Zajęcia z ratownikami medycznymi z UMK w Bydgoszczy - Gr. III, IV, V

12.06.2018

2018-06-12_ratownicy_1 - kopia.jpg
Przedszkolaków odwiedziły panie: Ewa Samul i Katarzyna Leńska oraz pan Wojciech Samul. Spotkanie miało na celu kształtowanie bezpiecznych postaw od najmłodszych lat oraz przezwyciężenie strachu i nabranie zaufania do służb, które udzielają pomocy. Podczas zajęć ratownicy prezentowali strój, w którym pracują i opowiadali o swojej pracy. Goście zaprezentowali zasady udzielania pierwszej pomocy prezentując na fantomie technikę resuscytacji krążeniowo - oddechowej. Dzieci miały możliwość wcielenia się w rolę ratownika. Nabywały umiejętność prawidłowego zachowania się w czasie wypadku, w sytuacjach zagrożenia życia lub zdrowia. Ważnym było przypomnienie numeru telefonu pogotowia ratunkowego 999 oraz numeru alarmowego 112 przywołującego wszystkie służby ratownicze. Poruszono także temat zachowania bezpieczeństwa podczas wakacji.

Zapraszamy do galerii.