Zajęcia ze studentkami kierunku Dietetyka CM UMK w Bydgoszczy w Gr. I – V

05.12.2017

 
 
 
2017-12-05_dietetyka_umk_46 - kopia.jpg
Na ostatnim spotkaniu z cyklu „Zdrowa dieta przedszkolaka” było bardzo wesoło. Dzieciom spodobała się zabawa „Pomidor” podczas, której trzeba było wykazać się zręcznością i refleksem. Upadające warzywo musiało być przez dzieci umyte w przedszkolnej kuchence. Podczas „Jarzynowej gimnastyki” należało poruszać się w rytm muzyki i wykonać ćwiczenia proponowane przez studentki, samodzielnie wymyślać ruchy do naśladowania przez innych. Były pląsy, tańce i korowody przy piosenkach zachęcających do jedzenia warzyw i owoców. Wiele emocji wywołały zabawy w rozpoznawanie po dotyku wybranych owoców albo warzyw i naśladowanie czynności w kuchni: krojenie, solenie, mieszanie w garnku. Było segregowanie, liczenie i kolorowanie, przy tym „zdrowe” rozmowy kulinarne. Dziękujemy studentkom UMK oraz dr n. med. Milenie Wojciechowskiej za przygotowanie i profesjonalne przeprowadzenie zabaw wzbogacających edukację zdrowotną przedszkolaków.

Zapraszamy do galerii.
 
 
 
» Brak komentarzy
Nie ma tu jeszcze komentarzy.
» Wyślij komentarz
Email (nie będzie widoczny)
Imię / Nazwa użytkownika
Tytuł komentarza
Komentarz
 podmiana znaków
Captcha Image Nieczytelne cyfry? Wczytaj jeszcze raz.