Międzyprzedszkolny quiz wiedzy „Dzikie zwierzęta kochamy, o ich środowisko oraz przyrodę dbamy” połą

07.06.2018

 
 
 
Na imprezę zorganizowaną przez Przedszkole Nr 16 w ramach Bydgoskiego Grantu Ekologicznego zaproszono dzieci z Przedszkoli nr 33, 59 i 68. Na początku nasze przedszkolaki zaprezentowały gościom inscenizowane wiersze, piosenki i taniec pokazując, że ważne jest dbanie o zwierzęta i przyrodę. W konkursie wiedzy, pod kierunkiem nauczycielki Aleksandry Zysk, reprezentanci przedszkoli popisywali się znajomością dzikich zwierząt rozwiązując zagadki słuchowe, składając obrazki z części, rozróżniając zdania prawdziwe i fałszywe słowem „tak” lub „nie”, nazywając wylosowane zwierzęta w albumie, przeliczając rodziny zwierząt i opisując ich upodobania. Dzieci bezbłędnie rozpoznawały zwierzęta po charakterystycznych cechach wyglądu, przysmakach, zwyczajach, miejscu zamieszkania. Rysowały ulubione zwierzę w zespołach. Wszystkie przedszkola przedstawiły prezentacje wokalno- recytatorsko- taneczne, poprzez które wyraziły opiekuńczy stosunek do zwierząt i przyrody. Potyczki śledziło dziecięce jury przydzielając punkty. Wszystkie zespoły rozwiązały zadania bezbłędnie. Każda drużyna otrzymała pamiątkowy dyplom i nagrody. Dzieci uczestniczące w konkursie plastycznym zaprezentowały publiczności swoje dzieła i otrzymały za nie pięknie ilustrowane książki oraz dyplomy. Na naszych przedszkolaków, które we wszystkich grupach zgłębiały tajniki lasu i jego mieszkańców również czekały nagrody.
2018-06-07_quiz_12 - kopia.jpg

Zapraszamy do galerii.
 
 
» Brak komentarzy
Nie ma tu jeszcze komentarzy.
» Wyślij komentarz
Email (nie będzie widoczny)
Imię / Nazwa użytkownika
Tytuł komentarza
Komentarz
 podmiana znaków
Captcha Image Nieczytelne cyfry? Wczytaj jeszcze raz.