Zajęcia w Muzeum Okręgowym im. Leona Wyczółkowskiego - Gr. V

07.11.2017

 
 
 
2017-11-07_zajecia_06 - kopia.jpg   
Pięcio i sześciolatki obejrzały ekspozycję w Domu Leona Wyczółkowskiego. Zgromadzono tu piękne meble, porcelanę oraz obrazy, wśród których uwagę zwrócił „Lirnik” z roku 1901. Pani Dominika opowiedziała dzieciom, kim byli lirnicy, w jakim celu wędrowali między osadami, wsiami i dworami. W kontekście historii powstania obrazu dzieci wysłuchały najstarsze podania i legendy związane z powstaniem naszego państwa. W części praktycznej zajęć samodzielnie wykonały kolorowe „liry”, przy dźwiękach których snuły własną opowieść.

Zapraszamy do galerii  .
 
 
 
» Brak komentarzy
Nie ma tu jeszcze komentarzy.
» Wyślij komentarz
Email (nie będzie widoczny)
Imię / Nazwa użytkownika
Tytuł komentarza
Komentarz
 podmiana znaków
Captcha Image Nieczytelne cyfry? Wczytaj jeszcze raz.