Listopadowe wrażenia z Grupy III

02.12.2010

 
 
  2010.12.02_listopadowe_wraenia.jpg
Kolejny miesiąc pełen zabawy i nauki już za nami. Na początku dzieci gościły mamę Zuzi, która jest pielęgniarką. Opowiedziała o swojej pracy w szpitalu, pokazała jak robi się zastrzyki i mierzy temperaturę.
 
Później grupę odwiedził lekarz - tata Huberta. Pokazał jak udzielać pierwszej pomocy, co robić i gdzie zadzwonić gdy ktoś zasłabnie oraz jak opatrywać skaleczenia i usztywniać złamane kończyny.
 
W połowie miesiąca pięciolatki wybrały się do salonu EMPIK na zajęcie pt. „Przecinek i kropka”. Poznały historię pisma oraz kolejne etapy powstawania książki.

 
25 listopada w przedszkolu świętowano Dzień Pluszowego Misia. Dzieci tego dnia przyniosły swoje ulubione maskotki, dla których budowały łóżeczka z klocków oraz odkrywały „Który miś schował się pod kocyk”.
 
Udało się nam również uzyskać wyróżnienie w konkursie Fundacji ,,Wiatrak’’ na najpiękniejszy ,,Wieniec adwentowy’’. Pięciolatki pieczołowicie wykonały go z suszonych liści. Koniec miesiąca zwieńczył Wieczór andrzejkowy zorganizowany dla dzieci i rodziców. Rozpoczął się przedstawieniem „Kopciuszek” W. Chotomskiej.  Potem wszyscy doskonale bawili się uczestnicząc we wróżbach, tańcach, no i oczywiście lejąc wosk. Najradośniejsze dla dzieci było wymyślanie zadań do wykonania przez rodziców.
W listopadzie bardzo miło było gościć tatusiów Karoliny i Mateusza, którzy czytali dzieciom bajki w ramach „Klubu Czytającego Rodzica”. 
 
 
 
 
 
» Brak komentarzy
Nie ma tu jeszcze komentarzy.
» Wyślij komentarz
Email (nie będzie widoczny)
Imię / Nazwa użytkownika
Tytuł komentarza
Komentarz
 podmiana znaków
Captcha Image Nieczytelne cyfry? Wczytaj jeszcze raz.