Grupa IV i V w OPERZE NOVA - balet „Kot w butach”

11.09.2013

 
 
 
W Operze NovaPrzedszkolaki dzielnie dotarły do pięknego gmachu, w którego progach przywitała wszystkich p. Alicja Kuklińska. Z wielkim przejęciem nasze pociechy udały się do szatni, a następnie zajęły miejsca na widowni, gdzie z niecierpliwością oczekiwały na rozpoczęcie przedstawienia.

„Kot w butach” to balet do muzyki Bogdana Pawłowskiego. Opracowanie i kierownictwo muzyczne – Maciej Figas, inscenizacja i choreografia – Zofia Rudnicka. Wystawiany jest w Operze Nova od blisko 16 lat i cieszy się niezmienną popularnością wśród dzieci.
 
Najmłodsi widzowie zobaczyli na scenie przezabawne przygody Kota pokazane w pięknej, kolorowej scenografii wśród której tańczyli: Księżniczka i Szewczyk, Piraci, zwierzęta i wiele innych postaci ze znanej bajki o kocie w butach.

Na oczach dzieci tytułowy Kot przeżywał szereg perypetii u boku dzielnego Szewczyka. Ratowali wspólnie Królewnę porwaną przez rozbójników, przeżywali sztorm na statku piratów, uszli z opresji na egzotycznej wyspie pełnej barwnych zwierząt i ptaków, a na zakończenie wzięli udział w balu zorganizowanym w pałacu Króla. Wszystkie sceny ozdobione wielobarwną scenografią zachwyciły dzieci.

Wielką niespodzianką dla przedszkolaków była możliwość wejścia na scenę i spotkanie z artystami, odtwórcami głównych ról. Pamiątką jest wspólna fotografia autorstwa Andrzeja Makowskiego. Na zdjęciu stoją od lewej: Maciej Wierzchoń - dyrygent, Wiktor Dierewianko - Szewczyk, Olga Marczak - Królewna, Mariusz Kowalczyk - Kot w Butach, Leo Clarke - Błazen, Konrad Przybytniak- Król i Bogusz Osiński - Szambelan.

W gablotach, w holu opery, dzieci podziwiały wystawę własnych prac plastycznych na temat głównego bohatera spektaklu. Prace te umieszczono w programie spektaklu.

Dziękujemy Operze Nova za nagrody w postaci biletów i pamiątkowych programów dla autorów prac plastycznych. Serdeczne podziękowanie składamy Radzie Osiedla „Leśne” za sfinansowanie biletów dla pozostałych dzieci.

Wydarzenie to pozostanie na długo w naszej pamięci. Zapraszamy do galerii.
 
 
 
» Brak komentarzy
Nie ma tu jeszcze komentarzy.
» Wyślij komentarz
Email (nie będzie widoczny)
Imię / Nazwa użytkownika
Tytuł komentarza
Komentarz
 podmiana znaków
Captcha Image Nieczytelne cyfry? Wczytaj jeszcze raz.