Zajęcia ze studentami Collegium Medicum UMK w Bydgoszczy Gr. I - V

2017-11-21_studenci_umk64 — kopia.jpg
Studenci V roku kierunku Dietetyka pod opieką dr n. med. Mileny Wojciechowskiej kolejny raz odwiedzili nasze przedszkole. Dzieci utrwalały i zdobywały wiedzę na temat prawidłowego żywienia i dbania o kondycję ruchową. Rozpoznały owoce i warzywa, żywność zdrową i tę , która szkodzi zdrowiu. Segregowały i kolorowały obrazki. Tworzyły zespoły zgodnie z przydzielonym emblematem. Był ruch przy muzyce na żywo, śpiew i taniec przy tematycznych piosenkach. Klasyfikowały grzyby na jadalne i niejadalne umiejętnie stosując liczebniki porządkowe. Kształciły zmysł dotyku wydobywając z pudełka owoce i warzywa. Zabawa w segregowanie produktów zdrowych i szkodliwych oraz „Świeżakowa wyliczanka” były inspiracją do rozmów o domowych dietach przedszkolaków. Studentki nagradzały dzieci medalami „Zdrowy przedszkolak”, dyplomami i naklejkami.

Zapraszamy do galerii.