Listopadowe wrażenia z Grupy III

02.12.2010

2010.12.02_listopadowe_wraenia.jpg
Kolejny miesiąc pełen zabawy i nauki już za nami. Na początku dzieci gościły mamę Zuzi, która jest pielęgniarką. Opowiedziała o swojej pracy w szpitalu, pokazała jak robi się zastrzyki i mierzy temperaturę.

Później grupę odwiedził lekarz - tata Huberta. Pokazał jak udzielać pierwszej pomocy, co robić i gdzie zadzwonić gdy ktoś zasłabnie oraz jak opatrywać skaleczenia i usztywniać złamane kończyny.

W połowie miesiąca pięciolatki wybrały się do salonu EMPIK na zajęcie pt. „Przecinek i kropka”. Poznały historię pisma oraz kolejne etapy powstawania książki.

25 listopada w przedszkolu świętowano Dzień Pluszowego Misia. Dzieci tego dnia przyniosły swoje ulubione maskotki, dla których budowały łóżeczka z klocków oraz odkrywały „Który miś schował się pod kocyk”.

Udało się nam również uzyskać wyróżnienie w konkursie Fundacji ,,Wiatrak’’ na najpiękniejszy ,,Wieniec adwentowy’’. Pięciolatki pieczołowicie wykonały go z suszonych liści. Koniec miesiąca zwieńczył Wieczór andrzejkowy zorganizowany dla dzieci i rodziców. Rozpoczął się przedstawieniem „Kopciuszek” W. Chotomskiej.  Potem wszyscy doskonale bawili się uczestnicząc we wróżbach, tańcach, no i oczywiście lejąc wosk. Najradośniejsze dla dzieci było wymyślanie zadań do wykonania przez rodziców.
W listopadzie bardzo miło było gościć tatusiów Karoliny i Mateusza, którzy czytali dzieciom bajki w ramach „Klubu Czytającego Rodzica”.