Wycieczka do Warsztatu Terapii Zajęciowej „ Modrzew” – Gr. IV

04.03.2019

 
 
 
2019-03-04_wycieczka_modrzew_31 — kopia.jpg
Kształtując postawę proekologiczną sześciolatki poznały sposoby wykorzystywania niektórych odpadów jak: papier, plastik, szkło. Kierownik warsztatów pani Magdalena Zajkowska oprowadziła dzieci po pracowniach, w których pod nadzorem instruktorów podopieczni wykorzystywali surowce naturalne i sztuczne w celu nadania tzw. „drugiego życia”. W pierwszej pracowni - małej poligrafii przedszkolaki zobaczyły jak można ozdobić pudełka, zrobić samodzielnie torebkę na prezent oraz koperty. W drugiej ogrodniczo – przyrodniczej zapoznały się ze sztukę tworzenia mis, doniczek, wazoników, świeczników. Wszystkie przedmioty wykonane zostały z drewna i gliny. W trzeciej - plastycznej poznały sposoby przetwarzania rolek po papierze toaletowym, z których powstały piękne kolorowe kwiaty. Natomiast w pracowni kroju i szycia, haftu i tkactwa dzieci zobaczyły różne techniki wykonywania haftu płaskiego, krzyżykowego, supełkowego i płaskiego. Sześciolatki nabyły przekonanie, że surowce naturalne trzeba oszczędzać i dbać o środowisko, w którym żyjemy. 

Zapraszamy do galerii.
 
 
» Brak komentarzy
Nie ma tu jeszcze komentarzy.
» Wyślij komentarz
Email (nie będzie widoczny)
Imię / Nazwa użytkownika
Tytuł komentarza
Komentarz
 podmiana znaków
Captcha Image Nieczytelne cyfry? Wczytaj jeszcze raz.