Spotkanie z mistrzem w szachach - panem Andrzejem Sargalskim -Gr. IV

23.11.2017

 
 
 
Pięcio- i sześciolatki gościły Prezesa Pomorsko-Kujawskiego Klubu Kultury Fizycznej. Sportu i Turystyki Niewidomych i Słabowidzących „Łuczniczka”. Towarzyszył mu pan Krystian Malcherek. Pan Andrzej jest zwycięzcą Mistrzostw Polski Niewidomych i Słabowidzących w Szachach w Polsce i Europie, w turniejach drużynowych Olimpiad szachowych niewidomych i słabo widzących. Podczas spotkania dzieci zgłębiały ciekawostki o szachach dla niewidomych i słabo widzących. Szachy to popularna gra. Pola szachów dla niewidomych są na przemian wklęsłe i wypukłe. Figury szachowe są umieszczane w otworkach, a ciemne różnią się dodatkowo kształtem. W grze trzeba wykazać się sprytem i inteligencją. Każdy ruch jest ważny, ponieważ może zadecydować o wygranej lub o porażce. Zainteresowania takim ,,umysłowym” sportem rozwinęły się u pana Andrzeja w wieku 7 lat. Były wtedy cenione i uznawane gry planszowe: ,,Szachy”, ,,Warcaby”, ,,Młynek”, ,,Chińczyk” oraz karty-brydż. Dzieci zostały zachęcone do rozwijania swoich zainteresowań, pasji i cichych marzeń.  
2017-11-23_mistrz_szachow3 — kopia.jpg

Zapraszamy do galerii.
 
 
 
» Brak komentarzy
Nie ma tu jeszcze komentarzy.
» Wyślij komentarz
Email (nie będzie widoczny)
Imię / Nazwa użytkownika
Tytuł komentarza
Komentarz
 podmiana znaków
Captcha Image Nieczytelne cyfry? Wczytaj jeszcze raz.