Wycieczka do Wiejskiego Gospodarstwa Edukacyjnego BabaLuda - Gr. V

16.05.2019

 
 
 
Bardzo dużo atrakcji czekało na dzieci w BabaLudzie. Przedszkolaki obejrzały eksponaty zgromadzone w stodole, a były wśród nich narzędzia wykorzystywane dawniej w gospodarstwie. Była to masielnica, piec chlebowy, czajnik używany na kuchni z fajerkami, żelazko z duszą i wiele innych. Oczywiście największą atrakcją były zwierzęta: kozy, alpaki, świnka, owce. Każdy mógł samodzielnie nakarmić kozę jabłkami, które są jej przysmakiem. Przedszkolaki dowiedziały się skąd można pozyskać wełnę potrzebną do wykonania czapeczki lub innych części garderoby. Samodzielnie wyczesywały runo owcze, a także przędły włóczkę na kołowrotku. Samodzielnie wykonały baranka. Miały okazję wydoić kozę, a także nakarmić małą owieczkę przy pomocy butelki. 
2019-05-16_wycieczkababaluda_16 — kopia.jpg

Zapraszamy do galerii.
 
 
» Brak komentarzy
Nie ma tu jeszcze komentarzy.
» Wyślij komentarz
Email (nie będzie widoczny)
Imię / Nazwa użytkownika
Tytuł komentarza
Komentarz
 podmiana znaków
Captcha Image Nieczytelne cyfry? Wczytaj jeszcze raz.