Zajęcia ze studentami CM UMK w Bydgoszczy w Gr. I – V

28.11.2017

 
 
 
2017.11.28_cm_umk_gr1-5_5 - kopia.jpg
Trzecie spotkanie z przedszkolakami to „Zdrowe rozmowy” podczas kolorowania obrazka zgodnego z otrzymaną naklejką. Zabawa ,,Jak żyć zdrowo? Prawda czy fałsz? ” Jeśli prawda, klaskanie w ręce i słowa ,,tak to prawda”. Jeśli fałsz, tupanie nogami, i słowa ,,nie, to nieprawda ”. Rozwiązywanie owocowo-warzywnych rebusów. ,,Owocowo-warzywne zgadywanki” - słuchanie zagadek, nazywanie i wskazywanie obrazków i naturalnych eksponatów. W ,,Świeżakowej wyliczance” rozróżnianie czy to surówka, czy sałatka? Podczas ,,Grzybobrania” nazywanie jadalnych i trujących grzybów. Młodsze przedszkolaki, w zespołach segregowały na talerzykach ulubione i zdrowe produkty żywnościowe. Za pomocą dotyku odgadywały, co ukryło się w worku. Rozpoznawały owoce i warzywa, określały ich kształt, kolor i smak. Bawiły się przy piosenkach dziecięcych reagując na polecenia prowadzących, doskonaląc przy tym różne formy ruchu. Przypomniały sobie, że przed jedzeniem owoce i warzywa należy myć.

Zapraszamy do galerii.
 
 
 
» Brak komentarzy
Nie ma tu jeszcze komentarzy.
» Wyślij komentarz
Email (nie będzie widoczny)
Imię / Nazwa użytkownika
Tytuł komentarza
Komentarz
 podmiana znaków
Captcha Image Nieczytelne cyfry? Wczytaj jeszcze raz.