Zajęcia kulinarne w Manufakturze Słodyczy ,,Karmelowa Kraina” - Gr. III

24.05.2019

 
 
 
Przedszkolaki odwiedziły zakład ręcznej produkcji słodyczy, miejsce wypełnione cukierkami, lizakami w różnym kształcie i kolorze. Poznały zawód karmelarza, dowiedziały się z czego powstają naturalne barwniki (czerwony z buraka ćwikłowego, pomarańczowy z marchewki, a czarny z węgla roślinnego). Powąchały aromat truskawkowy. Obserwowały zamianę karmelu żółtego w biały dzięki dużemu, metalowemu hakowi i wypowiadaniu zaklęcia ,, Hokus, pokus, czary mary, niech z żółtego będzie biały”. Śledziły zmianę karmelu żółtego w czerwony przez dodanie czerwonego barwnika. Samodzielnie formowały lizaka, do którego wykorzystano karmel o temperaturze 1400C. W miarę stygnięcia substancji dzieci wykonywało lizaka z przestudzonej karmelowej masy. Toczyły wałeczek, a następnie zwijały go w ślimaka, spłaszczały dłońmi i nadziewały na patyk. Gotowego lizaka zabrały do domu. Niektóre ,,łasuchy” nie mogły doczekać się możliwości skosztowania i już w trakcie tworzenia próbowały lizać. Wszystkim spodobało się zajęcie i chętnie wrócą tu, by samodzielnie wykonać czekoladę.
2019-05-24_manufaktura_29 — kopia.jpg

Zapraszamy do galerii.
 
 
» Brak komentarzy
Nie ma tu jeszcze komentarzy.
» Wyślij komentarz
Email (nie będzie widoczny)
Imię / Nazwa użytkownika
Tytuł komentarza
Komentarz
 podmiana znaków
Captcha Image Nieczytelne cyfry? Wczytaj jeszcze raz.