Wycieczka do Poledna„Świat zwierząt Europy, Azji, Ameryki i Afryki - Gr. IV

30.05.2018

 
 
 
2018-05-30_poledna_20 - kopia.jpg
Oglądając Wystawę Edukacyjno- Przyrodniczą dzieci miały okazję wsłuchać się w odgłosy dzikiej przyrody i jej mieszkańców. Uczestniczyły w 4 spektaklach z piękną scenografią, muzyką, efektami specjalnymi oraz aktorskimi głosami narratorów. Za pomocą dźwięku i światła przeniosły się wyobraźnią na 4 kontynenty. Wystawa działała na wszystkie zmysły. Z bliska oglądały około 200 naturalnie wyglądających gatunków zwierząt z otaczającym je światem roślin oraz pięknymi krajobrazami. Słyszały dźwięki przyrody: odgłosy wodospadów, burzy, ryki i odgłosy zwierząt. Wielkie wrażenie zrobiła spadająca lawina kamieni z gór oraz stado pędzących słoni, od których trzęsła się pod stopami podłoga. Efekt był nad wyraz naturalny. Przewodnik i lektorzy nazywali zwierzęta, opowiadali ciekawostki o ich zwyczajach. W Europie dzieci poczuły się jak u siebie w domu . Zwierzęta tu występujące były bardzo dobrze znane: bobry, żubry, łosie, sarny, jelenie, wilki, lisy, kuropatwy, wydry, głuszce. Po pięknej podróży przyrodniczej przedszkolaki wzięły udział w warsztatach plastycznych. W pięknej sali podróżniczej każdy wykonał indiański pióropusz ozdabiając go pismem indiańskim - obrazkowym. Grupa uczestniczyła w zajęciach podzielona na 2 zespoły. Zabawy na tamtejszym placu zabaw dopełniły ciekawie spędzony czas. Wrażenia pozostaną w pamięci. Jeśli ktoś nie wierzy, może pojechać i zobaczyć na własne oczy. Warto!

Zapraszamy do galerii.
 
 
» Brak komentarzy
Nie ma tu jeszcze komentarzy.
» Wyślij komentarz
Email (nie będzie widoczny)
Imię / Nazwa użytkownika
Tytuł komentarza
Komentarz
 podmiana znaków
Captcha Image Nieczytelne cyfry? Wczytaj jeszcze raz.