Konkurs „Pisanka wielkanocna”

27.03.2013

Konkurs „Pisanka wielkanocna” Poznawanie tradycji i obyczajów wielkanocnych to wydarzenie, w którym corocznie uczestniczą nasze przedszkolaki. Towarzyszy temu Rodzinny konkurs plastyczny „Pisanka wielkanocna”. Pomysłowość rodziców i dzieci w zastosowaniu różnorodnych technik plastycznych, jak zwykle, wprawiła w zachwyt wszystkich oglądających wystawę.

Rozstrzygnięcie konkursu zostało poprzedzone występami dzieci. Przedstawiały one piosenki, wiersze i tańce związane z tradycjami i obchodami Świąt Wielkanocnych.

Maluszki zaśpiewały piosenkę „Idą święta” eksponując charakterystyczne postacie: kurczaka, zajączka i baranka.

Czterolatki zaprezentowały popisowe skoki zająca i taniec par, z palmami i pisankami w koszykach, do utworu „Z jajkiem i zającem”.

Pięciolatki w strojach kujawskich, z kurą w roli głównej, zaprezentowały umiejętności wokalno-taneczne w piosence „Pisanki”.

Sześciolatki zilustrowały piosenkę ,,Święta, święta, biją dzwony”, recytowały wiersze: „Obudziły się pisanki” i „Śmigus-dyngus”, opisując staropolski obyczaj oblewania wodą w drugi dzień Świąt.

Pięcio i sześciolatki, w strojach krakowskich, śpiewały piosenkę o wiośnie i prezentowały utwory związane z panującymi zwyczajami wielkanocnymi.

Następnie odbyło się losowanie nagród za udział w rodzinnym konkursie „Pisanka wielkanocna”. Nagroda główna - kosz słodyczy - przypadła Michałowi Smolińskiemu z Grupy I. Było także 5 nagród - niespodzianek. Po jednej dla losowo wybranego dziecka z każdej grupy. A potem nastąpiło wręczenie koszy ze słodkimi upominkami dla wszystkich uczestników konkursu.

Dodatkową radość sprawiło dzieciom tropienie wielkanocnego zajączka. Poszukiwania okazały się bardzo owocne. Koszyczki zapełniły się słodkimi niespodziankami.

Zapraszamy do galerii.