Podróż Grupy V w przestrzeń kosmiczną

01.10.2010

 


2010.10.01 grupa v kosmos.jpg
5 i 6 - latki wzięły udział w interaktywnej zabawie w Centrum Handlowym Rondo. Podczas specjalnej akcji „Dzieciaki na Księżycu” miały możliwość odbycia niepowtarzalnej podróży w przestrzeń kosmiczną. Młodzi odkrywcy, oprowadzani przez specjalnie przeszkolony personel, zgłębiali tajniki kosmosu ubrani w stroje kosmonautów: kombinezony i kaski.
 
Zwiedzali między innymi dwa interaktywne moduły – ziemski i księżycowy. Poznały budowę lądowników księżycowych i promów kosmicznych. Dzieci dowiedziały się jak zbudowany jest Układ Słoneczny i jakie warunki panują poza Ziemią. Wśród wielu atrakcji wystawy miały okazję obejrzeć replikę stroju kosmonauty, podobną do używanych podczas pierwszego lądowania człowieka na księżycu. Mogły przymierzyć specjalne okulary, przez które zobaczyły naszą planetę z perspektywy ok. 400 tys. kilometrów.
 
Mali kosmonauci po założeniu kasków weszli do kosmicznego modułu, w którym wykonali swój pierwszy lot w przestrzeń kosmiczną. Ich poczynania można było obserwować na ekranie. Podróż zakończyła się uzyskaniem dyplomu „Młodego Astronauty”.
 
Fajna to była przygoda, zobaczcie sami !
 
 
» Brak komentarzy
Nie ma tu jeszcze komentarzy.
» Wyślij komentarz
Email (nie będzie widoczny)
Imię / Nazwa użytkownika
Tytuł komentarza
Komentarz
 podmiana znaków
Captcha Image Nieczytelne cyfry? Wczytaj jeszcze raz.