Koncert ,, Już wiosna …” Gr. I-V

28.03.2019

2019-03-28_koncert_12 - kopia.jpg
Pani Ada z panią Magdą i panem Łukaszem opowiadali o śladach, które wszędzie zostawia pani Wiosna: jest zielono, ptaki śpiewają, kwitną kwiaty. Z wielkim zaciekawieniem przedszkolaki słuchały utworu P. Czajkowskiego ,,Szczygieł”. Pani Magda grała walca na małym flecie pikolo. Na dużym flecie poprzecznym zaprezentowała ,,Humoreskę” A. Dvoraka. Dzieci zauważyły, że flet brzmi cieplutko, milutko, jak ciepły wietrzyk i wyczarowuje śpiew ptaków. Pan Łukasz przedstawił w zabawny sposób utwór ,,Pióreczko” W. Lutosławskiego. Dzieci ilustrowały muzykę ruchem, tańczyły i grały na instrumentach perkusyjnych do ,,Odgłosów wiosny” J. Straussa. Muzyczne spotkanie na cześć wiosennej pory roku było bardzo radosne.

Zapraszamy do galerii.