Akademia Zdrowego Przedszkolaka „Zdrowa piramida dzisiaj nam się przyda” - Gr. III

03.11.2017

 
 
 
Pięciolatki przystąpiły do XXII akcji programu kształtując postawę dotyczącą zdrowego żywienia. Wysłuchały opowiadania „Podróż do wnętrza piramidy”. W opanowaniu poszczególnych pięter pomagały „Zwierzątka ze Zdrowego Zakątka” . Dzieci zwróciły uwagę, że produkty zbożowe zajmują najwięcej miejsca. Poznawały je za pomocą dotyku i smaku. Wybrały się do pobliskich sklepów i prawidłowo wskazywały rodzaje pieczywa oraz warzywa i owoce. Przedszkolaki z niechęcią podeszły do stoiska z rybami. Pani w sklepie wyjaśniła, że ryby zawierają witaminy posiadające duże wartości odżywcze dla organizmu. Podczas zajęć plastycznych, wykonując mandale z różnych rodzajów kasz, rozwijały koncentrację uwagi, wyobraźnię. Towarzyszył temu także bardzo cenny „trening paluszków”.   
2017-11-03_akademia_07 - kopia.jpg

Zapraszamy do galerii  .
 
 
 
» Brak komentarzy
Nie ma tu jeszcze komentarzy.
» Wyślij komentarz
Email (nie będzie widoczny)
Imię / Nazwa użytkownika
Tytuł komentarza
Komentarz
 podmiana znaków
Captcha Image Nieczytelne cyfry? Wczytaj jeszcze raz.