Zajęcia w Bibliotece Miejskiej ,,Dużo ruchu dla maluchów”- Gr. IV

20.11.2017

 
 
 
Pani bibliotekarka, Joanna Kasprowicz zapytała,,Jaki sport trzeba uprawiać aby być zdrowym ? ”Dzieci miały dużo pomysłów, wymieniały różne dyscypliny: piłka nożna, pływanie, jazda na rowerze, na hulajnodze, taniec, koszykówka, siatkówka, biegi i zabawy z hula-hop, robienie fikołków. Pani Joannaczytała wiersz pt.,,Gimnastyka” z książki ,,Różne sposoby na wredne choroby” Anny Mikity, a dzieci obrazowały ruchem różne ćwiczenia. Wrażenie na przedszkolakach wywarła prezentacja multimedialna ,,Sport to zdrowie” Dzieci obserwowały m. in. przeciąganie liny, karate, propozycje sportu na zbliżającą się zimę, np. saneczkarstwo, łyżwiarstwo, narciarstwo. Radością było zadanieodnalezienia i połączenia w paryukrytych w bibliotece przedmiotów związanych ze sportem. Z ciekawością słuchały opowiadania ,,Franklin gra w piłkę” z przesłaniem , że na boisku gra się zespołowo, a liczy się wygrana wszystkich zawodników. Wesoło obrazowały grę w piłkę nożną.
2017-11-17_duzo_ruchl8 - kopia.jpg

Zapraszamy do galerii.
 
 
 
» Brak komentarzy
Nie ma tu jeszcze komentarzy.
» Wyślij komentarz
Email (nie będzie widoczny)
Imię / Nazwa użytkownika
Tytuł komentarza
Komentarz
 podmiana znaków
Captcha Image Nieczytelne cyfry? Wczytaj jeszcze raz.