Zajecie edukacyjne w Miejskiej Bibliotece Publicznej - Gr. II

04.06.2019

 
 
 
2019-06-04_zajecia_mbp_11 — kopia.jpg
Pani bibliotekarka pokazała jak wygląda biblioteka i co się w niej znajduje. Wyjaśniła, jakie są zasady korzystania z książek. Potem przeczytała bajkę B. Gawryluk „Klifka”. Dzieci wysłuchały przygód małej foczki, która nie posłuchała mamy i skakała do wody w miejscu, gdzie są skały. Zranione zwierzątko znalazł Ivan spacerujący z psem o imieniu Czarna. Oboje wezwali pomoc i foczka trafiła do fokarium, gdzie otrzymała pomoc medyczną. Ivan i Czarna przychodzili ją odwiedzać i karmić. Gdy już zdrowa foczka została wypuszczona do morza, często widywali się koło mola. Bajka uświadomiła dzieciom, że podczas zabawy należy zachować bezpieczeństwo. I że dobrze być wrażliwym na krzywdę zwierząt. Przedszkolaki kolorowały fokę, a potem oglądały książki. Zauważyły, że można wypożyczać bajki, ale też książki o zwierzętach, o roślinach, o Polsce i innych krajach. Pani bibliotekarka zachęcała dzieci do zapisania się do biblioteki. 

Zapraszamy do galerii.
 
 
» Brak komentarzy
Nie ma tu jeszcze komentarzy.
» Wyślij komentarz
Email (nie będzie widoczny)
Imię / Nazwa użytkownika
Tytuł komentarza
Komentarz
 podmiana znaków
Captcha Image Nieczytelne cyfry? Wczytaj jeszcze raz.