Akcja „Międzynarodowy Dzień Ziemi” - Gr. I-V

26.04.2019

 
 
2019-04-26_dzien_ziemi_36 — kopia.jpg
Tegoroczna akcja brzmiała:„Ratujmy nasz dom przed odpadami”. Przedszkolaki od samego rana uczestniczyły w różnych formach aktywności.Młodsze dzieci rozmawiały o tym jak dbać o nasze środowisko naturalne i w jaki sposób mogą przyczynić się do unikania zagrożeń związanych z zanieczyszczaniem środowiska. Uczyły się segregować śmieci. Tworzyły plakat zachęcający do dbania o naszą Ziemię.Dzieci starsze podawały przykłady sposobów zapobiegania niszczycielskim działaniom człowieka. Zaprojektowały i wykonały znaki ,,Miłośnika przyrody”. Poznały wygląd i znaczenie znaku ,, recykling”. Dokonały podziału śmieci na takie, które można powtórnie przetworzyć i takie, których nie można wykorzystać po raz drugi. Po segregacji stwierdziły, że wszystkie śmieci można poddać recyklingowi i ograniczyćich ilość śmieci na wysypiskach.Porównały ilustracje przedstawiające skutki niszczenia przyrody poprzez zanieczyszczenie wody z ilustracjami czystego środowiska. Wysłuchały opowiadania pt.„Jak królewna Zuzia energię oszczędzała” dowiadując się o sposobach oszczędzania energii w domu. Uczyły się segregacji przyporządkowując odpady do czerwonego, żółtego, niebieskiego, brązowego i czarnego pojemnika. Analizując historyjkę obrazkowej o chorej planecie dowiedziały się jakie konsekwencje może wywołać brak zainteresowania człowieka stanem środowiska naturalnego i bezmyślne działania na jego szkodę. Wszystkie przedszkolaki zaopatrzone w specjalne rękawice i worki, pamiętając o zasadach higieny i bezpieczeństwa wybrały się posprzątać plac zabaw i okoliczne osiedlowe tereny. 

Zapraszamy do galerii.
 
 
» Brak komentarzy
Nie ma tu jeszcze komentarzy.
» Wyślij komentarz
Email (nie będzie widoczny)
Imię / Nazwa użytkownika
Tytuł komentarza
Komentarz
 podmiana znaków
Captcha Image Nieczytelne cyfry? Wczytaj jeszcze raz.