Spotkanie z przedstawicielem Okręgowego Inspektoratu Pracy w Bydgoszczy „Przygodana wsi - zobacz c

11.06.2018

 
 
 
Pan Kamil Nyckowski przybliżył zasady bezpieczeństwa w gospodarstwie w różnych porach roku. Podczas projekcji filmu „Rodzina Porażków” przedszkolaki wyszukiwały negatywne zachowania dorosłych oraz dzieci. Przedstawione sceny odnosiły się do prac polowych oraz w obejściu. Zauważyły, że na wsi jest pięknie, ale może być niebezpiecznie. Zagrożenia mogą stanowić spłoszone zwierzęta, maszyny i urządzenia rolnicze, niezabezpieczone szambo oraz środki chemiczne stosowane podczas konserwacji maszyn. Również bałagan w gospodarstwie jest częstą przyczyną wypadków oraz brak wyobraźni zarówno dorosłych jak i dzieci. Dowiedziały się, że prac w gospodarstwie nie mogą wykonywać dzieci poniżej 15 roku życia. Dzieci wykazały się zdobytą wiedzą odszukując na plakacie wybrane zagrożenia.
2018-06-11_oip_11 - kopia.jpg

Zapraszamy do galerii.
 
 
» Brak komentarzy
Nie ma tu jeszcze komentarzy.
» Wyślij komentarz
Email (nie będzie widoczny)
Imię / Nazwa użytkownika
Tytuł komentarza
Komentarz
 podmiana znaków
Captcha Image Nieczytelne cyfry? Wczytaj jeszcze raz.