Spotkanie z Pszczelarzem – Gr. IV

28.11.2017

 
 
 
Pięcio i sześciolatki gościły niezwykłego gościa - panią Marię, która jest pszczelarzem Spotkanie rozpoczęło się degustacją miodów, które dzieci z wielką przyjemnością smakowały, poznając ich właściwości odżywcze i walory smakowe. Pszczelarka opowiedziała jak powstaje miód i z czego się go otrzymuje. Przedszkolacy dowiedzieli się o różnych odmianach miodu i jakie korzyści przynoszą pszczoły rolnikom. Podczas zabawy poznały w jaki sposób pszczoły zapylają kwiaty i pozyskują pyłek kwiatowy, który zanoszą do ula. Dzieci usłyszały czym żywią się pszczoły i jak spędzają zimę. Jak wygląda królowa, jak żądło. Przymierzyły strój pszczelarza oraz obejrzały przybory, których używa w swojej codziennej pracy. Dziękujemy Pani Marii za ciekawe spotkanie i wprowadzenie w tajniki zawodu pszczelarza.
2017.11.28_pszczelarz_gr4_ (17) - kopia.jpg

Zapraszamy do galerii.
 
 
 
» Brak komentarzy
Nie ma tu jeszcze komentarzy.
» Wyślij komentarz
Email (nie będzie widoczny)
Imię / Nazwa użytkownika
Tytuł komentarza
Komentarz
 podmiana znaków
Captcha Image Nieczytelne cyfry? Wczytaj jeszcze raz.