Zabawy z harcerzami Drużyny ,,Buki” przy SP Nr 32 - Gr. I i II

15.03.2019

 
 
 
Przedszkolaków odwiedzili: drużynowa Patrycja, przyboczny Kamil, zastępowa Patrycja i szeregowy Olek. Harcerze powitali przedszkolaków pozdrowieniem ,,czuwaj”. Dzieci zaciekawione były mundurami harcerzy. Dowiedziały się, że dziewczynki mają jasne, a chłopcy ciemne mundury. Do każdego munduru dołączona jest chusta. Jej kolor związany jest z nazwą drużyny. Te czarne z zieloną obwódką symbolizują nazwę ,,Buki”. Sznurek doczepiony do pagonu oznacza funkcję jaką harcerz pełni w drużynie. Natomiast na pagonach znajduje się numer drużyny i kreseczki oznaczające stopnie harcerskie. Każdy harcerz posiada pasek, na którego klamrze widać napis ZHP i wieniec z liści dębowych i laurowych. Do zadań harcerzy należy: pomoc osobom starszym i słabszym. W czasie swoich spotkań czy wyjazdów zdobywają różne praktyczne umiejętności takie jak: radzenie sobie w lesie, rozpoznawanie ziół i gotowanie herbaty z mięty czy pokrzywy, obieranie ziemniaków, trzymanie warty. Oprócz pracy harcerze lubią się też bawić: śpiewać, tańczyć, opowiadać gawędy. I do takich zabaw goście zaprosili trzy i czterolatków. Przedszkolacy radośnie bawili się podczas zabaw ze śpiewem w kole ,,Idzie zuch” czy ,,Tumci, tutumci, tumci tata”. Na koniec harcerze poczęstowali dzieci słodkosciami i każdy otrzymał kolorowankę.
2019-03-15_harcerze_16 - kopia.jpg

Zapraszamy do galerii .
 
 
» Brak komentarzy
Nie ma tu jeszcze komentarzy.
» Wyślij komentarz
Email (nie będzie widoczny)
Imię / Nazwa użytkownika
Tytuł komentarza
Komentarz
 podmiana znaków
Captcha Image Nieczytelne cyfry? Wczytaj jeszcze raz.