Zapisy 2017

Nabór do przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych

prowadzonych przez Miasto Bydgoszcz,

na rok szkolny 2017/2018

Wzorem lat ubiegłych rekrutacja do przedszkoli i oddziałów przedszkolnych odbędzie się z wykorzystaniem elektronicznego systemu naboru.
System dostępny będzie od 19 kwietnia 2017 r. pod adresem:

www.bydgoszcz.przedszkola.vnabor.pl

KRYTERIA NABORU

1) Na pierwszym etapie rekrutacji będą brane pod uwagę kryteria określone w art. 131, ust. 1 ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r. Prawo oświatowe (Dz. U. z 2017 r. poz. 59), tj.:

- wielodzietność rodziny kandydata,
- niepełnosprawność kandydata,
- niepełnosprawność jednego z rodziców kandydata,
- niepełnosprawność obojga rodziców kandydata,
- niepełnosprawność rodzeństwa kandydata,
- samotne wychowywanie kandydata w rodzinie,
- objęcie kandydata pieczą zastępczą.

2) Na drugim etapie rekrutacji będą brane pod uwagę kryteria:

L.p.

Kryteria

Liczba punktów

Dokumenty potwierdzające

1.

Dziecko 6-letnie ubiegające się o przyjęcie do przedszkola lub oddziału przedszkolnego w szkole podstawowej położonej w odległości do 3 km od miejsca zamieszkania.

50

---------

2.

Dziecko, którego oboje  rodzice (opiekunowie prawni)  pracują zawodowo lub studiują w trybie stacjonarnym.

30

Zaświadczenie pracodawcy o zatrudnieniu albo zaświadczenie o wykonywaniu pracy na podstawie umowy cywilnoprawnej; zaświadczenie uczelni potwierdzające naukę w trybie stacjonarnym

3.

Dziecko, którego rodzeństwo będzie kontynuowało wychowanie przedszkolne w przedszkolu pierwszego wyboru, lub oddziale przedszkolnym w szkole podstawowej pierwszego wyboru oraz dziecko, którego rodzeństwo ukończy edukację przedszkolną w przedszkolu pierwszego wyboru lub w oddziale przedszkolnym w szkole podstawowej pierwszego wyboru.

10

---------

4.

Dziecko, którego rodzice (opiekunowie prawni)  albo rodzic (opiekun prawny) mieszkają/a w Bydgoszczy i rozliczają/a podatek dochodowy od osób fizycznych w Urzędzie Skarbowym w Bydgoszczy,

5

Oświadczenie według wzoru określonego w załączniku nr 1 do uchwały

5.

Dziecko, którego rodzice (opiekunowie prawni) korzystają z pomocy Ośrodka Pomocy Społecznej.

2

Zaświadczenie wydane przez OPS

6.

Dziecko z rodziny objętej nadzorem kuratorskim lub wsparciem asystenta rodziny