Program edukacji antynikotynowej „Czyste powietrze wokół nas” - Gr. V

25.02.2019

 
 
 
2019-02-25_czyste_powietrzegr5_3 — kopia.jpg
Celem zajęć edukacyjnych.opracowanych przez Państwową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną. było wzbogacenie wiedzy dzieci na temat skutków palenia papierosów oraz nabywanie umiejętności radzenia sobie w sytuacjach przebywania w zadymionych pomieszczeniach. Pięcio i sześciolatki uczestniczyły w zajęciach otematyce: „Co i dlaczego dymi?”, „Jak się czuję, kiedy dymi papieros?”, „Co się dzieje, kiedy ludzie palą papierosy?, „Jak unikać dymu papierosowego?”. Zajęciom towarzyszyła maskotka programu, dinozaur Dinek, która pomagała w rozwiązywaniu zadań problemowych, uczyła współdziałania w zespole, była bohaterem historyjki, opowiadania i piosenki. Podczas zajęć, dzieci m.in.: wykonały postać Dinka z talerzyków papierowych, rysowały znaczki zakazujące palenie, wymyślały hasła zachęcające dorosłych do dbania o zdrowie i zerwania z nałogiem palenia papierosów, wykonywały ćwiczenia oddechowe, relaksacyjne i wizualizacyjne uświadamiające, że oddychanie świeżym powietrzem jest zdrowe. Wprowadzenie wychowania antynikotynowego jako części wychowania zdrowotnego stanowi pierwsze ogniwo działań edukacyjnych na rzecz kształtowania świadomych postaw antynikotynowych u dzieci.

Zapraszamy do galerii.
 
 
» Brak komentarzy
Nie ma tu jeszcze komentarzy.
» Wyślij komentarz
Email (nie będzie widoczny)
Imię / Nazwa użytkownika
Tytuł komentarza
Komentarz
 podmiana znaków
Captcha Image Nieczytelne cyfry? Wczytaj jeszcze raz.