyło się wiele osób i instytucji. Nasze przedszkole współdziałało z Radą Osiedla „Leśne”. Serdecznie dziękujemy wszystkim rodzicom, którzy przyłączyli się do zbiórki i pokazali własnym pociechom, jak ważna jest umiejętność dzielenia się i uszczęśliwiania innych. Jeszcze przed Mikołajkami prezenty trafią do potrzebujących dzieci.


 
Zajęcia „Dzieci słabowidzące i niewidome są wśród nas” ze Specjalnym Ośrodkiem dla Dzieci i Młodzież | Drukuj |

30.11.2017

 

 
Przedszkolaki spotkały się z paniami: Małgorzatą Patrzałek i Dobrosławą Nurkiewicz aby dowiedzieć się o życiu osób niepełnosprawnych wzrokowo. Podczas zabaw wchodziły w rolę dziecka niewidomego. Wyciągały z worka przedmioty i po dotyku odgadywały co to jest. Słuchały różne dźwięki i rozróżniały czy są one wesołe, smutne czy migocę wystraszyć. Oglądały książkę napisaną alfabetem Braille’a. Dowiedziały się jak pomagać i wspierać osoby z dysfunkcją wzroku.
2017.11.30_specjalny_osrodek_gr4_10 - kopia.jpg


 
Zajęcia ze studentami CM UMK w Bydgoszczy w Gr. I – V | Drukuj |

28.11.2017

 
 
 
2017.11.28_cm_umk_gr1-5_5 - kopia.jpg
Trzecie spotkanie z przedszkolakami to „Zdrowe rozmowy” podczas kolorowania obrazka zgodnego z otrzymaną naklejką. Zabawa ,,Jak żyć zdrowo? Prawda czy fałsz? ” Jeśli prawda, klaskanie w ręce i słowa ,,tak to prawda”. Jeśli fałsz, tupanie nogami, i słowa ,,nie, to nieprawda ”. Rozwiązywanie owocowo-warzywnych rebusów. ,,Owocowo-warzywne zgadywanki” - słuchanie zagadek, nazywanie i wskazywanie obrazków i naturalnych eksponatów. W ,,Świeżakowej wyliczance” rozróżnianie czy to surówka, czy sałatka? Podczas ,,Grzybobrania” nazywanie jadalnych i trujących grzybów. Młodsze przedszkolaki, w zespołach segregowały na talerzykach ulubione i zdrowe produkty żywnościowe. Za pomocą dotyku odgadywały, co ukryło się w worku. Rozpoznawały owoce i warzywa, określały ich kształt, kolor i smak. Bawiły się przy piosenkach dziecięcych reagując na polecenia prowadzących, doskonaląc przy tym różne formy ruchu. Przypomniały sobie, że przed jedzeniem owoce i warzywa należy myć.


 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 1 - 11 z 857