Wycieczka do Galerii Sztuki Ludowej i Nieprofesjonalnej KPCK - Gr. IV

26.03.2019

 
 
 
TePani Karolina Triebwasser wprowadziła sześciolatki w świat tradycji, kultury i obyczajów naszego regionu. Poprzez rozmowę na temat symboliki świąt nawiązała do zwyczaju malowania pisanek. Dzieci poznały techniki zdobienia świątecznych jaj oraz ich nazwy: drapanki, kraszanki, oklejanki, malowanki, pisanki ażurowe. Podziwiały pająki wykonane ze słomy i bibuły o różnych kształtach, od bardzo prostych graniastosłupów, po skomplikowane konstrukcje w kształcie kuli oraz cztero-, sześcio- i ośmiobocznych tarcz. Kolorowe ptaki, bociany, figurki, rzeźby i naczynia zachwyciły dzieci swym pięknem Bezpośredni kontakt ze sztuką ludową sprawił, że przedszkolaki wzbogaciły wiedzę dostrzegając piękno folkloru i tradycji Polski. kst i media
2019-03-26_galeria_sztuki_18 - kopia.jpg

Zapraszamy do galerii .
 
 
» Brak komentarzy
Nie ma tu jeszcze komentarzy.
» Wyślij komentarz
Email (nie będzie widoczny)
Imię / Nazwa użytkownika
Tytuł komentarza
Komentarz
 podmiana znaków
Captcha Image Nieczytelne cyfry? Wczytaj jeszcze raz.